تور تفلیس

تور ارزان تفلیس گرجستان | تور لحظه آخری تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان و شهری تاریخی و پر گردشگر است. این شهر 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد و رود متکواری از میان آن می گذرد. پایه این شهر درسده پنجم میلادی نهاده شد و خیلی زود به دلیل برخورداری از چشمه های آب گرم مشهور شد. تفلیس با کوه های قفقاز 120 کیلومتر فاصله دارد و از دریای سیاه 250 کیلومتر دورتر است.  ایرانی ها علاقه زیادی به تور تفلیس و گرجستان و گشت و گذار در این شهر چند هزار ساله دارند.

تفلیس به نام عروس شهرهای آسیای میانه و قفقاز مشهور شده است. پارک های طبیعی و دل انگیز و رودخانه ای که از وسط شهر می گذرد مناظر زیبایی را پدید آورده است. طبیعت تفلیس سرسبز است ولی جنگلی نیست. دشت های پهن گسترده شده اند و برای تفریحات هوایی مثل پاراگلایدر و غیره جان می دهند. این شهر به دلیل برخورداری از جاذبه های معماری و هنری، موزه ها، خیابان های زیبا، سیستم حمل و نقل پیشرفته و... معروف است. برای برخورداری از تور ارزان تفلیس و سایر تورهای گرجستان از طریق وبسایت تورگردان اقدام کنید.

مهمترین جاهای دیدنی تور تفلیس عبارتند از: به میدان آزادی و خیابان روستاولی که از اصلی ترین و مرکزی ترین خیابان های شهر است؛  دریاچه لیسی در شمال غربی شهر تفلیس با عمق چهار متر با آب های شور و مناسب برای پرورش ماهی؛ محله حمامهای تفلیس در کرانه راست رودخانه کورا از قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق تفلیس با برخورداری از  چشمه های آب گرم طبیعی؛ پارک ابی تفلیس با سرسره های ابی و استخرهای شنا و مکانی محبوب برای گرجی ها و توریست های خارجی؛ کلیسای صخره ای در غرب گرجستان و نزدیک به شهر چیاتورا معروف به پلکان بهشت؛ پارک ریکه تفلیس گرجستان با دسترسی اسان به پل صلح و محله قدیمی شهر از طریق تله کابین؛ پل صلح سازه ای مهم برای متصل ساختن بخش های قدیمی و جدید تفلیس اثری از طراح برجسته ایتالیایی و...

 

اهمیت تور تفلیس در تجارت 

 

تفلیس به دلیل قرار گرفتن بین دو منطقه اروپا و آسیا و نزدیکی آن به جاده ای تاریخی و تجاری همچون جاده ابریشم ، در طول تاریخ ، برای حکم رانی شاهد نزاع بین قدرتهای مختلف جهانی بود. موقعیت این شهر تا به امروز به عنوان یک مسیر مهم ترانزیتی برای پروژه های مختلف سوختی و تجاری تضمین شده است. تاریخ متنوع تفلیس در معماری آن منعکس شده است که ترکیبی از معماری قرون وسطایی ، نئوکلاسیک ، هنرهای بیو ، هنر نوو ، استالینیست و ساختار مدرن است.

از نظر تاریخی ، تفلیس محل زندگی افرادی با پیشینه های فرهنگی ، قومی و مذهبی متعدد بوده است ، گرچه در حال حاضر اکثریت مسیحی ارتدکس شرقی است. مقصد گردشگری قابل توجه آن شامل کلیساهای سامبا و سیون ، میدان آزادی ، خیابان رستاولی و خیابان آگماسبلی ، قلعه ناریکالا قرون وسطایی ، تئاتر اپرای شبه موروسی و موزه ملی گرجستان است. آب و هوا در تفلیس اکثرا بین 30 تا 18 درجه سانتی گراد است.

در اوایل دهه 1510 تفلیس (و پادشاهی های كارتلی و كاختی توسط سلسله صفویه ایران ساخته شدند. در سال 1522 تفلیس برای اولین بار توسط یک نیروی بزرگ صفوی پادگان شد. پس از کشته شدن شاه اسماعیل اول، پادشاه داود ایکس کارتلی ایرانیان را اخراج کرد. در این دوره بسیاری از قسمت های تفلیس بازسازی و تعمیر شدند. دوباره پس از این اتفاق پادشاه طهماسپ اول و یک نیرو از سلسه صفوی از 1551 به بعد به طور دائم در تفلیس مستقر شدند. تفلیس یک شهر مهم تحت سلطه ایران بود. این شهر در سال 1795 توسط حاكم قاجار ایران آقا محمد خان كه در صدد احیا مجدد سنت ایران بر منطقه بود ، غارت و ویران شد. 

 

آب و هوا در تور تفلیس

 

تفلیس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری طبقه با تأثیرات قاره ای قابل توجهی است. این شهر تابستانهای بسیار گرم و زمستانهای معتدل را تجربه می کند. آب و هوای این شهر تحت تأثیر توده هوای خشک (آسیای میانه / سیبری) توده هوای شرقی و اقیانوسی (اقیانوس اطلس / دریای سیاه) قرار دارد. از آنجا که این شهر از اکثر نقاط با محدوده کوهستان محاصره شده است از نفوذ توده های هوای سرد از روسیه در امان است. متوسط دما در اینجا 13.3 درجه سانتی گراد است. (ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن 2.3 درجه سانتی گراد است). جولای گرم ترین ماه سال برای تور تفلیس است. بارش برف به طور متوسط 15-25 روز در سال رخ می دهد. کوههای اطراف غالباً در داخل و اطراف شهر ، عمدتاً در ماه های بهار و پاییز ، ابرها را به دام می اندازند و در نتیجه باران شدید و / یا ابری رخ می دهد. 

