تور ازمیر

تور ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است ولی به لحاظ توریستی چندان پر سر و صدا نیست. این موضوع سبب شده گردشگرانی که به دنبال محیطی آرام و بکر برای استراحت هستند ازمیر را به دیگر تورهای ترکیه ترجیح بدهند. در تور ازمیر از شلوغی و ازدحام توریست ها و معضل اُوِرتوریسم خبری نیست. می توانی در کنار سواحل رویایی اش پیاده روی کنی و از طلوع و غروب آفتاب لذت ببری. عصرها هم می توانی از شکم گردی در کافه ها و رستوران های ساحلی لذت ببری و خود را مهمان سرآشپزهای ترکی کنی. ازمیر شهر باغ های زیتون و جنگل های کاج است. شهری بندری با بازارهای سنتی و مراکز خرید مدرن. در این شهر علاوه بر جاذبه های طبیعی و سواحل بی بدیل می توان از بناهای تاریخی و المان های معماری مثل قلعه، کاخ، مسجد، سازه آسانسور و... لذت برد. ازمیر دیدنی کم ندارد: چشمه های پلکانی پاموکاله، آگورا، روستای شیرینجه، برج ساعت، تله فریک و... از دیگر جاذبه های ازمیر به شمار می روند که با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه شده اند. برای آشنایی بیشتر با برنامه های تور ازمیر از وب سایت تورگردان بازدید کنید.

 

تاریخ در تور ازمیر

 

ازمیر شهری در منطقه غربی آناتولی یا ترکیه است. این شهر بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر پرجمعیت ترکیه است و دومین منطقه بزرگ شهری در دریای اژه پس از آتن ، یونان است. در سال 2018 ، شهر ازمیر 2،947،000 نفر جمعیت داشت. ازمیر بیش از 3 هزار سال سابقه سکونت دارد. شهر ازمیر از چندین منطقه شهری تشکیل شده است. از این میان ، منطقه کوناک مربوط به ازمیر تاریخی است و می تواندر آن آثار باستانی را مشاهده کرد. 

ازمیر بیش از 3000 سال تاریخ مکتوب دارد. این شهر 8500 ساله، تاریخی به عنوان شهرک انسانی از دوره نوسنگی دارد. این شهر در یک مکان جغرافیایی و سرسبز در راس خلیج ازمیر واقع و یکی از شهرهای اصلی بازرگانی دریای مدیترانه می باشد. ازمیر مدرن همچنین شامل شهرهای باستانی در نزدیکی افسس ، پرگامون ، ساردی و کلوزومای و مراکز گردشگری بین المللی مانند: کاساداسی، سسم، موردگان و فوکا است. وقتی عثمانی ها در قرن پانزدهم ازمیر را به دست گرفتند دو شهر مهم دیگر تجاری ، یعنی استانبول و حلب ، خاطرات تاریخی جذابی به ارث نبردند. ظهور ازمیر به عنوان یک بندر بزرگ بین المللی تا قرن 17 عمدتاً ناشی از جذابیتی بود که بیگانگان بر آن اعمال می کردند و این شهر را تبدیل به یک شهر اروپایی کردند. از نظر سیاسی ، ازمیر به عنوان سنگر کمالیسم و حزب جمهوری خلق شناخته می شود.

 

نمایشگاه بین المللی در تور ازمیر

 

ازمیر با برنامه مفصل خود در نمایشگاه و کنگره ها باعث افتخار کشور ترکیه است. یکی از مهم ترین نمایشگاهها و جشنواره در نخستین روزهای ماه سپتامبر در مجموعه پارکهای گسترده شهر ازمیر به نام Kültürpark برگزار می شود و توسط byZFAŞ ، وابسته به شهرداری کلانشهر ازمیر برگزار می شود.

