تور آنکارا مسیرهای ارتباطی تور آنکارا هتل ها در تور آنکارا جاذبه های تور آنکارا رستوران ها در تور آنکارا

تور آنکارا | تور آنکارا سفر به شهر سنت و مدرنیته

آنکارا دومین شهر مهم ترکیه بعد از استانبول است. شهری با محله ها، بناها و یادمان های تاریخی متعدد. یادمان های تاریخی آنکارا چندان زیر خاکی و بی رنگ و رو نیستند بلکه نزد گردشگران از جذابیت زیادی برخوردارند. آنکارا بیش از پنج موزه بسیار مهم مثل موزه جنگ، موزه تمدن و... دارد. علاوه بر آن، قلعه آنکارا، عبادتگاه آگوستوس، آکواریوم آکوا وگا، دریاچه مورگان و... توجه مسافران تور آنکارا به شدت جلب کرده است. در مرکز شهر برجی به نام آتاکوله وجود دارد که نمای ظاهری آن شبیه به برج میلاد تهران است ولی حدود سه و نیم برابر کوچکتر است. از بالای این برج که از همه سوی شهر دیده می شود می توان همه جوانب آنکارا را به نظاره نشست. بیشتر دیدنی های این شهر به هم نزدیک اند و می توان در یک روز تمامی آن ها را زیر پا گذاشت ولی پیشنهاد ما این است که چند روزی آنجا بمانید و از رستوران ها و هتل های آن لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر با برنامه های تور آنکارا هم می توانید به وب سایت تورگردان سر بزنید.

مانند هر قسمت دیگر از ارتفاعات ترکیه ، آنکارا دارای آب و هوای قاره ای است. زمستانها سرد و معمولاً برفی دارد. درجه حرارت معمولاً در این فصل زیر نقطه انجماد است. به ندرت از 15 درجه سانتی گراد پایین تر بتوان شبی را در این شهر مثال زد. رطوبت نسبی کم ، تابستان های گرم و خشک نسبت به مناطق ساحلی ترکیه دارد. میانگین دمای روزانه در زمستان حدود 30 درجه سانتی گراد است. درجه حرارت روزانه می تواند به 35 درجه و بالاتر برسد اما رایج نیست و معمولاً بیشتر از چند روز طول نمی کشد. شب های تابستانی جالب است و حتماً حداقل یک ژاکت با خود به همراه داشته باشید تا در فضای بیرون بپوشید. بهار و پاییز مرطوب ترین فصل ها در آنکارا است. با داشتن میزان بارندگی سالانه 415 میلی متر (یعنی آب و هوای نیمه خشک) ، بعید نیست در طول سفر خود به آنکارا خیس شوید.

 

مسیرهای ارتباطی تور آنکارا


تور هوایی آنکارا یکی از رایج ترین راههای سفر به این کلان شهر است. فرودگاه بین المللی آنکارا 28 کیلومتری شمال شرقی شهر واقع شده است. پروازهای بین المللی از نظر فرکانس و دامنه نسبتاً کم است. جدای از هواپیمایی ترکیه، لوفت هانزا، شرکت های هواپیمایی اتریشی و بریتیش ایرویز پروازهای مستقیمی را به مراکز اروپایی مربوطه ارائه می دهند. ایران ایر همچنین دو پرواز هفتگی به تهران دارد. برای سایر شرکت های هواپیمایی که به ترکیه پرواز می کنند ، پرواز به استانبول ضروری است و پس از آن انتقال هوایی به آنکارا توسط شرکت هواپیمایی ترکیه یا آنادولو جت (یک برند ارزان قیمت شرکت هواپیمایی ترکیه) انجام می شود. 
توجه داشته باشید که اطلاعیه های فرودگاه فقط به زبان ترکی انجام می شود و ممکن است هیچ کارمند انگلیسی زبان پیدا نکنید. این اقتصادی ترین راه رسیدن به مرکز شهر است که پس از آن می توانید با تاکسی سوار شوید. رانندگی تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر بسته به مقصد شما باید حدود 60 تا 80 TL هزینه داشته باشد.
آنکارا که در یک مکان مرکزی در ترکیه قرار دارد ، مرکز شبکه ریلی ترکیه است و از بسیاری از شهرها می توان به آن دسترسی پیدا کرد. هم اکنون سرویس های ریلی پر سرعت به استانبول و قونیه وجود دارد. ایران از شهر تبریز به مقصد آنکارا نیز قطارهایی فعال دارد. از طریق این قطار در ایران می توان تور زمینی آنکارا را رزرو نمود. قطار جدید پر سرعت از استانبول به آنکارا حدود 3 ساعت و 30 دقیقه  در این مسیر حرکت می کند. قطارهای پر سرعت نیز به طور مکرر در طول روز به سمت اسکیچهر و کنیا حرکت می کنند و هر دو مقصد کمتر از 1 و نیم ساعت طول می کشند و امکان سفرهای روزانه از آنکارا را فراهم می کنند. 
اگر تور زمینی آنکارا با اتوبوس انتخاب شماست باید بدانید بهتر است اتوبوس ها و مینی بوس های محلی و بومی را اجیر نمایید. همچنین می توانید از ترمینال تبریز اتوبوس های استانبول را رزرو نمایید. اکثر شهرهای ترکیه دارای اتوبوس مستقیم به پایتخت ترکیه هستند و اتوبوس ها بسیار سریعتر از قطارهای ترکیه هستند. از استانبول به آنکارا سفر با اتوبوس حدود 5 ساعت طول می کشد و کرایه یک طرفه در حدود 35 TL است. صدها شرکت با اتوبوس به هر نقطه ترکیه سفر می کنند. 

