معرفی 30 مرکز تفریحی برای شهربازی کودکان در مشهد

معرفی 30 مرکز تفریحی برای شهربازی کودکان در مشهد

انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۹     به روزرسانی : ۵ آبان ۱۳۹۹
نویسنده : عفیفه خدنگی
شهربازی-کودکان-مشهد

بازی لازمه رشد کودک است و اگر شرایط بازی کردن برای کودکان فراهم نشود، در بسیاری از مراحل رشد با مشکل مواجه می شوند. کودکان از طریق بازی کردن آموزش های لازم را فرا می گیرند و برای پذیرش مسئولیت ها در بزرگسالی آماده می شوند. در این مطلب لیست کاملی از این شهربازی ها با نوع تفریحاتش به همراه قیمت و آدرس آن ها آمده است. با تورگردان همراه باشید.

شهر مشهد کلان شهری است که علاوه بر شهروندان خودش باید موقعیت های تفریحی فراوان برای بزرگسالان و کودکان داشته باشد. خوشبختانه شهربازی کودکان در مشهد بسیار زیاد است و تور مشهد از این نظر هیچ چیز کم ندارد. بسیاری از شهربازی های موضوعی یا وسایل بازی کودکان برای اولین بار در شهر مشهد راه اندازی شده است و تنوع بازی ها نیز در این شهر مثال زدنی است. انواع بازی های فکری، بازی های حرکتی، بازی با آب، بازی های آموزشی و مذهبی در شهربازی های مختلف این شهر و شهربازی های موضوعی وجود دارد. در این مطلب لیست کاملی از این شهربازی ها با نوع تفریحاتش به همراه قیمت و آدرس آن ها آمده است. با تورگردان همراه باشید.

 

شهر بازی کودکان در مشهد

 

بازی لازمه رشد کودک است و اگر شرایط بازی کردن برای کودکان فراهم نشود، در بسیاری از مراحل رشد با مشکل مواجه می شوند. کودکان از طریق بازی کردن آموزش های لازم را فرا می گیرند و برای پذیرش مسئولیت ها در بزرگسالی آماده می شوند. انواع بازی های حرکتی و فکری برای رشد کودک لازم است ولی متاسفانه در سبک زندگی های امروزی تنها امکان بازی های کامپیوتری و اندرویدی برای بچه ها فراهم است. خانواده ها در منزل و محل سکونت خود، شرایط لازم برای بازی کردن بچه ها را ندارند و تنها کاری که از دستشان بر می آید نشاندن بچه ها پای تلویزیون و کامپیوتر یا انواع بازی ها با موبایل است. شهربازی کودکان در مشهد به خوبی به این نیاز پاسخ داده است و از دغدغه خانواده های مشهدی و گردشگرانی که تور مشهد را انتخاب می کنند، کاسته است.

 

1. شهر مشاغل مشهد

2. هلیوم پارک مشهد

3. سالن پاتیناژ مشهد

4. شهربازی معارفی

5. پارک علمی پروفسور بازیما

6. شهربازی پارک ملت

7. اکسون پارک مشهد

8. هپی لند مشهد

9. الماس شهر مشهد

10. سرزمین عجایب

11. کلوپ پاندا

12. سرزمین بازی ها

13. جنگل جادویی

14. باشگاه کودک و آینده

15. لگوسیتی مشهد

16. کیدز کلاب

17. باغ وحش وکیل آباد

18. سینمای کودک

19. بخش کودکان در پارک های آبی

20. پونی پارک

21. خانه فسقلی ها

22. شهربازی بازار مجد

23. قلعه سحر آمیز

24. فرهنگسرای کودک و آینده

25. کافه بازی فکرینو

26. کوهسنگی لند

27. کتابخانه بچه های آسمان

28. مجتمع اکسیر

29. شهر دریایی الماس شرق

30. خانه بازی درنا

 

1. شهر مشاغل مشهد

 

شهر مشاغل مشهد، اولین و تخصصی ترین مرکز تفریحی و در عین حال آموزشی شهر مشهد است. به این نوع شهر بازی ها، پارک های موضوعی می گویند چون به موضوعی خاص در آن ها تمرکز شده است. شهر مشاغل کارالند مشهد بر روی موضوع شغل متمرکز شده است. کودکان می توانند با حضور در این شهربازی کودکان در مشهد به مانند بزرگسالان شغلِ مورد علاقه شان را در قالب بازی به عهده بگیرند. عده ای به سراغ مشاغلی مثل آتش نشانی، عمل جراحی، فروشندگی یا خلبانی می روند و کوچولوهای با ذوق نیز سراغ آرایشگری و مشاغلی از این دست می روند. هر کودکی بسته به نیاز و سلیقه اش می تواند یکی از این مشاغل را انتخاب کند و با پوشیدن لباس مخصوصِ آن مشغول به بازی شود. این بازی ها معمولا به صورت تعاملی انجام می شود و به کودکان شیوه کار جمعی و همکاری کردن را می آموزد. شهربازی مشاغل مشهد بازی های متناسب با سنین 3 تا 13 سال دارد.

 

آدرس شهر مشاغل مشهد: برج آرمیتاژ گلشن مشهد، طبقه سوم. بلوار وکیل آباد، خیابان هفت تیر 8.

 

تلفن: 05131733

 

شهر بازی کودکان در مشهد، شهر مشاغل

2. هلیوم پارک مشهد

 

کدام بچه ای است که عاشق بالا و پایین پریدن نباشد. همین که ببینند مبلمان یا تختخوابی به اندازه کافی فنری است، بلافاصله شروع به بپر بپر می کنند. خوشبختانه در سال های اخیر با رونق گرفتن بازی ترامپولین این نیاز در کودکان و حتی بزرگسالان به خوبی پاسخ داده شده است. این شهربازی کودکان در مشهد، اولین پارک پرشی در ایران محسوب می شود. تا دلتان بخواهد آنجا ترامپولین پیدا می شود. کودکان و نوجوانان می توانند اوج هیجان و نشاط را در هلیوم پارک مشهد تجربه کنند. این پارک از بخش های مختلف جنگلی، منطقه ساحلی، صخره نوردی و غیره برخوردار است و بازی های برای کودکان و بزرگسالان دارد. با این حساب بزرگترها هم می توانند به جای بیکار نشستن، به همراه کودکان مشغول بازی شوند. هلیوم پارک مشهد بخش مخصوص خانم ها و آقایان دارد و به همین دلیل خانم ها و دختران نوجوان می توانند با پوشش راحت در آن به بازی بپردازند.

