تور شمال از مشهد

بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
موردی یافت نشد ...
هتل پامچال رشت

تور رشت از مشهد هتل پامچال

3ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا مشهد
ریلی 5,900,000 تومان
زمینی 4,500,000 تومان
هوایی 8,000,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
اقامتگاه تلارخانه بردبار رشت

تور رشت از مشهد هتل تلارخانه بردبار

2ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا مشهد
ریلی 4,300,000 تومان
زمینی 3,200,000 تومان
هوایی 6,300,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
1976small

تور ساری از مشهد هتل آسمان شهر

3ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 7,000,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
7130

تور ساری از مشهد هتل بادله

4ستاره
3 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 9,300,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
نارنج

تور ساری از مشهد هتل نارنج

3ستاره
2.5 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 7,300,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
3571

تور ساری از مشهد هتل جنگلی سالار دره

4ستاره
5 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 9,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل نوید ساری

تور مشهد به ساری هتل نوید

4ستاره
1.3 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 6,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
34313

تور ساری از مشهد هتل اسرم

3ستاره
2.8 امتیاز
از مبدا مشهد
هوایی 7,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
dd18381391e341e7939df63dd2498170_small

تور رشت از مشهد هتل اردیبهشت

2ستاره
2.4 امتیاز
از مبدا مشهد
ریلی 4,400,000 تومان
زمینی 3,200,000 تومان
هوایی 5,900,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
63d1a586bcdf429e813b671371d9e80c_large

تور رشت از مشهد هتل آپارتمان صبوری

3ستاره
2.1 امتیاز
از مبدا مشهد
ریلی 6,900,000 تومان
زمینی 4,800,000 تومان
هوایی 7,700,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
ca7643b02efa4ccc84954682143a8770_small

تور رشت از مشهد هتل غدیر

2ستاره
2.9 امتیاز
از مبدا مشهد
ریلی 4,800,000 تومان
زمینی 3,600,000 تومان
هوایی 6,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
9a93d05fdf2d4757973d7705b3e70c0c_small

تور رشت از مشهد هتل کادوس

5ستاره
3.4 امتیاز
از مبدا مشهد
زمینی 7,200,000 تومان
هوایی 10,600,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
جهت مشاوره یا خرید با مشاورین ما تماس بگیرید 02147626262
فیلتر کنید تور شمال از مشهد مسیر ارتباطی شمال مشهد هتل های شمال جاذبه های شمال رستوران های شمال
تور شمال از مشهد مسیر ارتباطی شمال مشهد هتل های شمال جاذبه های شمال رستوران های شمال

تور شمال از مشهد | تور مشهد به شمال تخفیف ویژه 30%

تور شمال از مشهد به خصوص به سمت استان مازندران از رونق زیادی برخوردار است. مشهدی ها به محض اینکه 4 روز تعطیلی پیش می آید یا اینکه مدارس تعطیل می شود راهی شمال کشور می شوند. افراد مرخصی هایشان را برای آخر تابستان و شهریور ماه نگه می دارند و به همراه خانواده یا دوستان به شمال کشور می روند. عده ای خودشان ماشین های شخصی شان را سرویس می کنند و از طریق جاده های مشهد به سمت مازندران می روند. استان گیلان به شهر مشهد کمی دور است و مشهدی ها بیشتر ترجیح می دهند که از جاذبه های استان مازندران یا استان گلستان استفاده کنند. استان گلستان به مرکزیت گرگان به خراسان نزدیک تر است و جنگل گلستان طرفداران زیادی دراد. این منطقه با برخورداری از حیات وحش منحصر به فرد و گون ههای گیاهی خاص مورد توجه طبیعت گردان حرفه ای و مردم عادی است. افرادی که تمایل داشته باشند به استان گیلان بروند معمولا از طریق هواپیما یا قطار بخشی از مسیر را طی می کنند.

عده ای نیز به جای خسته کردن خودشان در جاده های ارتباطی و سر در گم شدن در شهرهای شمال برای بازدید از جاذبه ها، با خریداری تورهای طبیعت گردی یا تورهای گروهی شمال به همراه دیگر طبیعت گردان عازم سفر می شوند. برای نمونه تور رامسر چابکسر، تور گروهی بهشهر، تور گروهی رامسر چالوس، تور گروهی ییلاق ماسال، تور مرداب انزلی تا قلعه رودخان گیلان، تور زمینی گرگان، تور نوشهر و... معمولا از طریق تورگردانان برگزار می شود و افراد با شرکت در آن ها همه فاکتورهای سفر مثل بلیط رفت و برگشت، محل اقامت و غذا(صبحانه و نهار و شام) را یکجا خریداری می کنند. برای دسترسی به اینگونه تورها می توانید از طریق موتور جستجوی تور به خصوص سایت تورگردان اقدام کنید تا از اعتبار تورها مطمئن شوید.  

مسیرهای ارتباطی تور شمال از مشهد

فاصله مشهد تا شمال مثلا تا گرگان بسته به اینکه از کدام مسیر حرکت کنید بین 592 تا 618 کیلومتر است. مسیر اول 7 ساعت و 41 دقیقه و مسیر دوم 7 ساعت و 28 دقیقه طول می کشد. اگر بخواهید از ابتدا به استان مازندران بروید برای مثال خود را به غربی ترین نقطه استان مازندران در رامسر برسانید باید از استان خراسان شمالی مسیر خود را آغاز کنید. بعد از عبور از شهرهای فاروج، روستای استاد و شهر بجنورد می توانید جاذبه های استان خراسان را هم بازدید کنید. در بجنورد می توانید سری به عمارت مفخم، بش قارداش و بابا امان بزنید. درروستای استاد می توانید به باغات میوه، مسجد تاریخی روستا، حمام صفوی، تپه تاریخی کهنه قلعه، امامزاده اولیا و... بروید. با ورود به استان گلستان می توانید از دروازه ورودی گلستان و روستای زیبای تنگراه عبور کرده و جنگل زیبای گلستان را ببینید. در این منطقه ارتفاعات بیلی کوه و رودخانه مادر سو و محوطه های باستانی خودنمایی می کند. غار میس غایه از جاذبه های تاریخی و طبیعی همین روستاست. پارک ملی گلستان و مسجد جامع گرگان نیز از جاذبه های مهم منطقه به شمار می رود. در کنار این بنای تاریخی می توانید سری هم به بازار خوش آب و رنگ نعلبندان بزنید. دریاچه زیبای توشن، پارک زیبای النگدره، جنگل سحرانگیز شصت کلا و آبشار پر خروش آن، روستای مشهور زیارت و مناظر استثنایی آن، طبیعت حیرت انگیز سردانسر، جنگل توسکستان، جهان نما و جنگل مشهور ناهارخوران فقط گوشه ای از جاذبه های طبیعی بی شمار این شهر استثنایی و زیبا است که در فاصله کوتاهی از شهر گرگان قرار گرفته اند.  

تور شمال را به صورت تور هوایی شمال نیز می توان تجربه کرد. تنها کافی است بلیط هواپیمای مشهد رشت را تهیه کرده و یکراست به استان گیلان بروید.

هتل های تور شمال از مشهد

از مهمترین هتل های شمال در استان مازندران «هتل پارسیان چالوس» است. این هتل قبلا هتل هایت نام داشته و هتلی 50 ساله به شمار می رود. مشهدی های عزی می دانند که هتل همای مشهد نیز سابقا هتل هایت نام داشته است. از دیگر هتل های پر طرفدار شمال هتل های رامسر است. از آنجا که تور رامسر همواره از رونق زیادی برخوردار است هتل های آن نیز عموما با ازدحام زیادی مواجه می شود. «هتل بام سبز رامسر» که علاوه بر هتلی مجلل با سوئیت های متنوع، کلبه های جنگلی با صفایی در میان جنگل دارد از همه مثال زدنی تر است. « هتل کارن»؛ «هتل پارسیان رامسر» که هتل قدیم رامسر هم بخشی از آن به شمار می رود و سایر هتل های رامسر قابل ذکر است. دیگر هتل های ساحلی پر فروش مازندارن، هتل هایی همچون «هتل آپارتمان ماهان» در محمود آباد، «هتل پارسیان خزر» در رامسر، «متل شهر قصه» در محمود آباد، «متل پرستو» در محمود آباد، «هتل آپارتمان دوریکا» در عباس آباد، «هتل صحرا» در نوشهر، «مجتمع اقامتی سانیا محمود آباد، متل دهکده بابلسر، هتل نارین چالوس، متل دلکده بابلسر، متل مهستان بابلسر، هتل آریان نور و... بوده اند. اگر بخواهیم هتل های استان گیلان را هم ذکر کنیم می توانیم به هتل شبستان، هتل بزرگ گیلان(کادوس گراند) در رشت، هتل ستاره دریا لنگرود، هتل رسپینا لاهیجان، هتل سفید کنار، هتل دلفین، هتل پنج ستاره فومن در کیلومتر 4 جاده ماسوله،

برای رزرو هتل در شمال کشور چه در استان مازندران و چه در استان های گیلان و گلستان می توانید به تورگردان مراجعه کنید یا اینکه تورهای ارزان قیمت شمال کشور را که تخفیف ویژه هتل ها را از آن خود کرده اند برخوردار گردید. بعضی از این هتل ها در فصول کم طرفدار تر تا 90 درصد تخفیف می خورد و سفری ارزان را برایتان رقم می زند. 

جاذبه های تور شمال از  مشهد

جاذبه های شمال از مشهد با استان گلستان شروع می شود. دروازه ورودی استان گلستان، روستای توریستی تنگراه است. این روستا مملو از تپه های تاریخی و محوطه های باستانی است. در این منطقه مناظر زیایی وجود دارند که گردشگران را سحر می کنند. غار دست کند میس قایه نیز در همین منطقه قرار گرفته است. این غاز متعلق به دوره اسلامی است. بعد از آن پارک ملی گلستان قرار دارد که محل بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد در ایران و حتی جهان است. در این پارک یک موزه حیات وحش برای نشان دادن گوشه ای از دارایی های پارک گلستان راه اندازی شده است که گردشگران می توانند از آن بازدید کنند. در مرکز استان گلستان، شهر گرگان، بد نیست از مسجد جامع عهد سلجوقی با کاشیکاری های زیبایش بازدیدی به عمل آورید. در ضمن در کنار آن بازاری رنگارنگ نیز خودنمایی می کند. از جاذبه های طبیعی این منطقه النگدره، جنگل شصت کلا، روستای زیارت، سردانسر، جنگل توسکستان و ناهارخوران است. بعد از عبور از قائم شهر می توانید از روستای کوتنا و جنگل خیره کننده آن بازدید کنید. زیارتگاه سید ابوصالح در روستایی به همین نام نیز فراموش نشود. روستای برنجستانک در 7 کیلومتری جاده قائمشهر به تهران قرار گرفته و سدی در آنجا جلوه گری می کند. این سد در منطقه حفاظت شده خیبوس قرار گرفته است. در استان مازندران هیچ کس بی توجه از کنار جنگل سیسنگان نمی گذرد. دوچرخه سواری، اسب سواری، جت اسکی و عکاسی در این پارک جنگلی استثنایی تنها بخشی از تفریحات آن است. از نوشهر و رویان می توانید خود را به رامسر برسانید. تور رامسر به تنهایی چندان جذاب است که عده ای فقط با هدف دیدن رامسر چمدان هایشان را بسته از مشهد راهی می شوند. جنگل دالخانی با دالان بهشت اش، روستای جواهر ده، کاخ مرمر و بسیاری دیدنی ها در این منطقه انتظار گردشگران را می کشند. 

کافه ها و رستوران های شمال

از مشهد که به مسیر شمال حرکت می کنید همین که استان های خراسان را رد کردید کم کم رستوران های اکبرجوجه به چشم می خورد. برای اینکه بدانید کدامیک از این رستوران ها اکبر جوجه واقعی هستند و مورغ سرج شده بهتری سرو می کنند باید از قبل تحقیق کنید وگرنه ممکن است بعد از اینکه کلی هزینه کردید متوجه شوید که این غذاخوری آن اندازه ای که فکر می کردید کیفیت نداشته است. یک سری غذاها در شمال کشور رونق بیشتری دارد. مثلا کته کبابی خاص شمال است. همان چلو کبابی را که در سایر رستوران های کشور وجود دارد، شمالی ها با کته سرو می کنند. کته به برنجی گفته می شود که آبکش نشده باشد و ترجیحا نرم تر در بیاید و شفته شود.

غذاهای مهم دیگری مثل میرزا قاسمی، باقالی قاتوق، آش مخصوص، آش ترش، شامی رشتی و غیره نیز غذاهای محلی شمال به شمار می رود که در بعضی رستوران ها سرو می شود.

از معروف ترین رستوران های شمال کشور که محبوبیت بیشتری در بین مسافران تور ارزان شمال پیدا کرده اند می توان رستوران های خاور خانم در روستای سرولات در چابکسر استان گیلان؛ رستوران محلی شور کولی در رشت؛ آشکده نوژا در رودسر؛ رستوران تی کباب در رشت؛ رستوران هتل فردین معصومی در ماسال؛ رستوران ملک در لاهیجان؛ کافه اقیانوس کاسپین در بندر انزلی؛ رستوران سنتی نیمروی در لاهیجان؛ آشکده مهدی و آش خانه حسنی در رشت؛ چایخانه چی تراولا؛ کافه سنتی چهار فصل در گیلان؛ کبابی بابک در رشت؛ بستنی مکلی شعبه رشت؛ فست فود لذیذ در رشت و... را یادآور شد.

نظرات کاربران
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نقد و بررسی
0
امتیاز میانگین از 48 کاربر برای این تور
کیفیت تور 3.88 امتیاز
-2 دیدگاه دیگر
دیدگاه شما
1 امتیاز دهید
2 دیدگاه خود را شرح دهید