عناوین منتخب

 • خربس قشم (تاریخچه؛ معرفی کامل، ساعت بازدید، امکانات + تصاویر)

  خربس قشم (تاریخچه؛ معرفی کامل، ساعت بازدید، امکانات + تصاویر)

  خربس نام مجموعه غاری در جزیره قشم است که در کوهستان قرار دارد. خربس فاصله کوتاهی تا شهر قشم داشته و به همین دلیل بسیار شناخته شده است. این غار به صورت طبیعی ساخته شده اما شواهد تاریخی نشان می‌دهند که انسان‌ها، قرن‌ها پیش این غار را کشف کرده و با ایجاد تغییراتی در آن، از این مکان استفاده می‌کردند. اگر قصد دارید در آینده به جزیره قشم سفر کنید حتما سری به غار خربس بزنید.

 • موزه احمد نادعلیان هرمز ( معرفی موزه و احمد نادعلیان بانی آن)

  موزه احمد نادعلیان هرمز ( معرفی موزه و احمد نادعلیان بانی آن)

  موزه احمد نادعلیان در جزیره هرمز قرار دارد. این موزه ابتدا قرار بود محلی برای آموزش هنر‌های تجسمی به زنان جزیره باشد اما به دلیل مشکلاتی که پیش آمد این اتفاق نیفتاد. دکتر نادعلیان عزم خود را جزم کرد و با ایجاد موزه ای از آثار مختلف، بستری برای آموزش اهالی بومی و زنان جزیره هرمز به وجود آورد. در حال حاضر موزه احمد نادعلیان با نام هنرسرا نیز شناخته می شود. در مطلب پیش رو به طور مختصر به معرفی دکتر نادعلیان و موزه ایشان در جزیره هرمز می‌پردازیم.

  موزه احمد نادعلیان بیشتر بخوانید...
 • پلاژ سیمین قشم | بهترین فصل سفر، آدرس، معرفی

  پلاژ سیمین قشم | بهترین فصل سفر، آدرس، معرفی

  پلاژ سیمین قشم یکی از قدیمی‌ترین پلاژهای جزیره قشم است. در‌ واقع این پلاژ هنگامی که گردشگران زیادی به جزیره نمی‌رفتند ساخته شد و در زمان خود امکانات مناسبی به مسافران ارائه می‌داد. در این پلاژ می‌توانستید شنا و آب تنی کنید، سوار بر قایق‌های تندرو شوید و یا آفتاب بگیرید. در حال حاضر پلاژ سیمین قشم به بخشی از هتل ساحل طلایی قشم تبدیل شده است.

  پلاژ سیمین قشم,هتل ساحل طلایی قشم,پلاژ بانوان قشم بیشتر بخوانید...
 • تنگه چاکاویر قشم (معرفی کامل، فصل سفر، تصاویر )

  تنگه چاکاویر قشم (معرفی کامل، فصل سفر، تصاویر )

  چاکاویر یکی از ژئوسایت‌های زیبای قشم است. فاصله چاکاویر تا شهر قشم حدود ۹۲ کیلومتر می‌باشد. این تنگه زیبا بر اثر فرسایش آبی بوجود آمده است. حفره‌ها و فرورفتگی‌های مقعری بر دیواره‌های چاکاویر قشم وجود دارند که مناظر بسیار شگفت انگیزی را ایجاد کرده‌اند. دره چاکاویر قشم محل مناسبی برای عکاسی می‌باشد بنابراین در بازدید از این تنگه دوربین خود را فراموش نکنید.

  تنگه چاکاویر قشم بیشتر بخوانید...
 • قلعه نادری قشم یا قلعه لافت | تاریخچه؛ آدرس، تصاویر

  قلعه نادری قشم یا قلعه لافت | تاریخچه؛ آدرس، تصاویر

  قلعه نادری قشم یا قلعه لافت از جمله جاهای دیدنی قشم است. این قلعه یکی از آثار تاریخی جزیره می‌باشد که در بخش مرکزی شهرستان قشم قرار دارد. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت قلعه نادری در جنوب روستای لافت و در انتهای یک تپه است. قلعه به شکل هندسی مربع ساخته شده و ۳ برج آن از هر ضلع قابل مشاهده هستند

  قلعه نادری قشم بیشتر بخوانید...
 • موزه ژئوپارک قشم (نمونه های جانوری، مردم شناسی)

  موزه ژئوپارک قشم (نمونه های جانوری، مردم شناسی)

  موزه ژئوپارک قشم یکی از کامل‌ترین و بزرگترین موزه‌های طبیعی ایران می‌باشد. این موزه در مساحتی بیش از ۱۰۰۰ متر مربع احداث شده و یکی از جاهای دیدنی شهر قشم است. در موزه ژئوپارک جهانی قشم حدود ۳۰۰۰ گونه جانوری جمع آوری شده و موضوعات قابل ارائه در آن بسیار متنوع است. در سال ۱۳۸۴ موزه ژئوپارک توسط سازمان منطقه آزاد قشم تاسیس شد.

  موزه ژئوپارک قشم بیشتر بخوانید...
 • تالاب پرندگان قشم ( معرفی کامل به همراه آدرس و تصاویر )

  تالاب پرندگان قشم ( معرفی کامل به همراه آدرس و تصاویر )

  تالاب پرندگان یا تالاب دوکوهک قشم یک پهنه گلی در ساحل شمال شرقی و شمال جزیره قشم است. در زمان جزر دریا، عرض پهنه گلی به حدود یک کیلومتر می‌رسد. در این ساحل به دلیل عمق کم و جریان بسیار ملایم آب، گونه‌های مختلفی از آبزیان مانند نرم‌تان، بی‌مهره‌ها و … یافت می‌شوند. وجود این آبزیان باعث شده تالاب پرندگان قشم همچون سفره‌ای پر از غذا برای پرندگان بومی و مهاجر باشد.

  تالاب پرندگان قشم بیشتر بخوانید...
 • چاه های تل آب قشم ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید ) | تورگردان

  چاه های تل آب قشم ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید ) | تورگردان

  جاهای دیدنی قشم شامل آثار تاریخی، پدیده‌های طبیعی، مراکز خرید، سواحل زیبا و … می‌باشند. این جزیره زیبا از هر نظر برای گردشگران جذاب بوده و در گوشه و کنار خود شگفتی‌های زیادی جای داده است. یکی از آثار تاریخی جزیره قشم چاه‌های تل آب یا تلای قشم می‌باشند. این چاه‌ها در روستای لافت حفر شده‌اند و با چندین قرن قدمت جزو جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شوند.

  چاه های تل آب قشم بیشتر بخوانید...
 • دره شور قشم (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  دره شور قشم (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  دره شور قشم یکی از جاهای دیدنی جزیره است. این دره در ضلع جنوبی جزیره و در نزدیکی غار نمکدان قرار دارد. مردم محلی این مکان را با نام تنگ مکینه یا هوباد می‌شناسند. به دلیل زحمات بی‌شائبه‌ مهندس بیژن دره شوری برای شناسایی و تحقیقات در این منطقه، نام دره شور به طور رسمی برای آن انتخاب شده است

  دره شور قشم بیشتر بخوانید...
 • دولاب قشم (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  دولاب قشم (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  دولاب قشم یا بندر دولاب یک روستای ساحلی در جزیره است. این روستا جزو جاهای دیدنی قشم می‌باشد. علت نام گذاری روستا می‌تواند وجود چاه‌های آب شیرین باشد که با دولاب (دلو) آب چاه را به سطح زمین می‌رساندند. این روستای ساحلی متعلق به بخش شهاب قشم و دهستان دولاب است که در شرق باسعیدو قرار دارد.

 • پارک برفی کیش (تفریحات برفی کیش)

  پارک برفی کیش (تفریحات برفی کیش)

  کیش و برف بازی؟! پارک برفی کیش شما را به برف بازی و سورتمه سواری در دل جزیره فرا می خواند. برف بازی در کیش محال است اما با وجود پارک برفی پنگوئن کیش به راحتی می توانید تفریحات برفی را به خود و عزیزانتان هدیه بدهید. برف بازی در کیش جوانان و نوجوان را بسیار هیجان زده می کند.

 • گذر هنرمندان (معرفی جاذبه فرهنگی کیش)

  گذر هنرمندان (معرفی جاذبه فرهنگی کیش)

  گذر هنرمندان از جمله جاذبه‌های فرهنگی جزیره کیش است و در پارکی ساحلی قرار دارد. از آنجایی که سالیانه، گردشگران بسیاری به کیش سفر می کنند، می‌توان از پتانسیل‌های این جزیره برای معرفی بیشتر فرهنگ اصیل ایرانی استفاده کرد. گذر هنرمندان، جاذبه فرهنگی زیبایی است که آن را در پارک حاشیه‌ خیابان سنایی احداث کرده‌اند. در این مسیر می‌توانید سردیس تعدادی از مشاهیر ایران را مشاهده کنید.

  گذر هنرمندان بیشتر بخوانید...
 • مسجد ماشه (پیش از رفتن بخوانید)

  مسجد ماشه (پیش از رفتن بخوانید)

  مسجد ماشه از جمله اماکن تاریخی و مذهبی در جزیره کیش محسوب می‌گردد. مسجد ماشه در دوران حکومت قاجار ساخته شده و معماری منحصر به فردی دارد. متاسفانه با وجود ویژگی‌های خاص، این بنا نسبت به سایر جاذبه‌های کیش به گردشگران کمتر معرفی شده و مهجور باقی مانده است. البته برای اهالی کیش و مخصوصا ساکنین بومی محله ماشه، مسجد ماشه اهمیت زیادی دارد.

 • بازار فرانسه (پیش از رفتن بخوانید)

  بازار فرانسه (پیش از رفتن بخوانید)

  بازار فرانسه بنایی متعلق به دوران پهلوی است و در جزیره کیش قرار دارد. بازار فرانسه تبدیل به بنایی متروک شده و کاربری خاصی ندارد. بسیاری از ساکنان بومی جزیره، از بازار کیش به عنوان نمادی از شکوفایی جزیره یاد می‌کنند. این بنا در دوران پهلوی دوم ساخته شد و در زمان فعالیت، ۵۲ واحد تجاری را در برمی‌گرفت. اگر به معماری‌های خاص علاقه دارید می‌توانید از ساختمان فرانسه دیدن کنید.

  بازار فرانسه بیشتر بخوانید...
 • بیگ بال در کیش (معرفی، قیمت و آدرس)

  بیگ بال در کیش (معرفی، قیمت و آدرس)

  بیگ بال در کیش جزو تفریحات آبی جذاب و مقرون به صرفه است. جزیره کیش با بستر مناسب برای انجام انواع تفریحات آبی و غیر آبی، از جمله مهم‌ترین مقاصد گردشگری کشورمان محسوب می‌گردد. سالیانه انواع سرگرمی‌های مفرح در کیش معرفی می‌شوند تا این جزیره در زمینه گردشگری، قادر به رقابت در سطح خاورمیانه باشد. تفریحاتی مانند قایق سواری، غواصی، ماهیگیری، اسکی روی آب و ده‌ها تفریح جذاب دیگر در سواحل کیش انجام می‌شوند.

  بیگ بال در کیش بیشتر بخوانید...
 • جایروکوپتر کیش تفریحی جدید و هیجان انگیز در جزیره

  جایروکوپتر کیش تفریحی جدید و هیجان انگیز در جزیره

  جایروکوپتر کیش از آن تفریحات جدید می‌باشد که به سرعت در بین گردشگران محبوب شده است. چنانچه می‌خواهید در آینده‌ای نزدیک به کیش سفر کنید، نگاهی به لیست تفریحات این جزیره بیاندازید. اگر به تفریحات پروازی علاقه دارید و در عین حال می‌خواهید این سرگرمی کاملا امن باشد پس حتما جایروکوتر را امتحان کنید. در مطلب پیش رو تمام اطلاعات لازم درباره جایروکوپتر کیش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

  جایروکوپتر کیش بیشتر بخوانید...
 • پارک ساحلی سیمرغ کیش و مجسمه معروف آن با آدرس

  پارک ساحلی سیمرغ کیش و مجسمه معروف آن با آدرس

  پارک ساحلی سیمرغ کیش یکی از پارک‌های جزیره می‌باشد که در ساحل جنوب شرقی قرار گرفته است. این پارک ساحلی مساحت زیادی دارد که در کرانه ساحل بوده و عرض پارک فقط ۳۰۰ متر می‌باشد. با این حساب می‌توان گفت پارک ساحلی سیمرغ، پارکی طولانی در نوار ساحلی است. در مطلب پیش رو اطلاعاتی درباره پارک ساحلی سیمرغ کیش جمع آوری کرده‌ایم که در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  پارک ساحلی سیمرغ کیش بیشتر بخوانید...
 • پلاژهای کیش برای شنا و آب بازی (پلاژ آقایان، بانوان و خانوادگی)

  پلاژهای کیش برای شنا و آب بازی (پلاژ آقایان، بانوان و خانوادگی)

  پلاژ‌هایی که در کیش وجود دارند شامل پلاژ آقایان و پلاژ بانوان می‌باشند. البته پلاژهای کوچک دیگری در این جزیره ساخته شده‌اند اما امکانات آن‌ها با پلاژهای مذکور قابل مقایسه نیست. توجه داشته باشید که مهم‌ترین خصوصیت پلاژ بانوان، حفظ حریم خصوصی خانم‌ها است. در پلاژ مخصوص بانوان، تمام تجهیزات به کار رفته تا دید از خارج وجود نداشته باشد.

 • پارک آبی اوشن کیش و هر آنچه باید درباره آن بدانید (امکانات و قیمت ها)

  پارک آبی اوشن کیش و هر آنچه باید درباره آن بدانید (امکانات و قیمت ها)

  تم پارک آبی اوشن در جزیره کیش قرار دارد. این پارک اولین تم پارک آبی در ایران بوده که در مساحت ۶ هکتار بنا شده است. تم این پارک بر اساس داستان قلعه خورشید می‌باشد. این تم پارک آبی در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و امکانات تفریحی رفاهی مختلفی را در خود جای داده است. ویژگی‌های این پارک باعث شده به یکی از مراکز تفریحی منحصر بفرد در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. در این مطلب کوتاه درباره تم پارک آبی اوشن با شما سخن می‌گوییم.

 • پارک ساحلی میر مهنا کیش بزرگترین پارک ساحلی جزیره

  پارک ساحلی میر مهنا کیش بزرگترین پارک ساحلی جزیره

  پارک ساحلی میر مهنا کیش بزرگترین پارک ساحلی جزیره است. این پارک زیبا در مجاورت بلوار دریا قرار گرفته و در فاصله بین مسجد خاتم الانبیا تا میدان جاسک ادامه دارد. پارک ساحلی میر مهنا در نزدیکی محله عربها و یا بومیان جزیره واقع شده و بافت اطراف آن سنتی است.

