تهران گردی

موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

موزه ملک تهران نخستین موزه وقفی و خصوصی در ایران می‌باشد. در این موزه اشیای ارزشمند و کم نظیری نگهداری می‌شوند اما مهم‌ترین بخش موزه مربوط به کتابخانه بزرگ آن است. این کتابخانه با موضوع نسخه‌های خطی قدیمی، گنجینه‌ای را جمع آوری کرده که از بزرگترین منابع کتاب‌های خطی می‌باشد. در مطلب پیش رو اطلاعاتی مانند تاریخچه موزه ملک، بنیان گذار موزه، موضوعات آن، آدرس موزه و... در اختیار شما قرار خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

شهرک سینمایی غزالی که در حال حاضر با نام شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران شناخته می‌شود، محیط بزرگی در غرب تهران است. در این شهرک دکور‌ها و بنا‌های مختلفی ساخته شده که به عنوان لوکیشن‌های فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه امکان بازدید از شهرک سینمایی غزالی برای همگان وجود دارد، البته اگر گروه فیلمبرداری مشغول انجام کار باشند از ورود شما به لوکیشن جلوگیری می‌شود. اجازه بدهید کمی بیشتر درباره شهرک سینمایی غزالی صحبت کنیم...

درکه تهران (1400) آدرس، عکس و معرفی

درکه تهران (1400) آدرس، عکس و معرفی

درکه یکی از محله‌های شمال شهر تهران است. این محله جزو منطقه ۱ بوده و به دلیل اینکه در دامنه‌های کوه البرز قرار گرفته، آب و هوای کوهستانی دارد. جاذبه‌های گردشگری بسیاری در محله درکه و اطراف آن هستند که باعث می‌شوند بسیاری از تهرانی‌ها تعطیلات آخر هفته را در این منطقه بگذرانند. درکه زیبایی‌های بسیاری را در خود جای داده که پیشنهاد می‌کنیم حداقل یک بار به این دره زیبا بروید.

پیست های اسکی در تهران (دیزین، شمشک، توچال)

پیست های اسکی در تهران (دیزین، شمشک، توچال)

پیست اسکی در تهران از جمله مکان‌های تفریحی لاکچری است که برای تفریحاتی مانند اسکی و اسنوبرد مناسب می‌باشد. گردشگران زیادی در داخل و حتی خارج از ایران به ورزش اسکی در پیست‌های برفی تهران علاقه دارند. بسیاری از پایتخت نشینان در فصل سرما به پیست های اسکی در نزدیکی تهران می‌روند تا از منظره‌های برفی و اسکی لذت ببرند.

برج آزادی تهران از گذشته تا کنون

برج آزادی تهران از گذشته تا کنون

برج آزادی تهران برای همه ایرانیان شناخته شده است اما شاید اطلاعات کافی درباره این سازه نخوانده یا نشنیده باشید. برج آزادی تهران در دوران پهلوی دوم ساخته شده و پیش از انقلاب اسلامی برج شهیاد نام داشت. این برج برای سال‌های طولانی نماد شهر تهران بود تا اینکه برج میلاد سعی کرد جای آن را به عنوان نمادی مدرن‌تر بگیرد. می‌خواهیم درباره جریان ساخت این برج، طراح آن، امکانات برج آزادی و... صحبت کنیم. برای سفری کوتاه به میدان آزادی با ما همراه باشید.

موزه فرش تهران (قیمت بلیط، پلان، عکس و معرفی کامل)

موزه فرش تهران (قیمت بلیط، پلان، عکس و معرفی کامل)

موزه فرش تهران در ضلع شمالی پارک لاله قرار گرفته است. این موزه پیش از انقلاب اسلامی تاسیس شده و یک نمایشگاه دائمی فرش است. در تالار دیگر موزه نمایشگاه‌های مختلفی با موضوع خاص در زمینه فرش برگزار می‌شوند. اگر به فرش ایرانی علاقه دارید یا رشته تحصیلی شما مرتبط با فرش است پیشنهاد می‌کنیم از موزه فرش در تهران دیدن کنید. این موزه با گرد آوردن فرش‌های قدیمی و چندین شاهکار از هنرمندان ایرانی، سهم بسزایی در معرفی این هنر ارزشمند دارد.

کافه و رستوران‌ های تهران

کافه و رستوران‌ های تهران

رستوران‌های تهران به اندازه‌ای متنوع هستند که حتی انتخاب لیستی از برترین، ارزان‌ترین، گرانترین و... هم از میان آن‌ها کاری مشکل است. تعداد کافه و رستوران‌های پایتخت در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و هر کدام با تم یا موضوعی خاص شروع به کار کرده‌اند. بسیاری از رستوران‌ها هم باسابقه طولانی مشغول به کار هستند و مشترین وفادار خود را دارند.

کاروانسرای خانات در تهران

کاروانسرای خانات در تهران

کاروانسرای خانات بزرگترین کاروانسرای درون شهری تهران است. قدمت این کاروانسرا و میدان اطرافش به دوران قاجار باز می‌گردد. متأسفانه برای دهه‌های متمادی این بنای تاریخی تقریبا متروک شده بود و امکان بازدید از آن وجود نداشت. در سال‌های اخیر کاروانسرای خانات را بازسازی کرده و با افزودن امکانات مختلف، آن را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر تهران نموده‌اند.

خانه و موزه مقدم تهران کجاست؟

خانه و موزه مقدم تهران کجاست؟

خانه موزه تهران یا خانه موزه مقدم دانشگاه تهران یک عمارت تاریخی است که به اواخر دوران قاجار تعلق دارد. از آنجایی که خانه موزه تهران یکی از ساختمان‌های قدیمی شهر است و همچون نگین در تهران می‌درخشد، تصمیم گرفتیم مطالبی برای معرفی آن جمع آوری کنیم. اگر به خانه‌های تاریخی و موزه‌ها علاقه دارید با این مطلب همراه شوید تا بازدید کوتاهی از این خانه زیبا داشته باشیم...

کاخ سعد آباد تهران ( معرفی مجموعه موزه ها)

کاخ سعد آباد تهران ( معرفی مجموعه موزه ها)

مجموعه‌ موزه‌های کاخ سعد آباد شامل تعدادی کاخ و ساختمان هستند که تبدیل به موزه هایی با موضوعات مختلف شده‌اند. این مجموعه در شمال شهر تهران قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در این شهر می‌باشد. افرادی که قصد تهران گردی دارند می‌توانند مجموعه موزه‌های کاخ سعد آباد را در لیست برنامه‌های خود قرار دارند. البته برای بازدید از همه کاخ‌ها و موزه‌ها نیاز به یک روز کامل دارید اما وقتی که صرف می‌کنید قطعا ارزش آن را خواهد داشت.