 

آدرس هلیوم پارک مشهد: برج تجاری هلیوم پارک؛ بلوار جانباز، بین جانباز 5 و 7.  

 

شهر بازی کودکان در مشهد، هلیوم پارک

3. سالن پاتیناژ پدیده شاندیز مشهد

 

این روزها ورزش پاتیناژ آنقدر رونق گرفته که در بیشتر پارک های مشهد نوجوان ها و جوان هایی را می بینیم که به اسکیت سواری مشغول اند. این همه علاقه باعث شده در بیشتر بوستان ها و مراکز گردشگری ، زمینی را برای اسکیت و پاتیناژ اختصاص دهند. سالن های پاتیناژ نیز در چندین مرکز تفریحی راه اندازی شده است و کودکان و نوجوانان در آن به فراگیری این رشته و تمرین کردن می پردازند. البته با یانکه اصل این رشته اسکی روی یخ است ولی در مشهد چنین امکانی فراهم نیست و تنها به صورتی سالنی انجام می وشد. یکی از سالن های پایناژ و جاهای دیدنی مشهد ، در مجموعه پدیده شاندیز قرار گرفته است. در این مجموعه علاوه بر کودکان، بزرگسالان نیز انتخاب های زیادی پیش رو دارند. از معایب سالن پاتیناژ پدیده مشهد این است که خانم ها فقط تا زیر 9 سال می توانند از امکانات آن استفاده کنند ولی این محدودیت سنی برای آقایان وجود ندارد. دور تا دور این سالن در چند طبقه امکان حضور تماشاگران فراهم شده است.

 

آدرس سالن پاتیناژ پدیده: شاندیز، شهر پدیده، بلوک پنجم مرکز تعطیلات سرگرمی.

 

 

  راهنمای کامل سفر به مشهد: جاهای دیدنی، پارک ها، تفریحات و سرگرمی ها  

 

 

شهر بازی کودکان در مشهد، سالن پاتیناژ پدیده مشهد

4. شهربازی معارفی مشهد

 

شهربازی معارفی از شهربازی های نزدیک به حرم امام رضا محسوب می شود و به همین مناسبت در میان جاهای دیدنی مشهد استقبال زیادی از آن می شود. این شهربازی متناسب با آموزه های دینی فرهنگ سازی شده است و المان های بازی های آن، دبر پایه معارف دینی و اجتماعی است. در این شهربازی کودکان در مشهد انواع بازی های سرگرم کننده و مهارت های زندگی طراحی شده و در فضایی شاد در اختیار کودکان و نوجوانان و جوانان قرار گرفته است. 30 مجموعه بازی مشتمل بر 100 اسباب بازی در شهربازی معارفی قار گرفته است. بخش بازی های خردسال شامل بازی های خانه فوم، کاروان زیارت، زنبور عسل، کشتی نوح است. بازی های کودکان بازی هایی مثل صخره نوردی، دشمن شناسی، شهرک ترافیک، شهر علم، بازیافت و آتش نشان است. بخش نوجوانان از قبیل بازی راه رسیدن، بازی اتاق عمل، ماجراجویی و بازی راه و بی راه است.

 

آدرس شهر بازی معارفی مشهد: حرم امام رضا، ورودی باب الجواد ( پارکینگ شماره یک )

 

تلفن: 09128510766

 

شهر بازی کودکان در مشهد، شهر بازی معارفی آستان قدس رضوی

5. پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

 

پارک علمی بازیمای مشهد اولین و متفاوت ترین پارک موضوعی ایران و سومین پارک موضوعی سفر به درون بدن انسان در جهان است. در این شهربازی کودکان در مشهد بازی هایی مثل ماشین زمان، عصب سنج، بازی های تعاملی و واقعیت مجازی در موضوعاتی مثل جانورشناسی، انسان شناسی، دیرینه شناسی، پرواز، افلاک نما و غیره وجود دارد. این شهربازی برای گروه های سنی جذاب است و بزرگترها نیز با اشتیاق فراوان به همراه کودکانشان در آنجا، چیزهای جدید یاد می گیرند. پروفسور بازیما در واقع دانشمندی است که فهم همه چیز را از طریق بازی برای کودکان ممکن می سازد. کارشناسان شهربازی، در بخش هیا مخلتف، کودکان را همراهی می کنند ودر حین بازی به سنجش آن ها از نظر علمی و روانی می پردازند. در بخش بدن شناسی، بدن غول پیکری از انسان طراحی شده که کودکان و بزرگسالان می توانند وارد آن شوند و به گونه ای دیگر زیست شناسی و پزشکی را فرا بگیرند. موضوعاتی مربوط به رنگ چشم ها، درد، حافظه و انرژی بدن از طریق این بازی به بچه ها تعلیم داده می شود.

 

آدرس پارک علمی پروفسور بازیما در مشهد: مجتمع وصال، طبقه چهارم؛ بلوار خیام شمالی، میدان سپاد، خیابان بهارستان.

 

تلفن: 05131733

 

هزینه ورودی بزرگسالان: 31 هزار تومان.

هزینه ورودی کودکان: 14 هزار تومان.

 

شهر بازی کودکان در مشهد، پروفسور بازیما مشهد

6. شهربازی پارک ملت مشهد

 

شهربازی پارک ملت از قدیمی ترین مراکز تفریحی و بزرگترین شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود. در این شهربازی سر باز بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه به نام فانفار جا خوش کرده و اکنون به یکی از نمادها و المان های مهم شهر مشهد تبدیل شده است. این مجموعه که از سال 1351 آغاز به کار کرده در گوشه ای از پارک ملت مشهد قرار گرفته و بازی های متنوعی برای کودکان و بزرگسالان دارد. از بازی های هیجانی آن می توان به سورتمه، پاتیناژ، اسکای فلایر، آکروجت فضایی، ترن هوایی، جایروسوئینگ، تاپ اسپین، گردباد و کشتی دوبل اشاره کرد. بازی های خانوادگی آن فانفار، استخر توپ، ماشین برقی، شتر سواری و غیره است. مبلغ ورودی به این شهربازی کودکان و بزرگسالان در مشهد به صورت جداگانه دریافت می شود و برا ی هر یک از بازی های نیز باید به صورت مجزا بلیط تهیه کرد.

