تور بغداد

تور بغداد زمینی و هوایی | تورهای زیارتی

بغداد از شهرهای تاریخی و فرهنگی در جهان عرب و خاورمیانه است. این شهر در زمان خلافت عباسیان توسط خلیفه منصور ساخته شد و اولین شهری بود که از روی نقشه و پلانی مشخص احداث شد. این شهر به صورت دایره ای شکل ساخته شد.  ساسانیان نیز مدتی در آن نزدیکی بغداد در محل تیسفون پایتخت داشتند. بغداد به داشتن باغ های معلق و قصه های هزار و یک شب مباهات می کرد. هم اکنون نیز علاوه بر زیارتگاه کاظمین و امامان شیعه، موسی کاظم (ع) و جواد (ع)، دیدنی های بسیاری دارد. این جاذبه ها عبارتند از: طاق کسری در شهر تیسفون، باغ وحش بغداد، موزه ملی عراق، سفارت امریکا در بغداد، یادمان ونماد نصب الشهید، کلیسای لاتین، کلیسای ارتدوکس ارامنه، مسجد الرحمن، مسجد ام القرا و... اگر علاقمند به تور بغداد هستید مراحل سفر را با تورگردان پیگیری کنید. 

بغداد تاریخ طولانی و برجسته ای دارد. روزگاری یک مرکز آموزشی و فرهنگی معتبر بود. در حال حاضر به دلیل جنگ و درگیری در عراق امنیت مختل شده است و شهر بغداد به یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان تبدیل شده است.
بغداد هنوز با برخی بی ثباتی ها روبرو است اما اکنون شرایط امنیتی بسیار بهتر شده است. مقاصد زیادی از جاذبه های تجاری در این شهر وجود دارد گرچه فعالیت های توریستی هنوز هم با مشکلاتی روبرو هستند.

تور هوایی بغداد 

پروازهایی از استانبول به فرودگاه بین المللی بغداد هر روز ساعت 03.15 انجام می شود. همچنین از مبداء ایران و کلان شهرهایی همچون تهران، اصفهان، مشهد و شیراز پروازهایی به مقصد بغداد وجود دارد. از مونیخ هر هفته چهار پرواز به مقصد این شهر وجود دارد ، شما همچنین می توانید از وین به بغداد پرواز کنید. شهرهایی در خاورمیانه مانند ابوظبی ، عمان ، بیروت ، دمشق ، دبی ، قاهره ، منامه و تهران پروازهای خوبی به بغداد دارند. Gryphon Air پروازهایی از کویت به بغداد دارد. با این حال ، مقررات سختگیرانه ای در مورد سفر به عراق در این کشور وجود دارد. 

تور ریلی بغداد: یک قطار شبانه قطار از بصره که ساعت 7 بعد از ظهر حرکت می کند ، زمان رسیدن ساعت 6:40 صبح روز بعد است به مقصد بغداد وجود دارد. تأخیرها در حرکت این قطار بسیار متداول است. قیمت ها بین 10000 IQD برای یک کوپه تا 25،000 IQD برای کوپه کلاس یک است. همچنین یک سرویس قطار نامنظم از فلوجه به مقصد بغداد وجود دارد. مسیر ریلی از مبداء ایران به مقصد بغداد وجود ندارد و برای استفاده از قطار تنها می توان تا اهواز مسیر ریلی را طی کرد و بعد از آن از طریق رودخانه یا مرز زمینی به بغداد مراجعه کرد.

سفر به بغداد با ماشین : سفر زمینی با خودرو شخصی و اتوبوس ها از طریق همه کشورهای همسایه امکان پذیر است اما به دلیل جنگ و ناامنی های اخیر مردم کمتر این روش را مد نظر قرار می دهند و ترجیح میدهند این نوع سفر را فراموش کنند.

جاذبه های تور بغداد 


کاخ الفو (قصر الفاو) که به عنوان کاخ آب برای مکان یابی  شناخته میشود و در نزدیکی رودخانه دجله می توان آن را بازدید کرد. اندکی قبل به عنوان پایگاه نظامی برای نیروهای آمریکایی مورد استفاده قرار می گرفت. 
باغ وحش بغداد (حديقة حيوانات بغداد)بزرگترین باغ وحش کشور که در سال 1971 افتتاح شد. در جنگ 2003 ویران شد اما به سرعت بازسازی شد. 


شمشیر قدیسیه (قوس النصر) یک جفت شمشیر غول آسا با کلاه خودهایی که از سربازان جنگ ایران و عراق مزیین شده است و نشانی است از پیروزی صدام بر ایران که البته با شکست وی بعدها بنا شد تخریب شود و هنوز پا برجا وجود دارد. این المان همچنین به عنوان دستهای پیروزی شناخته می شود. این نماد ورودی های یک رژه نظامی در گذشته را نشان می دهد. 


بنای یادبود سرباز گمنام (صرح الجندي المجهول). با الهام از تجلیل از یک شهید از جنگ ایران و عراق ساخته شده است. این بنای تاریخی نمایانگر یک سپر سنتی  است که از چنگال مرده یک جنگجو عراقی رها می شود. در این بنای تاریخی موزه ای قرار گرفته که اکنون عمدتاً خالی است. 

