تور قونیه

بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
فیلتر کنید تور قونیه
تور قونیه

تور قونیه

چرا رزرو تور قونیه رو به افزایش است؟

 

قونیه شهر مولانا جلال الدین محمد بلخی است. نه تنها ایرانیان که همه جهان او را می شناسند. این شاعر بلندآوازه ایرانی در شهر قونیه آرمیده و آرامگاه او در کنار موزه و باغی از دوران سلجوقی به جاذبه ای توریستی تبدیل شده است. همین موضوع سبب شده که قونیه به شهر درویش های مرید مولوی مشهور شود و آموزه های صوفیانه مثل رقص سماع در این شهر رونق بگیرد. علاوه بر مولوی و فرهنگ مبتنی بر تصوف، تور قونیه جاذبه های متنوع دیگر کم ندارد. بناهای تاریخی متعدد مثل مسجد، مدرسه، قلعه، برج، موزه و یادمان های متعدد قونیه، همگی از ارزش و غنای بی بدیلی برخوردارند.

در کنار این جاذبه های تاریخی و فرهنگی جاذبه های طبیعی قونیه نیز مثال زدنی است. باغ های مرام، پارک ژاپنی، دهکده سیله و... از بهترین بخش های این شهر برای طبیعت گردی به شمار می رود. به علاوه مراکز خرید متعدد و فروشگاه های سنتی و مدرن در کنار کافه ها و رستوران ها،  بخش مهمی از فرهنگ ترکی این خطه است که آن را به مقصدی مهم برای صنعت توریست در ترکیه تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور ترکیه و تور قونیه به تورگردان مراجعه کنید.

 

تاریخ در تور قونیه 

 

قونیه زمانی پایتخت سلاطین روم بود که به زبان ترکی به آنادولی معروف بود ، وضعیتی که منجر به ایجاد بخش اعظم میراث معماری امروز در ترکیه شد. شاعر فارسی و متفکر صوفی «مولانا» یا مولوی نیز در این دوره در شهر قونیه ساکن شد.

امروزه اگرچه هجوم گردشگران از غرب به تور قونیه افزایش قابل توجهی یافته است ، اما هنوز هم بازدید کنندگان در آرامش به سرمی برند و مجبور نیستند دردسرهایی را که در استانبول وجود دارد را متحمل شوند. شاید بتوان این نکته را نادیده گرفت که کمتر کسی به زبان انگلیسی (یا هر زبان خارجی دیگری) صحبت می کند ، اما مهمان نوازی طبیعی مردم قونیه معمولاً باعث می شود خیلی زود با آنها ارتباط برقرار کنید. 

قونیه همچنین یکی از محافظه کار ترین شهرهای ترکیه است که تعداد بیشتری از خانمها سر خود را با روسری می پوشانند (البته بازدید کنندگان متوجه می شوند که تعداد زنان پوشیده شاید کمی بالاتر از 50٪ باشد). 
این شهر در یک زمین کاملاً مسطح قرار دارد ، به استثنای تنها یک تپه کوچک به نام علاء تپسی در مرکز شهر - که در واقع یک تپه مصنوعی است و در دوره سلجوقی بنا شده است تا ساکنان نجیب بتوانند به راحتی شهر را تماشا کنند. این تپه اکنون به عنوان پارک مرکزی در نظر گرفته شده است که یک مکان کاملاً دلپذیر و با سایه درختان زیبا است.

 

مسیرهای ارتباطی در تور قونیه

 

خطوط هوایی ترکیه و هواپیمایی پگاسوس پروازهایی از استانبول به فرودگاه قونیه ارائه می دهند (IATA: KYA ، ایکائو: LTAN )، این فرودگاه در حدود 18 کیلومتری شهر قونیه واقع شده است. در فصل تابستان نیز پرواز از کشورهای مختلف اروپایی مانند هلند ، آلمان ، نروژ ، دانمارک برای تور هوایی قونیه امکان پذیر است. آسانترین و ارزانترین راه برای رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه ، اتوبوس های شاتل ارائه شده توسط هاواس است که سفر با آن حدود 30 دقیقه طول می کشد و هزینه آن 10 TL pp است.