  پارک ساحلی میر مهنا کیش بیشتر بخوانید...
 • نحوه کرایه دوچرخه در مشهد + لیست ایستگاه‌های آقایان و بانوان

  نحوه کرایه دوچرخه در مشهد + لیست ایستگاه‌های آقایان و بانوان

  کرایه دوچرخه در مشهد در ایستگاه‌های درون شهری و پارک‌های بانوان برای تردد راحت، ارزان و بدون معطلی در مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری برای افراد بالاتر از 18 سال، امکانپذیر است. برای اطلاع از نحوه اجاره کردن دوچرخه در مشهد و استفاده از آن، مطلب زیر را بخوانید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

  کرایه دوچرخه در مشهد,اجاره دوچرخه در مشهد,دوچرخه اشتراکی در مشهد بیشتر بخوانید...
 • دره ارغوان مشهد در طرقبه و درگز؛ ارغوانی‌ترین طبیعت خراسان

  دره ارغوان مشهد در طرقبه و درگز؛ ارغوانی‌ترین طبیعت خراسان

  دره ارغوان مشهد در فصل اردیبهشت به دلیل درختچه‌هایی که دارد، بنفش رنگ است. در استان خراسان رضوی، دو دره ارغوان یکی در شهر طرقبه و دیگری در شهر درگز، دو جاذبه طبیعی هستند که در فصل بهار به دلیل باز شدن شکوفه‌ها، کاملا بنفش هستند. به طور کلی دره ارغوان طرقبه به مشهد نزدیک‌تر و در مقابل، دره چریک درگز از مرکز شهر دورتر است. بهترین زمان رفتن به دره ارغوان در مشهد همان فصل بهار است شکوفه‌ها باز شده‌اند. پس تا دیر نشده، این مطلب را به دیگران هم نشان بدهید.

  دره ارغوان مشهد,دره ارغوان مشهد کجاست,دره ارغوان مشهد طرقبه,دره ارغوان درگز,دره چریک بیشتر بخوانید...
 • بهترین هتل های نزدیک حرم امام رضا در مشهد

  بهترین هتل های نزدیک حرم امام رضا در مشهد

  در این مطلب چک لیستی از بهترین هتل های نزدیک به حرم برای تهرانی ها آمده که شامل هتل های 4 ستاره مشهد از تهران و هتل های 5 ستاره مشهد برای تهرانی ها است. لیست هتل‌های نزدیک به حرم را صرفا براساس نظر مسافران تهیه کردیم تا بتوانید تجربه واقعی‌تری از سفر خود به مشهد داشته باشید. در ابتدا هتل های 5 ستاره نزدیک حرم و سپس، نزدیک‌ترین هتل های 4 ستاره به حرم را از نظر مسافران تهرانی می‌خوانید. اگر شما گزینه‌های بهتری را تجربه کردید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

  بهترین هتل های نزدیک به حرم در مشهد,بهترین هتل های نزدیک به حرم در مشهد برای تهرانی ها,بهترین هتل های مشهد از نظر مسافران تهرانی,هتل های 4 ستاره مشهد از تهران,هتل های 5 ستاره مشهد برای تهرانی ها بیشتر بخوانید...
 • کوهپارک مشهد؛ 250 بار وسیع‌تر از یک زمین فوتبال

  کوهپارک مشهد؛ 250 بار وسیع‌تر از یک زمین فوتبال

  تلفیق نماهای طبیعی با نماهای دست ساز یکی از آرزوهای دیرینه بشر بوده است. در همین راستا ذهن ایده پرداز انسان همواره همراه او بوده تا ایده مجموعه ای به نام «کوه پارک مشهد» شکل گرفت. ادغام کوه و پارک منجر به ساخت مجموعه ای تفریحی در بام دلاوران مشهد شد تا تمام اقشار مردم به راحتی و بدون پرداخت هزینه ای از آن استفاده کنند. اگر شما هم برنامه تور مشهد دارید و دقیقاً نمی دانید از کدام مکان ها بازدید کنید، همراه ما باشید تا بیشتر با کوهپارک مشهد آشنا شوید.

  کوهپارک,کوهپارک مشهد,بام دلاوران مشهد,کوه پارک مشهد بیشتر بخوانید...
 • کوهشار مشهد؛ جاذبه‌ای در بلوار نماز + آدرس و تلفن

  کوهشار مشهد؛ جاذبه‌ای در بلوار نماز + آدرس و تلفن

  بزرگ ترین آبشار مصنوعی ایران کجاست؟ احتمالا در مواجهه با این سوال فکرتان به سمت شهرهایی مثل تهران و شهرهای شمالی جلب می شود، اما جالب است بدانید این پروژه عظیم و چندجانبه در بلوار نماز شهر مشهد با نام کوهشار مشهد رونمایی شده است. در این مطلب معرفی، عکس ها و آدرس کوهشار را آورده ایم.

  کوهشار,کوهشار مشهد,کوهشار بلوار نماز بیشتر بخوانید...
 • معرفی هتل قصر مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل بدانید

  معرفی هتل قصر مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل بدانید

  اگر تاکنون به مشهد سفر کرده باشید و در خیابان امام رضا (َع) قدم زده باشید، هتل‌های زیادی به چشمتان خورده است. هتل قصر مشهد نیز در این خیابان واقع شده و از لاکچری‌ترین هتل‌های پنج ستاره در مشهد و حتی در کشور به شمار می‌رود. شکوه و عظمت هتل بین المللی قصر مشهد چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند و تجربه اقامتی رویایی را برای میهمانان خود به ارمغان می‌آورد. اگر می خواهید با امکانات این هتل بیشتر آشنا شوید، همراه ما باشید.

  هتل بین المللی قصر مشهد,هتل قصر مشهد,امکانات هتل قصر مشهد,صبحانه هتل قصر مشهد,استخر هتل بین المللی قصر مشهد,مالک هتل قصر مشهد,رزرو هتل قصر مشهد,عکس هتل قصر مشهد بیشتر بخوانید...
 • شهرک عرب ها در مشهد؛ بهترین فلافلی های مشهد+ محل زندگی محسن چاووشی

  شهرک عرب ها در مشهد؛ بهترین فلافلی های مشهد+ محل زندگی محسن چاووشی

  شهرک عرب ها در مشهد به راسته فلافل فروشی ها معروف است. فلافل هایی با طعم عربی که میزهای سالاد به صورت سلف سرویس در آن ها قرار گرفته و هر کس می تواند برای خودش هر چقدر دوست داشت فلافل درست کند. چاووشی تا 20 سالگی در این محله زندگی می کرده است.

  شهرک عرب ها در مشهد,شهرک عربا مشهد,محله عرب ها,شهرک شهید بهشتی مشهد بیشتر بخوانید...
 • چشمه های مشهد را بشناسید! لیست آب گرم ها و چشمه های نزدیک شهر

  چشمه های مشهد را بشناسید! لیست آب گرم ها و چشمه های نزدیک شهر

  چشمه های مشهد با داشتن خاصیت درمانی برای گردشگران شگفت انگیز است. اگر می خواهید آب درمانی با چشمه های مشهد را تجربه کنید این مقاله را بخوانید. چشمه گیلاس مشهد، آب گرم شاهان گرماب، چشمه گراب و آبشار آبگرم کلات 5 مورد از بکرترین چشمه های اطراف مشهد هستند. چشمه شاهان گرماب و چشمه گراب بهترین چشمه های آب گرم درمانی هستند و گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور برای آب درمانی به سوی چشمه های اطراف مشهد جذب می شوند.

  تور مشهد,چشمه های مشهد,چشمه های اطراف مشهد,جاهای دیدنی مشهد,دریاچه های مشهد,چشمه و آب گرم مشهد,چشمه گراب,آبشارهای طبیعی مشهد بیشتر بخوانید...
 • باغ وحش وکیل آباد مشهد، بزرگ‌ترین باغ وحش ایران (پیش از بازدید بخوانید)

  باغ وحش وکیل آباد مشهد، بزرگ‌ترین باغ وحش ایران (پیش از بازدید بخوانید)

  باغ وحش وکیل آباد بهترین باغ وحش مشهد است.اگر می خواهید در تور مشهد از باغ وحش وکیل آباد بازدید کنید حتما این مقاله را بخوانید. این مجموعه در نزدیکی پارک جنگلی وکیل آباد قرار داشته و به عنوان بزرگترین باغ وحش ایران شناخته می‌شود. گونه‌های مختلفی از حیوانات، پرندگان، خزندگان و آبزیان در باغ وحش وکیل آباد زندگی می‌کنند که تماشای آن‌ها برای کودکان بسیار جذاب است. همچنین بخشی از مجموعه به نمایشگاه تاکسیدرمی جانوران مختلف اختصاص دارد.

  باغ وحش وکیل آباد,باغ وحش مشهد,باغ وحش وکیل آباد مشهد,قیمت بلیط باغ وحش وکیل آباد,عکس باغ وحش مشهد,آدرس باغ وحش وکیل آباد,ساعت کار باغ وحش وکیل آباد مشهد بیشتر بخوانید...
 • مصلی مشهد (معرفی مصلی پایین خیابان)

  مصلی مشهد (معرفی مصلی پایین خیابان)

  مصلی مشهد بنایی تاریخی است که به دوران حکومت شاه سلیمان صفوی تعلق دارد. این بنا در زمان ساخت، خارج از حصار شهر مشهد بوده و با نام مصلی پایین خیابان شناخته می شود. معماری صفوی و تزیینات زیبا مانند کاشیکاری معرق باعث شده مصلی مشهد به عنوان یک اثر تاریخی و هنری ارزشمند مورد توجه باشد. کاربری جدیدی برای بنا در نظر گرفته شده و قرار است آن را به مجموعه‌ای فرهنگی تاریخی تبدیل کنند.

 • آرامگاه باباکوهی شیراز (معرفی، شرایط بازدید، آدرس)

  آرامگاه باباکوهی شیراز (معرفی، شرایط بازدید، آدرس)

  آرامگاه باباکوهی شیراز، بنایی تاریخی متعلق به دوران قاجار است و در حاشیه شهر شیراز قرار دارد. در این بقعه، پیکر باباکوهی (عارف و عالم شیرازی) آرمیده است. این عالم بزرگوار قرن پنجم هجری درگذشته و آرامگاه او در دامنه کوهستان صبوری به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شیراز شناخته می‌شود.

  آرامگاه باباکوهی شیرازی بیشتر بخوانید...
 • خانه صالحی شیراز (معرفی، بازدید و جاهای دیدنی نزدیک)

  خانه صالحی شیراز (معرفی، بازدید و جاهای دیدنی نزدیک)

  خانه صالحی بنایی تاریخی متعلق به دوران قاجار است و در شهر شیراز قرار دارد. مانند سایر خانه‌های تاریخی شیراز، معماری زیبا و اصیل ایرانی در این بنا قابل مشاهده است. از سال‌ها پیش خانه صالحی، محل موزه لباس‌های سنتی منطقه فارس بوده و اشیای کم‌نظیری را به معرض عموم می‌گذارد. ساختمان خانه صالحی شیراز در سال ۱۳۵۴ به عنوان یکی از میراث ملی ایران به ثبت رسید.

  خانه صالحی بیشتر بخوانید...
 • دشت ارژن شیراز | جاهای دیدنی، تصاویر و تفریحات

  دشت ارژن شیراز | جاهای دیدنی، تصاویر و تفریحات

  دشت ارژن شیراز از جمله مقاصد گردشگری در استان فارس می‌باشد. این دشت پهناور و زیبا نقش مهمی در زندگی مردمان فارس در قرن‌های گذشته داشته است. اگر از تخت جمشید بازدید کرده باشید می‌توانید نقش‌هایی از شیر، گوزن و آهوی ایرانی را بر کتیبه‌ها مشاهده کنید. به این ترتیب متوجه می‌شوید شاهان هخامنشی برای شکار به دشت ارژن می‌رفتند.

  دشت ارژن شیراز بیشتر بخوانید...
 • تنگ دم اسب شیراز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  تنگ دم اسب شیراز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  تنگ دم اسب به‌جز منزل روستایی‌های بومی و مهربانش جایی برای شب ماندن ندارد. پس صبح خیلی زود همسر خواب‌آلود و پسر کوچکم را بیدار کردم و راهی شدیم. از جنوب شیراز چهل کیلومتر دور شدیم و به نزدیکی روستای کره بس در منطقه خوش آب‌وهوای کوهمره سرخی رسیدیم. در طول چهل دقیقه مسیر، صبحانه را توی ماشین خوردیم که برای راهپیمایی در مسیر صخره‌ای و طبیعت‌گردی قوت داشته باشیم...

  تنگ دم اسب شیراز بیشتر بخوانید...
 • روستای قلات شیراز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  روستای قلات شیراز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  روستای قلات شیراز در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر و در منطقه‌ای کوهپایه‌ای در کنار چشمه‌ای زیبا، در انبوهی از درختان و باغ‌های سرسبز قرار دارد. مردم این روستا با زندگی نیمه‌سنتی به کشاورزی، دامداری و باغداری و بعضی‌ها به کسب‌وکار و شغل گیوه‌بافی مشغول اند. گویش مردم این روستا بازماندهٔ فارسی میانهٔ جنوب غربی است.

  روستای قلات شیراز بیشتر بخوانید...
 • رستوران های شیراز (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  رستوران های شیراز (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  رفتن به رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و… همیشه یکی از بخش‌های مهم هر مسافرت محسوب می‌شود. به خصوص در شهرهایی که هر‌ساله مسافران زیادی به آنها وارد می‌شوند رقابت زیادی بین رستوران‌ها و غذاخوری‌های مختلف بوجود می‌آید که باعث می‌شود شاهد این باشیم که رستوران‌های متنوعی در یک شهر قرار دارند. شیراز علاوه بر داشتن جاهای دیدنی مختلف و جاذبه‌های تاریخی مختلف، رستوران‌های متنوعی را درون خود جای داده است.

  رستوران های شیراز بیشتر بخوانید...
 • بازار وکیل شیراز (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  بازار وکیل شیراز (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  بازار وکیل شیراز در دوره زندیان به فرمان پادشاه معروف شیراز، کریم خان ساخته شد. این بازار که به عنوان مجموعه ای از اصناف و اماکنی چون مسجد و حمام شناخته می شود از مشهورترین بازارهای سنتی و سرپوشیده ایران و جهان است. در مطلب پیش رو درباره تاریخچه، موقعیت، فراز و نشیب‌ها و آدرس بازار وکیل شیراز صحبت می‌کنیم.

  بازار وکیل شیراز بیشتر بخوانید...
 • سمفونی زنده طبیعت، در دل آبشار مارگون

  سمفونی زنده طبیعت، در دل آبشار مارگون

  آبشار مارگون شیراز یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقمندان به طبیعت، آبشار مارگون می باشد که بین گردشگران با نام آبشار چشمه‌ نیز شناخته می ‌شود. ارتفاع بلند و حجم آب زیاد این آبشار باعث به وجود آمدن مناظر زیبایی در این منطقه شده است. همچنین آب آبشار مارگون توسط یک چشمه پر آب تامین می‌ شود و به همین دلیل به آن آبشار چشمه ‌ای می‌گویند. مارگون بزرگترین آبشار چشمه ای جهان است.

