کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

۱۳۹۹ ۲۱ تیر تورگردان
نویسنده : عفیفه خدنگی
امکان-مسافرت-به-کشورها-در-کرونا

کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف- انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) نقشه ای تعاملی برای کووید 19 ایجاد کرده است. این نقشه منبعی موثق برای کسانی است که می خواهند به مقصدی سفر کنند ولی نمی دانند که آیا درخصوص کرونا ویروس امن است یا نه و اینکه کدام مقاصد برای سفر باز است.

کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف-انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) نقشه ای تعاملی برای کووید 19 ایجاد کرده است. این نقشه منبعی موثق برای کسانی است که می خواهند به مقصدی سفر کنند ولی نمی دانند که آیا درخصوص کرونا ویروس امن است یا نه و اینکه کدام مقاصد برای سفر باز است.

بی تردید این ابزار جدید کاربری زیادی برای اهالی سفر دارد. آن هایی که در آینده ای نزدیک قصد سفر دارند باید حتما مراجعه ای به این نقشه داشته باشند. چرا که پیشرفت ها و اوج گیری و فروکش های کووید 19 شرایط کشورها را برای سفر از مبادی مختلف بسیار متغیر کرده است. هر کشوری بر روی این نقشه دارای کد رنگی است که باعث شده با یک نگاه اولیه هم بتوان وضعیت مقررات مسافرتی آن مقصد را دریافت. چهار دسته در میان کشورها در نظر گرفته شده است:

 

کاملا محدود شده (Totally Restrictive)

تا حدودی محدود شده (Partially Restrictive)

هیچ مقرراتی مربوط به کرونا ندارد (No regulations related to Coronavirus)

در دست بررسی است (Latest updates currently under review)

 

کشورهای مجاز به سفر در کرونا

 

افراد می توانند به سادگی روی کشور مورد نظرشان کلیک کنند تا اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت های جاری در آن کشور به دست بیاورند. قوانینی همچون حمل و نقل هوایی، سیاست های قرنطینه ای، پارامترهای شایستگی سفر، معافیت و مستندات لازم برای ارائه مشخص شده است.

بعد از اینکه بعد از ماه مارس سال 2020 به طور ناگهانی در کل دنیا ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، بسیاری از کشورها مرزهای خود را بستند و مقررات سفر یک شبه تغییر کرد. بخش حمل و نقل هوایی برای کاستن از آسیب های وارده کرونا ویرس به سفر دست به اقدامات پیشگیرانه ای زد. در این میان ضروری است که گردشگران از آخرین اخبار و مقررات مربوط به سفر در هر کشور با خبر باشند. برای مثال کمیسیون اروپا اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا باید مرزهای داخلی خود را در میان کشورهای عضو با اقدامات احتیاطی متعدد در جای دیگر باز کند. حالا اعلام کرده است که هدف از آن این است که تا پایان ماه ژوئن، منطقه شنگن کاملاً بازگشایی شود. با این حال همه مسافران غیر موظف همچنان تحت قرنطینه ۱۴ روزه قرار خواهند گرفت؛ سیاستی که تاریخ قطعی آن اعلام‌ نشده است.

در واقع این نرم ‌افزاری که بر روی نقشه قوانین سفر با استفاده از خطوط هوایی و سایر شرکای هوانوردی و همچنین آژانس‌های مسافرتی استوار است گردشگران و مسافران را مطمئن می سازد که آیا احتمالا الزامات مورد نیاز برای ورود به هر مقصد خاص را برآورده می‌کنند یا خیر.

 

تلفیق آخرین اطلاعات برای هر مقصد و کاربرد آن از طریق همکاری با خطوط هوایی و روابط دو جانبه با آژانس های دولتی در سراسر دنیا حاصل می‌ شود. پیشنهاد می شود که برای آگاهی بیشتر درباره سفر خود، به سایت Travelbans.org و برای کسب اطلاع بیشتر به سایت https://www.iatatravelcentre.com/ نیز مراجعه کنید.

 

منبع : travelpulse

 

اشتراک گذاری

تصاویر مرتبط

امکان-مسافرت-به-کشورها-در-کرونا
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا