تور سنگاپور

تور سنگاپور | تورهای سنگاپور زمینی و هوایی در تورگردان

سنگاپور همسایه مالزی، کوچکترین کشور جنوب شرق آسیا و از گران ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشورِ مرفّه از نرخ بالای نفوذ تکنولوژی برخوردار است. جالب است بدانید تور سنگاپور جزو گران ترین تورها به شمار می رود ولی این موضوع باعث نشده که علاقمندان به سفر قید جاذبه ها و تفریحات منحصر به فرد این کشور را بزنند. سنگاپور از تنوع قومی؛ طبیعت جنگلی؛ شهربازی های مهیج،؛ مراکز خرید لاکچری با برترین برندهای جهان؛ هتل های لوکس و مجلل و جاذبه های فراوان دیگر برخوردار است.

بعضی از دیدنی های تور سنگاپور عبارتند از: مارینا بی سندرز؛ تفریحگاه جهانی سنتوسا؛ باغ های خلیج؛ معبد مقدس دندان بودا؛ باغ وحش سنگاپو؛ خیابان ارچاد و غیره. شاید برایتان جالب باشد که مارینا بی سندرز از گران ترین ساختمان های جهان است. برای برخورداری از این تور رویایی و یا تور ترکیبی سنگاپور-مالزی به تورگردان مراجعه کنید.   

سنگاپور شهری دولتی در جنوب شرقی آسیا است. در سال 1819 به عنوان یک مستعمره تجاری انگلیس تأسیس شد ، از زمان استقلال به یکی از مرفه ترین ، کشورهای دوستدار مالیات در جهان تبدیل شده و دارای شلوغ ترین بندر در جهان است. ترکیب آسمان خراش ها و متروهای یک شهر مدرن و مرفه با ترکیبی از نفوذ چینی ، مالایی و هندی به همراه آب و هوای گرمسیری ، غذای خوشمزه و صحنه های پر جنب و جوش شبانه ، این باغ شهر را عالی جلوه میدهد. 

تور سنگاپور به دلایل زیادی یکی از محبوب ترین مقصد مسافرتی در جهان و با جمعیتی بیش از 5.5 میلیون نفر ، این شهر بسیار شلوغ است. با این حال ، برخلاف بسیاری از کشورهای پرجمعیت دیگر ، سنگاپور - با بیش از 50٪ مساحت خود تحت پوشش فضای سبز و با بیش از 50 پارک بزرگ و 4 ذخیره طبیعی - یک باغ شهر دلربا است.

مرکز شهر در جنوب واقع شده است - تقریباً از منطقه خرید جاده اروچاد ، ریور ساید ، منطقه جدید مارینا بای و همچنین منطقه مالی راه شنتون پر از آسمان خراش است که در سنگاپور دوست داشتنی هستند. ریورساید (سیویک ناحیه) - هسته استعماری سنگاپور ، با موزه ها ، تندیس ها و تئاترها ، از جمله رستوران ها ، کافه ها و کلوپ ها است. جاده باغی - یک جاده بزرگ به طول 2.2 کیلومتر با تعداد زیادی مرکز خرید است.


 Bugis و Kampong Glam - Bugis و Kampong Glam منطقه قدیمی مالایی در سنگاپور هستند که اکنون بیشتر با خرید شناخته می شوند. Chinatown منطقه ای که در ابتدا برای ارتباط با کشور چین توسط رافلز استفاده شد و هم اکنون به عنوان یک منطقه میراث فرهنگی چینی مورد علاقه گردشگران قرار گرفته است.


مناطق شهری در تور سنگاپور


Balestier، Newton، Novena and Toa Payoh -  محل های اقامت مقرون به صرفه هستند و همچنین معابد برمه ای که در فاصله قابل توجهی از مرکز شهر قرار دارند. قسمت شمالی جزیره که به Woodlands نیز معروف است ، مناطق داخلی مسکونی و صنعتی سنگاپور را تشکیل می دهد. باغ وحش سنگاپور در اینجا واقع شده است. قسمت غربی این جزیره مناطق مسکونی سنگاپور را با Star Vista تشکیل می دهد.

خانه جورونگ به دانشگاه فنی نانیانگ و آخرین مرز مسکن سازی قبل از منطقه صنعتی در قسمت غربی واقع هستند. شمال شرقی - خانه بسیاری از شهرهای مسکونی با قلب Serangoon NEX ، Hougang Mall و Compass Point در این قسمت واقع شده اند. ساحل شرقی - بخش عمدتا مسکونی جزیره شامل فرودگاه چنگی ، مایل و ساحل مایل و بسیاری از غذاهای معروف در این بخش شهر قابل دسترسی است. همچنین Geylang Serai ، خانه واقعی مالزی سنگاپور را نیز در بر می گیرد. سنتوزا - یک جزیره جداگانه که یک قلعه نظامی به تفریحگاه تبدیل شده است. شمال غربی که به جنگل های توسعه نیافته و مناطق آموزش نظامی (آما کنگ ، لیم چو کانگ ، گورستان ها ، اردوگاه کرانجی ختم می شود. 


نحوه یافتن آدرس در تور سنگاپور


در این شهر ، سیستم آدرس دهی تقریباً شبیه به کشورهای غربی است (مانند 17 Orchard Road  ) اما تحولات جدید مسکن در حومه شهر  نگران کننده تر به نظر  میرسند: یک آدرس معمولی ممکن است به این شکل باشد "Blk 505 Jurong West St 51 # 01-186 "    (Blk 505" "  شماره بلوک مسکن است Jurong West"  " منطقه است ، در حالی که St 51"  "  نام خیابان / شماره است و "# 01-186" به معنی طبقه 1 واحد شماره 186 است. ، غرفه یا فروشگاه 186. ) ابزارهای مفید برای یافتن آدرسها در این شهر StreetDirectory.com ، GoThere.sg و OneMap.sg است.


تور سنگاپور میکروسکوپ آسیا


سنگاپور میکروسکوپ آسیا است که با گروههای مالزی ، چینی ، هندی و گروه بزرگی از کارگران و مهاجران از سراسر جهان فعالیت می کند. سنگاپور مراکز شلوغ و کافی شاپ های 24 ساعته و غذاهای ارزان قیمت را از اقصی نقاط آسیا ارائه می دهد و خریداران می توانند کمک هزینه چمدان خود را در مراکز خرید مانند Orchard Road و Suntec City خرج کنند. در سال های اخیر برخی از محدودیت های اجتماعی در سنگاپور نیز از بین رفته است ، و اکنون می توانید تمام شب را پرش کنید و بر روی میله های بار برقصید ، اگرچه الکل هنوز هم بسیار گران قیمت است و آدامس ها را فقط می توانید از یک داروخانه برای مصارف پزشکی خریداری کنید. 


فرهنگ و مذهب در تور سنگاپور


سنگاپور به داشتن جمعیت چند نژادی افتخار می کند و با وجود کوچک بودن ، دارای فرهنگ متنوع است. بزرگترین گروه چینی ها هستند که حدود 75٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. در میان چینی ها ، هوکیین-تایوانی و کانتونی بزرگترین زیر گروه ها هستند که با زبان فرانسوی در جامعه عمل می کنند. از دیگر گروه های قابل توجه در میان چینی ها هاکاها و فوزونیه ها هستند. در سنگاپور نیز حضور پررنگ چینی های اصیل وجود دارد. چین در دهه 1980 اصلاحات اقتصادی خود را آغاز کرد ، دولت سنگاپور سیاست مهاجرت را برای سرزمین های اصلی چین آزاد کرد و در نتیجه موج جدید مهاجرت سرزمین های اصلی چین به سنگاپور در اواخر قرن 20 رخ داد. سرزمین اصلی چین در سنگاپور به زبان ماندارین صحبت می کند.


مالزیایی ها از فرزندان ساکنان اصلی سنگاپور و همچنین مهاجران از مالزی ، اندونزی و برونئی تشکیل شده اند و حدود 14٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. هندی ها حدود 9٪ از جمعیت سنگاپور را تشکیل می دهند. در بین هندی ها ، تامیل ها تاکنون بزرگترین گروه را تشکیل می دهند ، اگرچه تعداد قابل توجهی از هندی مانند مالایایی و پنجابی نیز وجود دارد. مهمترین جمعیت سنگاپور، اوراسیایی ها که تبار اروپایی و آسیایی متفاوتی دارند و همچنین تعداد انگشت شماری از برمه ، ژاپنی ، تایلند و بسیاری دیگر هستند. کمی بیش از یک سوم ساکنان سنگاپور شهروند این شهر نیستند.


سنگاپور همچنین از نظر مذهب متنوع است و بسیاری از ادیان به دلیل فرهنگ متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. آزادی مذهب با قانون اساسی سنگاپور تضمین شده است و بودیسم بزرگترین دین است ، که حدود 33٪ از مردم خود را بودایی اعلام می کنند. ادیان دیگر که در تعداد قابل توجهی وجود دارد عبارتند از: مسیحیت ، اسلام ، هندوئیسم و تائوئیسم. تعداد بسیار کمتری از سیکها ، زرتشتیان ، یهودیان ، بهائیان و جینزها نیز وجود دارند. حدود 17٪ از سنگاپورها اعتقاد دارند كه هیچ وابستگی مذهبی ندارند.

 

تعطیلات در تور سنگاپور

سنگاپور رسماً سکولار است اما به دلیل جمعیت چند فرهنگی ، تعطیلات چینی ، بودایی ، هندو ، مسلمان ، هندی و مسیحی را جشن می گیرد.


سال نو  چیناتون
سال آغاز می شود با یک مراسم عمومی بزرگ در 1 ژانویه و سال نو ، این جشن در سنگاپور دقیقاً مانند کشورهای غربی با یک نمایش آتش بازی و مهمانی های شبانه در هر نقطه شهر همراه است. به خصوص مهمانی های جشن آب و هیجان در سواحل جزیره توچال مشهور است.


با توجه به نفوذ اکثریت چینی ، احتمالاً بزرگترین رویداد در سنگاپور سال نو چینی یا به عبارت صحیح تر از نظر سیاسی ، سال نو قمری است. که معمولاً در ماه فوریه برگزار می شود. در حالی که به نظر می رسد این یک زمان ایده آل برای بازدید باشد ، بسیاری از مغازه ها و رستوران های کوچکتر به مدت 2-3 روز در این زمان بسته می شوند ، گرچه سوپر مارکت ها ، فروشگاه های بزرگ و رستوران های سطح بالا فعال هستند. کل جشنواره 15 روز کامل زمان می برد ، اما استقرار دیوانه وار مردم در خیابان درست قبل از شب ماه جدید اتفاق می افتد و با آواز خوانی و آرزوی سعادت به همراه مراسم نمادین ادامه دارد. 


در پنجمین روز از ماه پنجم تقویم چینی ، جشنواره قایق اژدها به منظور بزرگداشت یک قهرمان چینی جشن گرفته می شود. به عنوان بخشی از این جشن ها ، معمولاً کوفته های برنج که در سنگاپور بعضا در برگ های اصلی بامبو در برگ های پاندا پیچیده می شوند ، خورده می شوند. علاوه بر این ، مسابقات قایق اژدها اغلب در این روز در رودخانه سنگاپور برگزار می شود. هفتمین ماه از تقویم قمری چینی - معمولاً ماه اوت - با پف دود شروع می شود. این جشنواره شبح گرسنه است ، هنگامی که افراد خودشان را آماده می کنند تا اپرای چینی را تماشا کنند. پس از آن ، جشنواره اواسط پاییز  در پانزدهمین روز از ماه هشتم قمری (سپتامبر / اکتبر) نیز یک رویداد مهم در سنگاپور برقرار است. این جشن  با تزئینات فانوس بخصوص در باغ چینی جورونگ و کیک ها و خمیر لوبیا ، آجیل برای خوشحالی بیشتر مردم برگزار می شود.


جشنواره چراغهای هندو ، دیوالی ، که در محلی به عنوان Deepavali مشهور است ، در حدود اکتبر یا نوامبر برگزار می شود. در ماه ژانویه و فوریه ، ممکن است شاهد جشن تایپوسام ، یک جشنواره تامیل هندو باشیم. هندوستان کوچک به معبد سری تندیایوتاپانی در جاده تانک. جانبازان زن معمولاً به جای آن ، گلدان های شیر حمل می شوند. حدود یک هفته قبل از Deepavali Thimithi جشنواره آتش سوزی برگزار می شود که در معابد سری Mariamman در Chinatown مرتاضان مشغول راه رفتن بر روی زغال سنگ های سوزان هستند.


ماه اسلامی ماه رمضان و عید فطر در مناطق مالایی شهر خصوصاً گیلانگ سرا در سواحل شرقی یک مناسبت بزرگ است که در این دوره با تزئینات گسترده ای فعال می شود. جشنواره دیگری که توسط مالزی جشن گرفته می شود ، عید قربان است که در محلی با عنوان هری رایا حاجی مشهور است ، این دوره زمانی است که مسلمانان سفر به مکه را برای اجرای حج انجام می دهند. 
روز بودایی وسکاک ، جشن تولد بودا ساکیامونی ، به علاوه تعطیلات مسیحی روز کریسمس ، که برای آن جاده باغی به طور گسترده تزئین شده است ، و جمعه لیست تعطیلات در سنگاپور است.

 

رویدادها در تور سنگاپور

 

سنگاپور هر ساله رویدادهای بی شماری برگزار می کند. برخی از جشنواره ها و رویدادهای معروف آن شامل جشنواره غذای سنگاپور ، جایزه بزرگ سنگاپور ، جشنواره هنرهای سنگاپور ، رژه چینگای ، اجلاس جهانی غذای بزرگ و ZoukOut است.

فستیوال موسیقی یکی دیگر از جشنواره های محبوب سنگاپور است. کریسمس نیز به طور گسترده در سنگاپور جشن گرفته می شود ، فصلی که خیابان های شهر و مراکز خرید در امتداد کمربند مشهور خرید Orchard Road آن چراغانی شده و با رنگ های پر جنب و جوش تزئین شده است. علاوه بر این ، جشنواره جواهرات سنگاپور همه ساله گردشگران بیشماری را به خود جلب می کند و نمایش جواهرات گرانبها ، طلا و شاهکارهای معروف از طراحان بین المللی است.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

کد کپچا