قوانین و مقررات خدمات

قوانین پروازهای داخلی

 

 • -رزرو پروازهای داخلی در سایت تورگردان از چند مرحله ساده برخوردار است که در راهنمای سایت به شکلی کامل شرح داده شده است.
 • -در صورت نیاز به درخواست کنسلی در پروازهای داخلی از سوی مسافر، بر طبق قوانین هواپیمایی کشور درصدِ جریمه در هر ایرلاین متفاوت دارد. میزان جریمه می بایست از سوی ایرلاین مورد نظر تعیین شده و به کارگزارانِ آژانس ابلاغ شود. سایت تورگردان بر اساس همان میزان اعلام شده به کسر مبلغ جریمه و کارمزد انتقالی وجه به حساب شما مبادرت می ورزد. مبلغ مذکور از اصل پول پرداختی مسافر کسر می گردد و الباقیِ مبلغ پرداختی به حساب مسافر برگردانده می شود. کمترین بازه زمانی برای برگرداندن هزینه به حساب مسافر، 72  ساعت است.
 • -در صورت ابطال یا تاخیر بیشتر از 2 ساعت در پرواز، بلیط خریداری شده، مشمول جریمه کنسلی نیست.
 • -در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیشتر از 2 ساعت که منجر به انصراف مسافر از پرواز شود، ارائه بلیط و یا رسید مهر شده از سوی ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه لازم الاجراست.
 • -در شرایطی که مسافر قصد خریدن دو مسیر و پرواز را دارد، لازم است که پرواز دوم را به صورتی انتخاب کند که فاصله زمانی بین دو پرواز، دست کم 3 ساعت باشد تا به موقع به پرواز دوم برسد. در چنین شرایطی اگر مسافر از پرواز دوم جا بماند، تورگردان هیچ مسئولیتی متقبل نمی شود.
 • مراحل رزرو تور در سایت تورگردان نیز مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیک است.
 • امکان رزرو بلیط کودک و نوزاد بدون همراهِ بزرگتر وجود ندارد.
 • -بر اساس قوانین هواپیمایی کشوری، مسافر با سن 10 روز تا 2 سال، نوزاد و سن 2 تا 12 سال کودک محسوب می شود. از سن 12 سال به بالا نیز بزرگسال به شمار می رود.

 

 • -طبق قوانین 14 جانبه بین ایرلاین ها و بر طبق قوانین داخلی هر ایرلاین، در صورتی که بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری شود و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو گردد و یا تاخیر و تعجیل بیش از 2 ساعت داشته باشد و در نتیجه مسافر از پرواز منصرف شود، قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز اجرا می شود:

       1. اگر پرواز رفت یا برگشت مسافر با هواپیمای آسمان، ایران ایر، کاسپین، آتا یا ماهان باشد و فاصله پرواز رفت و برگشت کمتر از 3 روز باشد، پرواز برگشت بدون جریمه مسترد می شود.

      2. اگر پرواز رفت یا برگشت کیش ایر، قشم ایر، سپهران یا کارون باشد و فاصله پرواز رفت با برگشت کمتر از 48 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه مسترد می شود.

      3. اگر پرواز رفت یا برگشت با هواپیمای تابان، ساها یا معراج باشد و فاصله پرواز رفت با برگشت کمتر از 24 ساعت باشد، پرواز برگشت بدون جریمه، مسترد می شود.

      4. هواپیمایی های زاگرس و ایرتور جزو توافقنامه 14 جانبه نیستند. به همین دلیل پرواز های این دو ایرلاین مشمول این قانون نمی شود. در صورت لغو یا تاخیر و تعجیل بیشتر از 2 ساعت در یک مسیر پرواز، مسیر دیگر با پرداخت جریمه مسترد می شود. 

 

درصد جریمه استرداد بلیط پروازی های داخلی (سیستمی ):

 

درخواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر طبق قوانین هواپیمایی کشوری شامل جریمه کنسلی می باشد. مقدار این جریمه بر اساس ایرلاین ها تفاوت دارد.

 

ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌ کند محاسبه می‌ شود. بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، ۵ دقیقه زودتر از زمان اعلام‌ شده را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، تورگردان مسوولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی را بر عهده نمی‌ گیرد.

 

لطفا شکیبا باشید!

{{main.cancelingListText}}

قوانین استرداد پرواز های چارتری داخلی

پروازهای سیستمی چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی درصد جریمه ی متفاوتی دارند و باید با آژانس چارتر کننده پرواز درصد جریمه چک شود.

قوانین استرداد پرواز های سیستمی داخلی

{{cancelItem.type_name}}

کلاس نرخی

{{cancelJsonClassItem}},

-{{cancel.percent}}
{{cancel.title}}

قوانین پروازهای خارجی

 

 • -برای پروازهای خارجی اگر کشور مقصد نیاز به ویزا یا ویزای شنگن دارد توجه داشته باشید که شرایط ورود به آن کشور را رعایت کرده، سپس بلیط پرواز مورد نظر خود را خریداری کنید. زیرا در صورت ایجاد هرگونه مشکل در ویزای مسافر و درخواست کنسلی بلیط، تورگردان هیچگونه مسئولیتی را نسبت به چک کردن ویزا و جریمه کنسلی بلیط شما نخواهد پذیرفت.
 • -در صورتیکه برای گرفتن ویزا اقدام کرده اید و هنوز پاسخی از سفارت دریافت ننموده اید باید به این نکته توجه داشته باشید که حداکثر 10 روز قبل از پرواز مورد نظر باید اطلاعات ویزای خود را به پشتیبانان ما در تورگردان ارائه کنید.
 • -در زمان سفر به کشورهایی که نیازمند به ویزا می باشند، تورگردان هیچگونه مسئولیتی در قبال چک کردن ویزا نخواهد داشت. مسافر، خود،  باید به تاریخ اعتبار ویزا توجه داشته باشد که در زمان شروع تا زمان پایان سفر، دارای اعتبار باشد.
 • -در صورت سفر به کشورهایی که برای ایرانیان نیازمند ویزا نمی باشد، حتما دقت کنید که اگر توقفی در بین مسیر دارید، کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاه آن ها توقف خواهید داشت) نیازمند ویزا نباشند.
 • -با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن کشور گرفته اید.
 • -بر اساس قوانین موجود در جمهوری اسلامی، صدور بلیط به مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مجاز نیست. در صورت خریداری بلیط از طرف اتباع هر کدام از این کشورها، تمام مسئولیت های بعدی برعهده خریدار است.
 • -در هنگام خرید بلیط پرواز خارجی، در وارد کردن اطلاعات مسافرین بسیار دقت کنید.
 • -در صورت نیاز برای ورود اطلاعات بلیط یا حتی خرید بلیط با پشتیبانان تورگردان تماس بگیرید تا در امر خرید بلیط شما را یاری نمایند و خریدی با اطمینان را انجام دهید.
 • -دقت نمایید در خرید بلیط پروازهای خارجی حتما پاسپورت مسافر باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و اگر این اعتبار به پایان رسیده باشد، کنسلی بلیط شما شامل جریمه کنسلی ایرلاین خواهد شد و در این امر تورگردان مسئولیتی در قبال چک کردن پاسپورت مسافر نخواهد داشت.
 • -برای اطمینان خاطر خود در پروازهای خارجی تلاش کنید 2 الی 3 ساعت پیش از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید.
 • -مسافرینی که قصد سفر به کشورهای آسیایی و خاورمیانه (غیر حوزه شنگن) دارند، نمی توانند با ایرلاین هایی که ترانزیت در اروپا (کشورهای حوزه شنگن) دارند، پرواز انجام دهند.
 • -مسافرینی که قصد خرید پرواز یک طرفه دارند، تنها زمانی برایشان بلیط صادر خواهد شد که اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشند یا دارای ویزای بلند مدت یا شرایط تاریخ انقضای بیش از یکسال باشند. در غیر این صورت باید در ادامه مسیر، بلیطی خریداری کنند.

 

کنسلی بلیط پروازهای خارجی

 

 • -در صورت درخواست کنسلی بلیط پروازهای خارجی از سمت مسافر، طبق قوانین ایرلاین مورد نظر بلیط بررسی شده و پس از کسر هزینه جریمه و مبلغ کارمزد و انتقال وجه پرداختی از مبلغی که مسافر پرداخت کرده، باقی مبلغ به مسافر عودت خواهد شد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری) است.
 • -در هنگام خرید بلیط، پرواز به مسافر اعلام می شود و بلیط صادر می گردد. در صورت هرگونه تغییر در ساعت پروازی و مشخصات ایرلاین، تورگردان مسئولیتی نخواهد داشت و تمامی تغییرات بر عهده ایرلاین برگزار کننده پرواز خواهد بود.
 • -در پروازهای خارجی اگر دو مسیر پروازی دارید دقت کنید حتما بین پرواز اول و پرواز دوم 3 ساعت فاصله زمانی باشد تا به پرواز دوم به موقع برسید. در صورت از دست دادن پرواز دوم به دلیل تاخیر یا هر علت دیگری، تورگردان مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

قوانین خرید آنلاین بلیط اتوبوس

 

تمام بخش های عمليات خريد بلیط در تورگردان مشمول قوانين جاری تجارت الکترونيک در کشور است و هرگونه تخلف تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت.

قوانین و شرایط مربوط به بلیط کاغذی و خرید حضوری از ترمینال، شامل بلیط های اینترنتی نیز می شود و از این لحاظ هیچگونه تفاوتی میان بلیط اینترنتی و کاغذی وجود ندارد.

بر اساس مقررات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مسئولیت مسیر سفر، قیمت بلیط، تاخیر در حرکت و کیفیت و مدل اتوبوس به عهده شرکت مسافربری سرویس دهنده است و برای پیگیری این مسائل مسافر بایستی در پایانه های مسافربری به دفترهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت کتبی شکایتش را ارائه کند.

زمان ورود به اتوبوس و مدت سفر تخمینی  و متغیر است. تورگردان هیچگونه مسئولیتی در قبال تاخیر یا تعجیل اتوبوس ندارد.

بلیط اتوبوس تا 6 ساعت پیش از حرکت با 10 درصد جریمه به صورت اینترنتی و بعد از آن با 50 درصد جریمه به صورت حضوری در پایانه مبدا مسترد می شود. همچنین در بعضی موارد امکان استرداد بدون جریمه تا 1 ساعت بعد از خرید، استرداد با 10 درصد جریمه تا 1 ساعت پیش از حرکت یا استرداد با 50 درصد جریمه به صورت اینترنتی بعد از حرکت وجود دارد. شرایط و مقررات تغییر و کنسلی در زمان خرید به اطلاع مسافرین می رسد.

سوار شدن در اتوبوس، بین راه، تنها با هماهنگی شرکت مسافربری به صورت تلفنی ممکن است. تورگردان هیچگونه مسئولیتی در قبال چنین مسافری ندارد.

چنانچه مسافر تصمیم به توقف در مسیر بین راه داشته باشد، باید بلیط به مقصد بین راهی مورد نظر را خریده یا به صورت مستقیم با شرکت مسافربری به صورت تلفنی هماهنگ کند. توقف در مقصدهای بین راهی معمولا در ورودی شهر صورت می گیرد. تورگردان هیچگونه مسئولیتی در خصوص توقف اتوبوس در شهرها و مقاصد بین راه ندارد.

شرایط و ضوابط خرید اینترنتی بلیط قطار

 

-اطلاعات مسافران شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی باید کامل و صحیح وارد شود. مسافرانی که اطلاعات بلیط آنان با کارت شناسایی تطابق نداشته باشد، بدون بلیط تلقی می شوند و تورگردان هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد گرفت.

-اگر اطلاعات بلیط با اطلاعات کارت شناسایی مسافر مطابق نباشد، برای اصلاح بلیط، باید آن را مسترد کرده، بلیط جدید خریده شود.

-برای خرید بلیط اتباع خارجی باید نام ، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره‌ گذرنامه معتبر وارد شود. آن دسته از اتباع افغانستان كه فاقد گذرنامه هستند، بايستی برگه‌ تردد (مرخصي) با 10 الی 15 روز اعتبار ارائه کنند. فرزندان اتباع افغانستان با سن كمتر از 10 سال، می ‌توانند با برگه‌ تردد والدین سفركنند.

-تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ايستگاه مبداء تا خروج از ايستگاه مقصد در برابر حوادث بیمه می شوند. بيمه‌ حوادث مسافری مشتمل بر جبران هزينه ‌های پزشكی و نیز جبران نقص عضو يا فوت ناشی از حوادثی مثل آتش سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ريل، مانور، سنگ ‌پرانی و ساير حوادث احتمالی است.

-بر اساس قوانین راه آهن جمهوری اسلامی، مسافر باید برای سوار شدن به قطار بلیط چاپ‌ شده را ارائه کند. در صورت وارد شدن خسارت، پرداخت خسارت فقط به دارندگان نسخه‌ چاپی بلیط امکان ‌پذیر است.

-در صورت مفقودی بلیط، مسافر می تواند در ساعات اداری با مراجعه به ايستگاه‌ های راه ‌آهن که سيستم آنلاين فروش بلیط دارند، بلیط را دوباره دريافت کند. در ضمن در ايستگاه‌های راه آهن ( مجهز به سيستم فروش بلیط آنلاين ) در وقت اداری، بلیط المثنی صادر می گردد.

-مسافران قطارهای سیمرغ، زندگی و سبز در ایستگا‌ه های راه ‌آهن تهران و مشهد می ‌توانند بدون چاپ بلیط و با ارائه‌ کارت شناسایی معتبر با قطار سفر کنند.

-سن مسافر برای تنها سفر کردن حداقل بایست 12 سال تمام باشد. مسافر در این سن بزرگسال محسوب می شود. افراد بین 2 تا 12 سال کودک محسوب شده و بلیطشان نیم ‌بها می باشد. برای بلیط نوزاد زیر تا 2 سال،  10 درصد از بهای کل بلیط دریافت می شود و صندلی به او تعلق نمی گیرد.

-بهای بلیط جانبازان و خانواده‌ های شاهد نیم‌ بهاست و تنها از طریق مراکز فروش حضوری صادر می شود.

-تعرفه نیم‌ بها در فروش بلیط قطارهای حومه ‌ای حذف و تمام بلیط‌ های این قطارهای مسافری تمام ‌بها صادر می شود.

-مسافران می ‌توانند بلیط واگن‌ های حمل خودرو را با روشی شبیه به بلیط قطارهای مسافری از طریق شبكه‌ رایانه ‌ای فروش بلیط تهیه کنند. اطلاعات مورد نياز حمل خودرو با قطار شامل تاريخ و ساعت حركت، شرايط تحويل خودرو و... بر روی برگه بلیط درج می ‌شود.

-برای دريافت خسارت تاخیر، مسافران باید اصل لاشه‌ بلیط و كارت شناسايی معتبر را به يكی از مراکز فروش بلیط قطار ارائه کنند.