 

جشنواره ها در تور ازمیر

 

مرکز هنری احمد عدنان سیگون


جشنواره بین المللی سالانه ازمیر که از اواسط ماه ژوئن آغاز می شود و تا اواسط ماه ژوئیه ادامه دارد ، از سال 1987 برپا شده است. در طول این جشنواره ، بسیاری از نوازندگان کلاس جهانی مانند سولویست ها و مجازی ها ، ارکسترها ، شرکت های رقص ، گروه های راک و جاز حضور دارند. با توجه به آهنگ ها و موسیقی ها و اجرا در مکان های مختلف در شهر و مناطق اطراف آن؛ از جمله تئاترهای باستانی در افسس می توان از حضور در تور ازمیر بسیار لذت برد. 
جشنواره جاز اروپا در ازمیر از جمله برنامه های متعددی است که همه ساله توسط بنیاد فرهنگ ، هنر و آموزش ازمیر از سال 1994 برگزار می شود. این جشنواره با هدف گردهمایی استادان و دوستداران جاز با هدف ایجاد احساس عشق ، دوستی برگزار می شود. همچنین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ازمیر از سال 1999 برگزار می شود.

 

غذا در تور ازمیر 


غذاهای ازمیر عمدتاً تحت تأثیر تاریخ چند فرهنگی آن قرار گرفته است ، از این رو ، تنوع زیادی از غذاها که از مناطق اژه و مدیترانه سرچشمه گرفته اند در این شهر یافت می شود. تنوع جمعیتی از مناطق شرقی و جنوب شرقی آناتولی غذاهای محلی را در ازمیر غنی کرده است. عامل دیگر تنوع غذایی در ازمیر، منطقه بزرگ و حاصلخیزی زمین اطراف این منطقه است که باعث افزایش قدرت انتخاب سبزیجات می شود. برخی از غذاهای رایج موجود در ازمیر عبارتند از: سوپ ترخانا (تهیه شده از ماست خشک و گوجه فرنگی) ، شله زرد (برنج شیرین شده با زعفران) و m andcver  تهیه شده از (کدو سبز و تخم مرغ) که سهم بزرگی در غذاهای ترکی دارند. boyoz و lokma شیرینی های شهر ازمیر هستند. کومرو نوعی ساندویچ مخصوص است که بخصوص با منطقه şeşme در ارتباط است و در اصول پخت اولیه آن پنیر و گوجه فرنگی رکن جدایی ناپذیر است و مکمل سواک نیز گاهی اضافه می شود.


مسیرهای ارتباطی در تور ازمیر


ازمیر با پروازهای داخلی و بین المللی از طریق فرودگاه بین المللی عدنان مندرس و سیستم های حمل و نقل سریع مدرن که در کل کلانشهر ازمیر انجام می شود ، صورت می پذیرد. این شهر از طریق موقعیت استراتژیک و زیرساختهای فناوری نسبتاً جدید و بسیار توسعه یافته در زمینه حمل و نقل ، ارتباطات و انرژی سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. فرودگاه بین المللی عدنان مندرس در ناحیه غزیمیر ازمیر واقع شده است.

یک ترمینال بزرگ اتوبوس به نام Otogar در محله Pınarbaşı این شهر دارای اتوبوس های بین شهری به مقاصد شهرهای دیگر در سراسر ترکیه است. خدمات شرکتهای اتوبوسرانی در فواصل منظم معمولاً اغلب رایگان است. برای تسهیل دسترسی آسانتر ، یک خط مترو Halkapınar — Otogar مدتهاست که مورد بررسی قرار گرفته است ، اما ساخت و سازها هرگز آغاز نشده است.