 

آدرس شهربازی پارک ملت مشهد: پارک ملت؛ میدان آزادی، ورودی پارک از خیابان امامت.

 

تلفن: 05136094986

 

شهر بازی کودکان در مشهد، شهر بازی پارک ملت مشهد

7. شهربازی کودکان در اکسون پارک مشهد

 

اکسون پارک یا شهربازی اکسون یکی دیگر از لیست شهربازی کودکان در مشهد است که در برج های تجاری و مراکز خرید قرار گرفته است. وجو این شهربازی های در مراکز خرید خیال خانواده ها را نسبت به کودکان راحت می کند و از سوی دیگر بچه ها نیز مجبور نیستند پا به پای بزرگسالان فروشگاه ها را زیر پا بگذارند و مدام غر بزنند. مرکز خرید اکسون یک شهربازی سر پوشیده برای رده های سنی مختلف است. در آن بازی هایی مثل تیر و کمان ، قصر کودک، ماشین کوبنده در کنار امکاناتی مثل اتاق گریم کودکان و کافی شاپ قرار گرفته است. در اتاق گریم کودکان می توانند هر نقشی که دوست داشته باشند بر صورتشان ترسیم کنند و خود را در نقش آن حیوان یا شخصیت مه روی صورتشان نشسته قرار دهند. هنر نمایش و بازی از طریق نقش گرفتن، کمک زیادی به آموزش مفاهیم اساسی به کودکان می کند. خوشبختانه شهربازی اکسون در نزدیکی حرم مطهر مشهد قرار گرفته و گردشگرانی که به تور مشهد آمده اند می توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

بخش دیگری از شهربازی اکسون به واقعیت مجازی اختصاص یافته است. جدیدترین و به روز ترین دستگاه های واقعیت مجازی دنیا در این مجموعه جای گرفته است.

 

آدرس شهربازی اکسون مشهد: برج تجاری اکسون، طبقه چهارم؛ خیابان 17 شهریور. تلفن: 09353466541

 

 

  رزرو تور مشهد از تهران با ارزان ترین قیمت  

 

 

شهر بازی کودکان در مشهد، شهر بازی اکسون

8. شهر بازی هپی لند در مشهد

 

هپی لند جزو بهترین شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود و لباس فروشی های معروفی نیز در مشهد برای کودکان دارد. یکی از شعبه های هپی لند مشهد در خیابان طبرسی قرار دارد. در آنجا، بازی هایی مثل انگری برد، بیلیارد، ماشین کوبنده، هلی کوپتر، سینما چند بعدی، صخره نوردی، پلی استیشن، کاروس، کشتی، سیمیلاتور، ایکس باکس و دیگر بازی های کامپیوتوری وجود دارد. این شهربازی جزو نزدیک ترین شهربازی ها به حرم امام رضا به شمار می رود و پرسنلی آموزش دیده در کنار کودکان به فعالیت می پردازند. در شهربازی های هپی لند معیارهای آموزشی روز دنیا به کار بسته می شود و به لحظا بهداشتی و ایمنی تاییده دریافت کرده است. هپی لند طبرسی برای گروه سنی 2 تا بزرگسال قابل استفاده است.

شعبه دیگر هپی لند در مرکز تجاری ورسیج و در قلب بازار خیابان احمد آباد قرار گرفته است. از آنجایی که این شهربازی از مهد کودک برای نگهداری اطفال برخوردار است، بسیاری از خانواده ها با خیال راحت فرزندانشان را به آنجا می سپارند و به دور زدن در بازارهای مشهد مشغول می شوند.

 

آدرس شهربازی هپی لند مشهد:

مجتمع تجاری آرمیتاژ، خیابان طبرسی، بین طبرسی 27 و 29.

مجتمع ورسیج، طبقه 1-؛ احمدآباد، بین پاستور و قائم. تلفن: ۰۹۱۵۱۱۰۴۵۸۹

 

شهر بازی کودکان در مشهد، هپی لند مشهد

9. شهربازی سرزمین خورشید مشهد (الماس شهر)

 

شهربازی سرزمین خورشید یا الماس شهر از معروف ترین شهربازی کودکان در مشهد است. این پارک سر باز بالغ بر 20 بازی سرگرم کننده را در خود جای داده و در حال حاضر با مساحت ۴ هکتار، بزرگترین شهربازی مشهد به شمار می‌ رود. شهربازی سرزمین خورشید از پارکینگ اختصاصی برخوردار است و بازی هایی مثل پیست اتوموبیل رانی، سینمای تابستانی، کشتی 12 نفره، تاب زنجیری، سورتمه، ترن کودک، ماشین شارژی، استخر توپ، مینی هیمالیا، فانفار، یو، مری گرند، اسکای فلایر، فنجان گردان، سرسره بادی، قطار خانواده، کشتی صبا،  و غیره دارد. فضای این شهربازی خانوادگی است.