  آبشار مارگون شیراز بیشتر بخوانید...
 • نارنجستان قوام شیراز ( همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  نارنجستان قوام شیراز ( همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

  نارنجستان قوام شیراز از عمارات قاجاری این شهر است که در محله بالاکفت در انتهای خیابان لطفعلی خان زند واقع است. در گذشته دروازه دولت ، دروازه منذر و کل شیخ ابوذرعه در این منطقه قرار داشته است. این بنا بین سال های 1257 تا 1267 در عصر ناصری در دست ساخت بود و نتیجه ای آن بنای با شکوه با دکوراسیون و معماری داخلی بی نظیر است. نارنجستان قوام در سال 1345 به دانشگاه شیراز اهدا شد و بعد از آن به موسسه اسیایی به سرپرستی ارتور ابراهام پوت شرق شناس معروف واگذار شد. هم اکنون طبقه پایین آن موزه است.

  نارنجستان قوام شیراز بیشتر بخوانید...
 • باغ دلگشای شیراز ؛ سفری به اعماق تاریخ

  باغ دلگشای شیراز ؛ سفری به اعماق تاریخ

  وقتی درگیر زندگی شهری و تکنولوژی می‌شوی، گه‌گداری دلت هوای گذشته می‌کند و دوست داری معجون زمان را سربکشی و به عقب برگردی. مخصوصا اگر پای تلویزیون نشسته باشی و فیلم سفر به زمان را تماشا کنی، آن وقت است که دیگر تاب نمی‌آوری. اگر می‌خواهی سفر به اعماق تاریخ را تجربه کنی و همراه با اسطوره تاریخی‌ات، چای با عطر بهارنارنج بنوشی و زیر باران بهاری قدم بزنی، حتما سری به باغ دلگشا بزن.

  باغ دلگشا شیراز بیشتر بخوانید...
 • برج و باروی قدیم یزد ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  برج و باروی قدیم یزد ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  برج و باروی قدیم یزد به عصر دیلمیان و اتابکان می‌رسد. در سال ۴۱۹ ه.ش یعنی حدود ده قرن پیش چهارسرهنگ، حصار دایره‌ای شکل یزد را با چهار دروازه به نام‌های دروازه قطریان (دروازه شاهی)، کوشک نو، مهریجرد (مهریز) و دروازه کیا(حظیره) برپا کردند. این حفاظ شهری دوقرن پابرجاماند اما در سال ۶۵۳ه.ش کمی تخریب شد. دیری نپایید که طغی شاه از پادشاهان حکومت اتابک پی به اهمیت حصار شهر برد و آن را مرمت کرد.

  برج و باروی قدیم یزد بیشتر بخوانید...
 • نخل امیر چخماق یزد (معرفی کامل مراسم و تاریخچه)

  نخل امیر چخماق یزد (معرفی کامل مراسم و تاریخچه)

  نخل امیر چخماق یک اثر تاریخی باقیمانده از دوران صفویان است. قدمت نخل امیر چخماق یزد به ۴۵۰ سال می‌رسد و در میدان امیر چخماق قرار گرفته است که یکی از جاهای دیدنی یزد می‌باشد. این اثر تاریخی را با نام نخل حیدری‌ها نیز می‌شناسند که به نوعی نماد آزادگی شهدای کربلا می‌باشد. این نخل در مراسم عزاداری محرم روی دستان ۱۵۰ نفر اطراف میدان گردانده می‌شود.

  نخل امیرچخماق یزد بیشتر بخوانید...
 • مراکز خرید یزد ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  مراکز خرید یزد ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  مراکز خرید یزد مثل سایر دیدنی های آن توجه گردشگران را جلب می کند. به هر شهری سفر کنید نیاز دارید کمی درباره مراکز خرید جدید یا سنتی آن اطلاعاتی داشته باشید. در سفر به شهر یزد نیز بازار‌های سنتی و تاریخی زیادی وجود دارند که هم به عنوان بناهای تاریخی و هم به عنوان مراکز خرید برای گردشگران جذاب می‌باشند.

 • محله فهادان یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  محله فهادان یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  محله فهادان در یزد قرار دارد. شهر یزد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که در بافت تاریخی آن، خانه‌های زیادی با خشت و گل ساخته شده‌اند. اگر به این شهر سفر کنید و به بازدید از آثار تاریخی علاقه داشته باشید حتماً بارها و بارها نام محله فهادان را خواهید شنید. محله فهادان یزد یکی از از محله‌های بسیار قدیمی شهر است که قدمت آن به هزاران سال می‌رسد. تعداد زیادی از آثار تاریخی و جا‌های دیدنی یزد در محله فهادان قرار گرفته‌اند.

  محله فهادان یزد بیشتر بخوانید...
 • رستوران های یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  رستوران های یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  رستوران های یزد را چگونه انتخاب کنیم؟ کدام یک بهترند و غذای مورد نظر ما را ارائه می کنند؟ قیمت ها و منوی غذایی چگونه است؟ در این مقاله به همه این سوال ها پاسخ داده ایم. بر اساس توضیحاتی که در ادامه درباره هر رستوران ارائه می‌دهیم بهترین انتخاب را از بین رستوران‌های یزد داشته باشید. با تورگردان همراه باشید.

  رستوران های یزد بیشتر بخوانید...
 • بقعه دوازده امام یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  بقعه دوازده امام یزد (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  بقعه دوازده امام یزد یکی از قدیمی‌ترین گنبد‌های شهر یزد و کشور ایران است. این بنای تاریخی در قرن پنجم هجری ساخته شده و به دوران سلجوقیان و دیلمیان تعلق دارد. شواهد تاریخی نشان می‌دهند این گنبد آجری یکی از معدود گنبد‌های شناسنامه‌دار و باستانی در ایران است که از حیث معماری و قدمت می‌تواند در جهان بی‌نظیر باشد. بقعه دوازده امام یزد ۱۲ تیر ماه به سال ۱۳۱۳ در میراث ملی ایران ثبت شده است.

  بقعه دوازده امام یزد بیشتر بخوانید...
 • خانه گلشن یزد ( معرفی معماری، پلان، تصاویر، آدرس)

  خانه گلشن یزد ( معرفی معماری، پلان، تصاویر، آدرس)

  خانه گلشن یزد پلان جذابی دارد به صورتی که این خانه تاریخی زیبا را در شهر یزد تبدیل به یک بنای منحصر بفرد کرده است. خانه گلشن یزد در دوران حکومت قاجار به همت فردی به نام حاج اکبر محله تلی ساخته شده و توسط داماد ایشان حاج حسین گلشن در زمان پهلوی اول گسترش پیدا کرده است.

  خانه گلشن یزد بیشتر بخوانید...
 • برج خاموشان یزد ( گور دخمه) | معرفی، آدرس، ساعت بازدید،

  برج خاموشان یزد ( گور دخمه) | معرفی، آدرس، ساعت بازدید،

  برج خاموشان یزد یا گور دخمه یکی از اسرار آمیز‌ترین بنا‌های تاریخی زرتشتیان است. بیشترین بنا‌های تاریخی این دین در استان و شهر یزد وجود دارد. پیش از اینکه دین اسلام وارد سرزمین ایران شود، اکثر ایرانیان به دین زرتشت ایمان داشتند. در حال حاضر نیز بیشترین پیروان دین زرتشت در استان یزد زندگی می‌کنند.

  برج خاموشان,برج دخمه,دخمه زردشتیان بیشتر بخوانید...
 • آتشکده زرتشتیان یزد

  آتشکده زرتشتیان یزد

  آتشکده زردشتیان یزد بر بلندی قرار گرفته و از طریق چند پله می توان به آن راه پیدا کرد. ارتفاع آن از سطح زمین یک متر و نیم است. سرستون هایی با نمادپردازی هایی آیینی دین زردشت در نمای آتشکده مشاهده می شود. روبروی بنا حوض آبی وجود دارد که باز هم نمادپردازی هایی آیینی و قداست آب را به رخ می کشد. آب، خاک و آتش هر سه از عناصر کلیدی در آیین زردشت می باشند.

 • زیارتگاه پارس بانو یزد متعلق به زردشتیان یا سایر ادیان؟

  زیارتگاه پارس بانو یزد متعلق به زردشتیان یا سایر ادیان؟

  معبد پارس ‌بانو یا بونوپرس که آناهید یا ایزدبانوی آبها نیز شناخته میشود در سفر به یزد و گذار از شهرستان تاریخی اردکان توجه گردشگران را جلب می کند و آنها را با آداب و سنن زرتشتیان یزد آشنا می سازد. مهمترین زیارتگاه‌های زرتشتیان در یزد عبارت است از: پارس بانو، پیرسبز، پیرهریشت، پیرنارکی، پیرنارستانه و ستی پیر. علاوه بر این زیارتگاه‌ها، در هر محل یا روستا، پیرهایی با اسامی مختلف وجود دارد که در آن جا شمع و چراغ می‌افروزند و نذر و خیرات می‌کنند.

 • آبشار اسکندر تبریز و بهترین فصل سفر به آنجا

  آبشار اسکندر تبریز و بهترین فصل سفر به آنجا

  آبشار اسکندر تبریز در نزدیکی شهر تبریز قرار دارد و یکی از آبشار‌های استان آذربایجان شرقی می‌باشد. این آبشار در فصل‌های مختلف زیباهایی منحصر بفردی می‌آفریند که در منطقه منحصر بفرد است. بیشتر شهرت آبشار اسکندر مربوط به یخ نوردی در زمستان می‌باشد با این حال در فصل‌های دیگر هم می‌توان از مناظر اطراف آبشار لذت برد. در مطلبی کوتاه می‌خواهیم به بررسی موقعیت جغرافیایی، وجه تسمیه، چگونگی دسترسی و… بپردازیم و آبشار اسکندر تبریز را بهتر بشناسیم.

  آبشار اسکندر تبریز بیشتر بخوانید...
 • امامزاده جمال تبریز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  امامزاده جمال تبریز ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  امامزاده جمال تبریز آرامگاه سید جمال الدین (ع) در شهرستان تبریز است که در محله راسته کوچه می‌باشد. آستان امامزاده در محل قدیمی قبرستان کهنه بنا شده و به همین دلیل بسیاری از اهالی تبریز نام امامزاده کهنه را برای آن انتخاب کرده‌اند. در ادامه مطلب به بررسی موقعیت، تاریخچه و معماری آستان امامزاده جمال تبریز می‌پردازیم. همچنین جاهای دیدنی نزدیک امامزاده را نام خواهیم برد.

  امامزاده جمال تبریز بیشتر بخوانید...
 • باغمیشه تبریز با باغ های سرسبزش

  باغمیشه تبریز با باغ های سرسبزش

  باغمیشه یکی از محله‌های تاریخی شهر تبریز می‌باشد. باغ میشه در شمال شرق شهر قرار گرفته و از ضلع شمالی به کوه‌های عینالی منتهی می‌شود. در جنوب باغمیشه رودخانه اسبه ریز قرار دارد. در گذشته باغ‌های زیادی در محله باغ میشه قرار داشتند. ساکنین منطقه به باغبانی و کشاورزی مشغول بودند. مهم‌ترین محصول باغمیشه میوه بود که به دلیل حجم انبوه به شهر‌های دیگر هم صادر می‌شد. برای آبیاری باغ‌های منطقه چشمه‌ها، رودها و قنات‌های متعددی وجود داشتند.

  باغمیشه تبریز بیشتر بخوانید...
 • قبرستان پینه شلوار در دوره های مختلف تاریخی

  قبرستان پینه شلوار در دوره های مختلف تاریخی

  قبرستان پینه شلوار قدیمی‌ترین گورستان اطراف تبریز است. این قبرستان در دامنه کوه قرار گرفته و به دلیل قدمت و اشکال عجیب سنگ قبر‌هایش شهرت دارد. قبرستان پینه شلوار در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته است. با لهجه محلی نام روستا پینه شالوار می‌باشد. بر اساس شواهد تاریخی می‌توان گفت قدمت این گورستان به پیش از اسلام باز می‌گردد.

  قبرستان پینه شلوار بیشتر بخوانید...
 • مسجد استاد و شاگرد تبریز یا مسجد سلیمانیه ( تاریخچه، آدرس، تصاویر)

  مسجد استاد و شاگرد تبریز یا مسجد سلیمانیه ( تاریخچه، آدرس، تصاویر)

  مسجد استاد و شاگرد تبریز یا مسجد سلیمانیه یکی از مسجد‌های تاریخی شهر تبریز می‌باشد. قدمت مسجد استاد و شاگرد به زمان حکمرانی چوپانیان می‌رسد. همچنین بخش‌هایی در دوران صفویه و قاجار به مسجد سلیمانیه الحاق گردید. مسجد استاد و شاگرد با نام مسجد علاییه هم شناخته می‌شود. از آنجایی که اهالی تبریز از حکمرانی چوپانیان ناراضی بودند از نام‌های رسمی مسجد استفاده نمی‌کردند و نام استاد و شاگرد را برای آن برگزیدند.

  مسجد استاد و شاگرد تبریز بیشتر بخوانید...
 • خانه حریری تبریز ( تاریخچه، پلان، وضعیت فعلی)

  خانه حریری تبریز ( تاریخچه، پلان، وضعیت فعلی)

  خانه حریری تبریز یکی از خانه‌های تاریخی و منحصر بفرد شهر تبریز و ایران است. بر سقف و دیوار‌های خانه نقاشی‌هایی به سبک دوران قاجار کشیده شده‌اند که در نوع خود بی‌نظیر بوده و خانه حریری را به زیباترین خانه تاریخی ایران تبدیل کرده‌اند. این بنا در خیابان تاریخی تربیت قرار گرفته و متعلق به یکی از تاجران سرشناس تبریز به نام محمد آقا حریری بوده است. بنا بر دلایل مختلف، بنای اصلی خانه دچار خرابی‌های مختلفی بود که مرمت و بازسازی شد و حالا برای بازدید عموم، دایر است.

  خانه حریری تبریز بیشتر بخوانید...
 • خانه حیدرزاده تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

  خانه حیدرزاده تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

  خانه حیدرزاده تبریز یکی از آثار ارزشمند و خانه‌های تاریخی شهر تبریز است. هیچ سند معتبری مبنی بر زمان ساخت خانه حیدرزاده وجود ندارد ولی محققان بر اساس تحقیقات میدانی و ویژگی‌های بنا، قدمت آن را حدود ۱۳۰ سال تخمین می‌زنند. این خانه در محله مقصودیه تبریز قرار دارد و در سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از میراث ملی ایران ثبت شده است.

  خانه حیدرزاده تبریز بیشتر بخوانید...
 • کاخ شهرداری تبریز (معرفی کامل به همراه آدرس و ساعت بازدید)

  کاخ شهرداری تبریز (معرفی کامل به همراه آدرس و ساعت بازدید)

  کاخ شهرداری تبریز از جمله بناهای تاریخی شهر تبریز است. این بنا از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ در محل گورستان متروک کوی نوبر ساخته شد. بر ساخت این کاخ، معماران آلمانی نظارت داشتند. همچنین کاخ شهرداری زمانی ساخته شد که شهردار تبریز شخصی به نام حاج ارفع الملک جلیلی بود. بر اساس اسناد رسمی و ملی می‌توان گفت برای ساخت این بنا، مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار ریال هزینه کردند.

  کاخ شهرداری تبریز بیشتر بخوانید...
 • مقبره الشعرای تبریز کجاست؟ معرفی کامل آرامستان

  مقبره الشعرای تبریز کجاست؟ معرفی کامل آرامستان

  مقبره الشعرای تبریز یکی از آرامستان‌های تاریخی شهر تبریز است. این آرامستان تاریخی در محله‌ قدیمی شهر به نام سرخاب قرار دارد. تعداد زیادی از شاعران، عارفان، اندیشمندان و عالمان در این گورستان به خاک سپرده شده‌اند. مقبره الشعرا در گذشته با نام‌های حظیره القضات، حظیره الشعرا و قبرستان سرخاب شناخته می‌شد. آخرین شاعری که در این آرامستان به خاک سپرده شد، استاد شهریار است. این گورستان تاریخی در سال ۱۳۸۷ در لیست میراث ملی ایران قرار گرفت.

  مقبره الشعرای تبریز بیشتر بخوانید...
 • موزه عصر آهن تبریز یا سایت موزه عصر آهن

  موزه عصر آهن تبریز یا سایت موزه عصر آهن

  موزه عصر آهن تبریز یا سایت موزه عصر آهن یکی از موز‌ه‌های صحرایی ایران می‌باشد که در نزدیکی مسجد کبود قرار گرفته است. محل سایت موزه در منطقه شمال، شمال شرقی و شمال غربی مسجد کبود می‌باشد. برای اولین بار در سال ۱۳۷۶ خاکبرداری‌هایی در این منطقه انجام شد که در نتیجه آن تعدادی ظروف سفالی قدیمی و گور‌های جنینی از خاک بیرون آمدند.

  موزه عصر آهن تبریز بیشتر بخوانید...
 • غذاهای محلی اصفهان از بریون تا خورشت ماست

  غذاهای محلی اصفهان از بریون تا خورشت ماست

  غذاهای محلی اصفهان دارای تنوع بسیاری هستند. باید توجه داشت که بسیاری از شهر‌های استان اصفهان در مناطق کویری و یا گرم و خشک قرار گرفته‌اند. همین موضوع باعث شده تا غذاهای محلی به شکلی تکامل پیدا کنند که مناسب ذائقه مردم در کویر باشند. می‌خواهیم در یک مطلب جامع درباره غذاهای محلی اصفهان، مواد اولیه آن‌ها، طرز تهیه و... صحبت کنیم. در آخر برخی رستوران‌ها که غذاهای محلی اصفهان را به بهترین شکل طبخ می‌کنند، معرفی خواهیم کرد.

  غذاهای محلی اصفهان بیشتر بخوانید...
 • سی و سه پل اصفهان

  سی و سه پل اصفهان

  سی و سه پل طولانی‌ترین پل ساخته شده بر روی زاینده رود می‌باشد. در گذشته این پل را با نام الله وردی خان می‌شناختند. همچنین نام‌های پل شاهی، پل جلفا و پل چهل چشمه هم برای آن استفاده می‌شدند. سی و سه پل خیابان چهار باغ عباسی را به چهار باغ بالا متصل می‌کند.

 • کویر مصر در خور و بیابانک اصفهان (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  کویر مصر در خور و بیابانک اصفهان (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  افرادی که علاقمند به طبیعت گردی و به خصوص به دنبال دیدن مناطق کویری زیبا هستند، می‌دانند که استان اصفهان می‌تواند مقصد خوبی برای آنها باشد. یکی از این کویرها که در منطقه خور و بیابانک قرار گرفته، کویر مصر است که زیبایی آن همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد کویر مصر اصفهان صحبت میکنیم و توضیحات مفیدی را در این زمینه با شما در میان می‌گذاریم.

 • باغ پرندگان اصفهان کجاست؟ معرفی قسمت های مختلف

  باغ پرندگان اصفهان کجاست؟ معرفی قسمت های مختلف

  باغ پرندگان اصفهان یکی از مهمترین جاهای دیدنی این شهر است که طرفداران بسیار زیادی دارد. بازدید از این باغ زیبا که گونه‌های مختلف پرندگان از سراسر جهان را درون خود جای داده بسیار جذاب خواهد بود. در ادامه این مطلب در مورد باغ پرندگان اصفهان صحبت خواهیم کرد تا قبل از سفر به اصفهان با این مکان دیدنی و جذاب بیشتر آشنا شوید.

  باغ پرندگان اصفهان بیشتر بخوانید...
 • کلیسای بیت اللحم اصفهان (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  کلیسای بیت اللحم اصفهان (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  کلیسای بیت اللحم اصفهان از آثار مهم تاریخی است که بنای ارزشمند و بزرگی دارد و آن را طبق وصیت شخصی به نام پطرس ساخته‌اند. از مهمترین ویژگی‌های این کلیسا که باعث شهرت جهانی آن شده، تزئینات بسیار خاصی است که در آن به چشم می خورد. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری را در خصوص کلیسای بیت اللحم در اصفهان با شما در میان می‌گذاریم تا با این اثر تاریخی ارزشمند آشنا شوید.

 • مسجد سید اصفهان (معرفی معماری، تاریخچه، آدرس، تصاویر)

  مسجد سید اصفهان (معرفی معماری، تاریخچه، آدرس، تصاویر)

  علاقمندان به مکانهای تاریخی و ساختمانهای قدیمی به خوبی می‌دانند که اصفهان مجموعه‌ای از از بناهای باستانی زیبا مربوط به دوران مختلف را درون خود جای داده است. مسجد سید اصفهان یکی از این آثار تاریخی است که می‌توان گفت نماینده تمام‌قد هنر معماری و تزئینات سنتی آن دوران می‌باشد.

 • برج کبوتر یا کبوترخانه های اصفهان ؛ کاربردی و فراموش شده

  برج کبوتر یا کبوترخانه های اصفهان ؛ کاربردی و فراموش شده

  برج‌ کبوتر یا کبوترخانه‌ اصفهان بنا‌هایی بوده که در مناطق مرکزی ایران و مخصوصا اصفهان در اطراف مزارع و باغ‌ها ساخته می‌شده است. همچنان بقایای این ساختمان‌ها در اطراف شهر و استان اصفهان وجود دارند. کاربرد کبوترخانه‌ها به فراموشی سپرده شده است.

 • مسجد علی قلی آقا در اصفهان | معرفی، آدرس، تصاویر جاذبه دیدنی اصفهان

  مسجد علی قلی آقا در اصفهان | معرفی، آدرس، تصاویر جاذبه دیدنی اصفهان

  مسجد علی قلی آقا یکی از جاهای دیدنی اصفهان در محله بیدآباد است. این مسجد در یک مجموعه باستانی قرار گرفته است و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کنند. مجسد علی قلی آقا و حمام علی قلی آقا یکی از جاهای دیدنی اصفهان که کاملا قدیمی است و هنوز هم حال و هوای زمان‌های دور را حفظ کرده‌ است. در این اماکن دیدنی اصفهان می‌توانید بافت سنتی و آثار تاریخی مختلفی را ببینید. در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص مسجد علی قلی آقا اصفهان صحبت خواهیم کرد.

  مسجد علی قلی آقا,حمام علی قلی آقا بیشتر بخوانید...
 • برج جهان نمای اصفهان (معرفی کامل، آدرس، انتقادها)

  برج جهان نمای اصفهان (معرفی کامل، آدرس، انتقادها)

  برج جهان نما نام بنایی است که در سال ۱۳۷۵ در شهر اصفهان اولین گام‌ها برای احداث آن برداشته شد. کاروانسرای قدیمی و تاریخی که جزو مجموعه چهارباغ بود تخریب کردند تا بتوانند برج جهان نما را در حوالی میدان امام حسین یا همان دروازه دولت، روبروی ساختمان شهرداری احداث کنند. جالب است بدانید که کاروانسرای قدیمی خود در سال ۱۳۱۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده بود. با این حال این میراث تاریخی تخریب گشت و قرار بود به جای آن برجی با ارتفاع ۵۰ متر احداث گردد.

  ارگ جهان نما اصفهان بیشتر بخوانید...
 • مسجد حکیم اصفهان (آدرس، معرفی تاریخچه و معماری)

  مسجد حکیم اصفهان (آدرس، معرفی تاریخچه و معماری)

  مسجد حکیم اصفهان به عنوان یکی از مساجد تاریخی زیبا و از یادگاری‌های دوران صفویه شناخته می‌شود. هر ساله افراد زیادی برای بازدید از این اثر تاریخی می‌آیند و از دیدن فضای بی نظیر آن لذت می‌برند. در ادامه این مطلب برای شناخت بهتر مسجد حکیم اصفهان توضیحاتی را در مورد این اثر تاریخی زیبا با شما در میان می‌گذاریم.

 • جزیره هندورابی کیش (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  جزیره هندورابی کیش (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  جزیره هندورابی کیش قسمتی از این جزیره ی دوست داشتنی در بندر لنگه است. جزیره ای کوچک و بکر که در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بستر جزیره هندورابی برای گردشگری مناسب است و برای همین دولت قصد دارد امکانات بیشتری در آنجا فراهم کرده و اکوتوریسم را در آنجا توسعه دهد.

  جزیره هندورابی کیش بیشتر بخوانید...
 • مزینان گردی و سفر به کویر رضاآباد برای رصد ستارگان

  مزینان گردی و سفر به کویر رضاآباد برای رصد ستارگان

  مزینان یکی از پاتوق های مردم برای کویر گردی و یکی از جاهای دیدنی خراسان است. کویر رضا آباد از توابع سمنان چسبیده به مزینان است و با ماشین های آفرود می توان لذت قدم زدن در رمل های حیرت انگیز و تماشای ستارگان در شب را تجربه نمود. روستای مزینان و همچنین رضاآباد دارای اقامتگاه های بومگردی متنوعی می باشند که از گردشگران استقبال می کنند.

  جاذبه های روستای مزینان بیشتر بخوانید...
 • خانه حیدرزاده تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

  خانه حیدرزاده تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

  خانه حیدرزاده تبریز یکی از آثار ارزشمند و خانه‌های تاریخی شهر تبریز است. هیچ سند معتبری مبنی بر زمان ساخت خانه حیدرزاده وجود ندارد ولی محققان بر اساس تحقیقات میدانی و ویژگی‌های بنا، قدمت آن را حدود ۱۳۰ سال تخمین می‌زنند. این خانه در محله مقصودیه تبریز قرار دارد و در سال ۱۳۷۸ به عنوان یکی از میراث ملی ایران ثبت شده است.

  خانه حیدرزاده تبریز بیشتر بخوانید...
 • چاه های تل آب قشم ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید ) | تورگردان

  چاه های تل آب قشم ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید ) | تورگردان

  جاهای دیدنی قشم شامل آثار تاریخی، پدیده‌های طبیعی، مراکز خرید، سواحل زیبا و … می‌باشند. این جزیره زیبا از هر نظر برای گردشگران جذاب بوده و در گوشه و کنار خود شگفتی‌های زیادی جای داده است. یکی از آثار تاریخی جزیره قشم چاه‌های تل آب یا تلای قشم می‌باشند. این چاه‌ها در روستای لافت حفر شده‌اند و با چندین قرن قدمت جزو جاهای دیدنی قشم محسوب می‌شوند.

  چاه های تل آب قشم بیشتر بخوانید...
 • جاهای دیدنی شاهرود (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  جاهای دیدنی شاهرود (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  جاهای دیدنی شاهرود یکی از شهرهای استان سمنان که بعد از طبس دومین شهرستان بزرگ ایران از لحاظ مساحت به حساب می آید، از شهرت زیادی برخوردار است. شاهرود شهری است که از غرب به دامغان و از شرق به سبزوار و بردسکن و از شمال به گرگان محدود می شود

 • غار علیصدر همدان (معرفی، آدرس، تصاویر)

  غار علیصدر همدان (معرفی، آدرس، تصاویر)

  غار علیصدر همدان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این استان است. بسیاری از مردم ایران همدان را به نام این غار می‌شناسند و برای بازدید از آن راهی استان می‌شوند. غار علیصدر از جمله طولانی‌ترین غار‌های آبی جهان است که در آن امکان قایقرانی وجود دارد.

 • محله مارلان تبریز (معرفی، تصاویر، آدرس)

  محله مارلان تبریز (معرفی، تصاویر، آدرس)

  محله‌های تاریخی شهر تبریز علاوه بر اهمیت توریستی از نظر تاریخی نیز بسیار قابل توجه بوده و معرف فرهنگ غنی تبریز می‌باشند. محله مارالان تبریز هم از محله‌های قدیمی است که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. از دیگر دلایلی که باعث شهرت مارالان شده، ارامنه هستند که در زمان حکومت شاه عباس صفوی به ایران مهاجرت کرده‌اند. ارامنه در بسیاری از محله‌های تبریز مانند مارالان ساکن شده و علاوه بر خانه، کلیسا‌هایی نیز بنا کرده‌اند.

  محله مارلان تبریز بیشتر بخوانید...
 • بندر لافت روستای بادگیرهای قشم

  بندر لافت روستای بادگیرهای قشم

  روستای لافت در جزیره قشم که با نام بندر لافت هم شناخته می‌شود یکی از جا‌های دیدنی قشم است. اگر به خلیج فارس زیبا علاقه دارید می‌توانیم بگوییم بندر لافت دقیقاً همان نقطه‌ای است که باید به آن سفر کنید چرا که آب و هوا، مناظر و فرهنگ مردم بومی بسیار ناب و خوشایند می‌باشد. روستای لافت از نظر معماری و ارزش تاریخی مورد توجه بوده و سالانه گردشگران زیادی جذب می‌کند.

  بندر لافت,روستای لافت بیشتر بخوانید...
 • باغ دلگشای شیراز ؛ سفری به اعماق تاریخ

  باغ دلگشای شیراز ؛ سفری به اعماق تاریخ

  وقتی درگیر زندگی شهری و تکنولوژی می‌شوی، گه‌گداری دلت هوای گذشته می‌کند و دوست داری معجون زمان را سربکشی و به عقب برگردی. مخصوصا اگر پای تلویزیون نشسته باشی و فیلم سفر به زمان را تماشا کنی، آن وقت است که دیگر تاب نمی‌آوری. اگر می‌خواهی سفر به اعماق تاریخ را تجربه کنی و همراه با اسطوره تاریخی‌ات، چای با عطر بهارنارنج بنوشی و زیر باران بهاری قدم بزنی، حتما سری به باغ دلگشا بزن.

  باغ دلگشا شیراز بیشتر بخوانید...
 • پارک ملی کنتال تبریز از ذخایر محیط زیستی ایران

  پارک ملی کنتال تبریز از ذخایر محیط زیستی ایران

  پارک ملی کنتال پارکی با وسعت ۷ هزار هکتار است که در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته و مرز مشترک با کشور ارمنستان دارد. پارک ملی کنتال یکی از جا‌ذبه های تبریز محسوب می‌شود چرا که در فاصله کوتاهی از تبریز قرار دارد. در پارک ملی کنتال آذربایجان شرقی حیات وحش متنوعی وجود دارد به طوری که بسیاری افراد این پارک را مهم‌ترین محل حفاظت شده حیات وحش ایران می‌دانند.

  پارک ملی کنتال,پارک کنتال تبریز بیشتر بخوانید...
 • نخل جمیرا ( جزیره ای به نام پالم در دبی | امارات متحده عربی )

  نخل جمیرا ( جزیره ای به نام پالم در دبی | امارات متحده عربی )

  نخل جمیرا یا پالم جمیرا یک مجمع الجزایر مصنوعی در امارات متحده و شهر دبی می‌باشد. وقتی راجع به دبی صحبت می‌کنیم، ناخودآگاه به یاد سازه‌های بشری عظیم و شگفت انگیز می‌افتیم. مشهور‌ترین سازه بشری که در دبی می‌شناسیم برج خلیفه یعنی بلندترین برج جهان می‌باشد. اما یک سازه بشری شگفت انگیز دیگر نیز در این شهر وجود دارد که همان پالم جمیرا می‌باشد. امیدواریم در سفر آینده خود به دبی از این جزیره شگفت انگیز دیدن کنید.

  نخل جمیرا,پالم جمیرا بیشتر بخوانید...
 • برج العرب دبی (معرفی جاذبه ها و امکانات آن)

  برج العرب دبی (معرفی جاذبه ها و امکانات آن)

  برج العرب هتلی در دبی است که در ساحل جمیرا قرار دارد. این ساختمان یکی از مرتفع ترین هتل های جهان است که برای مدتی طولانی نماد شهر دبی بود. البته باید بگویم امروزه هم برج العرب یکی از بهترین هتل‌های جهان در شهر دبی است که از تمام اتاق‌های آن می‌توانید منظره ابدی از خلیج‌ فارس تماشا کنید. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره یکی از زیباترین هتل‌های جهان یعنی برج العرب به دست بیاورید، لطفا با ما همراه شوید...

  برج العرب دبی بیشتر بخوانید...
 • برج خلیفه دبی بلندترین آسمان‌خراش و بلندترین سازه بشری

  برج خلیفه دبی بلندترین آسمان‌خراش و بلندترین سازه بشری

  برج خلیفه دبی بلندترین آسمان‌خراش و بلندترین سازه بشری است که در امارات متحده عربی قرار دارد. این برج در حال حاضر به نماد دبی تبدیل شده و جزو جاذبه‌های گردشگری بسیار مهم و لاکچری در سطح جهانی می‌باشد. برج خلیفه از بسیاری جهات یک ساختمان همه چی تمام است و به نظر نمی‌رسد در آینده‌ای نزدیک، برج دیگری بتواند رکورد‌های برج خلیفه را بشکند. حتما تصاویری از این برج زیبا در رسانه‌ها دیده‌اید و اطلاعاتی درباره آن دارید.

  برج خلیفه دبی بیشتر بخوانید...
 • شهر سیده آنتالیا منطقه ای کوچک اما توریستی

  شهر سیده آنتالیا منطقه ای کوچک اما توریستی

  شهر سیده آنتالیا یکی از زیباترین شهر‌های کشور ترکیه می‌باشد. سیده در ۱۵ کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد. این شهر علاوه بر ساحل و طبیعت شگفت انگیز، مکان‌های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. از آنجایی که شهر سیده آنتالیا در منطقه مدیترانه جزو جاذبه‌های گردشگری می‌باشد تصمیم گرفتیم در یک مطلب درباره آن صحبت کنیم. اگر قصد سفر به آنتالیا دارید این مطلب را دنبال کنید تا اطلاعات کاملی به شما ارائه دهیم.

 • ایاصوفیه استانبول | تاریخچه کلیسا و مسجد به همراه آدرس و ساعت بازدید

  ایاصوفیه استانبول | تاریخچه کلیسا و مسجد به همراه آدرس و ساعت بازدید

  ایاصوفیه یا به زبان ترکی Ayasofya یکی از بزرگترین مسجد‌های شهر استانبول است. به عقیده بسیاری این مسجد، نماد کشور ترکیه می‌باشد. ایاصوفیه از نظر تاریخی فراز و نشیب‌های بسیاری را از سر گذرانده ولی همچنان به عنوان بنایی زیبا و ارزشمند استوار است. اگر به استانبول سفر کردید حتما از ایاصوفیه بازدید کنید تا مشهورترین نماد ترکیه را دیده باشید

  ایاصوفیه استانبول بیشتر بخوانید...
 • بازار بزرگ استانبول | تاریخچه، صنایع دستی، ساعت کار، آدرس

  بازار بزرگ استانبول | تاریخچه، صنایع دستی، ساعت کار، آدرس

  بازار بزرگ استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازار‌های سرپوشیده دنیا است. به زبان ترکی این بازار را با نام‌های Capali carsi (کاپالی چارشی) و یا Buyuk carsi (بویوک چارشی) می‌شناسند که به ترتیب به معنی بازار سرپوشیده و بازار بزرگ می‌باشد. بازار بزرگ استانبول در سال ۱۹۸۵ میلادی به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو ثبت شد.

 • سواحل آنتالیا (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  سواحل آنتالیا (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  سواحل آنتالیا و پلاژهای توریستی مهم‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا می‌باشند. سواحل تمیز، شن‌های طلایی و امکانات مناسب در آنتالیا باعث شده‌اند گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این استان سفر کنند. اگر قصد سفر به آنتالیا دارید می‌توانید این مطلب را بخوانید و بهترین ساحل آنتالیا را انتخاب کنید.

  سواحل آنتالیا بیشتر بخوانید...
 • شهر باستانی آسپندوس در آنتالیا( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  شهر باستانی آسپندوس در آنتالیا( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  آسپندوس یک شهر باستانی در ۴۰ کیلومتری شرق آنتالیا می‌باشد. معمولا گردشگرانی که به آنتالیا سفر می‌کنند قصد تفریح در سواحل زیبای آن را دارند ولی شاید برای شما جالب باشد که بدانید شهرهای باستانی و اماکن تاریخی زیادی در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارند. یکی از این شهرهای باستانی، آسپندوس است که در جهان شهرت دارد.

  آسپندوس آنتالیا بیشتر بخوانید...
 • شهر باستانی ترمسوس آنتالیا ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  شهر باستانی ترمسوس آنتالیا ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  شهر باستانی ترمسوس یکی از شهر‌های باستانی در کشور ترکیه است. این شهر در نزدیکی آنتالیا قرار گرفته و جزو معدود شهرهای قدیمی می‌باشد که تا به حال به خوبی حفظ شده است. ترمسوس ترکیه در ارتفاعات ساخته شده و اطراف آن را جنگل‌های انبوه کاج فرا گرفته‌اند. برخی باستان‌شناسان بر این باورند که وجود جنگل‌های کاج، شهر ترمسوس را از سیلاب‌ها و دیگر بلایای طبیعی به خوبی حفظ کرده‌اند.

  شهر باستانی ترمسوس در آنتالیا بیشتر بخوانید...
 • شهر باستانی پرگه (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  شهر باستانی پرگه (همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  شهر باستانی پرگه یکی از جاذبه‌های تاریخی در نزدیکی آنتالیا است. این مکان تاریخی در نوع خود کم‌نظیر بوده و در سطح جهانی شناخته شده است. تمدن‌هایی که در اطراف دریای مدیترانه شکل گرفتند قدمت چندین هزار ساله دارند که شهر باستانی پرگه هم یکی از آن‌ها است. در این مطلب کوتاه به معرفی شهر باستانی پرگا یا پرگه می‌پردازیم.

  شهر باستانی پرگه بیشتر بخوانید...
 • معرفی جزیره های استانبول | جزایر پرنس از دیدنی‌های اطراف استانبول

  معرفی جزیره های استانبول | جزایر پرنس از دیدنی‌های اطراف استانبول

  جزیره های استانبول امروزه به یکی از پر طرفدار ترین جاهای دیدنی ترکیه تبدیل شده‌اند و گردشگرانی که به استانبول سفر می‌کنند، بخشی از برنامه سفر خود را به گشت و گذار در جزایر استانبول اختصاص می‌دهند. در این مناطق جاذبه‌های گردشگری نظیر مکان های تاریخی، تفریحات آبی، طبیعت بکر و سرسبز و... وجود دارد و با رفتن به این جزایر زیبا، لحظاتی ماندگار را برای خود به ارمغان می‌آورید.

  جزیره های استانبول,جزایر استانبول,جزیره بیوک آدا,جزایر پرنس,جزایر پرنس استانبول,جزیره هیبلی آدا,تور جزیره استانبول,جزایر اطراف استانبول بیشتر بخوانید...
 • کلیسای چورا یادگاری از دوران بیزانس (پیش از رفتن بخوانید)

  کلیسای چورا یادگاری از دوران بیزانس (پیش از رفتن بخوانید)

  کلیسای چورا یادگاری از دوران بیزانس است و در استانبول قرار دارد. بنای قدیمی کلیسای چورا نسبت به دیگر اماکن تاریخی شهر استانبول، کمتر شناخته شده است. اگر می‌خواهید در آینده‌ای نزدیک به استانبول سفر کنید و بیش از یک هفته اقامت داشته باشید، سری هم به کلیسای چورا بزنید. این کلیسا با نام‌های موزه چورا و مسجد کاریه (kariye camii) در نقشه‌های اینترنتی شهر استانبول مشخص می شود.

  کلیسای چورا بیشتر بخوانید...
 • مسجد رستم پاشا (معرفی، جاذبه‌ها و نحوه دسترسی)

  مسجد رستم پاشا (معرفی، جاذبه‌ها و نحوه دسترسی)

  مسجد رستم پاشا (Rüstem Paşa Camii) از جمله مساجد تاریخی استانبول است و به دوران حکومت سلطان سلیمان تعلق دارد. این مسجد به دستور رستم پاشا (صدر اعظم عثمانیان) بنا شد. نمای بیرونی مسجد رستم پاشا ویژگی چشمگیری ندارد اما معماری داخلی آن بسیار منحصر به فرد است. زمانی که سلطان سلیمان نماز جمعه را واجب اعلام کرد، مسجدهای بسیاری در استانبول ساخته شدند که مسجد رستم پاشا هم جزو آن‌ها بود.

  مسجد رستم پاشا بیشتر بخوانید...
 • مسجد اورتاکوی (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد اورتاکوی (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد اورتاکوی (Ortaköy Camii) از جمله مساجد تاریخی استانبول است که به اواخر دوران حکومت عثمانیان تعلق دارد. این مسجد زیبا و با شکوه به دستور سلطان عبدالمجید اول ساخته شد و جزو جاهای دیدنی بسیار محبوب در شهر استانبول است. معماری منحصر به فرد، رنگ نمای بیرونی و موقعیت مسجد اورتاکوی باعث شده توریست‌های زیادی به این مکان تاریخی رفت و آمد داشته باشند.

  مسجد اورتاکوی بیشتر بخوانید...
 • مسجد زیرک (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد زیرک (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد زیرک (Zeyrek Camii) از جمله مساجد تاریخی استانبول است که ساختمان آن به دوره بیزانس تعلق دارد. در‌ واقع بنای این مسجد پیش از فتح استانبول توسط ترکان عثمانی، کلیسای جامع ارتدکس بود. مسجد زیرک از زمان ساخت تا به امروز به دفعات تغییر کاربری داده اما در فراز ونشیب تاریخ استوار باقی‌ مانده است. ساختمان منحصر به فرد و قدمت طولانی مسجد زیرک باعث شده تا در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت گردد.

  مسجد زیرک,مسجد زیرک استانبول بیشتر بخوانید...
 • مسجد شاهزاده (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد شاهزاده (پیش از بازدید بخوانید)

  مسجد شاهزاده یا شهزاده از جمله مساجد تاریخی شهر استانبول در ترکیه است. این مسجد در زبان ترکی به نام Sehzade Camii شناخته می‌شود. معماری زیبای این بنا یادگار دیگری از دوران سلطان سلیمان اول و معمار معروفش سینان است. مسجد شاهزاده همچنان فعال بوده و گردشگران نیز می‌توانند از آن بازدید کنند. از نظر ابعاد و طراحی ساختمان این بنا از دیگر مساجد استانبول متمایز است و قطعا ارزش بازدید کردن دارد.

  مسجد شاهزاده بیشتر بخوانید...
 • مسجد ایوب سلطان (تاریخچه، معماری و ساعات بازدید)

  مسجد ایوب سلطان (تاریخچه، معماری و ساعات بازدید)

  مسجد ایوب سلطان (Eyup Sultan camii) از جمله مساجد شهر استانبول است و به دوران عثمانیان تعلق دارد. بسیاری از تاریخ‌شناسان بر این باور هستند که این مسجد در دوران ابتدایی شکل‌گیری سلسله عثمانی احداث گردید. البته در حال حاضر بنایی که به عنوان مسجد ایوب سلطان می‌شناسیم متعلق به قرن ۱۹ میلادی است. چرا که ساختمان قدیمی و اصلی آن بر اثر زلزله‌ای مهیب از بین رفت. امروزه این مسجد فعال است همچنین امکان بازدید از آن نیز وجود دارد.

  مسجد ایوب سلطان بیشتر بخوانید...
 • مسجد فاتح (تارخچه، معماری و ساعات بازدید)

  مسجد فاتح (تارخچه، معماری و ساعات بازدید)

  مسجد فاتح (Fatih Camii) از جمله مساجد تاریخی استانبول است که در منطقه شاخ طلایی قرار دارد. این بنای با شکوه به دستور سلطان محمد فاتح در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد. مسجد فاتح اولین عبادتگاهی بود که به دستور ترکان عثمانی احداث گردید. به همین دلیل از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. همچنین معماری آن با دیگر مسجد‌های استانبول متفاوت بوده و نمونه‌ای از سبک خالص معماری ترک در آن دیده می‌شود.

 • روملی حصار (پیش از رفتن بخوانید)

  روملی حصار (پیش از رفتن بخوانید)

  روملی حصار (Rumeli Hisari) قلعه‌ای قدیمی در شهر استانبول است و به دوران حکومت سلطان محمد فاتح تعلق دارد. این قلعه در ساحل تنگه بسفر ساخته شده و از جمله مشهورترین بناهای تاریخی ترکیه است. قلعه روملی حصار به دستور سلطان محمد فاتح احداث گردید و در ابتدا کاربردی نظامی داشت. پس از آنکه استانبول فتح شد، از روملی حصار به عنوان قلعه دیده‌بانی استفاده می‌کردند.

  روملی حصار بیشتر بخوانید...
 • کاخ ییلدیز (پیش از بازدید بخوانید)

  کاخ ییلدیز (پیش از بازدید بخوانید)

  کاخ ییلدیز (Yildiz Sarayi) در قرن ۱۹ ساخته شده و در محله بشیکتاش استانبول قرار گرفته است. در‌ واقع سرای ییلدیز به معنی کاخ ستاره بوده که به مجموعه‌ای از ویلاها و عمارت‌های سلطنتی اطلاق می‌شد. این مجموعه زیبا به دستور عبدالحمید دوم احداث گردید و اطراف آن را پارک جنگلی فرا گرفته است. برای سال‌های طولانی کاخ ییلدیز به عنوان استراحتگاه تفریحی پادشاهان عثمانی و درباریان به کار می‌رفت.

  کاخ ییلدیز بیشتر بخوانید...
 • بهترین کافه های تهران | معرفی کافه های دنج تهران + عکس و آدرس

  بهترین کافه های تهران | معرفی کافه های دنج تهران + عکس و آدرس

  کافه های تهران همواره به جهت داشتن جای دنج و آرامش بخش در وسط شلوغی شهر معروف هستند. در کافه های تهران اغلب دانشجویان، جوانان و نوجوانان و گاهی خانواده ها گرد هم می آیند و در محیطی صمیمی لحظات شادی را تجربه می کنند. شاید شما هم به دنبال بهترین کافه های تهران برای عکاسی، بهترین کافه های تهران برای قرار عاشقانه و یا بهترین کافه های تهران برای تولد باشید. کافی است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا علاوه بر آشنایی با بهترین کافه های تهران، عکس ها و ویدئوهای آن را ببینید و لذت ببرید.

  کافه های تهران,بهترین کافه های تهران,کافه گردی تهران,کافه های خاص تهران,کافه های معروف تهران,کافه های باز تهران در کرونا بیشتر بخوانید...
 • دارالفنون (پیش از رفتن بخوانید)

  دارالفنون (پیش از رفتن بخوانید)

  دارالفنون نام دانشگاهی در تهران است و به دوران قاجار تعلق دارد. این دانشگاه به ابتکار میرزا تقی خان امیر کبیر در زمان حکومت ناصر الدین شاه ساخته شد. هدف از احداث دارالفنون آموزش علوم مدرن در تهران بود. از آنجایی که این مکان به عنوان اولین آموزشکده مدرن ایرانی شناخته می‌شد، تا سال‌ها بعد تمام دانشگاه‌ها را دارالفنون می‌نامیدند.

 • حسینیه ارشاد (معرفی نقش آن در تاریخ معاصر)

  حسینیه ارشاد (معرفی نقش آن در تاریخ معاصر)

  حسینیه ارشاد مرکزی فرهنگی-مذهبی است و در خیابان شریعتی تهران قرار دارد. شهرت حسینه ارشاد به دلیل سخنرانی‌های جنجالی انجام شده در آن است. چهره‌های تأثیر گذار سیاسی و اجتماعی مانند مرتضی مطهری، علی شریعتی و محمد مفتح در این مجموعه سخنرانی‌های بسیاری ایراد کردند. برخی از پژوهشگران تاریخ معاصر، حسینیه ارشاد را خاستگاه شیعه مدرن می‌دانند.

  حسینیه ارشاد بیشتر بخوانید...
 • بهشت مادران تهران (معرفی جاذبه‌ها)

  بهشت مادران تهران (معرفی جاذبه‌ها)

  بهشت مادران اولین پارک اختصاصی بانوان در پایتخت است. در این بوستان فرصتی به وجود آمده تا خانم‌ها بتوانند در فضایی آزاد به تفریح و گشت و گذار بپردازند. امکاناتی مانند مسیر پیاده‌روی، مجموعه فرهنگی، آموزشگاه موسیقی، سالن ورزشی و... در بهشت مادران مهیا شده است. همچنین بسیاری از بانوان به همراه جمع‌های دوستانه برای پیک نیک و گذراندن اوقات فراغت به این بوستان می‌آیند.

  بهشت مادران تهران بیشتر بخوانید...
 • ابن بابویه (پیش از بازدید بخوانید)

  ابن بابویه (پیش از بازدید بخوانید)

  ابن بابویه نخستین گورستان شهر ری و دومین آرامستان تهران بزرگ است. بسیاری از مشاهیر ایرانی در این آرامستان دفن شده‌اند. نام گورستان را به احترام یکی از مدفون شدگان در این محل یعنی محمد بن بابویه برگزیده‌اند. ابن بابویه (شیخ صدوق) از جمله فقها و دانشمندان شیعه بود که در سال ۳۸۱ هجری قمری درگذشت.

  ابن بابویه بیشتر بخوانید...
 • بوستان آب و آتش تهران (معرفی جاذبه‌ها)

  بوستان آب و آتش تهران (معرفی جاذبه‌ها)

  بوستان آب و آتش تهران در اراضی عباس آباد قرار دارد و از جمله محبوب‌ترین پارک‌های پایتخت است. این بوستان امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی داشته و توسط پل طبیعت به پارک طالقانی متصل می‌شود. مناظر زیبا و طراحی کم نظیر بوستان آب و آتش باعث افزایش میزان بازدید شده و این نقطه را به لوکیشن مناسبی برای عکاسی تبدیل کرده است.

  بوستان آب و آتش بیشتر بخوانید...
 • پل طبیعت (معرفی پل و جاذبه‌های آن)

  پل طبیعت (معرفی پل و جاذبه‌های آن)

  پل طبیعت یکی از نماد‌های مدرن شهر تهران است و در منطقه عباس آباد قرار دارد. این پل، پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل کرده و روی بزرگراه مدرس ساخته شده است. پل طبیعت بین جوانان بسیار محبوب بوده و جزو زیباترین فضاهای گردشگری تهران محسوب می‌گردد. منظره سرسبز، کافه‌ها و رستوران‌ها، مسیر‌های پیاده روی و... جاذبه‌های پل طبیعت هستند.

 • راهنمای شمال از تهران (معرفی جاذبه‌های بین راهی)

  راهنمای شمال از تهران (معرفی جاذبه‌های بین راهی)

  راهنمای شمال از تهران تمام مسیرهای تهران به استان‌های گیلان، مازندران و گلستان را بررسی می‌کند. همه این مسیرها دارای مناظر زیبا و متنوعی هستند که از کوهستان‌ها، تپه‌های سبز و دشت‌های وسیع عبور می‌کنند. شمال ایران مقصد پرطرفداری برای گردشگران داخلی است. می‌دانیم مسافرانی که از مرکز و جنوب ایران راهی شمال کشور می‌شوند باید از مسیرهای تهران به شمال استفاده کنند.

  جاذبه‌های بین راهی شمال از تهران بیشتر بخوانید...
 • موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

  موزه ملک تهران (معرفی کتابخانه و مجموعه ها)

  موزه ملک تهران نخستین موزه وقفی و خصوصی در ایران می‌باشد. در این موزه اشیای ارزشمند و کم نظیری نگهداری می‌شوند اما مهم‌ترین بخش موزه مربوط به کتابخانه بزرگ آن است. این کتابخانه با موضوع نسخه‌های خطی قدیمی، گنجینه‌ای را جمع آوری کرده که از بزرگترین منابع کتاب‌های خطی می‌باشد. در مطلب پیش رو اطلاعاتی مانند تاریخچه موزه ملک، بنیان گذار موزه، موضوعات آن، آدرس موزه و... در اختیار شما قرار خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

  موزه ملک تهران بیشتر بخوانید...
 • شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

  شهرک سینمایی غزالی (تاریخچه، لوکیشن ها و کافه رستوران ها)

  شهرک سینمایی غزالی که در حال حاضر با نام شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران شناخته می‌شود، محیط بزرگی در غرب تهران است. در این شهرک دکور‌ها و بنا‌های مختلفی ساخته شده که به عنوان لوکیشن‌های فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه امکان بازدید از شهرک سینمایی غزالی برای همگان وجود دارد، البته اگر گروه فیلمبرداری مشغول انجام کار باشند از ورود شما به لوکیشن جلوگیری می‌شود. اجازه بدهید کمی بیشتر درباره شهرک سینمایی غزالی صحبت کنیم...

  شهرک سینمایی غزالی بیشتر بخوانید...
 • هتل های قطر برای جام جهانی 2022

  هتل های قطر برای جام جهانی 2022

  هتل های قطر برای جام جهانی 2022 در این دوره از مسابقات میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان خواهند بود. همچنین این دوره از مسابقات جام جهانی قطر به دلیل صعود تیم ملی کشورمان از اهمیت زیادی برای ایرانیان برخوردار است. کشور قطر همسایه خلیج فارس و به ایران نیز بسیار نزدیک است. به همین دلیل قطر از ایران نیز برای اقامت گردشگران به این کشور در زمان جام جهانی کمک خواسته است و علاوه بر هتل های قطر، هتل های جزیره کیش و قشم نیز باید آماده پذیرایی از میهمانان و توریست های خارجی باشند.

  هتل های قطر برای جام جهانی,هتل های قطر دوحه,هتل های ارزان قطر نزدیک به استادیوم های جام جهانی,اقامت در قطر جام جهانی,قیمت هتل های قطر برای جام جهانی 2022,بهترین هتل های قطر,رزرو هتل قطر جام جهانی,ارزان ترین هتل های قطر برای جام جهانی بیشتر بخوانید...
 • استادیوم های میزبان جام جهانی قطر 2022

  استادیوم های میزبان جام جهانی قطر 2022

  کشور قطر به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند و پیشرفته جهان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 است. این کشور 8 استادیوم را برای برگزاری مسابقات جام جهانی تدارک دیده و پیش بینی می شود افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر کنند. در ادامه این مطلب ورزشگاه های میزبان جام جهانی 2022 قطر را معرفی کرده ایم تا ضمن آشنایی با آن ها، برای رفتن به این کشور شگفت انگیز و تماشای بازی ها آماده شوید.

  استادیوم های میزبان جام جهانی 2022 قطر,استادیوم های جام جهانی 2022,ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر,امکانات ورزشگاه های قطر,استادیوم های جام جهانی قطر بیشتر بخوانید...
 • ویزای استارت آپ پرتقال (مدارک مورد نیاز، شرایط)

  ویزای استارت آپ پرتقال (مدارک مورد نیاز، شرایط)

  ویزاي استارت آپ پرتغال، ویزایی اقامتی است که به کارآفرینان خارج از حوزه شنگن عطا میشود. براي کارآفرینی و سرمایه گذاري در هر کشور قبل از هرچیز باید به این موضوع پرداخت که آیا کشور مورد نظر مقصد مناسبی براي سرمایه گذاري هست یا خیر. در پاسخ باید گفت آنچه که هر کشور را به مقصد ایده آلی جهت سرمایه گذاري و مهاجرت تبدیل می کند بررسی همه زوایاي آن کشور از نظر اقتصادي ، نظام مالیاتی ، نظام حقوقی و معاهدات دوجانبه میان این کشور با کشورهاي دیگر می باشد .

  ویزای استارت آپ پرتغال بیشتر بخوانید...
 • کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

  کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

  انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) نقشه ای تعاملی برای کووید 19 ایجاد کرده است. این نقشه منبعی موثق برای کسانی است که می خواهند به مقصدی سفر کنند ولی نمی دانند که آنجا کرونا ویروس در چه وضعیتی قرار دارد؟ آیا جزو شهرهای قرمز و نارنجی است یا وضعیتی آبی و سبز دارد؟! این نقشه کمک می کند بفهمند به کدام مقاصد می توانند سفر کنند؟

  نقشه تعاملی کرونا بیشتر بخوانید...
 • ماسک و شیلد محافظ صورت در پروازهای قطر ایرویز اجباری می شود

  ماسک و شیلد محافظ صورت در پروازهای قطر ایرویز اجباری می شود

  قطر ایرویز مسافرانش را ملزم به پوشیدن ماسک و زدن شیلد محافظ صورت می کند. مسافران قطر ایرویز حتما باید ماسک بزنند و صورت خود را بپوشانند. شرکت قطریه اقدامات ایمنی و بهداشتی خود را در خصوص کووید 19 در پروازهایش افزایش داده است. این اقدامات در مورد مسافران و خدمه کابین و میهمانداران اجرا می شود.

  ,اجباری شدن ماسک,قطر ایرویز,ماسک در قطر ایرویز,زدن ماسک در هواپیما بیشتر بخوانید...
 • 10 مورد از خطرناک ترین سلفی های جهان

  10 مورد از خطرناک ترین سلفی های جهان

  در شش سال گذشته بیش از 250 نفر در اثر گرفتن سلفی های خطرناک جان خود را از دست داده اند. از بین 259 گزارش مرگی که در این تحقیق بررسی شده است، رتبه اول مرگ ها به غرق شدن تعلق دارد. دومین علت مرگ در سلفی ها، رفتن زیر قطار است. بعد از آن، سقوط از ارتفاع، کشته شدن توسط حیوانات وحشی، سلاح های گرم و برق گرفتگی مطرح است.

  خطرناک ترین سلفی ها در جهان بیشتر بخوانید...
 • تفریحات نوستالوژیک در تهران

  تفریحات نوستالوژیک در تهران

  در گذشته که این همه شهر بازی و مرکز گردشگری برای سرگرم کردن مردم نبود پایتخت نشینان چگونه خودشان را سرگرم می کردند؟ آن زمان خبری از پیست اسکی، پارک های آبی، تله کابین و تفریحاتی مثل رالی و موتور سواری نبود که آن ها خودشان را سرگرم کنند. مردم تهران در آن زمان خود را با تفریحات متفاوتی سرگرم می کردند و اتفاقا خیلی بهتر از امروز خوشحال بودند و خوش می گذراندند.

 • جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در هواپیما

  جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در هواپیما

  کرونا بیش از یک سال است که همه دنیا را درگیر کرده و عزیزان زیادی را از ما گرفته است. ویروس کرونا که تمام قد مانند یک هیولا خود را به بحث داغ میان مردم تبدیل کرده و در جان خیلی از ما خصوصا افرادی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند اضطراب و دلهره راه انداخته است. نقطه شروع این ویروس از شهر بزرگی به نام ووهان در مرکز چین بوده اما راه خود را به بسیاری دیگر از کشورهای جهان هم باز کرده و موجب نگرانی های بیشتری شده است.

  ویروس کرونا در هواپیما,مقابله با کرونا,پیشگیری از کرونا بیشتر بخوانید...
 • لوکیشن سریال معروف بازی تاج و تخت در کدام کشورها قرار دارد؟

  لوکیشن سریال معروف بازی تاج و تخت در کدام کشورها قرار دارد؟

  اگر شما هم جزو علاقمندان سریال بازی تاج و تخت بودید بد نیست بدانید این سریال علاوه بر بازی خوب بازیگرانش به دلیل لوکیشن های خوبی که داشت موفق شده بود. مناطقی که این داستان در آن شکل گرفت یا به عبارتی در آن فیلمبرداری شد در بخش های مختلفی از اسپانیا، ایتالیا و... قرار داشت. در این سریال با شخصیت های مختلفی مواجه می شدیم که هر کدام در گوشه ای از جهان داستانی برای خود داشتند.

  لوکیشن بازی تاج و تخت,لوکیشن سریال بازی تاج و تخت بیشتر بخوانید...
 • معرفی روستای رئا در فرانسه با الاغ های پیژامه پوشش

  معرفی روستای رئا در فرانسه با الاغ های پیژامه پوشش

  فرانسه تنها به برج ایفل، فستیوال کن، شهر لیون، شهر استراسبورگ، شهر نیس و پاریس مشهور نیست. آن هایی که اهل فرانسه گردی باشند به روستاهای فرانسه نیز سر می زنند. مسئولان گردشگری نیز از هیچ نظر کوتاهی نمی کنند و هر جا جاذبه های وجود دارد تسهیلات رفاهی برای گردشگران در آنجا به راه می اندازند. یکی از این جاذبه ها، جزیره الاغ های پیژامه پوش است.