بنای تاریخی الشهید (نُصب الشهید) ، (ضلع شرقی رودخانه دجله ، در نزدیکی کانال ارتش). یکی دیگر از بنای تاریخی برای بزرگ داشت سربازان عراقی که در جنگ ایران و عراق جان باختند اختصاص یافته است. این بنای تاریخی از یک سکوی دایره‌ای به قطر 190 متر در مرکز یک دریاچه مصنوعی تشکیل شده است. یک موزه ، کتابخانه ، کافه تریا ، سالن سخنرانی و گالری نمایشگاه در دو سطح زیر گنبدها قرار دارد. 


موزه ملی عراق (المتحف العراقی). این موزه با پوشش تاریخ فرهنگ بین النهرین ، مجموعه عظیمی را قبل از جنگ عراق به نمایش گذاشته است. امروز بسیاری از کالاها و عناصر آن غارت شده است و موزه فقط در موارد ویژه بازگشایی می شود. 


مسجد ام القورا (جامع أم القرى). این مساجد به منظور بزرگداشت "پیروزی" در جنگ خلیج فارس در سال 1991 ساخته شده است ، این مناره ها مانند بشکه اسلحه و موشک های SCUD شکل گرفته اند. 
حرم آل کاظمین در شمال غربی بغداد یکی از مهمترین اماکن مذهبی شیعه در عراق است. هفتمین امام شیعیان موسی بن جعفر الکاظم و 9 امامزاده از محمد الجواد در آنجا دفن شدند. یکی از قدیمی ترین بناها در بغداد کاخ عباسی در قرن دوازدهم یا سیزدهم است. این کاخ بخشی از منطقه مرکزی تاریخی شهر بغداد واقع است.

بازدید از سفارت آمریکا در تور بغداد : بزرگترین و گرانترین سفارتخانه جهان که تاکنون ساخته شده است در بغداد واقع است. این سفارت به طور رسمی ایالات متحده بغداد نامیده می شود.

رزر تور بغداد به منظور اشتغال

روش های مختلفی برای کار به عنوان یک خارجی در عراق وجود دارد. برای شهروندان ایالات متحده مشهودترین روش کار در ارتش ایالات متحده پراکنده در بغداد است. در مرحله بعد کار برای پیمانکاران دولتی ، مانند شرکتهای ساخت و ساز ممورد توجه قرار دارند. بسیاری از پیمانکاران برای بازگشت به عراق پرسنلی را با تجربه نظامی قبلی استخدام می کنند ، افراد با تجربه نظامی یا مسلط به زبان عربی به ویژه مورد توجه هستند. 
آژانس های کاری فوق همه مربوط به شهروندان ایالات متحده است. شهروندان سایر کشورها با حضور در عراق می توانند از طریق آژانس های مربوطه در کشور خود درخواست کار کنند. ایرانیان اغلب در اربیل به تجارت یا کارگری مشغول بوده و تور بغداد را به منظور زیارت رزرومیکنند از این رو می تواندر هتل ها و آژآنس های گردشگری و رستوران ها فعالیت داشته باشند.

 

بازارها در تور بغداد


بازارها بیشتر در مرکز شهر واقع شده است اما در حال حاضر خسته رشید بین پل شهدا و پل احرار مرکز بازارهای بغداد است.
Coppersmith Souq  یا بازار مسگری که در آن مس هنوز به روش سنتی و قدیمی ساخته میشود می توان گلدان ها و ظروف مسی مختلف از هر شکل و اندازه را خریداری کرد و روش ساخت آن را از نزدیک مشاهده کرد. 
بازار شورا ، یکی از مهمترین مراکز تجاری شهر بغداد است. غذاهای خانگی با بوی خوش و یا  بوی قهوه ، چای ، ادویه و صابون سنتی و شلوغی با حرکت و سر و صدا ، عطرهای عربی دراین بازار دیدنی و خاطره انگیز است.
خیابان متانابی (عربی: شارع المتنبی) مرکز تاریخی فروش کتاب بغداد است ، خیابانی پر از کتابفروشی ها و غرفه های کتاب در فضای باز را می توان در این مکان دید. این نام به نام شاعر کلاسیک عراقی قرن دهم المتناببی نامگذاری شده است. این خیابان برای فروش کتاب به خوبی تثبیت شده است و اغلب از آن به عنوان قلب و روح جامعه سواد و روشنفکران بغداد یاد می شود. در سال 2007 پس از جنگ بسته شد اما از سال 2008 مجدداً فعال بود. در انتهای خیابان نزدیک به ساحل دجله ، مجسمه بزرگی از متانابی وجود دارد.


فرش و دی وی دی برای خرید در دسترس است. کیفیت فرش ها را با دقت بررسی کنید: برخی از فرش های ارزان قیمت چینی ، و بسیاری از آنها بسیار گران قیمت هستند. همچنین ، بسیاری از دی وی دی ها - به خصوص از فروشندگان خیابان - بوتل هایی با کیفیت متفاوت هستند.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا