تور کرمانشاه

بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
25583

تور کرمانشاه هتل پارسیان

5ستاره
4 امتیاز
از مبدا مشهد
8,800,000 تومان
هوایی، شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
hotel

تور کرمانشاه از مشهد هتل کوروش

3ستاره
3.6 امتیاز
از مبدا مشهد
7,700,000 تومان
هوایی، شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
25583

تور کرمانشاه از تهران هتل پارسیان

5ستاره
4 امتیاز
از مبدا تهران
5,900,000 تومان
هوایی، شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
18618

تور کرمانشاه از مشهد هتل جمشید

4ستاره
3.5 امتیاز
از مبدا مشهد
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
7c1eea73d17c4e5db886228a366cd0b8_small

تور کرمانشاه از مشهد هتل رسالت

3ستاره
2.2 امتیاز
از مبدا مشهد
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل سینا کرمانشاه

تور کرمانشاه هتل سینا از تهران

2ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
18618

تور کرمانشاه از تهران هتل جمشید

4ستاره
3.5 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل داریوش کرمانشاه

تور کرمانشاه هتل داریوش از تهران

2ستاره
2.2 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل راه کربلا کرمانشاه

تور کرمانشاه هتل راه کربلا از تهران

2ستاره
5 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
7c1eea73d17c4e5db886228a366cd0b8_small

تور کرمانشاه هتل رسالت از تهران

3ستاره
5 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
کوروش کرمانشاه

تور کرمانشاه هتل آپارتمان کوروش از تهران

3ستاره
3.6 امتیاز
از مبدا تهران
قیمت استعلام شود
02147626262 مشاوره
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
جهت مشاوره یا خرید با مشاورین ما تماس بگیرید 02147626262
فیلتر کنید تور کرمانشاه مسیرهای ارتباطی تور کرمانشاه هتل ها در تور کرمانشاه جاذبه های تور کرمانشاه رستوران ها در تور کرمانشاه
تور کرمانشاه مسیرهای ارتباطی تور کرمانشاه هتل ها در تور کرمانشاه جاذبه های تور کرمانشاه رستوران ها در تور کرمانشاه

تور کرمانشاه | ارزان ترین نرخ های تور کرمانشاه | مجری مستقیم تور

کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه است که 525 کیلومتری تهران واقع شده است. اکثریت مردم به کردی جنوبی و لکی صحبت می کنند. کرمانشاه دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است. بزرگترین شهر کرد زبان ایران است. بیشتر ساکنان کرمانشاه مسلمان شیعه هستند اما اقلیت هایی مانند مسلمانان سنی ، یارسانیسم و غیره نیز وجود دارند. نام "کرمانشاه" متعلق به دوره ساسانی است ، که به عنوان "پادشاه کرمان" ترجمه می شود. این عنوان توسط پسر شاپور سوم ، شاهزاده بهرام انتخاب شد ، که پس از انتصاب استاندار استان کرمان (استان کرمان امروزی) به این عنوان نام گذاری شد. بعداً  در سال 390 هنگامی که وی به عنوان بهرام چهارم پدر خود را جانشین در کرمان کرد کرمانشاه را تأسیس نمود و عنوان سابق خود را در شهر جدید یعنی "(شهر شاه) کرمان" به کار برد. 
پس از انقلاب اسلامی این شهر برای مدت کوتاهی به نام قهرمانشهر نامگذاری شد و بعداً به باختران تغییر یافت. پس از جنگ ایران و عراق  این شهر به کرمانشاه تغییر نام داد زیرا میل ساکنان با نام قبلی و اصالت اولیه خود بود. آب و هوای آن معتدل است.
کرمانشاه به عنوان یک مرکز فرهنگی برای موسیقی کردی شناخته شده است. هر دو موسیقی ایرانی و ترکی را می توان در اقوام کرد و سنت های موسیقی از سراسر کرمانشاه ردیابی کرد، و بسیاری از موسیقی دانان کرد معروف و یا در حال آموزش مستقر در کرمانشاه هستند. صنایع اصلی تور کرمانشاه شامل نساجی ، فرآوری مواد غذایی ، پالایش روغن ، فرش ، پالایش قند و تولید تجهیزات و ابزارهای برقی می باشد. از طریق جاده به تبریز ، همدان و قزوین وصل شده و دارای فرودگاه است. کول بری یکی از شغل های قابل توجه روستاهای اطراف کرمانشاه و کردستان است. یکی از رویدادهای آئینی که هر ساله در کرمانشاه برگزار می شود ، جشنواره انار برای شکر گذاری برداشت محصول است. در این جشنواره موسیقی و رقص و لباس کردی جایگاهی بالا دارد.