  ,جزیره رئا,جزیره رئا در فرانسه,الاغ های پیژامه پوش بیشتر بخوانید...
 • پروتکل ‌های بهداشتی سفر در ایام کرونا

  پروتکل ‌های بهداشتی سفر در ایام کرونا

  راهنمای کامل پروتکل‌های بهداشتی سفر در ایام کرونا به ما کمک می‌کند با آرامش بیشتری سفر کنیم و ریسک ابتلا به کووید ۱۹ را کاهش دهیم. کرونا ثابت کرده است که به راحتی کوتاه نمی‌آید و همچنان با آن درگیر خواهیم بود. در این میان برخی سفر‌ها ضرورت دارند و نمی‌توانیم آن‌ها را به زمانی نامعلوم موکول کنیم. در سال ۲۰۱۹ حدود ۸۰۰ میلیون سفر تنها در ایالات متحده صورت گرفت.

  پروتکل های بهداشتی سفر در کرونا بیشتر بخوانید...
 • کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

  کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

  انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) نقشه ای تعاملی برای کووید 19 ایجاد کرده است. این نقشه منبعی موثق برای کسانی است که می خواهند به مقصدی سفر کنند ولی نمی دانند که آنجا کرونا ویروس در چه وضعیتی قرار دارد؟ آیا جزو شهرهای قرمز و نارنجی است یا وضعیتی آبی و سبز دارد؟! این نقشه کمک می کند بفهمند به کدام مقاصد می توانند سفر کنند؟

  نقشه تعاملی کرونا بیشتر بخوانید...
 • جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در هواپیما

  جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در هواپیما

  کرونا بیش از یک سال است که همه دنیا را درگیر کرده و عزیزان زیادی را از ما گرفته است. ویروس کرونا که تمام قد مانند یک هیولا خود را به بحث داغ میان مردم تبدیل کرده و در جان خیلی از ما خصوصا افرادی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند اضطراب و دلهره راه انداخته است. نقطه شروع این ویروس از شهر بزرگی به نام ووهان در مرکز چین بوده اما راه خود را به بسیاری دیگر از کشورهای جهان هم باز کرده و موجب نگرانی های بیشتری شده است.

  ویروس کرونا در هواپیما,مقابله با کرونا,پیشگیری از کرونا بیشتر بخوانید...
 • چه کنیم در سفر از انتقال ویروس کرونا مصون باشیم؟

  چه کنیم در سفر از انتقال ویروس کرونا مصون باشیم؟

  ویروس کرونا چیست و چقدر خطر ورود آن به ایران وجود دارد؟ آیا واقعا منشا این بیماری خوراک خفاش بوده ؟ راه های درمان و پیشگیری از آن چیست؟ اصلا در این اوضاع آیا می توانیم به کشورهایی مثل چین و تایلند و سایر مقاصد گردشگری سفر کنیم؟ با تورگردان همراه باشید تا جواب همه این سوال ها را به صورت خلاصه و قابل فهم برایتان توضیح دهیم.

  ویروس کرونا,ابتلا به بیماری کرونا,کرونا در سفر بیشتر بخوانید...
 • غذاهای شیراز (معرفی ۱۰ غذای شیرازی)

  غذاهای شیراز (معرفی ۱۰ غذای شیرازی)

  غذاهای شیراز در همه ایران شهرت دارند و حتی برخی از آن‌ها به غذاهای بین‌المللی تبدیل شده‌اند. وقتی پسوند شیرازی بعد از نام یک غذا می‌آید دیگر خیال همه راحت می‌شود که قرار است غذایی لذیذ میل کنند. معمولا غذاها، دسر‌ها و پیش غذاهای شیرازی دارای چاشنی‌های هیجان‌انگیزی مانند گلاب، شربت بهار نارنج، هل، زعفران و... هستند. همین ویژگی باعث شده خوراکی محبوب و همه پسندی تهیه شود.

  غذاهای شیراز بیشتر بخوانید...
 • رستوران های مشهد برای هر نوع ذائقه و بودجه

  رستوران های مشهد برای هر نوع ذائقه و بودجه

  رستوران شاندیز مشهد با ارائه انواع غذاهای ایرانی، کبابی و گوشتی از میهمانانش پذیرایی می کند و امکان سفارش غذا به صورت آنلاین نیز از آنجا امکانپذیر است. می توان از طریق اپلیکیشن های اسنپ فود، ریحون، چیلیوری و غیره بعد از مشاهده قیمت ها غذا سفارش داد.

  رستوران های مشهد,رستوران مشهد,فست فود در مشهد,کباب در مشهد بیشتر بخوانید...
 • غذای چینی متناسب با ذائقه ایرانی به همراه چند غذای عجیب و غریب

  غذای چینی متناسب با ذائقه ایرانی به همراه چند غذای عجیب و غریب

  غذای چینی عموما شامل خوراکی های عجیب و غریبی می شود که اصلاً با ذائقه ایرانی سازگار نیست ولی باید در نظر داشت که تنوع غذا در چین بسیار بالاست و در بین غذاهای چینی حتما خوراکی هایی را پیدا می شود که از مواد اولیه‌ قابل قبولی تهیه شده باشد و بتوان آن ها را خورد.

  ,غذای چینی,غذاهای چینی,غذاهای چینی برای ایرانیان,غذای چینی در سفر بیشتر بخوانید...
 • 10 مورد از خطرناک ترین سلفی های جهان

  10 مورد از خطرناک ترین سلفی های جهان

  در شش سال گذشته بیش از 250 نفر در اثر گرفتن سلفی های خطرناک جان خود را از دست داده اند. از بین 259 گزارش مرگی که در این تحقیق بررسی شده است، رتبه اول مرگ ها به غرق شدن تعلق دارد. دومین علت مرگ در سلفی ها، رفتن زیر قطار است. بعد از آن، سقوط از ارتفاع، کشته شدن توسط حیوانات وحشی، سلاح های گرم و برق گرفتگی مطرح است.

  خطرناک ترین سلفی ها در جهان بیشتر بخوانید...
 • معرفی بهترین غذاهای مالزی | غذاهای خیابانی مالزی و رستوران ها

  معرفی بهترین غذاهای مالزی | غذاهای خیابانی مالزی و رستوران ها

  غذاهای مالزی تحت تاثیر غذاهای چینی و هندی است و با زمینه هایی که از فرهنگ غذایی خود مالزی در آن وجود دارد، ترکیبی بسیار لذیذ و دلچسب را به وجود آورده است. این فرهنگ های غذایی از جمعیت مردم و نژادهایی می آید که در این کشور زندگی می کنند.به خصوص باید خاطر نشان کرد که شیره نارگیل و ادویه های تند و تیر نقش مهمی در غذاهای برنجی و آبکی مالزی دارند.

  معرفی غذاهای مالزی,غذاهای معروف مالزی,بهترین غذاهای مالزی,غذای مالزیایی,شکم گردی در مالزی بیشتر بخوانید...
 • معرفی بهترین غذاهای مالزی | غذاهای خیابانی مالزی و رستوران ها

  معرفی بهترین غذاهای مالزی | غذاهای خیابانی مالزی و رستوران ها

  غذاهای مالزی تحت تاثیر غذاهای چینی و هندی است و با زمینه هایی که از فرهنگ غذایی خود مالزی در آن وجود دارد، ترکیبی بسیار لذیذ و دلچسب را به وجود آورده است. این فرهنگ های غذایی از جمعیت مردم و نژادهایی می آید که در این کشور زندگی می کنند.به خصوص باید خاطر نشان کرد که شیره نارگیل و ادویه های تند و تیر نقش مهمی در غذاهای برنجی و آبکی مالزی دارند.

  معرفی غذاهای مالزی,غذاهای معروف مالزی,بهترین غذاهای مالزی,غذای مالزیایی,شکم گردی در مالزی بیشتر بخوانید...
 • معرفی رستوران ها و غذاهای خوشمزه بین المللی در مشهد

  معرفی رستوران ها و غذاهای خوشمزه بین المللی در مشهد

  امروز قصد داریم چند نمونه از رستوران های بین المللی مشهد را خدمتتان معرفی کنیم. می توان گفت بعضی از این رستوران ها یا در سایر شهرهای کشور سابقه ندارد یا اینکه مشهد آغازگر آن بوده است. مثلا چیزی درباره غذاهای لبنانی یا غذاهای افغانی شنیده اید؟؟ با ما همراه باشید تا رستوران های مشهد برای غذاهای چینی، ایتالیایی، عربی، افغانی، ترکی و ترکمنی را خدمتتان معرفی کنید.

  رستوران های عربی مشهد,رستوران های ایتالیایی مشهد,رستوران های افغانی مشهد,رستوران های بین المللی مشهد,رستوران های ترکی مشهد,رستوران های چینی مشهد,قابلی,قابلی پلو بیشتر بخوانید...
 • غذاهای سنتی خراسان از کمه جوش تا شله مشهدی

  غذاهای سنتی خراسان از کمه جوش تا شله مشهدی

  امروز قصد داریم 10 نمونه از غذاهای سنتی خراسان رضوی را خدمتتان معرفی کنیم. سعی کردیم در این لیست انواع غذاهای آبکی مثل آش و اشکنه تا کباب را بگنجانیم. در ضمن اگر تمایل داشتید این غذاها را طبخ کنید دستور پخت آن ها نیز در ذیل هر کدام آمده است.

  ,غذاهای سنتی خراسان,طرز تهیه غذاهای خراسان بیشتر بخوانید...
 • بهترین رستوران های شاندیز در مشهد | تلفن + منو + رزرو

  بهترین رستوران های شاندیز در مشهد | تلفن + منو + رزرو

  برای انتخاب رستوران شاندیز مشهد با گزینه‌های متعددی از جمله رستوران های سینی دار و بهترین رستوران های شاندیز مشهد روبرو هستید. از آنجایی که لیست رستوران های شاندیز و منوی غذایی آن‌ها بسیار متنوع و طولانی است، به معرفی 11 رستوران پیشنهادی از نگاه مشتریان پرداختیم. این رستوران‌ها برای برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه و کاری، مکان مناسبی هستند که امکانات مناسبی هم در اختیارتان قرار می‌دهند. برای دسترسی به این لیست، همراه ما باشید.

  بهترین رستوران ها در شاندیز,بهترین رستوران های شاندیز در مشهد,شکم گردی در شاندیز,رستوران گردی در شاندیز مشهد,رستوران های شاندیز,رستوران پدیده شاندیز در مشهد,رستوران ارم شاندیز در مشهد,رستوران حاج حسن شاندیز مشهد,رستوران تخت جمشید شاندیز مشهد,رستوران حسین شیشلیکی شاندیز مشهد,رستوران سدروس شاندیز مشهد,رستوران قصر مهرگان شاندیز مشهد,قورمه خوران شاندیز مشهد,رستوران شایان شاندیز مشهد,رستورانهای شاندیز بیشتر بخوانید...
 • شیرینی های شیراز و استان فارس (10 شیرینی و دسر معروف)

  شیرینی های شیراز و استان فارس (10 شیرینی و دسر معروف)

  شیرینی های شیراز - برای آن هایی که هوس مسقطی، رنگینک یا برشیلک کرده اند مستلزم آن است که چمدانشان را ببندند و تور شیراز را تجربه کنند. شیرینی پزهای حرفه ای معمولا تهیه بعضی از این شیرینی ها را بلدند ولی هیچ وقت طعم و مزه آن ها به پای شیرینی هایی که از خود استان فارس تهیه کنید نمی رسد. تا دیر نشده دست به کار شوید و بلیط سفر به شیراز را تهیه کنید. هم از جاذبه های گردشگری استان فارس دیدن می کنید و هم کامتان را با خوردنی های ریزه میزه و دسرهای خوشمزه شیرین می کنید.

  شیرینی شیراز,شیرینی های شیراز,فالوده شیرازی,مسقطی و کلوچه شیراز بیشتر بخوانید...
 • بهترین هتل های نزدیک حرم امام رضا در مشهد

  بهترین هتل های نزدیک حرم امام رضا در مشهد

  در این مطلب چک لیستی از بهترین هتل های نزدیک به حرم برای تهرانی ها آمده که شامل هتل های 4 ستاره مشهد از تهران و هتل های 5 ستاره مشهد برای تهرانی ها است. لیست هتل‌های نزدیک به حرم را صرفا براساس نظر مسافران تهیه کردیم تا بتوانید تجربه واقعی‌تری از سفر خود به مشهد داشته باشید. در ابتدا هتل های 5 ستاره نزدیک حرم و سپس، نزدیک‌ترین هتل های 4 ستاره به حرم را از نظر مسافران تهرانی می‌خوانید. اگر شما گزینه‌های بهتری را تجربه کردید، در بخش نظرات برای ما بنویسید.

  بهترین هتل های نزدیک به حرم در مشهد,بهترین هتل های نزدیک به حرم در مشهد برای تهرانی ها,بهترین هتل های مشهد از نظر مسافران تهرانی,هتل های 4 ستاره مشهد از تهران,هتل های 5 ستاره مشهد برای تهرانی ها بیشتر بخوانید...
 • هتل مدینه الرضا مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل لوکس بدانید

  هتل مدینه الرضا مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل لوکس بدانید

  هتل مدینه الرضا مشهد از بهترین هتل های لوکس و پنج ستاره مشهد است که در خیابان شیرازی مشهد واقع شده و به دلیل فاصله بسیار کوتاه تا حرم نزد گردشگران و زائران بسیار محبوب است. هتل مدینه الرضا امکانات منحصر به فردی را برای میهمانان خود فراهم کرده است تا علاوه بر جلب رضایت آنان، اقامتی رویایی و لاکچری را برای زائران امام رضا (ع) رقم بزند. در ادامه با معرفی هتل مدینه الرضا و بررسی امکانات و اتاق های این هتل همراه ما باشید.

  هتل مدینه الرضا,هتل مدینه الرضا مشهد,صبحانه هتل مدینه الرضا,امکانات هتل مدینه الرضا,اتاق های هتل مدینه الرضا,فاصله هتل مدینه الرضا تا حرم بیشتر بخوانید...
 • هتل قصرالضیافه مشهد | امکانات، قیمت، نظرات

  هتل قصرالضیافه مشهد | امکانات، قیمت، نظرات

  مشهد شهری با بیشترین تعداد مهمان خانه و هتل است که از نظر امکانات و قیمت طیف بسیار وسیعی را تشکیل می دهند. احتمالا هنگام انجام هماهنگی سفر به این شهر با گزینه های زیاد روبه رو می شوید ولی هتل قصرالضیافه مشهد به دلیل اینکه چسبیده به حرم مطهر است با بقیه هتل ها زمین تا آسمان فرق دارد. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی هتل قصرالضیافه مشهد بپردازیم و جزئیات رزرو آن را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

  هتل قصرالضیافه,هتل قصرالضیافه مشهد,هتل قصرالضیافه در مشهد,هتل قصر الضیافه بیشتر بخوانید...
 • معرفی هتل امیرکبیر کیش، اولین هتل سنتی پنج ستاره جزیره

  معرفی هتل امیرکبیر کیش، اولین هتل سنتی پنج ستاره جزیره

  سفر به جزیره کیش یکی از لاکچری‌ترین سفرهای داخلی به شمار می‌رود که با اقامت در یکی از هتل‌های پنج ستاره جزیره، تجربه‌ای بی نظیر را برایتان به ارمغان می‌ٰآورد. هتل امیرکبیر کیش اولین هتل سنتی جزیره است که اواخر تابستان 1401 فعالیت خود را آغاز کرد و جدیدترین هتل در این جزیره به شمار می‌رود. اگر شما هم می‌خواهید برای رزرو هتل سنتی امیرکبیر اقدام کنید و لحظاتی ماندگار را در سفر به کیش برای خودتان رقم بزنید، در ادامه این مطلب با معرفی هتل پنج ستاره امیرکبیر همراه ما باشید.