 

آدرس شهربازی سرزمین خورشید مشهد: خیام شمالی، روبروی بازار بین المللی سپاد. تلفن: 05138527804  

 

شهر بازی کودکان در مشهد، سرزمین خورشید

10. شهربازی سرزمین عجایب مشهد

 

شهربازی سرزمین عجایب از بازی های متنوع و جدیدی برخوردار است و برای تمامی گروه های سنی حرف برای گفتن دارد. بازی هایی مثل کشتی صبا، ماشین کوبنده، توماس، آفتاب مهتاب، کیدی راید هواپیما، کیدی راید حیوانات، ماجراجویان، مینی رایدر، تکان دهنده هواپیما، سک، زنبور و زرافه؛ فوتبال دستی، صندلی ماساژور و بسیاری بازی های دیگر در این شهربازی قرار گرفته و از رونق خوبی برخوردار است. به دلیل قرار گرفتن این شهربازی در یکی از معروف ترین مراکز خرید مشهد یعنی مجتمع الماس شرق، همیشه استقبال خوبی از آن می شود و جزو پر طرفدارترین شهربازی کودکان در مشهد می باشد. خانواده هایی که به خرید و چرخ زدن در الماس شرق مشغول اند، کودکانشان را به آنجا می آورند. البته باید خاطر نشان کرد این شهربازی مرکز نگهداری کودکان ندارد و به همین دلیل خانواده ها باید خودشان هم همراه کودکان حضور داشته باشند. سرزمین عجایب ورودی ندارد ولی برای سوار شدن بر هر یک از وسایل باید جداگانه بلیط تهیه کرد.

 

آدرس شهر بازی سرزمین عجایب در مشهد: انتهای بلوار خیام، طبقه فوقانیِ مجتمع تجاری الماس شرق.

 

تلفن: 05137113327

 

شهر بازی کودکان در مشهد، سرزمین عجایب

11. کلوپ پاندا در مشهد

 

کلوپ پاندا از پر طرفدارترین شهربازی های کودکان در مشهد با امکاناتی برای سنین زیر 10 سال است. این مجموعه سر پوشیده از سال 1390 افتتاح شده است و موقعیت خوبی برای پارکینگ و رفت و آمد دارد. کودکان می توانند در این شهربازی انواع بازی های حرکتی و فکری، مهیج و آرام را تجربه کنند. در گوشه ای، ماشین های کنترلی به چشم می خورد و در فضایی دیگر، خانه هایی کوچک که بچه ها می توانند در آن خاله بازی کرده و نقش های خانوادگی را در محوریت یک خانه به عهده بگیرند. بازی های مختلف ورزشی و حرکتی مثل صخره نوردی، ترامپولین و تیر و کمان؛ بازی های مهیجی مثل اتوموبیل رانی و قایق سواری؛ بازی های فکری، درست کردن کاردستی و تمرینات مربوط به دست ورزی، کارگاه نقاشی و هنرهای خلاق همگی در کلوپ پاندا وجود دارد. خانواده ها هم به دلیل نزدیکی آن به یک بوستان و پارکینگ، استقبال خوبی از کلوپ کرده اند. با عضویت در کانال های اجتماعی این کلوپ از تخفیف های سالانه آن می توان برخوردار شد. کلوپ پاندا علاوه بر بازی های ذکر شده از کتابخانه کودکان، کافی شاپ و خدمات مربوط به جشن تولد برخوردار است. تصور کنید چقدر به کودکان خوش خواهد گذشت اگر به جشن تولدی در یک شهربازی دعوت شوند یا اینکه جشن تولد خودشان در دل بازی ها متعدد برگزار شود. مهمترین جشن برای کودکان، جشنِ بازی است.

 

آدرس کلوپ پاندا در مشهد: بلوار وکیل آباد؛ بلوار صیاد شیرازی 18. تلفن: 05138931358

 

شهر بازی کودکان در مشهد، کلوپ پاندا

12. سرزمین بازی ها در مشهد

 

سرزمین بازی ها، تنها شهربازی کودکان در مشهد با وسعت زیاد و در فضایی سرپوشیده برای سنین مختلف از کودک تا بزرگسال است. سرزمین بازی ها مساحتی برابر با 20 هزار متر مربع دارد و در محل ترمینال اتوبوس رانی مسافری مشهد قرار گرفته است. این شهربازی بزرگ بیش از 200 نوع بازی و 6 باشگاه ویژه نوجوانان و بزرگسالان از قبیل سالن بیلیارد، سالن بولینگ، لیزر تگ و پینت بال دارد. در ضمن از یک استودیو اختصاصی نیز برخوردار است. از بازی های کودکانه سرزمین بازی ها می توان به اتاق لگو، ماشین کوبنده، موتور شارژی، شبیه سازی، اسب دوانی، هند اسپید کهکشانی، استخر توپ و تفریحاتی هچون گریم کودکان و عکاسی با حیوانات برخوردار است. سرزمین بازی ها امکانات دیگری همچون فست فود و کافی شاپ برای تجدید قوای آن هایی که فعالیت زیادی داشته اند، تدارک دیده است. برای استفاده از بازی های این شهربازی کودکان در مشهد می توان انواع کارت شارژهای پایه، معمولی، ویژه و حرفه ای را تهیه کرد.  

 

آدرس سرزمین بازی ها: منتهی الیه خیابان امام رضا، ترمینال مسافربری، هسته مرکزی پایانه، طبقه 1-

 

تلفن: 05138519611

 

 

رزرو تور مشهد هتل درویشی با تخفیف ویژه

 

 

شهر بازی کودکان در مشهد، سرزمین بازی ها

13. شهربازی کودکان در مشهد با جنگل جادویی

 

جنگل جادویی از شهربازی های سرپوشیده شهر مشهد است که در مرکز خرید پروما قرار دارد. عده زیادی از مشهدی ها و مسافرانِ تور مشهد هر روز از این مجتمع تجاری بازدید می کنند و با دست پر از آن بیرون می آیند. گروه سنی برای شهربازی جنگل جادویی پروما، کودک و نوجوان است. به علاوه باشگاه های بولینگ و بیلیاردِ آن نیز می تواند برای بزرگسالان سرگرم کننده باشد. قرار گرفتن این شهربازی در مرکز خرید پروما از دلایلی است که استقبال خوبی از آن می شود و خانواده ها می توانند با خیال راحت پس از گذاشتن فرزندانشان در این شهربازی به خرید و دور زدن در مرکز خرید مشغول شوند. بسیاری از مسافرانِ تور مشهد برای تهیه سوغات و برندها و محصولات جدید به صورت خانوادگی به پروما مراجعه می کنند. به همین دلیل شهربازی جنگل جادویی برای آن ها بسیار قابل استفاده است. انواع بازی های حرکتی و مهیج مثل شهر بادی، سرسره های بادی، ایرهاکی، مینی بولینگ و غیره برای فراهم کردن ساعاتی شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان فراهم شده است.

 

آدرس: مرکز تجاری پرما، طبقه سوم؛ ضلع شمال شرق میدان جانباز. تلفن: 09055235778

 

شهر بازی کودکان در مشهد، جنگ جادویی

14. باشگاه کودک و آینده مشهد

 

باشگاه کودک و آینده از بهترین نوع شهربازی کودکان در مشهد است که بر خلاقیت و هوش هیجانی کودکان با محوریت بازی تمکز کرده است. گروه سنی 2 تا 12 سال می توانند در این باشگاه با موضوعاتی مثل ارتباط صحیح، کنترل خشم، اعتماد به نفس و غیره به بازی مشغول شوند. بازی های حرکتی مثل آب بازی و وسطی و بازی هایی همچون شطرنج و نقاشی و موسیقی، کارگاه های مادر و کودک، گیاه شناسی، مونته سوری، قایقرانی، قصه گویی و غیره با هدف پروش هوش و روان کودکان و شادی و نشاط آن ها راه اندازی شده است. در واقع این باشگاه، بازی را به معنای واقعی کلمه، ابزاری برای رشد کودکان در نظر گرفته است. باشگاه کودک و آینده از سال 88 در مشهد راه اندازی شده است و کلاس ها و کارگاه های مختلفی را در طی سال تحصیلی و در ایام تعطیل دنبال می کند.

 

آدرس: مشهد، بلوار خیام، نبش خیام 14. تلفن: 05137636037

 

شهر بازی کودکان در مشهد، باشگاه کودک و اینده

15. شهر آجری یا لگو سیتی در مشهد

 

اگر کودک شما عاشق بازیِ لگو و خانه سازی است، هیچ تفریحی برای او بهتر از شهر لگوها نیست؛ یک شهر آجری که می تواند در آن بازی کند و و تا دلش می خواهد خانه بسازد. در عین حال باید خاطر نشان کرد که بازی ها و تفریحات لگو سیتی تنها به خانه سازی محدود نمی شود. بازی هایی مثل ایرهاکی، سورتمه، بسکتبال، شکلات چرخشی، چرخ و فلک، بازی های ماجراجویانه و حتی سینمای XD  نیز در این شهربازی کودکان در مشهد قرار گرفته و فرصت خوبی برای تمرکز و خلاقیت کودکان فراهم می سازد بازی های مهیج لگو سیتی مختص کودکان است ولی همه اعضای خانواده در هر گروه سنی می توانند از آن استفاده کنند. لگو سیتی در مساحتی بالغ بر 2500 متر مربع بازی هایی نیز برای بزرگان مثل بولینگ و بیلیارد و بازی های ویدئویی راه اندازی کرده است. قرار گرفتن این شهربازی در کیان سنتر 2 با انواع بخش های تجاری و اداری و استقبال بی نظیر مردمی و امکاناتی مثل پارکینگ و کافی شاپ باعث شده خانواده ها استقبال خوبی از شهر آجری داشته باشند.

 

آدرس لگو سیتی مشهد: مجتمع کیان سنتر 2، طبقه 11؛ بلوار جانباز، تقاطع فرامرز عباسی.

 

تلفن: 05136144403

 

شهر بازی کودکان در مشهد، لگو سیتی

16. کیدز کلاب کیدو در مشهد

 

کیدز کلاب کیدو اولین کلوپ بازی آموزشی به روش های اسکوپ است. تمامی اسباب بازی های کیدو کلاب از برندهای مطرح دنیا تهیه شده است. اسباب بازی هایی که رنگ و رو و کیفیت آن ها، خانواده ها را هم برای بازی وسوسه کرده و کودک درونشان را بیدار می کند. تفریحات و اسباب بازی هایی برای سنین 2 تا 7 سال در این شهربازی جای گرفته است. در ضمن، کلاس ها و کارگاه های مختلفی در آنجا برای کودکان وجود دارد.

خانواده هایی که به جشن تولدهای لوکس علاقه دارند می توانند از سالن جشن تولد کیدز کلاب کیدو برای این منظور استفاده کنند و تولدی رویایی برای دلبندانشان خلق کنند. این مرکز که لوکس ترین شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود از کافی شاپ وامکانات رفاهی نیز برخوردار است و فضایی شاد و مفرح را برای خانم ها و مامان های عزیز فراهم کرده است.

 

آدرس کیدز کلاب کیدو: مشهد، بلوار جانباز، جانباز 6، تقاطع سمت راست، بین خیابان توکلی 3 و 5.

 

تلفن: 09901108151

 

شهر بازی کودکان در مشهد، کیدز کلاب

17. باغ وحش وکیل آباد مشهد

 

 از مهمترین تفریحات شهر مشهد برای کودکان این است که آن ها را به باغ وحش ببرید. باغ وحش مشهد در منطقه ای خوش آب و هوا و چسبیده به پارک جنگلی وکیل آباد است. باغ وحش به مساحت 40 هزار متر مربع، بیش از 800 جانور در 125 گونه جانوری از قبیل 61 گونه پستاندار، 49 گونه پرنده، 10 گونه آبزی، 5 گونه خزنده را در خود جای داده است. این باغ وحش برای آموزش دنیای حیوانات به کودکان در فضایی شاد بسیار موثر است. حیوانات محبوب نزد کودکان مثل طاووس، خرس، شیر، ببر، میمون، گرگ و پرندگان همگی در باغ وحش به چشم میخورند. باغ وحش مشهد کاملا ایمن است و حیوانات وحشی با دو ردیف نرده کشی از بازدید کنندگان جدا شده اند ولی حیواناتی مثل آهوها و لاماها یا گوزن ها به راحتی می توانند از دست انسان ها غذا بخورند. از دیگر جانوران این باغ وحش، می توان به گراز، مار، سیاهگوش، قوچ، خوک، ببر بنگال، ببر اندونزی، تیز شاخ سفید، قوچ و میش آئوراد، تمساح، پلنگ آفریقا، همستر و ماهی اشاره کرد.

 

آدرس باغ وحش مشهد: انتهای بلوار وکیل آباد، بعد از دو راهی طرقبه و شاندیز، سمتِ چپِ میدان.

 

تلفن: 05135014433

 

شهر بازی کودکان در مشهد، باغ وحش وکیل آباد

18. سینمای مخصوص کودکان در پردیس سینمایی اطلس

 

مشهد، اولین سینمای کودک را در خود جای داده است. خوشبختانه چند سالی است که در مشهد پردیس های سینمایی با سالن های متعدد و امکانات نمایشی و رفاهی بی نظیر راه اندازی شده است. یکی از این سینماها، سینما اطلس است که محیط آن برای کودکان و بزرگسالان، جذاب و سرگرم کننده است. در این پردیس سینمایی، 2 سالن مجزا به کودکان اختصاص یافته و آن ها می توانند هر گونه که دلشان خواست در این سالن رنگارنگ و جذاب با رنگ بندی های شاد و متنوع، بنشینند. تماشای فیلم های کودکان در این سالن مخصوص، می تواند بهترین هدیه به کودکان دلبندتان باشد. پس هر گاه به هر دلیل خواستید به کودکان امتیاز داده و آن ها را تشویق کنید، آن ها را به تماشای یک فیلم مناسب سنشان در سالن کودکانِ پردیس سینمایی اطلس ببرید. صندلی های این سالن بسیار راحت است و کودکان می توانند راحت، پاهایشان را روی آن دراز کنند یا به صورت دو زانو بنشینند. حتی می توانند عروسک ها و اسباب بازی های مورد علاقه شان را نیز برای تماشای فیلم کنار خود بچینند. رنگ بندی، نور، تصویر و صدا، همه، متناسب با اقتضائات کودکانه طراحی و تجهیز شده است. صدا و تصاویر، دو بعدی و سه بعدی است و ظرفیت هر سالن برای 20 نفر است.

 

آدرس سینمای کودک در مشهد: پردیس سینمایی اطلس، طبقه 4؛ بزرگراه کلانتری، میدان حافظ، بازار بزرگ اطلس.

 

تلفن: 05133001 داخلی 104

 

شهر بازی کودکان در مشهد، سینمای کودک در پردیس سینمایی اطلس

19. پارک های آبی مشهد

 

پارک های آبی مشهد فضایی شاد و مفرح برای بزرگسالان و کوچکتر هاست. تقریبا همه استخرها و پارک های آبی مشهد، استخر مخصوص کودکان و حتی سرسره های آبی و استخر موج و انواع تفریحات کودکانه دارند. نیازی به یادآوری نیست که برای کودکان، آب، به تنهایی، بسیار مفرح و روح بخش است. بنابراین بردن کودکان بالای 4 سال به پارک های آبی می تواند بهترین پیشنهاد برای شهربازی کودکان در مشهد باشد. نکته مثبت در اینگونه تفریحات این است که خانواده ها نیز می توانند بدون دغدغه لحظاتی مفرح و سرگرم کننده را تجربه کنند. مهمترین پارک های آبی مشهد برای این منظور سرزمین موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی و پارک ساحلی آفتاب است.

 

آدرس سرزمین موج های آبی: بلوار امام علی، بلوار اندیشه، اندیشه 11. تلفن: 05136008

 

آدرس پارک ساحلی آفتاب: انتهای بلوار خیام، میدان بهارستان، کنار الماس شرق. تلفن: 05137037

 

آدرس سرزمین موج های خروشان: ابتدای بلوار شاندیز. تلفن: 05135144002

 

شهر بازی کودکان در مشهد،

20. پونی پارک مشهد

 

پونی پارک یکی از شهربازی کودکان در مشهد با محوریت بحث مشاغل است. این شهربازی سر پوشیده فضایی بسیار مفرح را برای آموزش و تفریح کودکان راه اندازی کرده و مشتمل بر انواع بازی های برقی و حرکتی و فکری برای کودکان زیر 8 سال است. به دلیل قرار گرفتن پونی پارک در منطقه قاسم آباد، بسیاری از مردمی که از مرکز شهر دور هستند، می توانند با بردن کودکان دلبندشان، از بازی ها یا کلاس ها و برنامه های آموزشی پونی پارک استفاده کنند. پونی پارک در مجتمع نیکا واقع شده و بازی هایی مثل استخر توپ، شن بازی، سرسره بادی، تاب فرار کودکان، پازل فکری و سطح شیب دار دارد. علاوه بر این بازی های عمومی ،این شهربازی کودکان در مشهد بخشی نیز به نام خانه مشاغل دارد که مشتمل بر مشاغلی مثل آشپزی در آشپزخانه مخصوص کودکان، فروشندگی در فروشگاه، پزشکی، آرایشگری، موسیقی، نقاشی و غیره است. پونی پارک مجهز به بوفه فست فود و تنقلات و دارای پارکینگ رایگان است. ساعت کاری این شهربازی عصرهاست.

 

آدرس: قاسم آباد، میدان امام علی، انتهای خیابان ذوالفقار، جنب فروشگاه رفاه.

 

شهر بازی کودکان در مشهد، پونی پارک

21. شهربازی خانه فسقلی ها در مشهد

 

از دیگر شهربازی کودکان در مشهد که قابل ذکر است می توان به خانه فسقلی ها در میدان جانباز در مجتمع نیکا، اشاره کرد. خانه فسقلی ها فضایی برای بازی کودکان است که کاملا با مهد کودک ها و پارک های دیگر متفاوت است. کودکان می توانند در فضایی کاملا مناسب به بازی های حرکتی و فیزیکی و تعامل با هم سن و سال هایشان مشغول شوند. در خانه بازی فسقلی ها بر خلاف سایر مهد کودک ها که باید برای یک سال تحصیلی کامل در آن ها ثبت نام نمود، می توان کودکان به صورت ماهانه ثبت نام کرد تا از کلاس های متنوع آموزشی نیز برخوردار شوند. مدت زمان استفاده از بازی ها 30 دقیقه است. در خانه فسقلی ها، بازی هایی مثل ترامبولگ، استفر توپ تاپ، ماشین سطح شیب دار، سرسره، بازی های فکری و دستگاه های برقی وجود دارد. در خانه بازی می توان کودکان را به مدت روزانه یا به صورت ساعتی ثبت نام کرده و با خیال راحت از آنجا خارج شد.

 

آدرس خانه بازی فسقلی ها مشهد: میدان جانباز، مجتمع نیکا، طبقه اول. تلفن: ۰۹۱۵۵۶۸۴۴۷۴

 

شهر بازی کودکان در مشهد

22. شهربازی بازار مجد مشهد

 

مجتمع تجاری مجد مشهد بورس انواع لوازم آرایشی، لوازم خرازی، و لوازم تحریر است. در طبقه پایینی این مرکز خرید یک شهربازی کوچک ولی بسیار پر و پیمان وجود دارد. انواع بازی ها برای سنین 2 تا 10 سال در آنجا یافت می شود. یک سرسره بادی خیلی بزرگ، ماشین های کنترلی، شن بازی، ترامپولین؛ استخر توپ و بسیاری بازی های مفرح و سرگرم کننده دیگر کنار هم قرار گرفته و لحظاتی خوش را تقدیم کودکان می کند. این شهربازی را برای مناسبت هایی مثل جشن تولد نیز می توان رزرو کرد و از امکانات آن در این زمینه برخوردارد شد.  

 

آدرس شهر بازی بازار مجد مشهد: بلوار شهید قرنی، حد فاصل چهار راه اوبطالب و چهارراه شهید مطهری ( چهارراه میدان بار ).

23. شهر بازی قلعه سحر آمیز مشهد

 

شهربازی قلعه سحر آمیز مشهد از بهترین شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود که فضایی سرپوشیده را به خود اختصاص داده است و نمای بیرونی آن مثل شهربازی ها و به صورت یک قلعه بزرگ و بادی شبیه به خانه سیندرلا و کارتون های دیزنی است. در شهربازی قلعه سحر آمیز دستگاه های برقی و بازی های پیشرفته، وسایل برقی ویژه برای کودکان و نوجوانان مثل ماشین سواری وجود دارد و در همه فصول قابل استفاده است. این قلعه، شباهت زیادی به قلعه سحر آمیز در تهران دارد. از دیگر امکانات قلعه حیوانات فست فود و کافی شاپ با انواع غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم می باشد.

 

آدرس شهربازی قلعه سحر آمیز مشهد: بلوار امام رضا، امام رضا 62.

24. فرهنگسرای کودک و آینده

 

فرهنگسرای کودک و آینده تنها فرهنگسرای مختص کودکان در شهر مشهد است که از سال 1389 در گوشه ای از بوستان کوهسنگی مشهد، کار خود را آغاز کرده است. این فرهنگسرا که نوعی شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود، از بخش های مختلفی مثل آمفی تئاتر، سالن های متعدد برای بازی، کلاس های آموزشی با محوریت بازی و غیره برخوردار است. از بخش های پر طرفدار این فرهنگسرا، سالن حواس پنجگانه است که برای کودکان زیر 5 سال برگزار می شود تا به کودکان کمک کند از طریق محیط اطراف، حواس بینایی، لامسه، شنوایی، بویایی و چشایی را درک کنند. در این فرهنگسرا رویدادها و کارگاه های مختلفی مثل کارگاه کتابخوانیِ مادر و کودک، شهر جعبه ای، کارگاه موسیقی مادر و کودک، جشن یلدا، همایش بچه مشهد، کارگاه مادر و کودکِ بازی خلاق، تورِ بازی، کارگاه اوریگامی مادر و کودک، حساسیت لمسی در کودکان، داستان خوانی، رویارویی کودکان با ترس، کارگاه مزه کردن فلسفه و رویدادهایی از این دست برپا می شود.

فرهنگسرای کودک و آینده 4800 متر مربع مساحت دارد و در مقابل موزه بزرگ خراسان قرار گرفته است؛ منتها فرهنگسرا در طبقات زیرین پارک قرار دارد.

 

شهر بازی کودکان در مشهد، فرهنگسرای کودک و آینده

25. کافه بازی فکرینو و سایر کافه گیم های مشهد

 

کافه بازی فکرینو از کافه های معروف مشهد است که بازی های متعدد فکری برای سن 3 تا 90 سال دارد. بخش بازی کودکان در این کافه با همراهی مربیان کارآزموده در حوزه کودکان همراه است. فکرینو در 300 متر فضا به مدت یک ساعت امکان شارژ دارد و در این زمان می توان بازی هایی مثل مافیا، انواع برد گیم مثل کاتان، ریسک، اسپلندر، مموری 24، فرار از جهنم و غیره را در آنجا استفاده کرد. فکرینو از فروشگاه و پارکینگِ در دسترس برخوردار است. خانواده ها می توانند به همراه همدیگر به این کافه گیم رفته و انواع بازی ها را برای بزرگسالان و کودکان تجربه کنند.

کافه گیم هایی شبیه به این به مثابه یک شهربازی کودکان در مشهد، فراوان است و برای گروه های سنی مختلف، بازی دارد.

 

آدرس کافه گیم فکرینو: نبش سناباد 48، تقاطع سناباد و کلاهدوز

 

شهر بازی کودکان در مشهد، فکرینو

26. کوهسنگی لند

 

بوستان کوهسنگی از قدیمی ترین پارک های شهر مشهد است که در حاشیه کوهی به همین نام از رشته کوه های جنوبی شهر قرار گرفته است. تابستان گذشته این بوستان سومین میزان گردشگر را بعد از حرم و آرامگاه فردوسی به خود دیده است. کوهسنگی بخش های مختلفی دارد که بعضی قسمت های آن به تازگی بهره برداری شده است. دریاچه جنوبی و فاز جنوبی کوهسنگی یکی از همین بخش هاست که از جدیدترین شهربازی کودکان در مشهد به شمار می رود. امکانات سایت دریاچه جنوبی کوهسنگی از قبیل قایق پدالی بزرگسال، زوربال استوانه، قایق دستی کودک، بایک ریسینگ، ترامپولین، استخر توپ، قطار کودک و کافی شاپ است. در این فضا دریاچه ای زیبا احداث شده است که مرغابی هایی رنگارنگ در آن زندگی می کنند. خانواده های می توانند به همراه فرزندانشان سوار بر قایق های پدالی شوند و به این مرغابی ها در میان آب غذا بدهند. مجموعه کوهسنگی لند هر روز از 9 صبح تا 2 بامداد مشغول به کار است. برای استفاده از این امکانات می توان از طریق فروشگاه کوهسنگی لند، کارت پلانتیوم، کارت طلایی، کارت نقره ای و کارت آبی دریافت کرد.

 

آدرس کوهسنگی لند: خیابان کوهسنگی، انتهای خیابان های دکتر بهشتی، بلوار شهیدی خلیلی، انتهای خیابان رودکی.

 

تلفن: 05137240226

 

کوهسنگی لند

27. کتابخانه بچه های آسمان

 

کتابخانه بچه های آسمان تنهای کتابخانه در کل کشور است که اختصاص به کودکان دارد و طبیعی است که کتابخانه کودکان باید تعامل زیادی با بازی داشته باشد. در این کتابخانه علاوه به امانت دادن انواع کتاب ها برای گروه های سنی مختلف، بازی های فکری و متنوع، به امانت داده می شود. این کتابخانه فضایی تمیز و مرتب با کتاب های ارزشمند را در بر گرفته است. در کتابخانه فضای کافی برای کودکان وجود دارد و آنجا مثل شهربازی ها می توانند کفش هایشان را در آورند. طبقه همکف مختص کودکان و خردسالان است و طبقه بالا به بازی های فکری و کتاب های تربیتی اختصاص یافته است. این کتابخانه از سال 91 راه اندازی شده است و 9 هزار جلد کتاب و 320 نوع بازی متنوع را در خود جای داده است. کتاب های تربیتی مختص والدین نیز به 1000 جلد می رسد.

برای استفاده از امکانات کتابخانه بچه های آسمان باید ثبت نام کرده و مبلغی برای عضویت سالانه بپردازید. پرداخت این مبلغ کاملا به صرفه است چون بازی ها و کتاب هایی که به امانت برده می شوند معمولا هزینه های نسبتا بالایی دارد. این کتابخانه در سال 94 به عنوان کتابخانه مستقل برتر در کشور انتخاب شد.

 

آدرس کتابخانه کودکان در مشهد: سید رضی 29. تلفن: 05136063453

 

کتابخانه بچه های آسمان، کتابخانه تخصصی کودک در مشهد

28. مجتمع اکسیر

 

شهربازی اکسیر در مرکز خریدی به همین نام قرار گرفته و بازی هایی برای همه گروه های سنی دارد. یک خانواده چند نفره با سلایق مختلف می توانند به این شهربازی مراجعه کنند و همگی برنامه ای برای تفریح و سرگرمی خود بیابند. از جمله بازی های شهربازی اکسیر می توان به ایرهاکی کودک، بسکتبال و هیپو کودک اشاره کرد. بازی های بزرگسالان نیز از قبیلِ بیلیارد، کلبه وحشت و VR  است.

 

آدرس شهر بازی اکسیر، مجتمع اکسیر در قاسم آباد، چهار راه مخابرات، طبقه چهارم.

 

تلفن: 09387535518

 

شهر بازی اکسیر مشهد

29. شهر دریایی الماس شرق

 

این بخش جذاب یکی از مهمترین دیدنی های مرکز تجاری الماس شرق مشهد است. بزرگترین نمایشگاه تخصصی آبزیان دریاهای شور دنیا در این ساختمان واقع شده و می تواند برای بچه ها سرگرم کننده و آموزنده باشد. علاوه بر بچه ها، بزرگترها هم می توانند از این فضا خیلی لذت ببرند. تنوع ماهی های آکواریوم بزرگ الماس شرق از جمله، کوسه ماهی ها، سفره ماهی ها، هزار ماهی ها و مجموعه کاملی از ماهیان رنگارنگ می تواند روزی بسیار رنگی و جذاب را به کودکان هدیه دهد.

 

آدرس شهر دریایی الماس شرق: ورودی 2 مرکز خرید، طبقه 3+

 

تلفن: 05137113013

 

شهر دریایی الماس شرق مشهد

30. خانه بازی درنا

 

مجموعه خانه بازی درنا مشتمل بر انواع بازی های فکری و مهارتی در محیطی شاد و جذاب است و با برخورداری از امکاناتی مثل کافی شاپ برای کوچکترها و بزرگترها قابل استفاده است. این شهربازی کودکان در مشهد مشتمل بر بازی های ایستگاهی مثل ایستگاه پزشکی، ایستگاه فضا نوردی، شهرک ترافیک، اتاق بازی فکری کودک، بازی های گروهی، بازی های تضادی و ایستگاه های مهارتی مثل نانوایی، بنایی، نجاری، ماسه بازی و چای آتشین می باشد. خانه بازی درنا مختص کودکان 3 تا 12 سال است.

 

آدرس مجموعه خانه بازی درنا: کوهسنگی، بهشتی 9.  تلفن: 09152017491

 

خانه بازی درنا در مشهد برای کودکان

 

برای تهیه بلیط بیشتر شهربازی های مشهد با تخفیف های ویژه می توانید سایت هایی مثل نت برگ، تخفیفان و غیره را دنبال کنید و با قیمت های باورنکردنی دلبندانتان را به بازی های فکری و هیجانی دعوت کنید. 

 

 

اشتراک گذاری

تصاویر مرتبط

شهربازی-کودکان-مشهد
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

 کد کپچا
4 دیدگاه در رابطه این مطلب وجود دارد.
9   نفر این مطلب را پسندیده اند.

مریم فدایی
عالی بود.عاااااالی.واقعا از اطلاعاتی که داده شد لذت برم.من ساکن مشهد هستم ولی خیلی از مکانهایی که معرفی شد در این مقاله رو نمیشناختم.واقعا ممنونم
8
خدنگیخدنگی
از اینکه مقاله مورد توجه شما قرار گرفته خرسندیم.
1