 

مسیرهای ارتباطی تور کرمانشاه

 

ما در تورگردان همراه شما هستیم تا تور کرمانشاه را متناسب با سلیقه و توان مالی خود رزرو نمایید. برای سفر به کرمانشاه راههای گوناگونی وجود دارد. 
تور هوایی کرمانشاه
پروازهای روزانه از تهران و کلان شهرهای دیگر و کشور ترکیه به مقصد  کرمانشاه با ایرلاین های متعدد همچون ایران ایر، ایرلاین آسمان و دیگر شرکت ها فعال است. تنها هواپیمایی بین المللی کرمانشاه هواپیمایی ترکیه است. مسافران تقریباً در سرتاسر جهان می توانند به راحتی چهار روز در هفته توسط کرایه هواپیمایی ترکیه به کرمانشاه پرواز کنند. تور کرمانشاه  با هواپیما یکی از محبوب ترین راههای سفر به این شهر صنعتی و تاریخی است. فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه یک فرودگاه بین المللی است. 
تور زمینی کرمانشاه
مسیر جاده ای از تمام شهرهای ایران به کرمانشاه وجود دارد و این مسیرها با امکانات مناسب برای سفر فعال هستند. جاده های کوهستانی به صورت آسفالت و دارای علائم رانندگی وجود دارند. همچنین با وجود همجواری این شهر با رشته کوه زاگرس رانندگی در این جاده ها دلچسب و مهیج است. از نکات قابل توجه در سفر زمینی به کرمانشاه وجود کوههای سرسبز و زیبا به خصوص در مسیر سقز به مریوان است. همچنین رانندگی در زمستان و پاییز بارانی در جاده های کوهستانی منطقه کرمانشاه بسیار دشوار است. اتوبوس ها نیز در شهر یکرمانشاه برای سفرهای درون شهری و برون شهری وجود دارند. هزینه اتوبوس ها بسیار ارزان است. هر روز اتوبوس هایی از کرمانشاه به عراق و کربلا می روند.
تور کرمانشاه با قطار
قطار روزانه از تهران به مقصد کرمانشاه همچنین مسیرهای ریلی به برخی شهرهای دیگر ایران به مقصد کرمانشاه وجود دارد. ایستگاه راه آهن کرمانشاه در سال 1397 توسط حسن روحانی افتتاح شد. 
مونوریل
مونوریل کرمانشاه در حال ساخت است. پروژه مونوریل کرمانشاه به گروه صنعتی ایران خودرو متعلق است. پس از احداث کامل این مونوریل در کرمانشاه  14 قطار و چهار اتومبیل قادر به حمل 16180 مسافر در ساعت خواهند بود. 
تاکسی ها در کرمانشاه
مهم ترین وسیله حمل و نقل در شهر کرمانشاه تاکسی ها هستند. تاکسی ها در همه جای شهر به راحتی یافت می شوند. مترو هنوز در کرمانشاه وجود ندارد. به دلیل زیرساخت های تاریخی این شهر همچنین جمعیت اندک ساکن در کرمانشاه و استفاده غالب مردم از خودرو شخصی و تاکسی وجود مترو صرفه اقتصادی ندارد.

 هتل ها در تور کرمانشاه


هتل های مناسبی برای انتخاب در کرمانشاه وجود دارد. تعدادی از خانه های سنتی اخیراً به هتل هایی سنتی و بومی تبدیل شده اند. برخی خوب هستند و بعضی دیگر افتضاح به نظر می رسد. ویلاها و باغ ها و خانه شهروندان زیادی برای اقامت شبانه به مسافران این شهر کرایه داده می شود. کامیاران کرمانشاه منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا که در آنجا می توان به غیر از اقامت در هتل ها و مسافرخانه ها، خانه هایی لوکس و زیبا یا خانه ای روستایی را کرایه نمود. در منطقه پالنگان کردستان نیز می توان از خانه های کوهستانی و روستایی لذت برد. پالنگان یکی از دیدنی ترین مکان هایی است که در دنیا می توان دید. بنابراین اقامت در این روستای زیبا آرزروی برخی توریست ها و ایرانیان است. در این روستا مراسم آئینی جشن نوروز و جشن انار و دیگر جشن ها برگزار میشود. بهترین زمان برای کرایه خانه در روستای پانلگان کرمانشاه اواخر شهریور و اواخر اسفند و اوایل فروردین است. از هتل های پنج ستاره در شهر کرمانشاه می توان به هتل لاله بیستون و هتل پارسیان اشاره کرد. هر دو هتل با ارائه امکانات رفاهی و خدمات مناسب اقامتگاهی با کیفیت و مناسب تور کرمانشاه خانوادگی و تفریحی هستند. هتل آزادگان و هتل جمشید کرمانشاه نیز از هتل های چهار ستاره و با کیفیت شهر هستند که برای اقامت های خانوادگی و تفریحی ارزان تر معرفی می شوند. هتل آپارتمان کوروش سه ستاره نیز یک هتل سه ستاره با کیفیت در شهر کرمانشاه است که برای یک اقامت مقرون به صرفه و راحت توصیه می شود. 