 

هتل ها در تور آنکارا


هتل Sheraton یا شرایتون واقع در منطقه کاوکلیدر، قابل مشاهده ترین و پر افتخارترین هتل در آنکارا است. قیمت های خود را برای اثبات کیفیتش دارد. شرایتون یک شعبه هتل با نام هتل کوثر اصفهان در ایران دارد. در مجاورت شراتون، هتل هیلتون قرار دارد که کمی از قدمت آن گذشته اما هنوز مکانی بسیار قابل قبول برای ماندن است. هتل های هیلتون نیز هتل های زنجیره ای در ترکیه هستند. هتل رادینسون واقع در اولوس ، در نزدیکی ایستگاه قطار Swissotel   واقع در کوچه پشتی ایستگاه است. اتاق های بسیار جدیدی را ارائه می دهد. هتل های معتبر شامل هتل کینگ (پشت پارلمان ، در نزدیکی سفارت آمریکا) ، و هتل میداس و هتل گلد (هر دو در شمال کاواکلیدر) برای اقامت در آنکارا توصیه می شوند. خانه آنگورا در منطقه ارگ یک هتل بوتیک جذاب در یک خانه دوره عثمانی است.
از نظر بودجه محل اقامت خوابگاهی در مرکز شهر وجود دارد که به Deeps Hostel مشهور است. قیمت ها از 25 tl تا 40 tl شروع می شود. همچنین تعدادی از هتل های ارزان قیمت را می توان در کنار Sanayi Caddesi ، درست در شمال Ulus Meydan یافت. توجه داشته باشید که نرخ ها معمولاً قابل مذاکره هستند و ممکن است شامل صبحانه باشد.
هتل کرون پلازا آنکارا در مجاورت مرکز خرید Ankamall واقع شده است. 

 

جاذبه های تور آنکارا


آنکارا دارای چندین بنای تاریخی و نقاط دیدنی است که عمدتاً در حوالی اولوس متمرکز شده اند. در یک بازدید سریع ، می توانید در یک سفر طولانی مهمترین مکان های تاریخی را رویت نمایید. اگر زمان کمتری دارید ، دو مکان که بهتر است هرگز از دست ندهید آنیتکبیر و موزه تمدنهای آناتولی هستند. برای اقامت طولانی تر آنکارا به عنوان پایتخت مدرن ترکیه پیشنهادهای تاریخی و طبیعی زیادی را دارد.
قلعه آنکارا ، سنگلان - موزه رحیمی کوچ ، موزه تمدنهای آناتولی 5 دقیقه مسافت پیاده روی و بسیار نزدیک به موزه مردم نگاری است. موزه هنر و مجسمه دولتی ، مسجد هاچی بایرام ، نمک اولوس ، معبد آگوستوس و حمام رومی از دیگر دیدنی های این شهر است و همه در اولوس واقع شده اند.
مسجد هاکی بایرام ، واقع در کنار معبد آگوستوس است. در سال 1427 ساخته شد اما بعداً در قرن 17 و 18 به ساختار فعلی تغییر یافت. فضای داخلی چشمگیر دارای سقف چوبی است. برج Atakule  یکی از بلندترین سازه های شهر، با یک مرکز خرید واقع در زیر برج است.
موزه تمدنهای آناتولی در مسیر ارگ از اولوس قرار دارد. قدیمی ترین آثار باستانی در نمایشگاه به تاریخ پارینه سنگی باز می گردد. این موزه یکی از بهترین های ترکیه است و بازدید از آنکارا را ارزشمند می کند. این ساختمان خود دو ساختمان دوره عثمانی را اشغال می کند که بسیار زیبا هستند. پذیرش برای بزرگسالان 15 TL است. موزه هنر و مجسمه دولتی در نزدیکی موزه مردم نگاری است. میزبان گالری هایی با نمایشگاه های موقت و همچنین نمایش دائمی از هنر ترکیه از اواخر دهه 1800 تا امروز است.
موزه مردم نگاری آنکارا (روبروی خانه اپرا) نمایشگاهی از لباس و کالاهای ترکی سنتی است.

 

 رستوران ها در تور آنکارا

 

یکی از بهترین رستوران های غذای دریایی آنکارا، Yelken Balık محبوب ترین نماینده غذاهای اژه ای و مدیترانه ای در آنکارا است. این رستوران علاوه بر غذاهای دریایی اسکندر کباب نیز سرو میکند. 
طیف انواع دسرهای ترکیه گسترده و متنوع است و در Zeynel ، شما قطعاً بهترین انواع دسر شیر را به دست خواهید آورد. Döner at Sühanının Yeri
این یک مکان عالی برای یک ناهار معمولی است که در آن یک ساندویچ عالی تهیه می کنید. این رستوران برای افراد محلی بسیار محبوب است ، بنابراین شاید برای یافتن صندلی مجبور شوید کمی صبر کنید.
باقلوا در Hacıbaba
بهترین مکان برای تهیه باقلوا در آنکارا و یکی دیگر از ایستگاه های مهم غذای ترکی است. آب نبات و لوکوم در Ali Uzun Şekercilik
یک فروشگاه شیرینی فروشی واقعا شگفت انگیز است که از سال 1935 افتتاح شده است. جایی که تمام شیرینی های کلاسیک ترکی را که دلتان می خواهد، پیدا خواهید کرد. 

در حوالی خیابان Sakarya ، انواع مختلفی از رستوران های ماهی وجود دارد ، از فست فود گرفته تا رستوران های شیک و خوب این یک فرصت خوب است. اگر می خواهید موسیقی کلاسیک ترکی خوبی گوش دهید و در حالی که راکی می خورید و بنوشید ، باید "سودم" را ببینید. در خیابان اولگونلار واقع شده است.
علاوه بر بسیاری از رستوران های کلاسیک کباب اسکندر، رستوران های زیادی نیز وجود دارند که غذاهای سنتی یک شهر خاص را در اختیار شما می گذارند. از اروفا تند گرفته تا انواع سبزیجات همراه با کباب آدانا. 
در منطقه کونتکنت - خیابان جدید بارها ، کافه ها و کلوپ های شبانه است. کلوپ شبانه مد روز استانبول ، Sortie نیز در این خیابان افتتاح شده است و مکانی خوب برای نوشیدن هر نوع نوشیدنی و گوش دادن به آخرین ترکیب های موسیقی است. نارویلا مکانی عالی برای لذت بردن از نارگییل های شما در هنگام نوشیدن آبجو و لذت بردن از غذای خوب است. همچنین میخانه ها در این خیابان وجود دارد که در آن منوهای ثابت با نوشیدنی و موسیقی کلاسیک ترکی سرو می شود. یک بار همجنسگرا فقط شبهای چهارشنبه ، جمعه و شنبه در این خیابان فعال است. بعد از ساعت 00 کاملاً شلوغ می شود و موسیقی پاپ ترکی و غربی را پخش می کند. 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا