تور مشهد از کرمان مسیر ارتباطی مشهد کرمان هتل های مشهد جاذبه های مشهد رستوران ها و کافه های مشهد

تور مشهد از کرمان | تور ارزان مشهد از کرمان | تور لحظه آخری مشهد | تور کرمان به مشهد

شهر مشهد هر روز از گردشگران شهرهای مختلف ایران و حتی جهان استقبال می کند. بیشتر این گردشگران مشهد را برای زیارت انتخاب می کنند و برای آمدن به مشهد لحظه شماری می کنند. این موضوع سبب شده که مشهد پایتخت معنوی جهان اسلام به شمار رود و در زمینه تور مشهد برنامه ریزی های فرهنگی و رفاهی متعددی برای پذیرش گردشگران مذهبی به این شهر تدارک دیده شود.

تورهای مختلفی به صورت تور زمینی مشهد و تور هوایی مشهد همه روزه وارد این شهر می شوند. تور مشهد از کرمان و شهرهایی مثل اهواز، تهران، یزد، ساری و شهرهای مختلف ایران بوده و روز به روز افزایش پیدا می کند. شیعیان گوشه و کنار کشور برای سفر به مشهد و پابوسی علی بن موسی الرضا لحظه شماری می کنند. سایت تورگردان در این زمینه آماده خدمت رسانی به زائران و مسافرانی است که تور مشهد را برای سفر انتخاب می کنند. این موتور جستجوی تور انواع تورها را از آژآنس های سرتاسر کشور جمع آوری کرده و بین مسافران و آژانس ها پل می زند.

تور مشهد از کرمان با قطار ؛ تور کرمان از مشهد با هواپیما ؛ تورهای زمینی ؛ هوایی و انواع مختلف تور مشهد همه روزه برقرار است و می توان با مقایسه قیمت ها، ارزان ترین تور مشهد را برای سفر انتخاب کرد. 

مسیرهای ارتباطی تور مشهد

فاصله مشهد تا کرمان بسته به مسیری که انتخاب می کنید بین 909 تا 1068 کیلومتر طول می کشد. برای پیمودن این مسیر از طریق جاده های ارتباطی، بین 9 ساعت و 48 دقیقه تا 12 ساعت و 20 دقیقه در راه خواهید بود. مسیر اول با عبور از چترود، راور، دیگ رستم، دیهوک، فردوس، بجستان، فیض آباد، تربت حیدریه و ملک آباد به مشهد می رسد. مسیر دوم طولانی تر است و ابتد از از مسیر جاذبه های کرمان مثل بم، ماهان گذر کرده و از طریق جاده شهداد-ماهان کرمان- به سمت نهبندان رفته و به مسیر سربیشه و بیرجند-زاهدان می رسد. از آن پس وارد قائن و گناباد شده در نهایت از طریق تربت حیدریه به همان مسیر اول می پیوندد.

برای رفتن به مشهد بلیط قطار کرمان به مشهد را نیز می توان تهیه کرد. ایستگاه راه آهن مشهد با معماری منحصر به فرد، برگرفته از سازه های اشکانی، در شمال شهر واقع شده است. دسترسی به ایستگاه راه آهن مشهد از همه نقاط شهر آسان است. این موضوع سبب شده که سالانه حدود 14 میلیون مسافر از طریق خطوط ریلی راه آهن به مشهد سفر کنند. برای طی کردن مسیر مشهد کرمان با قطار باید بیش از 16 ساعت در راه باشید. ایستگاه های قطار مشهد کرمان فریمان، تربت حیدریه، بجستان، طبس و زرند و... است. قطارهای این مسیر، قطار 4 ستاره و 4 تخته غزال با واگن های کوپه ای و قطار 3 ستاره و 6 تخته جوپار با واگن های کوپه ای است. 

گردشگران می توانند بلیط هواپیما نیز تهیه کنند. مسیر مشهد کرمان با هواپیما، با پروازهای چارتر یا سیستمی نزدیک به 1 ساعت و 23 دقیقه طول می کشد و فاصه آن 706 کیلومتر است. قیمت بلیط مشهد کرمان بسته به اینکه با کدام یک از وسایل ارتباطی قصد سفر داشته باشید متفاوت است.

بعضی شهرها بیشتر مقصد طبیعت ‌گردان است و این افراد هم اقامتگاه‌های بومگردی یا هتل ‌های ارزان را انتخاب می کنند چون یک طبیعت گرد ممکن است گاهی پر از خاک و گاهی خیس از آب باشد و رفت و آمدش به یک هتل لوکس دردسر ساز گردد. بر عکس، مسافران تور مشهد، بر طبق آداب زیارت با بهترین لباس ها بعد از انجام غسل زیارت به حرم امام رضا مشرف می شوند، پس از این قاعده مستثنی هستند. طبیعی است که شهرهایی مثل مشهد، پیش از هر چیز مقصدی زیارتی است و طبیعت گردی در آن بیشتر اختصاص به خود مشهدی ها دارد. از سوی دیگر باید به یاد داشت که بعضی مسافران مشهد از کشورهای ثروتمند جهان به آن رهسپار می شوند و بیش از هر چیز با هدف زیارت به مشهد می آیند. بنابراین در شهر مشهد هتل‌ های لوکس زیادی برای پذیرش این زائران احداث شده است. چون این دسته گردشگران و زائران تمایل دارند اقامتی راحت را تجربه کنند و چندین نوبت در روز به حرم بروند. اینگونه اقامتگاه ها، هتل های ارزان به شمار نمی روند. با این حال خوشبختانه مشهد علاوه بر هتل های لوکس، از انواع هتل ها با قیمت مناسب برخوردار است چرا که اقشار متفاوتی با بودجه های مختلف به این شهر سفر می کنند.