ایستگاه راه آهن آلسانکاک در ازمیر در سال 1858 به عنوان پایانه خط ازمیر - آیدین ، قدیمی ترین خط راه آهن در ترکیه و دومین خط ریلی در امپراتوری عثمانی پس از خط قاهره - اسکندریه (1856) است.
ازمیر دارای دو پایانه ریلی تاریخی در مرکز شهر است. ترمینال Alsancak ، ساخته شده در سال 1858 ، و ترمینال Basmane ، ساخته شده در سال 1866 ، دو ایستگاه اصلی راه آهن این شهر هستند. راه آهن دولتی ترکیه خدمات منطقه ای به Ödemiş ، Tire ، Selçuk ، Aydın ، Söke ، Nazilli ، Denizli و Uşak را انجام می دهد ، و همچنین خدمات بین المللی از راه دور را به آنکارا ، Afyon و Bandırma و از آنجا به استانبول انجام می شود.

حمل و نقل عمومی هماهنگ در سال 1999 در ازمیر رواج یافت. ازمیر بلیط الکترونیکی و پیش پرداخت یکپارچه ای برای سرویس حمل و نقل با نام "ازمیریم کارت" (کارت ازمیر من) دارد. کارت در کلیه خطوط ریلی مترو و مسافر ، اتوبوس ها ، کشتی ها ، تراموا و برخی دیگر از امکانات شهری معتبر است. 

 

جاذبه ها در تور ازمیر 

 

مناظر زیبا  در کوه یامانلار ، مقبره Tantalus در سال 1835 توسط چارلز تگزیر خاکبرداری شد و نمونه ای از آثار تاریخی در منطقه قبل از دوران هلنیست ، به همراه نمونه هایی است که در نزدیکی کمالپاشا و کوه سیپیلوس یافت شده است. برج ساعت ازمیر یکی از عناصر بارز بندر ازمیر در قلب منطقه کوناک است که 25 متر (82 فوت) ارتفاع دارد. این بنا توسط معمار فرانسوی لووانتین ریموند چارلز پیر در سال 1901 به منظور بزرگداشت عروج پادشاه عبدالحمید دوم عثمانی در سال 1876 طراحی شده است. این برج دارای چهار چشمه است که در اطراف پایه با یک الگوی دایره ای قرار داده شده اند ، و ستون ها با الهام از تم های آفریقای شمالی است.

منطقه بازار کمرالتی که توسط عثمانیان ساخته شده و در کنار آگورا واقع است ، در نزدیکی دامنه های کدیفکاله قرار دارد. ازمیر از لحاظ تاریخی دارای سه قلعه است - كدیفكاله (پاگووس) ، بندر اوك كالسی (نئون كاسترون ، سنت پیتر) و سانكاكاله ، كه قرن ها برای امنیت ازمیر حیاتی بوده است. سانكاككاله در محله امروزی İnciraltı بین ناحیه های بالکوا و نارلی دره در ساحل جنوبی خلیج ازمیر واقع شده است. در ازمیر نه کنیسه وجود دارد که یا در محله سنتی یهودیان کاراتاش یا در حرا سوکاک (خیابان کنیسه) در کمرالتی متمرکز شده اند ، و همه آنها امضای قرن نوزدهم را دارند. 

 

 هتل در تور ازمیر چقدر هزینه دارد؟


به طور متوسط ، هتل های 3 ستاره در ازمیر هر شب 40 دلار و هتل های 4 ستاره در ازمیر 66 دلار در هر شب است. اگر به دنبال اقامتگاهها و هتل های خاصی هستید ، می توانید یک هتل 5 ستاره در ازمیر را با قیمت 112 دلار به طور متوسط برای هر شب  پیدا کنید.
بهترین هتل های نزدیک بازار کمرالتی در تور ازمیر چیست؟
هتل کی ، هتل پیانو و هتل گراند زایبک از جمله محبوب ترین هتل ها برای مسافرانی هستند که به دنبال اقامت در نزدیکی بازار کمرالتی هستند. بهترین هتل های دارای اسپا در ازمیر کدامند؟ هتل رنسانس ازمیر ، هتل ویندهام گرند اوزدیلک، سوئیس اوتل افس دارای اسپا بوده و نظرات خوبی را از مسافران در ازمیر دریافت کرده اند.

 

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا