همه آنچه باید از اجاره ماشین در کیش بدانیم

اجاره-ماشین-در-کیش (3)

اجاره ماشین در کیش با دو هدف اساسی صورت می گیرد. بیشتر افرادی که به دنبال کرایه ماشین در کیش هستند، افراد عشقِ ماشین یا به عبارتی ماشین باز هستند که انواع و اقسام مدل های لوکس ماشین را می شناسند و برای تفریح و لذت بردن از سواری با این ماشین ها سوارشان می شوند. بعضی ها عاشق یک ماشین به خصوص مثل کروک، دوج شارژ یا کادیلاک شاسی می شوند و هر بار که به کیش می روند همان ماشین مورد علاقه شان را اجاره می کنند. دسته دیگر سعی می کنند در هر سفر، ماشین های متفاوتی را امتحان کنند. این افراد همگی جزو گروه ماشین بازها هستند که حاضرند هر گونه هزینه ای برای لذت بردن از ماشین های آخرین مدل متقبل شوند.

 

اجاره ماشین در کیش

 

دسته دوم از افرادی که در کیش ماشین اجاره می کنند صرفا برای تسهیل در رفت و آمد و کاستن از هزینه های رفت و آمد در جزیره به این امر مبادرت می ورزند. برای نمونه اگر یک تور گروهی کیش به راه انداخته اید و به دنبال کاستن از هزینه ها هستید می تواند با کرایه یک ون تا حد زیادی از هزینه های رفت و آمد و کرایه دادن به تاکسی های درون جزیره کم کنید و در عین حال هر جا که دلتان خواست گروهتان را ببرید. یک خانواده بالای 4 نفر که به راحتی در تاکسی های معمولی کیش جا نمی شوند شاید با کرایه تاکسی های انگلیسی بتوانند راحت تر و به صرفه تر در کیش رفت و آمد کنند. البته اگر هزینه کردن چندان برایشان سخت نیست شاید یک لیموزین تشریفات را ترجیح دهند.

با این همه بد نیست خاطر نشان کنیم که نوع اول کرایه ماشین در کیش رواج بیشتری دارد. در واقع پیدا کردن ماشین های ارزان قیمت در کیش کمی کار سختی است. بیشتر ماشین های اجاره ای کیش لوکس و گران قیمت هستند و کرایه کردن آن ها صرفا برای کاستن از هزینه های رفت و آمد معقول نیست.

 

اجاره ماشین در کیش

 

شرایط اجاره ماشین در کیش

 

اجاره ماشین در کیش شرایط سخت و خاصی ندارد ولی باید قبل از رفتن به تور کیش یک سری مدارک و مبالغی بیشتر از هزینه های اصلی سفر به همراه داشته باشید. در ادامه به صورت فهرست وار به معرفی مدارک مورد نیاز برای کرایه ماشین در کیش می پردازیم.

1. گواهینامه : اولین شرط لازم برای اجاره ماشین در کیش داشتن گواهینامه است. بنابراین افراد زیر 18 سال که فاقد گواهینامه هستند نمی توانند اقدام به کرایه ماشین کنند. این افراد می توانند به همراه بزرگترها از ماشین استفاده کنند و سوار آن شوند ولی خودشان نمی توانند اجاره کننده ماشین باشند.

2. کارت ملی : قطعا مدارک شناسایی از چیزهایی است که افراد در هر گونه سفری آن را به همراه می برند ولی به یادتان باشد که برای کرایه ماشین در کیش باید کارت ملی تان را به شرکت اجاره دهنده تحویل دهید. پس اگر در این مدت تمایل داشتید اقدام به همراه ببرید.

3. چک ضمانت : اگر به دنبال اجاره ماشین در کیش هستید باید حتما یک دسته چک به همراه داشته باشید. تقریبا تمامی شرکت های کرایه ماشین در کیش پیش از سپردن خودرو به شما چک ضمانت بانکی دریافت می کنند. چک باید معادل 5 میلیون تومان باشد. در بعضی موارد به جای آن وجه نقد نیز پذیرفته می شود ولی عموما به خصوص برای ماشین های لوکس و گران قیمت هم چک و هم وجه نقد دریافت می شود. این چک ضمانتی ابرای سالم برگرداندن ماشین ست.

