تور مشهد از اهواز

اخبار داغ:
امکان تغییر تاریخ تور مشهد از اهواز به تاریخ دلخواه شما
رزرو تور مشهد از اهواز 2 شب تا 7 شب
تضمین کمترین قیمت
کمترین قیمت تور برای بازه ی 3 روز قبل و بعد از تاریخ جستجوی شما.
بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
موردی یافت نشد ...
mashhad-aminian-hotel-01

تور مشهد از اهواز هتل امینیان

2ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 7,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
mashhad-olympia-hotel-01

تور مشهد از اهواز هتل المپیا

2ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 8,900,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
mashhad-reza-hotel-01

تور مشهد از اهواز هتل رضا

3ستاره
3.2 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 8,600,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
Mashhad-Rosedarvishi-12
لوکس

تور مشهد از اهواز هتل رز درویشی

3ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 14,100,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
الماس مشهد

تور مشهد از اهواز هتل الماس

4ستاره
3.7 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 12,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
nghlab0

تور مشهد از اهواز هتل انقلاب

2ستاره
5 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 8,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل کوثر

تور مشهد از اهواز هتل کوثر

2ستاره
3.3 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 9,700,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هلیا

تور مشهد از اهواز هتل هلیا

3ستاره
3.4 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 9,500,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
ورودی هتل جواد مشهد

تور مشهد از اهواز هتل جواد

4ستاره
3.6 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 12,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل مشهد مشهد

تور مشهد از اهواز هتل مشهد

4ستاره
3.9 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 12,500,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل تهران مشهد

تور مشهد از اهواز هتل تهران

3ستاره
3.4 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 11,900,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
هتل الماس 2 شماره 1

تور مشهد از اهواز هتل الماس 2

5ستاره
4 امتیاز
از مبدا اهواز
هوایی 13,700,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
جهت مشاوره یا خرید با مشاورین ما تماس بگیرید 02147626262
فیلتر کنید تور مشهد از اهواز مسیر ارتباطی اهواز مشهد جاذبه های مشهد از اهواز هتل های تور اهواز به مشهد
تور مشهد از اهواز مسیر ارتباطی اهواز مشهد جاذبه های مشهد از اهواز هتل های تور اهواز به مشهد

تور مشهد از اهواز ☀️ 30% تخفیف تور هوایی اهواز به مشهد

حال همه ی ستاره ها بد می شد / یک دسته کبوتر از دلم رد می شد

وقتی که دلش هوای باریدن داشت / هر جا که نشسته بود مشهد می شد

 

انتخاب تور مشهد از اهواز به معنی نزدیک شدن به بارگاه منور امام رضا و بهره بردن از فیض روحانی زیارت است. کمتر کسی است که یک بار در عمرش به این سفر زیارتی نیامده باشد. برعکس عده ای هستند که هر ماه از هزاران کیلومتر گذشته و خود را به پنجره فولاد پیوند می زنند یا دست کم چند بار در سال در این سفر زیارتی آمده و با نقاره خانه همنوا می شوند.

مسیر اولی که مردم اهواز برای این سفر معنوی می پیمایند حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است و با خودروی شخصی حدود  ۱۸ ساعت ادامه می یابد. در طول این مسیر از شهرهای مختلفی در استان خوزستان مثل دزفول و شوش، استان لرستان(شهرهای خرم آباد و بروجرد)، استان مرکزی (اراک)، قم، سمنان(دامغان و شاهرود) و خراسان رضوی(سبزوار و نیشابور) عبور می کنند.

مسیر دوم نزدیک به ۱۷۵۰ کیلومتر است و حدودا ۱۹ ساعت با خودروی شخصی طول می کشد. در این مسیر باید از اهواز به ایذه حرکت کنند و پس از ورود به بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، با گذر از زرین شهر به کاشان برسند. بعد از آن وارد قم شده و از جاده قم به سمت مشهد راهی می شوند.

سومین مسیر زمینی۱۶۵۰ کیلومتر طول می کشد و ۱۹ ساعت فاصله است. در این مسیر هم باید از ایذه، بروجن و اصفهان عبو کنند و پس از رسیدن به اصفهان و گذر از سگزی، کوهپایه، نائین، انارک، چوپانان، جَندق، حسینیان،  طرود، شاهرود، میامی، داورزن، سبزوار و نیشابور به مشهد می رسند. غیر از این راه های دیگری مثل تور هوایی مشهد و تور مشهد به اهواز با قطار هم وجود دارد که افراد می توانند از طریق سایت تورگردان تهیه کنند.

مسیرهای ارتباطی تور مشهد از اهواز

 

فاصله مشهد تا اهواز 1621 کیلومتر است چرا که شهری از جنوب غربی کشور را به کلان شهری در شمال شرقی وصل می کند. برای استفاده از خوردوی شخصی و افتادن در جاده، سه مسیر پیش روی شماست که اولی 1627 کیلومتر (حدود 18 ساعت) ، دومی 1752 کیلومتر (19 ساعت و 19 دقیقه) و سومی 1650 کیلومتر برابر با 19 ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد. راهی نسبتا طولانی در پیش دارید و باید حتما چندین نوبت در مسیر توقف کنید و از مسیر لذت ببرید. خوشبختانه در طول راه می توانید از شهرهای استان های خوزستان، لرستان، مرکزی، قم، سمنان و خراسان رضوی عبور کنید و سری هم به جاذبه های آن ها بزنید.

برای طی کردن مسیر مشهد اهواز با قطار باید یک روز تمام در راه باشید. این مسیر 24 ساعت طول می کشد. مسیر ریلی مشهد اهواز جزو طولانی ترین مسیرهای ریلی کشور است و متاسفانه قطار سریع السیر هم در این مسیر وجود ندارد و تنها قطارهای موجود در این مسیر قطارهای 3 ستاره مهتاب، الوند و پارسی است. می توان از این فرصت استفاده کرد و حسابی از مصاحبت با همسفران لذت برد. ایستگاه های قطار اهواز مشهد در شهرهای شوش دانیال، اندیمشک، حسینه، خرم آباد، زاغه، چالانچولان، بروجرد، نوره، اراک، سلفچگان، قم، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، داورزن، سبزوار، نیشابور و ملک آباد است. گردشگرانی که قصد داشته باشند به یکی از این شهرها سفر کنند می توانند بلیط قطار مشهد اهواز را تهیه کرده و در بین راه پیاده شوند. عزیزانی که بی تاب هستند زودتر خود را به مشهد برسانند، می توانند از هواپیما استفاده کنند. مسیر مشهد اهواز با هواپیما، نزدیک به 2 ساعت طول می کشد. قیمت بلیط مشهد اهواز بسته به اینکه با کدام یک از وسایل ارتباطی قصد سفر داشته باشید متفاوت است.

جاذبه های تور مشهد از اهواز

 

در تور مشهد از اهواز آنچه پیش از هر چیز برای گردشگران اهمیت دارد رفتن به زیارت امام رضا (ع) است. با این حال بعد از روزی یک بار زیارت بد نیست سری هم به جاهای دیدنی مشهد بزنید. بسیاری از گردشگران از پارک های آبی مشهد مثل سرزمین موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان، پارک ساحلی آفتاب، مجموعه آبی هتل قصر طلایی مشهد و... استقبال بی نظیری کرده اند. از این گذشته جاذبه های تفریحی و هیجانی مشهد تنها به این محدود نمی شود. در داخل و خارج شهر، انواع بازی های مهیج در قالب شهربازی ها یا مجموعه های گردشگری مثل چالیدره برقرار است. علاقمندان می توانند از پاراگلایدر، پاراموتور، تله کابین، تله سیژ، قایق سواری، اسب سواری، رالی و همه گونه تفریحات مهیج برخوردار شوند. از جاذبه های تاریخی مشهد می توان به خانه تاریخی داروغه، خانه ملک؛ مدارس تاریخی اطراف حرم؛ مساجد مهم و تاریخی مثل مسجد گوهرشاد و مسجد هفتاد و دو تن؛ موزه های متعدد؛ باغ نادری؛ آرامگاه فردوسی؛ بقعه هارونیه و غیره اشاره کرد. ییلاقات مشهد مثل شاندیز و طرقبه، کنگ، زشک، عنبران، آب قند، کلات، ارتوکند، اخلمد، هفت حوض و پارک های داخل شهر همواره مورد توجه مشهدی ها و گردشگران تور مشهد بوده است.

مسافرینی که از طریق تور زمینی مشهد از اهواز این سفر را انتخاب کرده اند می توانند در بین راه از جاذبه های استان های خوزستان، لرستان، مرکزی، قم، سمنان و خراسان رضوی برخوردار شوند. در خراسان می توانند سری به نیشابور زده و علاوه بر بازدید از آرامگاه خیام و عطار و کمال الملک، به دهکده چوبین و باغستان های خوش آب و هوای این شهر سر بزنند. در شوش می توانند از شاذروان شوش و بقعه دانیال نبی بازدید کنند. تماشای مناظر زیبا و بکر خرم آباد و بروجرد و سایر دیدنی های استان لرستان جای خود را دارد.

