تور نجف

تور نجف زمینی و هوایی | تور زیارتی نجف

نجف شهری معنوی و مقدس برای شیعیان است. بارگاه امام اول شیعیان، حضرت امام علی (ع) در این شهرقرار گرفته و هر ساله زائران زیادی به آنجا گسیل می شوند. در ایام و مناسبت های خاص ایام محرم و صفر یا رجب زائران به نحف و کربلا اوج می گیرند.  اگر قصد زیارتِ نجف دارید باید قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید کمی درباره شرایط این شهر بدانید تا در آنجا دچار مشکل نشوید. یادتان باشد پس از زیارت سری هم به قبرستان وادی السلام بزنید و بزرگان ایرانی و شیعی مدفون در آن را زیارت کنید. تورگردان سفر به نجف را برای زائران تسهیل نموده و اقامت در بهترین هتل ها با بهترین پروازها را در کمترین قیمت رقم می زند. 

اهمیت مذهبی تور نجف 

نجف توسط مسلمانان شیعه مقدس تلقی می شود. نجف به عنوان محل دفن امام علی بن ابی طالب مشهور است. این شهر هم اکنون مرکز زیارتی در سراسر جهان اسلام و شیعه است. تخمین زده می شود که فقط مکه و مدینه زائران مسلمان بیشتری از نجف دریافت می کنند. حرم امام علی (ع) توسط شیعیان به عنوان سومین مکان مقدس اسلامی در نظر گرفته شده است. این حرم به عنوان محل دفن دومین چهره مهم شیعه شناخته شده است.


مسجد امام علی (ع) در یک ساختمان بزرگ با یک گنبد طلاکاری شده و بسیاری از اشیاء گرانبها که در دیوارها نصب شده اند دیدنی و یکی از اصلی ترین جاذبه های نجف است. در نزدیکی حرم امام علی، قبرستان وادی السلام ، بزرگترین و قدیمی ترین قبرستان جهان قرار دارد. این قبرستان محل چندین امام شیعیان و بسیاری از متدینان در سراسر جهان اسلام است. همچنین بسیاری از مومنان شیعه آرزو دارند در آنجا دفن شوند ، تا در روز قیامت با امام زمان محشور شوند. با گذشت قرن ها ، هتل ها ، مدارس ، کتابخانه ها و مسجدهای بی شماری در اطراف حرم ساخته شد تا شهر به مرکز یادگیری و الهیات پیروان شیعه تبدیل شود.

حوزه علمیه النجم یکی از مهمترین مراکز آموزشی در جهان اسلام است که آیت الله خمینی از سال 1964 تا 1978 در آنجا سخنرانی کرد. بسیاری از چهره های پیشرو جنبش اسلامی جدید که در دهه 1970 در عراق ، ایران و لبنان ظهور کردند ، در نجف تحصیل کرده اند. 

نجف ، در كنار كربلا ، يك مقصد زيارتي براي مسلمانان شيعه محسوب مي شود و صنعت زيارت در اين شهر پس از پايان حكومت صدام حسين رونق گرفته است. با این حال ، به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران ، تعداد زائران ایرانی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. 

آب و هوا در تور نجف 

آب و هوای نجف در رتبه آب و هوا خشک دسته بندی میشود. این شهر دارای آب و هوای کم بارش و بیابانی است و تابستانهای طولانی آن بسیار گرم و زمستانهای معتدل است. متوسط دما در اینجا 23.6 سانتی گراد است. میانگین بارش در اینجا به 69 میلی متر میرسد.آب و هوا در عراق به طور معمول بیابانی است. زمستانهای معتدل و سرد با تابستانهای خشک ، گرم و بدون ابر؛ مردم مناطق کوهستانی شمالی در امتداد مرزهای ایران و ترکیه زمستانهای سرد را همراه با گاهی بارش برف سنگین تجربه می کنند این بارش ها در اوایل بهار ذوب می شود و گاهی اوقات باعث جاری شدن سیل گسترده در مرکز و جنوب عراق می شود. زمین  این کشور عمدتا از دشتهای وسیع و باتلاق ها  در امتداد مرز ایران در جنوب با مناطق بزرگ سیلاب؛ کوههایی در امتداد مرزهای ایران و ترکیه تشکیل شده است. 

جاذبه های تور نجف

حوزه علمیه نجف یکی از مهمترین مراکز آموزشی در جهان اسلام است. نجف در سال 2014 به دلیل تنوع زیاد موزه ها و کتابخانه ها که به عنوان مقصدی برای گردشگران از سراسر جهان به شمار می رود ، به عنوان پایتخت دانش عرب انتخاب شده است.


اکتشافات باستان شناسی وجود جمعیتی را در نجف نشان می دهد که مربوط به قرن اول قبل از میلاد است. نجف یکی از بزرگترین محل های دفن را در مجاورت قبرستان مسیحیان دارد. "حفاری بر روی مزارها ، که سالهاست روی آن کار شده است ، تأیید می کند که نجف بزرگترین قبرستان مسیحی در عراق را به خود اختصاص داده است ، با منطقه قبرستانی 1416 هکتار  نشانه‌هایی از مسیحیت را بر روی مزارها از طریق بازنمایی صلیب و سنگهایی با حکاکی هایی مانند مسیح پیدا کرده ایم همچنین یادگارهایی وجود دارد که به دوره ساسانیان باز می گردد.

تزئینات با صلیب و همچنین نوشته های عبری ، نشانگر اجتماع همزیستی مذهبی است. قبرستان وادی سلام در نجف قبرستانی مقدس برای یهودیان بود و نجف در آن زمان بنکیه نامیده می شد.
نام بنکیه همچنین در برخی متون یافت شده است که می گوید در یک روز ابراهیم از این روستا بازدید کرده و چند روز در آنجا ماند ، سپس وی در سفر خود را از بین النهرین به عربستان ادامه داد. 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا

واتس اپ
مشاوره تور