4. وجه نقد : مبلغ نقدی که برای کرایه هر ماشین دریافت می شود متفاوت است. ارزان ترین ماشین های کرایه ای در کیش حدود 200 هزار تومان و گران ترین آن ها بالای 3 میلیون تومان است. این مبلغ برای هر 24 ساعت می باشد. علاوه بر مبلغی که برای اجاره ماشین در کیش می پردازید باید 200 هزار تومان هم بابت ضمانت خلافی ماشین به ودیعت بگذارید. این مبلغ به همراه مبلغ ضمانت به مدت 10 تا 20 روز نزد شرکت اجاره دهنده ماشین باقی می ماند. پس از استعلام خلافی این پول به حساب شخص اجاره کننده به شماره حسابی که در قراردادشان آمده، برگردانده می شود.

5. حداقل 24 ساعت : ماشین های اجاره ای در کیش حداقل به مدت 24 ساعت در اختیار افراد قرار می گیرند. نمی توان برای مدتی کمتر از این به سراغ ماشین اجاره ای رفت ولی از یک روز بیشتر حتی تا مدت یک ماه می توان ماشین را کرایه کرد و هر چه تعداد روزهای اجاره ماشین بیشتر باشد تخفیف بیشتری را شامل می شود.

6. فقط در سطح شهر : با ماشین های اجاره ای کیش نمی توان به سافاری و آفرود کیش رفت. این ماشین ها برای پیست و رالی نیست و تنه اباید رد سطح شهر با آن ها تردد نمود. 

 

اجاره ماشین در کیش

 

 

قوانین رانندگی در کیش

حالا که به موضوع خلافی ماشین ها اشاره شد شاید برایتان مهم باشد که بدانید قوانین رانندگی در کیش به چه صورت است. واقعیت این است که قوانین رانندگی در کیش با سایر شهرهای کشور هیچ فرقی نمی کند ولی در چندین مورد با قوانین بین المللی مطابقت دارد. پلیس راهنمایی و رانندگی با جدیت تمام از طریق دوربین های معابر و کنترل نا محسوس سرعت و به صورت مستقیم بر خیابان های شهر نظارت دارد. نکته مهم در جزیره این است که جریمه های رانندگی در کیش دو برابر سایر شهرهای کشور است. بنابراین یادتان باشد نکات زیر را به هیچ وجه فراموش نکنید.

1.کمربند ایمنی تان را همیشه ببندید.

2.در معابر از بوق زدن اجتناب کنید .

3.هر گونه آلودگی صوتی در جزیره کیش ممنوع است پس صدای ضبط صوت ماشین را کم کنید و هنگام گوش دادن به موسیقی شیشه ها را بالا بکشید.

4. ریختن زباله از شیشه ماشین به خیابان ها ممنوع است و جریمه در پی دارد.

5. حداکثر سرعت مجاز در خیابان های اصلی شهر، در نوار سیاحتی 50 کیلومتر است.

 

اجاره ماشین در کیش

 

قیمت اجاره ماشین در کیش

 

در این بخش سعی می کنیم ارزان ترین و گران قیمت ترین ماشین های اجاره ای را که در جاهای دیدنی کیش ارائه می شود، خدمتتان معرفی کنیم ولی یادتان باشد ماشین های دیگری هم هستند که در این مقاله فرصت پرداختن به آن ها دست نداده است.

 

ماشین های اجاره ای بین 200 تا 600 تومان

 

بیشتر مدل های نیسان مثل نیسان ماکسیما، نیسان قشقایی، نیسان التیما، نیسان سانی ، نیسان ایکستریل، نیسان جوک(جاک)، نیسان سنترا و... از کمتر از 200 هزار تومان شروع می شود و تا 300 هزار تومان نوسان دارد. با یان حال مدل هایی مثل نیسان Z، نیسان اینفینیتی گاهی تا 500 هزار تومان هم برای هر 24 ساعت اجاره داده می شود.

ماشین هایی مثل هیوندا سوناتا، هیوندا توسان، هیوندا الانترا، هیوندا سانتافه، هیوندا ولستر، هوندا آکورد و هوندا CRV نیز حدود 200 هزار تومان است ولی هیوندا جنسیس تا 350 هزار تومان هم می رسد.

ماشین های کیا اسپرتیج، کیا اپتیما، کیا سراتو، کیا سراتو کوپه، کیا کارنز 7 نفره، کیا سورنتو و کیا موهاری نیز در همین رنج قیمت قرار دارند.