-برای دربست کردن کوپه باید هنگام انتخاب مسیر و جستجو، تیک کوپه دربست را انتخاب شود و فرآیند خرید تکمیل گردد. بعد از انتخاب گزینه‌ دربست ‌کردن کوپه، باید تعداد واقعی مسافران بزرگسال و کودک وارد شود. بهای تمام ‌شده‌ صندلی ‌های خالی با کسر هزینه‌ خدمات ایستگاهی و پذیرایی به صورت خودکار محاسبه می شود. در قطارهای سالنی امکان انتخاب گزینه کوپه‌‌ دربست وجود ندارد.

-برای استرداد بلیط قطار مسافر می‌تواند تا 60 دقیقه قبل از حرکت قطار، بلیط خریداری شده را به صورت آنلاین مسترد کند. برای استرداد بلیط بعد از زمان مذکور تا پیش از حرکت قطار، مسافر باید با ارائه‌ بلیط چاپی و کارت شناسایی به صورت حضوری به یکی از مراکز فروش قطار مراجعه کند.

 

قوانین کلی رزرو هتل داخلی

 

تغییر تاریخ رزرو هتل امکانپذیر نیست. در این زمینه باید رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید انجام شود.

امکان کنسل کردن و میزان جریمه کنسلی در هر تور متفاوت است. مسافر باید شرایط کنسلی هر تور یا هتل را به صورت مجزا چک کند و شرایط مربوط به آن را بپذیرد.

این امکان وجود دارد که در حین خرید و پرداخت قیمت هتل، ظرفیت آن تکمیل شود. اگر این موضوع، بعد از پرداخت وجه از سوی مسافر صورت بگیرد، مبلغ به حساب وی عودت داده می شود و می تواند بار دیگر برای خرید هتل اقدام نماید. با این تعریف، کسر مبلغ از حساب مسافر به معنی اخذ قطعی واچر هتل نیست. در صورت انصراف از خرید، مبلغ کسر شده، به همان حسابی که خرید از طریق آن صورت گرفته، برگشت داده می شود.

در صورتی که هتل، اتاق را دیرتر از موعد به میهمانان تحویل دهد، هیچ مبلغی از سوی تورگردان به مسافر برگشت داده نمی شود و مسئولیت آن با هتل است.

رزرو هتل به معنی رزرو اتاق به تعداد نفرات و شب های درخواست شده استد و دربرگیرنده خدمات و امکاناتی مثل ترنسفر فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و… نیست مگر اینکه در شرایط و توضیحات هتل در سات قید شده باشد. در ضمن اگر مسافر به هتل خسارتی وارد کند، تمامی خسارت ها از مسافر دریافت می شود.

زمان پذیرش مهمان در هتل و به عبارتی ساعت چک این (Check In)، معمولا ساعت 2 بعد از ظهر است ولی بعضی هتل ها در صورت خالی بودن اتاق سخت گیری نسبت به این ساعت ندارند. در ضمن در صورت خروج زودتر از موعد از هتل، مبلغی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان برگردانده نمی شود.

اگر مسافردرخواست هایی خارج از شرایط هتل مثل اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ترنسفر بدرقه، ورود زودتر یا دیرتر از موعد، اتاق چمدان، پارکینگ و غیره داشت، می تواند آن را در بخض توضیحات وارد نموده یا از طریق پشتیبانان به صورت تلفنی درخواستش را مطرح کند. پشتیبانان تورگردان این موضوع را با هتل در میان می گذارند و در صورت پذیرش هتل، شرایط را برای شما فراهم می سازند ولی تایید نهایی در هر یک از این موارد با هتل و فی مابین هتل و مسافر است. تورگردان در این موارد هیچگونه مسئولیتی در خصوص هزینه اضافی و سایر موارد به عهده نمی گیرد.