 

تور ریلی قونیه

 

قطار قدیمی در مقابل ایستگاه قطار قونیه و پایانه جنوبی سیستم راه آهن پر سرعت ترکیه وجود دارد که از آنجا قطارهای سریع بصورت منظم به استانبول ، اسکیشهر و آنکارا می رود. قطارهای استانبول در حال حاضر از پندیک در حدود 25 کیلومتری شرق مرکز شهر حرکت می کنند: از مترو به منطقه کارتال بروید ، سپس با اتوبوس 251 یا تاکسی 5 کیلومتر آخر تا پندیک را تاکسی سوار شوید.

از قونیه به آنکارا روزانه 7 قطار وجود دارد که 90 دقیقه در راه است. همچنین از مبداء قونیه یک قطار روزانه (4 ساعت) به آدانا می رود. همچنین اتوبوس های فعال در مسیر قونیه - آنتالیا وجود دارد.

تور اتوبوسی قونیه


تعدادی از آژانس های مسافرتی در Mevlana Caddesi ، خیابان اصلی قونیه وجود دارد که می توانید بلیط اتوبوس را خریداری کنید. مقصدی که با آنها سر و کار دارند قسمت قسمت ورودی و خارج از هر آژانس نوشته شده است. ایستگاه اتوبوس قونیه (اوتوگار) با طیف گسترده ای از مقصدها از جمله استانبول (10 ساعت ، 65-75 TL) ، ازمیر (9 ساعت، 38 TL) ، آنکارا (3.15 ساعت ، 28TL ) و در دسترس است.

هنگامی که بلیط اتوبوس در اختیار شما قرار می گیرد ، به شما می گویند که کدام ترمینال ایستگاه اتوبوس شماست. با این حال ، شما باید هوشیار باشید ، زیرا اتوبوس ها بعضی اوقات در ترمینال دیگری که نزدیک  پارک شهر است ، توقف می کنند.

ایستگاه اتوبوس چند کیلومتر (7 کیلومتری) با مکانهای اصلی دیدنی قونیه فاصله دارد که بیشتر آنها در حوالی علاء الدین تپسی در مرکز شهر واقع شده اند. تعدادی مینی بوس نیز خارج از ایستگاه اتوبوس حرکت میکنند که برخی از آنها در نزدیکی علاء الدین تپسی متوقف می شوند: حدود 30 دقیقه طول می کشد این مینی بوس ها را در این مکان ببینید و باید برای سوار شدن 2 YTL هزینه کنید.

از طرف دیگر ، خط تراموای قونیه - که به راحتی در otogar متوقف می شود - در اطراف علاء الدین تپسی خاتمه می یابد: استفاده از خدمات تراموا نیز حدود 30 دقیقه طول می کشد و برای هر شخص 2 YTL هزینه دارد. قبل از استفاده از اتوبوس های شهری یا تراموا باید کارت کرایه پلاستیک خریداری شود چیزی شبیه به کارت حمل و نقل عمومی در ایران است. این کارت ها قابل شارژ هستند و با توجه به مبلغ واریز شده قابل استفاده می باشند.

 

تور قونیه با ماشین

 

برای رسیدن به قونیه، رانندگی 3 ساعته از آنکارا و 10 ساعت (660 کیلومتر) از استانبول منتظر شماست. از ازمیر نیز 7 ساعت برای رسیدن به قونیه کافیست. همچنین از قونیه تا آنتالیا 4 ساعت و نیم رانندگی نیاز است.


تراموا در تور قونیه 


در شهر قونیه می توانید با مینی بوس ها واتوبوس های عمومی شهری، تراموا یا تاکسی سفر کنید. گرچه اکثر اماکن دیدنی به استثنای قابل توجه در حومه شهر ، در مرکز شهر هستند و فاصله کمی با یکدیگر دارند. از طریق تراموا که در مرکز شهر قرار دارد می توانید تمام مسیر را به سمت دانشگاه Selçuk در حومه شهر یا چند مکان جالب دیگر بروید (جاپون پارکی یکی از آنهاست).

ترامواوی شبکه تراموا نزدیک به 25 ایستگاه دارد. سفر با تراموا از علاء الدین مرکز شهر قونیه تا انتهای مترو و شهر که ایستگاه دانشگاه سلچوک است حدود یک ساعت طول می کشد. کارت پلاستیکی یا الکارت قونیه  برای استفاده از سیستم حمل و نقل شهری 1.5 TL هزینه دارد و باید همزمان با خرید، آن را شارژ کنید.

 

جاذبه ها در تور قونیه


موزه مولانا / مقبره رومی(Mevlana Mezzesi) ، (زمانی که در مرکز شهر مولانا یا قونیه هستید فقط علائم را به سمت مولانا موزسی را دنبال کنید. 9 صبح تا 5 عصر می توانی از این وزه بازدید کنید. مکان توریستی و دیدنی از قونیه مقبره عارف معروف / سوفی / متفکر مشهور مولوی است (همچنین به زبان ترکی به عنوان مکلانا نیز شناخته می شود ، یا با نام کامل "مولانا جلال اد-دین محمد بن محمد بلخی - رومی" در ادبیات انگلیسی) نیز هست.

به عنوان موزه همسایه که یادگارهایی از زندگی و زمان خود را به نمایش می گذارد. موارد نمایش داده شده در موزه از نسخه های خطی قدیمی ، نسخه های کتبی از قرآن گرفته تا برخی از متعلقات مولوی است. همچنین سازهای موسیقی که در زمان وی به کار رفته اند ، و همچنین آثار هنری متعددی که از دوره سلجوقی به نمایش در آمده اند نیز در معرض نمایش هستند. 
از آنجایی که محله اطراف موزه مولانا با ساخت و ساز شهری اخیر کاملاً مطابقت نداشته است ، هنوز هم در خیابان های باریک می توان خانه های با معماری قدیمی و با اهمیت تاریخی را مشاهده کرد پس دوربین عکاسی همراه داشته باشید.


تقریبا در 8 کیلومتری شمال غربی مرکز قونیه، قریه ای 7.000 ساله در جاده تاریخی پادشاهان ، جاده ابریشم و جاده زائران به اورشلیم وجود دارد. چندین مسجد مرمت شده ، کلیسای هاگیا هلنی ، کلیسای شیر ، 7 کلیسای غار ، منجنیق ، مسکن های باستانی سنگی ، یک پل آب رومی ، موزه های فرهنگی و خانه های سنتی برای دیدن در این مکان وجود دارد. رستوران ها ، کافه ها ، کافی نت ها ، دریاچه سیل بند و موارد دیگر نیز در این منطقه قابل مشاهده است. برای اسکان یک هتل بوتیک در مسجد cay وجود دارد ، یک منیون قدیمی ترکی با زیبایی و حرفه ای ترمیم شده در مرکز روستا. سیلهان = باید در قونیه را ببینید.

رستوران ها در تور قونیه 

 

غذاهای محلی سنتی عمدتا به گندم / نان و گوشت گوسفند ختم میشود.
Etliekmek -  نوعی پیتزا با طول زیاد و باریک (همراه با گوشت یا پنیر) که احتمالاً می تواند از 1 متر بیشتر طول داشته باشد! در بسیاری از رستوران ها در قونیه موجود است.
رستوران Havzun از علاءالدین سوار تراموا شوید ، در ایستگاه تراموا Kule پیاده شوید و یک راست به رستوران هاوزون بروید. در حدود 100-150 متر قدم بزنید و در سمت چپ ایستگاه آن را بیابید. این رستوران مشهور در سراسر قونیه به عنوان ارائه کننده بهترین پیتزا اتیلیکمک شناخته شده است. دو قطعه پیتزای  Etliekmek که هر یک در حدود 1.5 متر طول دارد 14TL.  قیمت دارد.
همچنین می توانید در ایستگاه تراموا Nalçacı پیاده شوید و از خیابان عبور کنید به سمت وزه مولانا بروید. همه افراد محلی یک رستوران را برای تجربه طعم اسکندر کباب توصیه میکنند. دو بشقاب اسکندر کباب به همراه نوشابه در این رستوران 30TL. هزینه دارد.
 رستوران Gülbahçesi نیز بسیار دیدنی است، (در قسمت پشتی موزه مولانا) غذاهای سنتی ترکی / مرکزی آناتولی در اتاقهای تزئین شده سنتی سرو می شوند. منظره ای زیبا از موزه مولانا و باغ آن همراه با صرف غذا در این رستوران منتظر شماست. 
Adanali Köfteci عثمان ، (در نزدیکی ایستگاه قطار). "آدانا" - کباب سبک ، گوشت کباب شده تازه را ارائه می دهد. مزیت این رستوران ارزان بودن غذاهای خوش طعم آن است.

 

نظرات کاربران
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نقد و بررسی
0
امتیاز میانگین
کیفیت تور 0 امتیاز
ثبت دیدگاه و امتیاز شما
امتیاز دهید
دیدگاه خود را شرح دهید