 

 

جاذبه های تور کرمانشاه

بازار یهودی یکی از قدیمی ترین مراکز خرید در ایران از دوره قاجار است که در آن می توانید لباس های سنتی ، پارچه سنتی کردی ، ادویه متفرقه ، گیوه ، چاقوی فلزی دست ساز ، چرم دستباف و برخی از فروشگاههای آهنگری و عطاری را مشاهده کنید.
بازار کردها : در این مرکز خرید انواع جواهرات و برخی از شیرینی های خاص مانند نان برنجی کاک و نان خرمایی که سوغات معروف کرمانشاه هستند فروخته می شوند. 
موزه دیرینه سنگی زاگرس شامل مجموعه های غنی از ابزارهای سنگی و استخوانهای فسیلی حیوانات از مناطق مختلف ایران است. این نخستین موزه تأسیس شده در ایران است که به دوره پارینه سنگی ایران اختصاص یافته است.
موزه هنرهای رزمی سنتی: موزه هنرهای رزمی سنتی (کشتی پهلوانی) یکی دیگر از موزه های کرمانشاه است که به تازگی تأسیس شده است.
تالاب هاشیلان: در این باتلاق جزایر کوچکی وجود دارد که گیاهان مختلف و 200 نوع پرنده را در خود جای داده است. غار پراو بین ارتفاعات طاق بستان و بیستون عمیق ترین غار آسیا است (عمیق ترین غار جهان غار علی صدر در شمال شرقی همدان کرمانشاه است). یخچالهای طبیعی معروف و یک دره شگفت انگیز 762 متری در کرمانشاه دارد. غار قوری قلعه یکی دیگر از شگفتی های طبیعی استان است که در 92 کیلومتری شهر به سمت پاوه واقع شده است. جریانی همواره 111 لیتر در ثانیه و اتاق هایی با یخی های مسحور و ستون های رنگارنگ وجود دارد. در حقیقت ، این یک منظره عاشقانه است که هرگز نباید از یاد برد.
طاق بستان نیز از دیگر دیدنی های این شهر است. کتیبه بهستون
کتیبه بیستون به عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته شده است. کتیبه ای چند زبانه است که در کوه بیستون واقع شده است.
این کتیبه شامل سه نسخه به سه زبان مختلف خط میخی شکل نوشته شده است: فارسی قدیم ، ایلامی و بابلی و راولینسون توانست ترجمه متن میخی فارسی قدیمی را در سال 1838 انجام دهد. 

 

 

 رستوران ها در تور کرمانشاه

خوردنی های کرمانشاه بسیار متنوع است. در میان غذاهای متعدد این شهر اشاره ای مختصر داریم به برخی از آنها همچون : 
نان روحانی: نوعی نان شیرین از نوعی قند و روغن سنتی محلی پخته می شود. نان برنجی و نان شکاری: آنها کوکی های خاصی هستند که سالهاست در کرمانشاه ساخته می شوند و مسافران آنها را به عنوان سوغات خریداری می کنند. کاک: نوعی کوکی که به شکل نوار است. نان خرما : نوعی کوکی که از مخلوط خرما ، گردو تهیه شده است. روژان کرمانشاهی: نوعی روغن سنتی محلی است که از شیر گاو ، گوسفند و بز تهیه می شود. دارای طعم و عطر خاصی است. خورشت خلال: این غذای ویژه کرمانشاه است. مردم می توانند آن را در همه رستوران های تور کرمانشاه بخورند. دنده کباب: این یک کباب خاص از عشایر کرد کرمانشاه است. در اینجا نیز مانند دیگر نقاط ایران، غذای ملی استاندارد چلو کباب است. در مناطق شهری و روستایی و در میان قبایل کرمانشاه انواع مختلفی از غذاهای محلی دیده می شود. از این میان می توان به خورشت زرشک،آبگوشت و نان های مختلف، انواع مختلف آش مانند آش عباسعلی و آش واسعلی، ولک پلو، کوفته برنجی، خامکو، شامی کباب،شرداق ، شیریج ، کشکاک ، حلیم گشت ، قورمه و غیره اشاره کرد. از رستوران های معروف کرمانشاه نیز می توان رستوران شایلی، رستوران ارگ، رستوران بام شهر، رستوران حافظ و رستوران باقری را نام برد.

مطالب مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نتیجه نقد و بررسی
0
خدمات تور 0 امتیاز
1 امتیاز دهید
خدمات تور 5
2 نقاط قوت را وارد کنید
3 نقاط ضعف را وارد کنید