  هتل امیرکبیر کیش,هتل سنتی امیرکبیر کیش,رزرو هتل امیرکبیر کیش,امکانات هتل امیرکبیر کیش,قیمت هتل امیرکبیر کیش,صبحانه هتل امیرکبیر کیش,نظرات هتل امیرکبیر کیش بیشتر بخوانید...
 • معرفی هتل قصر مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل بدانید

  معرفی هتل قصر مشهد و هر آنچه باید درباره این هتل بدانید

  اگر تاکنون به مشهد سفر کرده باشید و در خیابان امام رضا (َع) قدم زده باشید، هتل‌های زیادی به چشمتان خورده است. هتل قصر مشهد نیز در این خیابان واقع شده و از لاکچری‌ترین هتل‌های پنج ستاره در مشهد و حتی در کشور به شمار می‌رود. شکوه و عظمت هتل بین المللی قصر مشهد چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند و تجربه اقامتی رویایی را برای میهمانان خود به ارمغان می‌آورد. اگر می خواهید با امکانات این هتل بیشتر آشنا شوید، همراه ما باشید.

  هتل بین المللی قصر مشهد,هتل قصر مشهد,امکانات هتل قصر مشهد,صبحانه هتل قصر مشهد,استخر هتل بین المللی قصر مشهد,مالک هتل قصر مشهد,رزرو هتل قصر مشهد,عکس هتل قصر مشهد بیشتر بخوانید...
 • 6 هتل هافبرد در کیش با نهار یا شام (ترنج، مارینا، پارمیس، گراند و...)

  6 هتل هافبرد در کیش با نهار یا شام (ترنج، مارینا، پارمیس، گراند و...)

  جزیره کیش یکی از گردشگر پذیر‌ترین نقاط کشور است و هر ساله افراد زیادی کیش را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. در این جزیره امکانات رفاهی و تفریحی زیادی به چشم می‌خورد و همه چیز برای داشتن سفری خاص و به یاد ماندنی فراهم است. علاوه بر این‌ها، مهم‌ترین بخش هر سفر محل اقامت است. به همین منظور در کیش هتل‌های زیادی از 5 ستاره تا 2 ستاره با بهترین امکانات و خدمات به چشم می‌خورد. اگر شما هم می‌خواهید هتل‌های هافبرد کیش را بشناسید با ما همراه باشید.

  هتل های هافبرد کیش,هتل های فولبرد کیش,هتل های کیش با صبحانه و ناهار,هتل های کیش با غذا,هتل های کیش با صبحانه و ناهار و شام بیشتر بخوانید...
 • مقایسه هتل داریوش و هتل ترنج در کیش

  مقایسه هتل داریوش و هتل ترنج در کیش

  هتل‌های کیش از دو ستاره تا پنج ستاره نوسان دارد و حتی بعضی از این مراکز اقامتی پا را فراتر گذاشته اند و با نام‌های پنج ستاره لوکس، پنج ستاره تاپ و غیره شناخته می‌‌شوند. این هتل‌ها تنها محلی برای خوابیدن روی تخت‌ها نیستند؛ در آنجا می‌‌توان چند روز زندگی کرد و از انواع امکانات رفاهی و تفریحی برخوردار شد. هتل ترنج و هتل داریوش برترین هتل‌های لوکس در کیش محسوب می‌‌شوند و همه چیز را برای تجربه ای لوکس، راحت و اعیانی در اختیار میهمانانشان قرار می‌‌دهند.

  مقایسه هتل داریوش و هتل ترنج,مقایسه هتل ترنج و هتل داریوش,مقایسه هتل های کیش بیشتر بخوانید...
 • هتل مارینا کیش یا هتل ترنج؟ کدام یک امکانات و خدمات بهتری دارند؟

  هتل مارینا کیش یا هتل ترنج؟ کدام یک امکانات و خدمات بهتری دارند؟

  هتل ترنج و هتل مارینا که هر دو جزو هتل های ساحلی جزیره کیش و دارای ساحل اختصاصی می باشند مکان هایی دنج و به دور از هیاهو را در بر گرفته و همچون جزیره هایی کوچک در میان جزیره ی کوچکِ کیش، همه نوع امکانات و سرگرمی را در اختیار گردشگران قرار می دهند.

  مقایسه هتل ترنج کیش و هتل مارینا کیش,هتل ترنج کیش,هتل مارینا پارک کیش بیشتر بخوانید...
 • هتل قصر بهتر است یا قصر طلایی و درویشی؟

  هتل قصر بهتر است یا قصر طلایی و درویشی؟

  هتل قصر بهتر است یا قصر طلایی و درویشی؟ قشری خاص از مسافران مشهد هستند که ترجیح می دهند در سفر به این شهر بهترین هتل ها را انتخاب کنند ولی بین هتل هایی مثل هتل درویشی، هتل قصر و هتل قصر طلایی نمی توانند یک کدام را انتخاب کنند. این هتل ها، هر سه جزو برترین هتل های پنج ستاره محسوب می شوند. در این مطلب به مقایسه هتل های مشهد که در نزدیکی حرم واقع شده اند و از بهترین هتل های لوکس کشور هستند پرداخته ایم.

  مقایسه هتل درویشی و هتل قصر,مقایسه هتل درویشی و هتل قصر طلایی,مقایسه هتل قصر و هتل قصر طلایی بیشتر بخوانید...
 • هتل داد یزد ؛ از معروف ترین هتل های چهارستاره یزد

  هتل داد یزد ؛ از معروف ترین هتل های چهارستاره یزد

  هتل داد یزد بنایی 90 ساله در شهری 3000 ساله است. این هتل تاریخی و در عین حال مدرن، تا چند دهه پیش گاراژی متعلق به مرحوم حاج حسین داد بود که بعد از او توسط نوادگانش بازسازی شده وبه هتلی چهار ستاره تبدیل گردید. در این بنگاه باربری کالا حمل و نقل می شد و اتاق هایی برای اقامت تجار به سبک کاروانسراها در آن احداث شده بود.

  هتل داد یزد,معرفی هتل داد یزد,هتل چهار ستاره داد یزد بیشتر بخوانید...
 • مسجد جمیرا از زیباترین مساجد دبی

  مسجد جمیرا از زیباترین مساجد دبی

  مسجد جمیرا دبی از مهم‌ترین مسجد‌ها در امارات متحده عربی است. این مسجد با تلفیقی از معماری شرقی و غربی ساخته شده و نمای بیرونی بسیار جذابی دارد. گردشگرانی که به دبی سفر می‌کنند از این مسجد زیبا به عنوان یک عبادتگاه و همچنین اثر هنر معماری بازدید می‌نمایند. مسجد جمیرا در منطقه اعیان نشین جمیرا قرار گرفته و جلوه ویژه‌ای بین ساختمان‌های مدرن منطقه دارد

  مسجد جمیرا دبی بیشتر بخوانید...
 • ساحل کایت دبی‌ همسایه ای زیبا برای خلیج فارس

  ساحل کایت دبی‌ همسایه ای زیبا برای خلیج فارس

  ساحل کایت در شهر دبی دارای شن‌های نرم و طلایی است که علاوه بر منظر زیبا برای شنا کردن در آب‌ها کم عمق ساحلی مناسب می‌باشند. آب خلیج فارس در نزدیکی این ساحل شفاف می‌باشد و محل مناسبی برای انواع تفریحات دریایی به وجود آورده است. اگر به شهر دبی سفر کنید و سری به ساحل کایت بزنید متوجه می‌شوید که بادبادک ها و کایت‌های رنگارنگ در آسمان ساحل همه جا دیده می‌شوند. همین موضوع باعث شده که نام کایت را برای این محل انتخاب کنند.

  ساحل کایت دبی بیشتر بخوانید...
 • معرفی بخش های مختلف موزه دبی

  معرفی بخش های مختلف موزه دبی

  موزه دبی که به عربی متحف دبی و به انگلیسی Dubai Museum شناخته می‌شود، مهم‌ترین موزه امارات متحده در شهر دبی است. این موزه بیش از اینکه به منظور نگهداری از اشیای قدیمی باشد، مکانی برای معرفی فرهنگ بومی امارات متحده عربی است. برای مثال در موزه دبی از مجسمه های مومی در اندازه واقعی انسان استفاده شده تا پوشش،‌ آداب و سنن، مشاغل و موارد دیگری که در دوران گذشته در دبی رواج داشته به نمایش گذاشته شوند.

 • پیست اسکی سرپوشیده دبی ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  پیست اسکی سرپوشیده دبی ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

  پیست اسکی دبی بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده در جهان است. این پیست در مجموعه بزرگ امارات مال در یک مرکز خرید قرار دارد. پیست اسکی دبی بزرگترین مجموعه برفی در خاورمیانه می‌باشد که در سال ۲۰۰۵ میلادی افتتاح شده است. شهر دبی شهر شگفتی‌ها است و با گردآوری امکانات مختلف توانسته یک پیست اسکی برفی را هم در شهری کویری بسازد. تمام امکانات لازم برای یک پیست اسکی در شهر دبی فراهم شده‌اند تا گردشگران بتوانند با کیفیتی بالا این ورزش را در امارات متحده تجربه کنند.

  پیست اسکی دبی بیشتر بخوانید...
 • آکواریوم دبی | پیوند با دنیای سحرآمیز و آبی زیر دریا

  آکواریوم دبی | پیوند با دنیای سحرآمیز و آبی زیر دریا

  آکواریوم دبی یکی از بزرگترین آکواریوم‌های جهان است که در مجموعه دبی مال و در امارات متحده قرار دارد. این آکواریوم جزو پروژه ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه بود که در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد. از آنجایی که آکواریوم دبی در بسیاری از موارد جزو برترین آکواریوم‌های دنیا می‌باشد، به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری امارات متحده شناخته می‌شود.

  آکواریوم دبی بیشتر بخوانید...
 • نخل جمیرا ( جزیره ای به نام پالم در دبی | امارات متحده عربی )

  نخل جمیرا ( جزیره ای به نام پالم در دبی | امارات متحده عربی )

  نخل جمیرا یا پالم جمیرا یک مجمع الجزایر مصنوعی در امارات متحده و شهر دبی می‌باشد. وقتی راجع به دبی صحبت می‌کنیم، ناخودآگاه به یاد سازه‌های بشری عظیم و شگفت انگیز می‌افتیم. مشهور‌ترین سازه بشری که در دبی می‌شناسیم برج خلیفه یعنی بلندترین برج جهان می‌باشد. اما یک سازه بشری شگفت انگیز دیگر نیز در این شهر وجود دارد که همان پالم جمیرا می‌باشد. امیدواریم در سفر آینده خود به دبی از این جزیره شگفت انگیز دیدن کنید.

  نخل جمیرا,پالم جمیرا بیشتر بخوانید...
 • دبی مال ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  دبی مال ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید )

  دبی مال یک مرکز خرید بزرگ در شهر دبی است. این مرکز خرید با نام The Dubai Mall در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این مرکز خرید عظیم بخشی از پروژه برج خلیفه بوده است. برج خلیفه که در حال حاضر به مهم‌ترین نماد شهر دبی تبدیل شده، بلندترین سازه بشری می‌باشد. در پروژه ساخت برج هم بزرگترین مرکز خرید و بزرگترین آب نمای جهان ساخته شدند تا رکورد‌های بسیاری در سطح جهانی به نام شهر دبی شکسته شوند.

 • معرفی هتل آتلانتیس دبی

  معرفی هتل آتلانتیس دبی

  هتل آتلانتیس دبی هتلی ۵ ستاره در جزیره مصنوعی نخل جمیرا در دبی است. این هتل در تاریخ ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۰۸ افتتاح شد. هتل آتلانتیس دبی را به تقلید از هتل آتلانتیس جزیره بهشتی در باهاما ساختند. همان طور که میدانی در افسانه‌های باستان، آتلانتیس شهری گمشده در زیر اقیانوس اطلس می‌باشد. هتل آتلانتیس را نیز مانند قصر گمشده آتلانتیس به زیباترین شکل و با الهام از معماری عربی و اقیانوسی طراحی کرده‌اند.

  هتل آتلانتیس دبی بیشتر بخوانید...
 • معرفی خور دبی ( کریک دبی ) Dubai Creek

  معرفی خور دبی ( کریک دبی ) Dubai Creek

  خور دبی یک پیش آمدگی رودخانه‌ای شکل از خلیج فارس به داخل خاک دبی در امارات متحده است. این خور شهر دبی را به دو قسمت تقسیم می‌کند که یک قسمت را بردوبی و قسمت دیگر را دیره می نامند. به این دلیل که خور دبی، عمق چندانی ندارد منطقه مناسبی برای ماهیگیری و پهلو گرفتن قایق ها می باشد. می خواهیم درباره آن اطلاعات بیشتری ارائه دهیم تا در سفر بعدی خود به دبی از این منطقه دیدنی هم بازدید کنید.

 • برج العرب دبی (معرفی جاذبه ها و امکانات آن)

  برج العرب دبی (معرفی جاذبه ها و امکانات آن)

  برج العرب هتلی در دبی است که در ساحل جمیرا قرار دارد. این ساختمان یکی از مرتفع ترین هتل های جهان است که برای مدتی طولانی نماد شهر دبی بود. البته باید بگویم امروزه هم برج العرب یکی از بهترین هتل‌های جهان در شهر دبی است که از تمام اتاق‌های آن می‌توانید منظره ابدی از خلیج‌ فارس تماشا کنید. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره یکی از زیباترین هتل‌های جهان یعنی برج العرب به دست بیاورید، لطفا با ما همراه شوید...

  برج العرب دبی بیشتر بخوانید...
 • جاهای دیدنی کرمان دیار کریمان

  جاهای دیدنی کرمان دیار کریمان

  جاهای دیدنی کرمان آنقدر زیاد است که نمی‌توان آن‌ها را شمرد. کرمان پر است از جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی که برای بازدید از همه آن‌ها باید به خوبی برنامه ریزی کرد. معروف ‌ترین جاذبه های دیدنی این شهر تاریخی ارگ بم و باغ شاهزاده ماهان است که علاقه‌مندان را به سوی کرمان می‌کشاند.

  جاهای دیدنی کرمان,مکان های دیدنی کرمان,جاذبه های گردشگری کرمان,دیدنی های کرمان,مکان های تفریحی کرمان,مکان های تاریخی کرمان بیشتر بخوانید...