رزرو اتاق های 3 تخته با توجه به شرایط هر هتل، تفاوت دارد. ممکن است بعضی اتاق های 3 تخته جزو اتاقهای 2 نفره با 1 تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. دقت کنید هنگام رزرو نوع اتاق عبارت تریپل به معنی اتاق سه تخته و اصطلاح  اکسترا بد(تخت اضافه) ذکر شده باشد. در غیراینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم در هتل از مسافر دریافت می شود. ممکن است اتاق 3 تخته با اتاق 2 تخته از نظر کوچکی و بزرگی، یکی باشد. سایت تورگردان در این موارد هیچگونه مسئولیتی به عهده نمی گیرد.

گفتنی است بر اساس قوانین بیشتر هتل ها، افراد بالای 6 سال بزرگسال به شمار می روند و شرایط رزرو بزرگسال برایشان انجام می شود. در صورت عدم رعایت این موضوع، در حین خرید، ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیشتر از ظرفیت ممانعت ورزد. در صورت نیاز به تخت برای کودک زیر 6 سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان اجرا می شود. تورگردان در این زمینه هیچگونه مسئولیتی به عهده ندارد.

در صورتی که هتل به هر دلیلی، از پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر ممانعت ورزد، مهمان می تواند در هر ساعت از شبانه روزه با پشتیبانی 24 ساعته تورگردان به شماره 021476278 تماس بگیرد و مطئن باشد که در کمترین زمان مشکل او حل خواهد شد.

پس از پرداخت مبلغ رزرو هتل و قطعی شدن آخرید، واچر هتل به صورت الکترونیکی به ایمیل یا حساب اجتماعی فرد مثل واتس آپ یا تلگرام ارسال می گردد. ارائه واچر هتل و همرا داشتن مدارک شناسایی در هنگام ورود به هتل ضروری است.

مسافر با انجام رزرو از سوی مسافر و تایید آن از سوی هتل، مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات علی بابا و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام میشود.

قوانین رزرو هتل خارجی

 

با توجه به اینکه پس از خرید نهایی هتل، تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مسافر امکانپذیر نیست، برای اصلاح اطلاعات، باید هتل را کنسل کرده و بار دیگر  خرید انجام شود. کلیه اطلاعات ورودی از سوی مسافر از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و شماره پاسپورت باید درست و دقیق وارد شود. در صورت تطابق نداشتن نام مسافر در واچر هتل و پاسپورت، مسافر پذیرش نمی شود.

امکان منتقل کردن اتاق رزرو شده از طرف مسافر به شخص دیگر وجود ندارد. مبنای تحویل اتاق به مسافر اطلاعات ثبت شده در وب‌سایت تورگردان است. در صورت تطابق نداشتن اطلاعات افراد با اطلاعات ثبت شده، مسافر پذیرش نمی شود.

در زمان رزرو هتل از سوی مسافر، ممکن است در صورت طولانی شدن زمان رزرو، ظرفیت هتل تکمیل شده و اتاق مورد نظر مسافر از سوی دیگر مسافرین رزرو گردد. در صورت بروز این مشکل بعد از کسر وجه از حساب مسافر، مبلغ پرداختی به حساب ایشان برگردانده می شود و مسافر می‌ تواند بار دیگر برای خرید هتل اقدام کند. لازم به ذکر است که کسر مبلغ از حساب مسافر به منزله رزرو قطعی نیست. در صورت انصراف از خرید توسط تورگردان در شرایط فوق الذکر، مبلغ به همان حسابی که از طریق آن خرید صورت گرفته، برگشت داده می شود.

در صورتی که انجام نشدن سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل و تاخیر یا تعجیل به عهده مسافر خواهد بود.

ساعت ورود و خروج به اتاق ‌های هتل بر اساس قوانین مندرج در واچر هتل است و مسافرین در آن ساعت‌ ها ملزم به دریافت و یا ترک اتاق‌ ها می باشند. در مورد آگاهی از ساعت دقیق ورود به هتل با پشتیبانان سایت تورگردان تماس بگیرید.

قوانین کلی رزرو هتل تور

 

تغییر تاریخ رزرو هتل تور امکانپذیر نیست. در این زمینه باید رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید انجام شود.

امکان کنسل کردن و میزان جریمه کنسلی در هر تور متفاوت است. مسافر باید شرایط کنسلی هر تور یا هتل را به صورت مجزا چک کند و شرایط مربوط به آن را بپذیرد.

این امکان وجود دارد که در حین خرید و پرداخت قیمت هتل تور، ظرفیت آن تکمیل شود. اگر این موضوع، بعد از پرداخت وجه از سوی مسافر صورت بگیرد، مبلغ به حساب وی عودت داده می شود و می تواند بار دیگر برای خرید هتل تور اقدام نماید. با این تعریف، کسر مبلغ از حساب مسافر به معنی اخذ قطعی واچر هتل تور نیست. در صورت انصراف از خرید، مبلغ کسر شده، به همان حسابی که خرید از طریق آن صورت گرفته، برگشت داده می شود.

در صورتی که هتل، اتاق را دیرتر از موعد به میهمانان تحویل دهد، هیچ مبلغی از سوی تورگردان به مسافر برگشت داده نمی شود و مسئولیت آن با هتل است.

رزرو هتل تور به معنی رزرو اتاق به تعداد نفرات و شب های درخواست شده استد و دربرگیرنده خدمات و امکاناتی مثل ترنسفر فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و… نیست مگر اینکه در شرایط و توضیحات هتل یا تور در سایت قید شده باشد. در ضمن اگر مسافر به هتل خسارتی وارد کند، تمامی خسارت ها از مسافر دریافت می شود.

زمان پذیرش مهمان در هتل و به عبارتی ساعت چک این (Check In)، معمولا ساعت 2 بعد از ظهر است ولی بعضی هتل ها در صورت خالی بودن اتاق سخت گیری نسبت به این ساعت ندارند. در ضمن در صورت خروج زودتر از موعد از هتل، مبلغی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان برگردانده نمی شود.

اگر مسافردرخواست هایی خارج از شرایط هتل مثل اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ترنسفر بدرقه، ورود زودتر یا دیرتر از موعد، اتاق چمدان، پارکینگ و غیره داشت، می تواند آن را در بخض توضیحات وارد نموده یا از طریق پشتیبانان به صورت تلفنی درخواستش را مطرح کند. پشتیبانان تورگردان این موضوع را با هتل در میان می گذارند و در صورت پذیرش هتل، شرایط را برای شما فراهم می سازند ولی تایید نهایی در هر یک از این موارد با هتل و فی مابین هتل و مسافر است. تورگردان در این موارد هیچگونه مسئولیتی در خصوص هزینه اضافی و سایر موارد به عهده نمی گیرد.

رزرو اتاق های 3 تخته با توجه به شرایط هر هتل تور، تفاوت دارد. ممکن است بعضی اتاق های 3 تخته جزو اتاقهای 2 نفره با 1 تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. دقت کنید هنگام رزرو نوع اتاق عبارت تریپل به معنی اتاق سه تخته و اصطلاح  اکسترا بد(تخت اضافه) ذکر شده باشد. در غیراینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم در هتل از مسافر دریافت می شود. ممکن است اتاق 3 تخته با اتاق 2 تخته از نظر کوچکی و بزرگی، یکی باشد. سایت تورگردان در این موارد هیچگونه مسئولیتی به عهده نمی گیرد.

گفتنی است بر اساس قوانین بیشتر هتل ها، افراد بالای 6 سال بزرگسال به شمار می روند و شرایط رزرو بزرگسال برایشان انجام می شود. در صورت عدم رعایت این موضوع، در حین خرید، ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیشتر از ظرفیت ممانعت ورزد. در صورت نیاز به تخت برای کودک زیر 6 سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان اجرا می شود. تورگردان در این زمینه هیچگونه مسئولیتی به عهده ندارد.