 

رستوران ها و کافه های مشهد

 

تور مشهد به دلیل برخورداری از جاذبه‌های متنوع و متعدد زیارتی، سیاحتی، تفریحی و شکم گردی معروف است. تور شکم گردی مشهد به دلیل رستوران‌های فراوانی که در این شهر به شهرت رسیده‌اند با استقبال بی نظیری مواجه شده است. این رستوران‌ها از تنوع بی مثالی برخوردارند. رستوران‌های سنتی و قدیمی با ارائه انواع کباب، خورش و شیشلیک؛ رستوران‌های غذای محلی با شوله و حلیم و دیگچه؛ فست فودهای فراوان؛ رستوران‌ها و فست فودهای بین المللی مثل غذاهای ترکی، عربی، ایتالیایی و غیره؛ کافه رستوران‌ها با منویی متنوع از غذاهای ملل و جدید، کافی شاپ‌ها با انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‌ها. مهمترین غذای مشهد شیشلیک است که جزو گران ترین غذاها نیز محسوب می شود. این غذا را بیش از هر چیز، می‌توان در رستوران‌ های شاندیز پیدا کرد. غذاخوری‌هایی مثل رستوران حاج حسن شاندیز و رستوران ارم شاندیز شیشلیک‌های خوبی طبخ می کنند. شعبه‌های زیادی از رستوران شاندیز در داخل شهر مشهد و حتی در شهرهای دیگری مثل تهران، کیش و غیره افتتاح شده و طرفداران این غذاهای سنتی را به یک شکم چرانی سیر دعوت می کند. مهمترین غذای محلی و سنتی مشهد شوله است که بیشتر در مناسبت‌های عزاداری مثل محرم و صفر به صورت نذری پخته می شود و در تعداد زیاد هزاران نفر را میهمان می شوند ولی در سایر ایام و مناسبت‌ها هم می توان از رستوران‌هایی مثل بهارستان (خیابان ملاصدرا) شوله مشهدی تهیه کرد.

چند نمونه از رستوران‌های پر طرفدار مشهد، رستوران پسران کریم، رستوران رضایی مشهد، رستوران معین درباری، رستوران سدروس، رستوران پدیده شاندیز، رستوران برکت کباب، فست فود‌های بعلبک، بابا دنر، کافه‌هایی مثل کافه بخارا، کافه سلام و غیره اند. اهوازی‌های عزیز می توانند انواع غذاهای عربی را در رستوران‌های لیالی لبنان، لیالی فرات، نسیم لبنان، و فست فود بعلبک تهیه کنند. فلافل هم در همه اغذیه فروشی های مشهد یافت می شود.

 

هتل های تور اهواز به مشهد

 

برای انتخاب کردن محل اقامت در هر شهری ضرورت دارد که پیش از هر چیز هدف‌ تان را از سفر به آن شهر و بودجه موجودتان را مشخص نمایید. سفر به مشهد هم همینطور است. باید بدانید که از سفر به این شهر چه انتظاری دارید؟ می خواهید روزی چند بار به حرم بروید و زیارت کنید؟ تمایل دارید سایر تفریحات و جاذبه های سطح شهر مشهد را هم ببینید؟ چقدر می توانید هزینه کنید؟ آمارها نشان داده که بیشتر افرادی که به مشهد می آیند قصد و برنامه اولیه شان، زیارت بارگاه منور امام رضا (ع) است. به همین دلیل بیشتر هتل‌ های مشهد را در بلوار امام رضا (ع) و در نزدیکی بارگاه مقدس امام هشتم ساخته‌ اند. گران ترین هتل های مشهد مثل هتل پنج ستاره درویشی، هتل قصر بین المللی و هتل قصر طلایی نیز در همین خیابان قرار گرفته است.

نزدیک ‌بودن به حرم محاسن و سختی هایی دارد؛ از محاسن آن این است که می ‌توان به ‌راحتی و بدون اینکه هزینه ‌ای برای رفت‌ و آمد بپردازید یا وقتتان در ترافیک از دست برود، چندین دفعه در روز به حرم بروید. از معایب نزدیکی هتل به حرم نیز شلوغی خیابان‌ های اطراف و ازدحام به خصوص در مناسبت های خاص است. زائرانی که فاصله با حرم برای شان مسئله ‌ای نیست و مناطق خلوت را ترجیح می دهند معمولا از هتل های نزدیک به حرم استفاده نمی کنند. از دورترین هتل های مشهد تا حرم با خودرو کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

برای رزرو هتل های مشهد قیمت‌ های متنوعی وجود دارد. قیمت هتل در مشهد در روزهای عادی، بسته به امکانات و خدمات آن هتل، حدود ۹۰هزار تومان تا بیش از ۶۰۰هزار تومان برای هر شب در می آید.

نظرات کاربران
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نقد و بررسی
0
امتیاز میانگین از 7 کاربر برای این تور
کیفیت تور 3.29 امتیاز
-2 دیدگاه دیگر
ثبت دیدگاه و امتیاز شما
امتیاز دهید
دیدگاه خود را شرح دهید