تویوتا کمری، تویوتا کرولا، تویوتا یاریس، تویوتا فورچونز بین 200 تا 300 هزار تومان می باشند ولی مدل تویوتا Fj Cruiser و  تویوتا پرادو تا 350 تومان هم می رسد.

مزدا 6، میتسوبیشی پاجرو، فورد اج، فورد فیوژن، فورد تاروس، دوج شارژر، شورلت سونیک لنسر، النترا، توسان، مینی کوپر، تاروس و کدنزا جزو ماشین های با قیمت مناسب محسوب می شوند.

دوج شارژر 400 هزار تومان، دوج چلنجر 490 هزار تومان، نیسان کروک 370Z با 490 هزار تومان، کادیلاک CTS  با 550 هزار تومان و FJ 690 هزار تومان است.

خودروهایی همچون کراسلر، هامر، بی ام وz4 حدود 500 هزار تومان برای اجاره در هر 24 ساعت آب می خورند و ماشین هایی همچون کادیلاک، بی ام و X6 تا 600 هزار تومان است.

 

اجاره ماشین در کیش

 

 

این را نیز می پسندید: شاتل سواری در کیش با عکس و فیلم

 

 

گران ترین خودروهای اجاره ای کیش

در حال حاضر یکی از گران ترین ماشین های اجاره ای در کیش مازراتی کواتروپورته است که برای هر 24 ساعت سواری با آن باید 3میلیون و 200 هزار تومان پرداخت کنید. اجاره پورشه پانامرا در کیش شبی 2 میلیون تومن آب می خورد.

کرایه موستانگ کروک در کیش شبی 950 هزار تومان و اجاره کوروت هر 24 ساعت حدود یک میلیون تومان است. اجاره یک بنز GLA  حدود 1 میلیون و 500 هزار تومان است.

این ماشین ها را می توانید از فرودگاه و لحظه ورودتان به هتل، از هتل و از هر زمان که خواستید تحویل بگیرید. اگر به این موضوع علاقمند هستید به زودی درباره شرکت هایی که در کیش به اجاره ماشین مبادرت می ورزند نیز سخن خواهیم گفت.

 

اجاره ماشین در کیش

 

رزرو تور کیش با قیمت های اقتصادی و پکیج های لاکچری و لوکس از طریق سایت تورگردان تنها با چند کلیک صورت می گیرد. 

 

 

وضعیت آب و هوا
خلاصه مقاله

اجاره ماشین در کیش بیشتر افرادی که به دنبال کرایه ماشین در کیش هستند، افراد عشقِ ماشین یا به عبارتی ماشین باز هستند که انواع و اقسام مدل های لوکس ماشین را می شناسند و برای تفریح و لذت بردن از سواری با این ماشین ها سوارشان می شوند. دسته دوم از افرادی که در کیش ماشین اجاره می کنند صرفا برای تسهیل در رفت و آمد و کاستن از هزینه های رفت و آمد در جزیره به این امر مبادرت می ورزند. شما جزو کدام دسته هستید؟

انتشار :  18 آبان 1398 به روزرسانی :  4 مرداد 1402 نویسنده :   عفیفه خدنگی
تصاویر مرتبط
اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره ماشین در کیش
  • اجاره-ماشین-در-کیش (3)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران
3 دیدگاه در رابطه با این مطلب وجود دارد .
مجدپنج شنبه 25 اسفند 1401
واقعا بدترین تجربه رنت در کیش را از مجموعه رنت هتل آرامیس پلاس داشتم. ضمن اینکه ودیعه را اینقدر دیر مسترد کردند که پرواز را از دست دادیم و الان که حدود ۳ ماه از موضوع می‌گذرد مبلغ ۳۰۰ تومان را که برای بحث خلافی دریافت گرده اند مسترد نمی کنند. البته برخی مسافرین هتل که سابقه حضور مکرر در جزیره را داشته اند مرا از اجاره از این مجموعه برحذر میداشتند اما من توجهی نکردم و اینگونه اذیت شدم.
بردیایکشنبه 28 دی 1399
این مطالب در این تاریخ 27،10،99 کاملا غلط است تعرفهای ماشینهایی اجاره ای کاملا تغییر کرده ،تقریبا از 400 شروع میشه به بالا برای ایلستریل هست 700 هشتصد هست به بالا
خدنگیعفیفه خدنگیپنج شنبه 19 فروردین 1400
حتما به زودی اطلاعات رو به روز می کنیم