پیشنهاد می شود برای رزرو هتل های مشهد با توجه به امکانات مورد نیاز و تعداد نفراتتان دست به انتخاب بزنید. به عبارت دیگر بهتر است اینگونه بیان کنیم که هتل ها عموما اتاق های دو تخته یا سوئیت هایی 5 تخته ارائه می کنند ولی اگر جمعیتتان بیشتر است باید سراغ هتل آپارتمان ها بروید. اگر تعدادتان کم باشد ممکن است بعضی هتل ها برایتان از هتل آپارتمان ها به صرفه تر باشد. عوامل مختلفی مثل امکانات و خدمات هتل، تعداد نفرات، دوری و نزدیکی به حرم، بر قیمت هتل های مشهد تأثیر دارد.

 

جاذبه های تور مشهد

گردشگرانی که تور مشهد از کرمان را انتخاب می‌کنند گزینه‌های زیادی برای بازدید پیش رو دارند. پیش از هر چیز زیارت بارگاه منوری رضوی خودنمایی می‌کند ولی در کنارِ زیارت، فرصت برای سر زدن به سایر جاذبه های مشهد نیز به وجود می‌آید. جاذبه های گردشگری نزدیک به حرم از قبیل خانه های تاریخی، مدارس تاریخی، موزه‌ها، مراکز خرید سنتی و مدرن، مجموعه های آبیِ درون هتل ها، شهربازی های مخصوص کودکان و غیره است. از خانه های تاریخی مشهد می‌توان به خانه داروغه، خانه توکلی، خانه امیری و چند خانه دیگر در محدود خیابان های نواب صفوی و شارستان یاد کرد. مدارس تاریخی نیز عموما در همان حوالی و پایین پای حضرت حضور دارند. بخش بیشتر موزه‌های مشهد داخل حرم قرار گرفته ولی بیرون آن نیز موزه‌هایی مثل موزه مردم شناسی(حمام مهدی قلی بیگ) به چشم می‌خورد.

خوشبختانه در داخل و بیرون ورودی های حرم، چندین شهربازی برای سنین مختلف احداث شده که بعضی از آن ها کودکان را به مدتی بیش از یک ساعت نگهداری می‌کنند تا خانواده‌ها با خیال راحت به زیارت بپردازند. خدمات داخل حرم چه شهربازی‌ها، چه سایر خدمات، همگی رایگان است. مراکز خرید مهم اطراف حرم معمولا به پاساژهایی بزرگ و مدرن تبدیل شده‌اند. بعضی از آن‌ها مثل مرکز خرید آرمان بخش‌های تفریحی متنوعی دارد که در چند سال اخیر با استقبال خوبی مواجه شده است. هتل‌ها عموما از استخر و جکوزی برخوردارند ولی هتل‌های پنج ستاره مثل هتل قصر طلایی مشهد از مجموعه‌های آبی مجهزتری برخوردارند. این جاذبه‌ها بیشتر از سوی گردشگرانی که تور هوایی مشهد را انتخاب کرده اند و در هتل های نزدیک به حرم مستقر شده اند، استقبال می‌شود. مسافرانی که تور زمینی مشهد را خریداری کرده‌اند می‌توانند از جاذبه‌های بین راه مشهد و کرمان نیز بازدید کنند.

 

گردشگران و زائران عزیزی که تور مشهد از کرمان را رزرو کرده اند می توانند بعد از آمدن به مشهد از برنامه های متنوع زیارتی و سیاحتی این شهر برخوردار شوند. شهر مشهد به دلیل برخورداری از گردشگران و زائرانِ پر شمار، در زمینه های مختلفی برای رفاه حال مسافران برنامه ریزی کرده است. یکی از این زمینه ها احداث رستوران ها و کافه های متنوع در سطح شهر با منویی متنوع و متفاوت است. در این شهر از یک سو می توان سراغ انواع کباب ها، دیزی، کله پاچه و سیراب شیردون، شیشلیک، حلیم و غذاهایی از این دست رفت و از سوی دیگر می توان سراغ رستوران های بین المللی با غذاهای ایتالیایی، عربی، ترکی، افغانی و غیره را گرفت. غذاهای افغانی مثل قابلی پلو، کیچیری و کباب های افغانی نیز طعم لذیذی دارند و بد نیست  در مشهد یک پرس قالبی پلو با ماهیچه را حتما امتحان کنید. برای امتحان کردن این غذا باید به مناطق پایین شهر مشهد و شلوغه بازار گلشهر بروید و سراغ رستوران های هزاره گی، گل آقا، هانی و غیره را بگیرید. در شهر مشهد غذاهای متنوع دیگری مثل غذاهای ترکمنی از قبیل بولامه، بورک، باسترمه، سمسا، فیچه و غذای مخصوص چک درمه(چکدیرمه یا چگدیرمه) نیز یافت می شود.

با این همه اگر به دنبال غذاهای سنتی و معمول هستید می توانید از قبل، رستوران پسران کریم را برای یک چلو ماهیچه درست و حسابی رزرو کنید یا سری به رستوران های رضایی زده کبابی لذیذ نوش جان کنید. برای خوردن شیشلیک و دیزی نیز پیشنهاد می شود به رستوران های شاندیز مشهد یا طرقبه و زشک و سایر ییلاقات شهر بروید. تنوع رستوران ها و کافه ها در مشهد در حدی است که باید از قبل با توجه به اینکه چه غذایی میل دارید و چه میزان می خواهید هزینه کنید راجع به رستوران ها تحقیق کرده باشید.

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh
دیدگاه در رابطه با این تور وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.