 

فرهنگ در تور تفلیس


به عنوان یک شهر چند فرهنگی ، تفلیس دارای بیش از 100 گروه قومی است. حدود 89٪ از جمعیت را گرجی ها تشکیل می دهند و جمعیت قابل توجهی از سایر اقوام مانند ارمنی ها ، روس ها و آذربایجانی ها را تشکیل می دهد. در کنار گروه های فوق ، تفلیس محل اقلیت های دیگر از جمله اوستی ها ، آبخازی ها ، اوکراینی ها ، یونانی ها ، آلمانی ها ، یهودیان ، استونی ها ، کردها ، آشوری ها و یزیدی ها دارد. 

بیش از 95٪ از ساکنان تفلیس نوعی مسیحیت را دنبال می کنند. اقلیتی از جمعیت (حدود 1.5٪) اسلام را برگزیده اند (عمدتا اسلام شیعه) ، در حالی که حدود 1/1٪ از جمعیت تفلیس یهودی هستند. همچنین یک کلیسای کاتولیک رومی و معبد سلطان ایزید ایزدی وجود دارد. 

 

مسیرهای ارتباطی در تور تفلیس

 

فرودگاه بین المللی تفلیس تنها فرودگاه بین المللی شهر است که در حدود 18 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر واقع شده است. این فرودگاه طی یک دهه گذشته به سرعت در حال رشد است و بیش از 3.56 میلیون مسافر را در سال 2018 هدایت می کند. از دسامبر سال 2018 ، خطوط هوایی مختلف مسیرهایی را به مراکز مهم اروپایی و آسیایی مانند: لندن ، مونیخ ، برلین ، آمستردام ، دبی ، بروکسل ، وین ، پاریس ، دوحه و غیره ارائه می دهند. فرودگاه بین المللی تفلیس در سال 2016 شروع به استفاده از انرژی خورشیدی کرد. 

مترو تفلیس که به دلیل عمق زیاد شناخته شده است ، 9 میلیون نفر را در ماه جابجا میکند. تراموایی هوایی که میدان اروپا را به ناریکالا وصل می کند در شهر تفلیس وجود دارد. مترو تفلیس با خدمات سریع حمل و نقل مترو به این شهر خدمت می کند. این سیستم چهارمین مترو اتحاد جماهیر شوروی است که ساخت و ساز آن در سال 1952 آغاز شد و در سال 1966 به پایان رسید و دارای 23 ایستگاه و 186 دستگاه مترو است. قطارها در مسیر مترو از ساعت 6 صبح تا نیمه شب حرکت می کنند.
غالب ترین نوع حمل و نقل در تور تفلیس مینی بوس است.

طی سالهای اخیر یک سیستم مینی بوس منظم در تفلیس فعال است که علاوه بر شهر ، چندین خط نیز در حومه شهر تفلیس فعالیت میکنند. قیمت بلیط مینی بوس برای طی هر مسافتی در سراسر شهر ثابت است و (80 یا 50 تری در سال 2018) پرداخت می شود. برای سفرهای طولانی تر در خارج از شهر ، کرایه های بالاتر متداول است.  دومین شکل بزرگ حمل و نقل اتوبوس های شهری است که توسط شرکت حمل و نقل تفلیس اداره می شود. از اکتبر سال 2018 ، 672 دستگاه اتوبوس در ابعاد مختلف در حال سرویس دهی به این شهر هستند. تا سال 2020 ، تفلیس 200 اتوبوس برقی خواهد داشت و تعداد كل آنها به 900 خواهد رسید. از نظر تاریخی ، این شهر دارای هفت ترن هوایی مختلف بود ، اما همه آنها پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بسته شدند.

 

جاذبه های تور تفلیس 

 

خیابان روستاولی مشرف به منطقه قدیمی و رودخانه، میدان آزادی نماد مشهور تفلیس ، موزه نویسماتیک، موزه سیمون جاناشیا ، موزه ملی این موزه صدها هزار اثر باستانی و قوم نگاری گرجی و قفقازی را در خود جای داده است. موزه عروسکی ک می توانید هر روز ساعت 12 و 19:00 یک نمایش عروسکی کوتاه را در برج تماشا کنید. همچنین چیزی که ارزش دیدن آن را دارد ، زنگ ساعت است در همان برج زنگ می زند. 


Fotograffia گالری عکاسی با چاپ محدود و اتاق تاریک است که نمایانگر کار عکاسان مستقر در تفلیس و بین المللی است. کلیسای جامع سامبا / کلیسای جامع تثلیث مقدس که در سال 2002 ساخته شده است ، بزرگترین کلیسای گرجستان و یکی از باشکوه ترین کلیساهای ارتدوکس با 101 متر ارتفاع که یک استخر کوچک در باغ دارد. کلیسای متکی توسط پادشاه داچی ساخته شده است.
مسجد در محله حمام بنایی خارق العاده و بی نظیر با معماری خارجی اما روشن و رنگارنگ در معماری داخلی است که ارزش بازدید دارد. در این مکان رعایت حجاب الزامی است. 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا
1 دیدگاه در رابطه این مطلب وجود دارد.
0   نفر اینمطلب را پسندیده اند.

واتس اپ
مشاوره تور