در صورتی که هتل به هر دلیلی، از پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر ممانعت ورزد، مهمان می تواند در هر ساعت از شبانه روزه با پشتیبانی 24 ساعته تورگردان به شماره 021476278 تماس بگیرد و مطئن باشد که در کمترین زمان مشکل او حل خواهد شد.

پس از پرداخت مبلغ رزرو هتل و قطعی شدن آخرید، واچر هتل به صورت الکترونیکی به ایمیل یا حساب اجتماعی فرد مثل واتس آپ یا تلگرام ارسال می گردد. ارائه واچر هتل و همراه داشتن مدارک شناسایی در هنگام ورود به هتل ضروری است.

مسافر با انجام رزرو از سوی مسافر و تایید آن از سوی هتل، مقررات مربوط به هتل تور منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات علی بابا و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام میشود.

قوانین و مقررات عمومی
 

شرایط و ضوابط عمومی سایت تورگردان

 

تورگردان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین و مقررات تجارت الکترونیک فعالیت خود را آغاز کرده است. این قوانین از این قرار است:

1. خدمات و محتوای ارائه شده در سایت و سایر شبکه های تورگردان تنها برای استفاده این مجموعه تولید شده و هرگونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی دارد.

2. کاربران سایت تنها افرادی هستند که نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. بنابراین باید در حفظ و مراقبت از اطلاعات خود کوشا باشید چون سایت صرفا از حساب اصلی شناسه پشتیبانی می کند.

3. کاربران باید هر گونه تغییر در اطلاعات کاربری خود را در وب سایت به روز کنند.

4. وب سایت تورگردان به ارائه تور هایی از سوی آژانس های مسافرتی می پردازد. در نتیجه هرگونه کنسلی، تاخیر یا عدم رضایت به عهده آژانس هاست.

 

 

شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید بلیط هواپیما

 

-عملیات رزرو تور در وب سایت تور گردان مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد

-هنگام ثبت نام باید دقت شود که اطلاعات وارد شده، صحیح باشند. در غیر اینصورت در صورت بروز هرگونه مشکل و تداخل، تورگردان مسئولیتی به عهده نمی گیرد.

-بلیط خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم ثبت شده است. بنابراین بلیط غیر قابل انتقال به غیر می باشد.

-اعلام هرگونه تغییر در زمان سفر و... از طریق پیامک، ایمیل و تماس تلفنی خواهد بود. 

-طبق قوانین هواپیمایی کشوری نوزاد به مسافری اطلاق می شود که بین 10 روز تا 2 سال سن داشته باشد. کودک به مسافری گفته می شود که بین 2 الی 12 سال سن دارد و بزرگسال به بالای 12 سال اطلاق می شود. بدیهی است که هرگونه اشتباه در ثبت سن عواقبی را به همراه خواهد داشت.

-بلیط کودک و نوزاد بدون همراه غیر قابل رزرو خواهد بود.

-هزینه بلیط های سیستمی برای کودک، نوزاد و بزرگسال متفاوت است ولی در بلیط های چارتر هزینه تفاوتی ندارد.

-طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم‌ های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌ های قلبی عروقی، بیماری‌ های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دوران نقاهت بعد عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، افرادی که دیالیز می‌ شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌ کننده سیستم ایمنی استفاده می‌ کنند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری است. لازم به ذکر است که همراه داشتن نامه مربوط برای پرواز کافی نیست و ایرلاین در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای افراد مذکور یا سایر مسافران مجاز به ممانعت از پرواز این افراد می باشد. کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط صورت می گیرد و تورگردان در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت. مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

 

 

شرایط و ضوابط عمومی رزرو و خرید چارتر

 

1. در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس مبلغ بلیط به طور کامل استرداد خواهد شد.

 

2. در صورت ابطال یا تاخیر بیش از 2 ساعت در پرواز های چارتری ارسال بلیط مهر شده الزامی است.

 

3. قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین 2 تا 12 سال برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.