بهترین مقصد سفر خارجی در تابستان؛ بهترین پیشنهاد سفر خارجی برای تابستان 1403

بهترین مقصد سفر خارجی در تابستان

تابستان سفر خارجی کجا بریم؟ کشوری مانند سوئیس که زمستان‌های برفی و عصر یخبندان دارد، یکی‌از بهترین مقصدهای خارجی در تابستان به حساب می‌آید. بهترین کشور برای مسافرت در تابستان به این دلیل پرس‌وجو می‌شود که با آب‌وهوای خنکی که دارد، برای سفری یک هفته‌ای، ایده‌آل‌ترین موقعیت را رقم می‌زند و خبری از تابش مستقیم نور آفتاب و گرمازدگی در آن نیست. خنکای نسیم و دمای کم در تابستان را با سفر به مقصدهایی مانند بالی (دومین مقصد محبوب سال 2023)، ترکیه، لندن، فرانسه، رم، روسیه و سوئیس می‌توانید لمس و خنک‌ترین سفرتان را در اوج گرما تجربه کنید.

تابستان امسال کجا بریم مسافرت خارج از ایران، مطلبی است که در ادامه به آن کاملا پرداخته‌ایم.

فهرست مطالب

1- لندن؛ با میانگین دمای 21 تا 23 درجه سانتی‌گراد

تابستان کجا بریم سفر خارجی؟ لندن

پایتخت بریتانیا، لندن، بهترین مقصد سفر خارجی در فصل تابستان برای لذت بردن از هوای مطبوع و خنک است. تابستان‌های شهر لندن که بخاطر برگزاری جشن‌های فراگیر مانند روز پنکیک، روز سنت پاتریک و چندین رویداد دیگر، محبوب‌ترین مقصد گردشگری در اروپا برای تابستان است. لندن همچنین یک زندگی شبانه پرجنب‌وجوش با بارها و کلوب‌ها دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن استراحت و اوقات خوبی را سپری کنند. با بسته‌های تور اروپا می‌توانید به‌راحتی جاذبه‌های متعدد لندن را کشف کنید. 


برای ایرانگردها: خنک‌ترین شهرهای ایران برای مسافرت در تابستان


فعالیت‌های تفریحی لندن در تابستان

فعالیت های تفریحی برای سفر به لندن در تابستان

دیدن تئاتر یکی از فعالیت‌های تفریحی لندن در تابستان‌هاست. صحنه تئاترهای لندن در تابستان، چیزی مهم برای همه دارد. تعدادی از تئاترها در فضای باز ریجنت پارک برگزار می‌شود. با آمدن به لندن در تابستان، برای تراژدی‌های جاودانه در شکسپیر گلوب هم می‌توانید خودتان را آماده کنید. 

اگر به چیزی کمی متفاوت‌تر علاقه دارید، استندآپ کمدی را در تئاتر سوهو یا کلوپ کمدی تاپ مخفی در کاونت گاردن امتحان کنید که با ستاره‌های مخفی در ابعاد کمدی، پر از جذابیت است.

مهمانی‌های قایق کنار رودخانه با چاشنی موسیقی و نوشیدنی، کنسرت‌های جذاب با ستاره‌های مشهور جهانی، جشنواره‌های غذا با فرصت چشیدن طعم‌های لذیذ و رفتن به گالری‌های جان‌گرفته با هنر امپرسیونیسم، لندن را به یکی‌از پرجنب‌وجوش‌ترین جاهای دنیا برای تابستان تبدیل می‌کند.

2- ترکیه؛ سفر خارجی مناسب تابستان

ترکیه؛ سفر خارجی مناسب تابستان

ترکیه در تابستان یک سرزمین رویایی است. سواحل خوش‌منظره و طبیعت خوش آب و هوا، ترکیه را به یکی از بهترین کشورها برای مسافرت در تابستان تبدیل کرده است. برای گذراندن تعطیلات تابستانی در ترکیه می‌توانید روی برنزه کردن، غذاهای لذیذ خیابانانی و بالن سواری در کاپادوکیا ترکیه حساب باز کنید.

ترکیه در مقایسه‌با سایر مقصدهای پیشنهادی برای تابستان، چند پله بالاتر است؛ چرا که این کشور، همسایه ایران بوده و هزینه‌های مسافرت با تور ترکیه ارزان‌تر درمی‌آید. علاوه‌بر ارزانی، شهرهای ساحلی این کشور هم موقعیتی خوب برای آب‌تنی و خوش‌گذرانی در تابستان دارند. 

فعالیت‌های تفریحی در ترکیه برای تابستان

فعالیت‌های تفریحی در ترکیه برای تابستان

برای سرگرم شدن در بهترین مقصد سفر خارجی در تابستان یعنی ترکیه با لیست بلندبالایی از تفریحات روبرو هستید. در تابستان‌های ترکیه می‌توانید 

 • آفتاب بگیرید و در سواحل زیبا استراحت کنید، 
 • جاهای باستانی را کاوش کنید،
 • در کوه‌های خیره‌کننده پیاده‌روی کنید، 
 • در کاپادوکیه بالن‌سواری کنید، 
 • غذاهای لذیذ ترکی بخورید یا 

در زندگی شبانه و پرجنب‌وجوش استانبول غوطه‌ور شوید.

3- سوئیس؛ پیشنهاد سفر خارجی در تابستان

سوئیس؛ پیشنهاد سفر خارجی در تابستان


شاید از اینکه سوئیس را در لیست بهترین مقصدها برای سفر در تابستان ببینید، کمی تعجب کنید؛ چرا که کشور سوئیس در قالب افکار عمومی با کوه‌های پوشیده از برف و ورزش‌های زمستانی تداعی می‌شود. تابستان‌‌های سوئیس، ترکیبی از ماجراجویی و آرامش در مناظر سرسبز است. همانقدر که فعالیت‌های تفریحی سوئیس در قلب زمستان، تنوع زیادی دارد، در تابستان‌ها هم می‌توانید تفریحات متعددی را در اینجا تجربه کنید.

فعالیت‌های تفریحی سوئیس در سفر تابستانی

فعالیت‌های تفریحی سوئیس در سفر تابستانی
 • در دریاچه ژنو شنا کنید،
 • در خیابان‌های زوریخ قدم بزنید،
 • بلندترین تله کابین اروپا (Klein Matterhorn) را سوار شوید،
 • به استراحتگاه کوهستانی سنت موریتز بروید، اگر چیزهای خنک‌تری را دوست دارید و

قایق‌سواری و آب‌تنی در دریاچه تون (Thun)، دریاچه لمان (Léman)، دریاچه برینز (Brienz)، دریاچه لوسرن (Lucerne) و دریاچه ماگیور (Maggiore) تجربه کنید.

علاوه‌بر 5 نوع فعالیت تفریحی که برای سفر به سوئیس در تابستان‌ها معرفی کردیم، فرصت کشف و ماجراجویی در آبشارهای معروف این کشور را نباید از دست داد. آبشار راین در زوریخ سوئیس، بزرگترین و قدرتمندترین آبشار اروپاست که هر گردشگری، حداقل باید یکبار آن را ببیند. دلیل شهرت و زیبایی آبشار راین تا حدود زیادی به تاریخچه آن وابسته است. این آبشار از عصر یخبندان به‌جا مانده و بازدیدکنندگان می‌توانند از سکوها برای تماشای حیوانات آبزی فراوان داخل آن استفاده کنند. قایق سواری هم برای دیدن عظمت و شکوه دریاچه راین، فکر خوبی است.

4- بالی؛ دومین مقصد محبوب جهان برای تابستان در 2023

بالی؛ دومین مقصد محبوب جهان برای تابستان در 2023

تابستان سفر خارجی کجا بریم؟ بالی، دومین مقصد بین‌المللی جهان برای تابستان‌هاست. بالی یک جزیره توریستی کوچک در کشور اندونزی است که شهرتی جهانی دارد. طبیعت بالی ترکیبی از کوه‌ها، آتشفشان‌ها و سواحل است. آب‌وهوای بالی در تابستان‌ها، گرمسیری است و فرصتی ناب برای لذت از تفریحات آبی دارید.

برای سفر به بالی باید ویزای فرودگاهی اندونزی را داشته باشید. در حال حاضر، دریافت این ویزا برای ایرانی‌ها با چالش همراه بوده، اما شدنی است.

فعالیت‌های تفریحی بالی در تابستان‌ها

بالی؛ دومین مقصد محبوب جهان برای تابستان در 2023

تاب سواری در ارتفاع از جمله فعالیت‌هایی است که مشابهش را در صفحات اینستاگرام دیده‌اید. برای تجربه این سرگرمی هیجان‌انگیز، کافی است به جزیره بالی سفر کنید. بالی سوئینگ یا تاب‌سواری در ارتفاع، یکی‌از فعالیت‌های سرگرم‌کننده است. بعد از سوار شدن در یکی از این تاب‌های مرتفع، غواصی و تجربه دنیای زیر آب، لذت‌بخش‌ترین تفریحی است که می‌توانید تجربه کنید. 

سوار شدن روی فیل‌ها، پیاده‌روی در رویای شن‌های سفید و درختان نارگیل، شرکت در فستیوال‌های هنری و موسیقیایی، زیبایی و جاذبه بالی را برای تابستان‌ها بیشتر می‌کند. کجا می‌توانید همه این سرگرمی‌ها و زیبایی‌ها را با هم داشته باشید؟

5- یونان؛ سفر خارجی مناسب برای تابستان

یونان؛ سفر خارجی مناسب برای تابستان

هنوز پاسخ این سوال را پیدا نکردید که بهترین کشور برای مسافرت خارجی در تابستان کجاست؟ یونان را در تابستان امسال تجربه کنید. ماه ژوئن که فرا می‌رسد، یونان با شهرهای زیبا، جزایر آرامش بخش و غذاهای باورنکردنی، مقصدی پرطرفدار برای شروع تابستان است.

در سفر به یونان، بیشتر جزایر آن موردپسند مسافرها هستند. سانتورینی به زیباترین جزیره یونان معروف است و قدمت آن به 3600 سال پیش برمی‌گردد. محبوب‌ترین ساحل این جزیره، ساحل «پریسا» است. رفتن به سانتورینی در سفر تابستانه به یونان برای همه افراد علاقه‌مند، یک پیشنهاد خاص است؛ به‌خصوص اگر بخواهید برای ماه عسل به سفر بروید. این جزیره، مکانی رمانتیک برای گرفتن عکس‌های قبل از عروسی است.

یونان؛ سفر خارجی مناسب برای تابستان

بعد از سانتورینی، کرت در میان جزایر یونان محبوبیت زیادی دارد. البته از نظر مساحت هم کرت، بزرگترین جزیره است و از نظر تنوع هتل و اقامتگاه، متنوع‌ترین گزینه‌ها را دراختیارتان می‌گذارد. برای رسیدن به جزیره کرت، باید ابتدا به یونان برسید و بعد با یک پرواز داخلی به سمت جزیره حرکت کنید. 

رفتن به کرت در تابستان و فصل‌های گرم‌تر برای لذت بردن از تفریحات آبی، پیشنهاد فوق‌العاده‌ای است. 

6- فرانسه؛ جذاب‌ترین مقصد سفر خارجی در تابستان

فرانسه؛ جذاب‌ترین مقصد سفر خارجی در تابستان


فرانسه یکی‌از خنک‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر در تابستان است. در ماه ژوئن، هوا معتدل است و دما خیلی بالا نیست. علاوه‌براین، تعداد گردشگرهای کشور فرانسه در مقایسه‌با ماه‌های قبل بسیار کمتر است و موردی مثل شلوغی، اذیتتان نخواهد کرد.

پایتخت فرانسه، شهر پاریس است. این شهر، پر از جاذبه است و جایی است که به دلیل خوش‌منظره بودنش، موقعیت مکانی فیلم‌برداری بسیاری از فیلم‌هاست. فضای باز، تجربه نوشیدنی‌های مختلف و غذاهای منطقه‌ای لذیذ و کلی از چیزهای جدیدی است که در کشور فرانسه می‌توانید داشته باشید.

فعالیت‌های تفریحی فرانسه در تابستان

فعالیت‌های تفریحی فرانسه در تابستان

در فصل گرم تابستان، آب‌وهوای فرانسه برای آفتاب گرفتن، بسیار ایده‌آل است. وضعیت دریا به‌گونه‌ای است که برای شنا و فعالیت‌های آبی مانند قایق‌سواری و غواصی می‌توانید به سواحل بروید و چندساعت بی‌وقفه سرگرم باشید. 

7- رم؛ بهترین مقصد خارجی برای آوریل تا اکتبر

رم؛ بهترین مقصد خارجی برای آوریل تا اکتبر

رم، پایتخت ایتالیاست. تابستان در ایتالیا، یک فصل گرم است و آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. دلپذیرترین زمان برای سفر رفتن به رم، بهار است. از ژوئن تا آگوست، گرم‌ترین بازه رم محسوب می‌شود و البته در این فصل، شهر رم محبوب‌ترین ماه برای بازدید مسافران است. میانگین دما در روزهای تابستانی رم، 30 درجه سانتی گراد است. اگر هوا خنک باشد، دما در حدود 18 درجه سانتی گراد است. 

