تور ها نوروزی کیش

تهران گردی
بهترین کافه های تهران | معرفی کافه های دنج تهران + عکس و آدرس

بهترین کافه های تهران | معرفی کافه های دنج تهران + عکس و آدرس

کافه های تهران همواره به جهت داشتن جای دنج و آرامش بخش در وسط شلوغی شهر معروف هستند. در کافه های تهران اغلب دانشجویان، جوانان و نوجوانان و گاهی خانواده ها گرد هم می آیند و در محیطی صمیمی لحظات شادی را تجربه می کنند. شاید شما هم به دنبال بهترین کافه های تهران برای عکاسی، بهترین کافه های تهران برای قرار عاشقانه و یا بهترین کافه های تهران برای تولد باشید. کافی است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا علاوه بر آشنایی با بهترین کافه های تهران، عکس ها و ویدئوهای آن را ببینید و لذت ببرید.

دارالفنون (پیش از رفتن بخوانید)

دارالفنون (پیش از رفتن بخوانید)

دارالفنون نام دانشگاهی در تهران است و به دوران قاجار تعلق دارد. این دانشگاه به ابتکار میرزا تقی خان امیر کبیر در زمان حکومت ناصر الدین شاه ساخته شد. هدف از احداث دارالفنون آموزش علوم مدرن در تهران بود. از آنجایی که این مکان به عنوان اولین آموزشکده مدرن ایرانی شناخته می‌شد، تا سال‌ها بعد تمام دانشگاه‌ها را دارالفنون می‌نامیدند.

حسینیه ارشاد (معرفی نقش آن در تاریخ معاصر)

حسینیه ارشاد (معرفی نقش آن در تاریخ معاصر)

حسینیه ارشاد مرکزی فرهنگی-مذهبی است و در خیابان شریعتی تهران قرار دارد. شهرت حسینه ارشاد به دلیل سخنرانی‌های جنجالی انجام شده در آن است. چهره‌های تأثیر گذار سیاسی و اجتماعی مانند مرتضی مطهری، علی شریعتی و محمد مفتح در این مجموعه سخنرانی‌های بسیاری ایراد کردند. برخی از پژوهشگران تاریخ معاصر، حسینیه ارشاد را خاستگاه شیعه مدرن می‌دانند.

بهشت مادران تهران (معرفی جاذبه‌ها)

بهشت مادران تهران (معرفی جاذبه‌ها)

بهشت مادران اولین پارک اختصاصی بانوان در پایتخت است. در این بوستان فرصتی به وجود آمده تا خانم‌ها بتوانند در فضایی آزاد به تفریح و گشت و گذار بپردازند. امکاناتی مانند مسیر پیاده‌روی، مجموعه فرهنگی، آموزشگاه موسیقی، سالن ورزشی و... در بهشت مادران مهیا شده است. همچنین بسیاری از بانوان به همراه جمع‌های دوستانه برای پیک نیک و گذراندن اوقات فراغت به این بوستان می‌آیند.

ابن بابویه (پیش از بازدید بخوانید)

ابن بابویه (پیش از بازدید بخوانید)

ابن بابویه نخستین گورستان شهر ری و دومین آرامستان تهران بزرگ است. بسیاری از مشاهیر ایرانی در این آرامستان دفن شده‌اند. نام گورستان را به احترام یکی از مدفون شدگان در این محل یعنی محمد بن بابویه برگزیده‌اند. ابن بابویه (شیخ صدوق) از جمله فقها و دانشمندان شیعه بود که در سال ۳۸۱ هجری قمری درگذشت.

بوستان آب و آتش تهران (معرفی جاذبه‌ها)

بوستان آب و آتش تهران (معرفی جاذبه‌ها)

بوستان آب و آتش تهران در اراضی عباس آباد قرار دارد و از جمله محبوب‌ترین پارک‌های پایتخت است. این بوستان امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی داشته و توسط پل طبیعت به پارک طالقانی متصل می‌شود. مناظر زیبا و طراحی کم نظیر بوستان آب و آتش باعث افزایش میزان بازدید شده و این نقطه را به لوکیشن مناسبی برای عکاسی تبدیل کرده است.

پل طبیعت (معرفی پل و جاذبه‌های آن)

پل طبیعت (معرفی پل و جاذبه‌های آن)

پل طبیعت یکی از نماد‌های مدرن شهر تهران است و در منطقه عباس آباد قرار دارد. این پل، پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل کرده و روی بزرگراه مدرس ساخته شده است. پل طبیعت بین جوانان بسیار محبوب بوده و جزو زیباترین فضاهای گردشگری تهران محسوب می‌گردد. منظره سرسبز، کافه‌ها و رستوران‌ها، مسیر‌های پیاده روی و... جاذبه‌های پل طبیعت هستند.

راهنمای شمال از تهران (معرفی جاذبه‌های بین راهی)

راهنمای شمال از تهران (معرفی جاذبه‌های بین راهی)

راهنمای شمال از تهران تمام مسیرهای تهران به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان را بررسی می‌کند. همه این مسیرها دارای مناظر زیبا و متنوعی هستند که از کوهستان‌ها، تپه‌های سبز و دشت‌های وسیع عبور می‌کنند. شمال ایران مقصد پرطرفداری برای گردشگران داخلی است. می‌دانیم مسافرانی که از مرکز و جنوب ایران راهی شمال کشور می‌شوند باید از مسیرهای تهران به شمال استفاده کنند.

موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

موزه ملک تهران نخستین موزه وقفی و خصوصی در ایران می‌باشد. در این موزه اشیای ارزشمند و کم نظیری نگهداری می‌شوند اما مهم‌ترین بخش موزه مربوط به کتابخانه بزرگ آن است. این کتابخانه با موضوع نسخه‌های خطی قدیمی، گنجینه‌ای را جمع آوری کرده که از بزرگترین منابع کتاب‌های خطی می‌باشد. در مطلب پیش رو اطلاعاتی مانند تاریخچه موزه ملک، بنیان گذار موزه، موضوعات آن، آدرس موزه و... در اختیار شما قرار خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

شهرک سینمایی غزالی که در حال حاضر با نام شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران شناخته می‌شود، محیط بزرگی در غرب تهران است. در این شهرک دکور‌ها و بنا‌های مختلفی ساخته شده که به عنوان لوکیشن‌های فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه امکان بازدید از شهرک سینمایی غزالی برای همگان وجود دارد، البته اگر گروه فیلمبرداری مشغول انجام کار باشند از ورود شما به لوکیشن جلوگیری می‌شود. اجازه بدهید کمی بیشتر درباره شهرک سینمایی غزالی صحبت کنیم...