فعالیت‌های تفریحی رم برای تابستان‌ها

فعالیت‌های تفریحی رم برای تابستان‌ها

جاهای تفریحی رم در تابستان‌ها از جنس جاذبه‌های تاریخی است، دقیقا برعکس جاذبه‌های طبیعی مانند سواحل که در 7 مقصد خارجی دیگر معرفی کردیم. در ساعت‌هایی از روز که هوا خنک‌تر است، بهترین زمان برای بازدید از جاذبه‌هایی از رم است که معماری شکوهمندی دارند. فهرست جاهای تاریخی رم برای کشف رازهایی که تنها ماه می‌داند، شامل مکان‌های زیر می‌شود:

 • فروم رومی
 • تپه پالاتین
 • طاق کنستانتین
 • کولوسئوم
 • بازار تراژان
 • پانتئون
 • حمام‌های کاراکالا
 • حمام‌های دیوکلتیان

8- روسیه؛ تابستان رویایی در سن پترزبورگ

روسیه؛ تابستان رویایی در سن پترزبورگ


تابستان سفر خارجی کجا بریم؟ کشور روسیه یکی‌از مقصدهای خنک در فصل تابستان است. میانگین دما در روزهای تابستانی روسیه به 23 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و حداکثر دمای آن هم 30 درجه سانتی گراد گزارش شده است. تابستان در روسیه، دوره کوتاهی دارد و کم پیش می‌آید که گرمای هوا، اذیت کننده باشد، به‌خصوص اگر شهر سنت پترزبورگ را مقصد اصلی خود تعریف کرده باشید. 

با سفر تابستانی به سنت پترزبورگ روسیه، هوا کمی سردتر و دمای آن بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است. 

فعالیت‌های تفریحی روسیه برای تابستان

فعالیت‌های تفریحی روسیه برای تابستان

سفر رفتن به روسیه در فصل تابستان، فرصت‌های متعددی را پیش‌پا می‌گذارد. یکی‌از فرصت‌ها، رفتن به پارک‌های سوکولنیکی، پارک گورکی، کوسکوو و کولومنسکویه است. همانطور که می‌دانید، روسیه کشوری سردسیر بوده و در فصل‌های سردی مانند پاییز و زمستان، شرایط برای بازدید از پارک‌ها برقرار نیست.

قایق‌سواری در رودخانه نوا سنت پترزبورگ، تفریحات تابستانی را ویژه‌تر می‌کند. آنچه که جاذبه‌گردی در این رودخانه را جذاب‌تر می‌کند، تمیز بودن رودخانه‌ها و کانال‌های آبی است. اگر دوست دارید جاذبه‌های سنت پترزبورگ را بیشتر بشناسید، شب‌ها در کنار پل‌ها بروید. باز شدن چند پل از هم برای عبور کشتی‌ها باز می‌شود. این اتفاق برای گردشگران این شهر، پدیده‌ای عجیب است و درست در حین باز شدن پل، آن‌ها به رقص و پایکوبی می‌پردازند.

وضعیت آب و هوا
خلاصه مقاله

8تا از بهترین پیشنهادها برای سفر خارجی تابستان امسال شامل لندن، ترکیه، سوئیس، بالی، یونان، روسیه، فرانسه و رم است. ارزانترین مقصد خارجی برای سفر در تابستان، ترکیه است؛ چرا که این کشور، همسایه ایران است و هزینه‌های حمل و نقل، ارزان‌تر برآورد می‌شود. اگر به‌دنبال تجربه‌ای متفاوت برای سفر به خنک‌ترین و بهترین نقطه دنیا هستید، برای سفر به بالی تصمیم بگیرید.

انتشار :  4 تیر 1403 به روزرسانی :  4 تیر 1403 نویسنده :   فائزه حسین زاده خسرویه
تصاویر مرتبط
فعالیت های تفریحی برای سفر به لندن در تابستان
 • فعالیت های تفریحی برای سفر به لندن در تابستان
 • فعالیت‌های تفریحی سوئیس در سفر تابستانی
 • فعالیت‌های تفریحی در ترکیه برای تابستان
 • فعالیت‌های تفریحی روسیه برای تابستان
 • فعالیت‌های تفریحی فرانسه در تابستان
 • ترکیه؛ سفر خارجی مناسب تابستان
 • سوئیس؛ پیشنهاد سفر خارجی در تابستان
 • یونان؛ سفر خارجی مناسب برای تابستان
 • تابستان کجا بریم سفر خارجی؟ لندن
 • روسیه؛ تابستان رویایی در سن پترزبورگ
 • بالی؛ دومین مقصد محبوب جهان برای تابستان در 2023
 • رم؛ بهترین مقصد خارجی برای آوریل تا اکتبر
 • فرانسه؛ جذاب‌ترین مقصد سفر خارجی در تابستان
 • بالی؛ دومین مقصد محبوب جهان برای تابستان در 2023
 • یونان؛ سفر خارجی مناسب برای تابستان
 • فعالیت‌های تفریحی رم برای تابستان‌ها
اشتراک گذاری
نظرات کاربران
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد