تور یزد

بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
17854

تور یزد هتل صفائیه

5ستاره
5 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 5,900,000 تومان
هوایی 7,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
17831

تور یزد هتل مشیر الممالک

4ستاره
3.7 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 5,600,000 تومان
هوایی 7,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
عکس های هتل سنتی آواسا

تور یزد هتل آواسا

4ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 4,500,000 تومان
هوایی 7,400,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
16659

تور یزد هتل داد از تهران

4ستاره
4.75 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 6,100,000 تومان
هوایی 7,800,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
20404

تور یزد هتل موزه فهادان

4ستاره
3.3 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 5,500,000 تومان
هوایی 7,100,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
yazd-argjadid-hotel-01

تور یزد هتل ارگ جدید

4ستاره
4 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 6,300,000 تومان
هوایی 9,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
آنتیک ملک التجار

تور یزد هتل آنتیک ملک التجار

4ستاره
2.9 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 5,800,000 تومان
هوایی 8,700,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
yazd-sonatimehr-hotel-01

تور یزد هتل سنتی مهر

3ستاره
3.3 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 5,200,000 تومان
هوایی 8,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
yazd-fazeli-hotel-01

تور یزد هتل فاضلی

3ستاره
1.5 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 4,300,000 تومان
هوایی 7,200,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
yazd-firouzeh-hotel-01

تور یزد هتل فیروزه

3ستاره
3.9 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 4,200,000 تومان
هوایی 7,100,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
عکس های هتل بوتیک سنتی دربار

تور یزد مجتمع دربار

3ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 3,600,000 تومان
هوایی 6,500,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
یزدان گرد

تور یزد اقامتگاه سنتی یزدان گرد

3ستاره
4.5 امتیاز
از مبدا تهران
ریلی 3,700,000 تومان
هوایی 6,700,000 تومان
شروع قیمت برای هر نفر
با محاسبه حمل و نقل، هتل و خدمات
جهت مشاوره یا خرید با مشاورین ما تماس بگیرید 02147626262
فیلتر کنید تور یزد مسیرهای ارتباطی تور یزد هتل ها در تور یزد جاذبه های تور یزد رستوران ها در تور یزد
تور یزد مسیرهای ارتباطی تور یزد هتل ها در تور یزد جاذبه های تور یزد رستوران ها در تور یزد

تور یزد | ارزانترین نرخ تورهای یزد | مجری مستقیم با 30% تخفیف

اکثر مردم یزد مسلمان هستند. همچنین جمعیت قابل توجهی از زرتشتیان در این شهر وجود دارد. روزگاری گروه بزرگی از یهودیان یزدی در شهر ساکن بوند. پانزدهمین شهر بزرگ ایران است. از سال 2017 ، شهر تاریخی یزد توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. 

یزد از معماری بی نظیر ایرانی برخوردار و به "شهر بادگیرها" لقب گرفته است. همچنین به دلیل وجود آتشکده های زرتشتی، آبهای انبار، قنات ها (کانال های زیرزمینی)، یخچال ها، پارچه های دستباف، ابریشم بافی و شیرینی یزدی معروف است. به دلیل قدمت دوچرخه سواری و بیشترین تعداد دوچرخه در ایران به عنوان شهر دوچرخه نیز شناخته می شود.
یزد تا حد زیادی در برابر نبردهای بزرگ و نابودی و ویرانی های جنگ مصون ماند. به عنوان مثال، این شهر پناهگاه برای کسانی بود که در هنگام حمله مغول از مناطق دیگر امپراطوری فارس گریختند. 
در زمان حکومت صفویان برخی از مردم یزد مهاجرت کرده و در منطقه ای مستقر شدند که امروز در مرز ایران و افغانستان است. این شهرک که به نام یزدی نامگذاری شده بود هم اکنون شهر فراه نام دارد و با همین نام در افغانستان واقع شده است. حتی امروز نیز مردم این منطقه با لهجه ای بسیار شبیه به مردم یزد صحبت می کنند. یزد در زمان های قدیم ایساتیس نام داشت در حال حاضر نیز کاشی های برند ایساتیس در دنیا شهرت دارند. خاک کویری یزد و ایساتیس برای صنعت کاشی و سرامیک سازی بسیار مناسب است و این شهر قطب تولید کاشی و سرامیک و صادرات به منطقه می باشد. طلا فروشی نیز در یزد رونق دارد. نساجی از دیگر صنایع پر رونق در یزد است. برای حفظ بافت قدیمی یزد ساختمان های مدرن و مرتفع در شهر ممنوع است. برخی پیران شهر یزد هنوز کلماتی به زبان فرانسوی را در گویش خود دارند. این کلمات یادگار جنگ جهانی دوم است. زمانی که فرانسه به ایران حمله کرد. 

 

مسیرهای ارتباطی تور یزد


ما در تورگردان همراه شما هستیم تا تور یزد را متناسب با سلیقه و توان مالی خود رزرو نمایید. برای سفر به یزد راههای گوناگونی وجود دارد. 
تور یزد با هواپیما: پروازهای روزانه از تهران و کلان شهرهای دیگر به مقصد یزد با ایرلاین های متعدد همچون ایران ایر، آسمان و دیگر شرکت ها انجام می شود. تور یزد با هواپیما یکی از محبوب ترین راههای سفر به این شهر صنعتی و تاریخی است. فرودگاه شهید صدوقی 10 کیلومتری مرکز شهر یزد قرار دارد. فرودگاه شهید صدوقی همچنین به عنوان بخشی از کریدور مهم حمل و نقل شمال - جنوب در جمهوری اسلامی ایران خدمت می کند. 
سفر به یزد با ماشین و اتوبوس: مسیر جاده ای از تمام شهرهای ایران به یزد وجود دارد و این مسیرها با امکانات مناسب برای سفر فعال هستند. جاده های کویری به صورت آسفالت و دارای علائم رانندگی هستند. همچنین با وجود همجواری این شهر با کویر لوت بزرگترین کویر جهان این منطقه در شب کمی ترسناک است. از نکات قابل توجه در سفر زمینی به یزد وجود رمل های شنی و باتلاق های نمکی و شتربان ها در مسیر است. همچنین رانندگی در زمستان و پاییز بارانی در جاده های کویری منطقه یزد بسیار دیدنی است. اتوبوس ها نیز در شهر یزد برای سفرهای درون شهری و برون شهری وجود دارند. هزینه اتوبوس ها بسیار ارزان است. 
تور یزد با قطار: قطار روزانه از تهران به مقصد یزد همچنین مسیرهای ریلی به کلان شهرهای دیگر ایران به مقصد یزد وجود دارد. قطارهای پنج ستاره مجلل در مسیر تهران یزد، مشهد یزد و اصفهان یزد فعال هستند که هزینه ای مناسب دارند. 
تاکسی ها در یزد: مهم ترین وسیله حمل و نقل بعد از دوچرخه ها در شهر یزد تاکسی ها هستند. تاکسی ها در همه جای شهر به راحتی یافت می شوند. همچنین می توان از نرم افزارهای آنلاین کرایه تاکسی استفاده کرد. مترو هنوز در یزد وجود ندارد. به دلیل زیرساخت های تاریخی این شهر و همچنین جمعیت اندک ساکن در شهر یزد و استفاده غالب مردم از دوچرخه، وجود مترو در یزد صرفه اقتصادی ندارد. 

 

 

هتل ها در تور یزد


خوشبختانه در تور یزد هتل های متنوعی برای اقامت وجود دارند. تعدادی از خانه های سنتی اخیراً به هتل هایی سنتی و بومی تبدیل شده اند. برخی خوب هستند و بعضی دیگر افتضاح به نظر می رسد. بسیاری از آن ها با اتاق های راحت و تمیز احاطه شده اند که حیاط مرکزی آرام خانه  برای تماشای آسمان و ستاره های کویری و صرف چایی عالی به نظر می رسد. هتل های سنتی شهر نسبت به هتل های مدرن بیشتر هستند. از هتل های دوست داشتنی این شهر می توان به هتل داد 100 ساله اشاره کرد که جایزه مهمانداری برتر را از کشور آلمان دریافت کرده است. هتل داد ساختمانی تاریخی و متعلق به خانواده داد است. این ساختمان بزرگ در گذشته گاراژ برای حمل و نقل کالا بود و امروز با حفظ معماری ایرانی خود و بازسازی های زیاد تبدیل به یک هتل مدرن و سنتی شده است. هتل مشیرالممالک نیز از دیگر هتل های سنتی و بزرگ شیراز است که با ساختمان و باغ تاریخی بسیار دلنشین و خاص است. هتل فهادان یزد نیز یک هتل موزه فعال در منطقه اعیان نشین شهر یزد است. هتل فهادان یک هتل نیست و خانه ای بسیار جذاب و زیبا است که به ثبت میراث فرهنگی رسیده است. تمام وسایل این هتل قدیمی هستند و شما اجازه دارید در این موزه شب را به صبح برسانید. هتل های سنتی دیگری در یزد وجو دارد که نام بردن از تمام آنها زمان بر است. به هر حال کرایه یک خانه و هتل سنتی و تاریخی در تور یزد بسیار دیدنی تر از یک هتل مدرن و معمولی در حاشیه شهر است. این هتل ها اغلب تورهای بیابان گردی را برگزار می کنند. جنگ های شاد شبانه کویری، سافاری، شتر سواری و رصد ستارگان در کویر یزد جذاب است. 

 

جاذبه های تور یزد


جاذبه های تور یزد هر گردشگری را به سوی خود جذب می کند و محال است به یزد سفر کنید و از جاهای دیدنی یزد بازدید نکنید. به خرانق و چاک چاک (مرکز تفریحی زرتشتیان) و نارین قلعه ، میبد (قدمت آن به حداقل 2000 سال قبل از میلاد) سری بزنید. یک سفر عصرانه به دریاچه (حوض جعفر) در صحرای مجاور یزد توصیه می شود. در محلات تاریخی قدم بزنید و در پارک ها استراحت کنید. نخل تاریخی مجاور مسجد معروف یزد دیدنی است. مراسم نخل گردانی و آیین سینه زنی و نوحه خوانی در روزهای تاسوعا و عاشورا در این مکان توریستی به شدت طرفدار دارد. کوچه باغ ها و کوچه های تو در تو و سایه دار یزد و سنگفرش شده بسیار دلنشین هستند. درب های چوبی با کوبه های فلزی سوژه عکاسی هستند. بازارهای امیر چخماق و بادگیر ها نیز دیدنی هستند. روفرشی ها و پارچه ها، شال و روسری در بازارهای یزد ارزانتر از سایر شهرهاست. 
حمام سنتی (حمام میرزا رضا) واقع در شهر قدیمی و نزدیک به زندان اسکندر است. یک اسکراب خوب و ماساژ را در حمام میرزا رضا تجربه کنید. یکی از معدود حمام های ایران  که به عنوان رستوران یا موزه مورد استفاده قرار نمی گیرد همین حمام است.
شب نشینی سنتی ایرانی (سفری به زندگی ایرانی) در هتل کوهان یزد  نزدیک موزه سکه و مردم شناسی، کوچه 40، خیابان امام دیدنی است. اگر علاقه دارید فرهنگ، آداب و رسوم، سنت، ادبیات و موسیقی فارسی را تجربه کنید، وقت خود را برای رفتن به این رویداد اختصاص دهید.
در این مکان با برخی از آداب و رسوم مرتبط با گردهمایی شبانه ایرانی آشنا خواهید شد. نوشیدنی خوش آمد گویی و داستان گویی و پرده خوانی فارسی، موسیقی زنده کلاسیک فارسی (نواختن سه تار)، میوه های تازه، کیک یزدی با چای شکوفه پرتقال نارنج، روایت حکایات فارسی و یک شام خوب در این شب نشینی دوست داشتنی هستند. رزرو برای شرکت در این مراسم ضروری است.
ورزش پهلوانی، (حوالی میدان امیر چقماق). 18:30 اجرای جذاب "ورزش قهرمانانه" باستانی فارسی که ترکیبی از هنرهای رزمی، تمرینات قدرتی و هوازی با ریتم آواز و طبل سنتی ایرانی است. 

رستوران ها در تور یزد

 

رستوران ها در تور یزد توجه بسیاری را به خود جذب می کند. گردشگران می گویند اگر می خواهید فضای دوستانه تر و فرهنگی تری را تجربه کنید، رستوران های قدیمی ایرانی بهترین راه برای این امر است. بسیاری از رستوران ها، کباب استاندارد ایرانی را سرو می کنند. چند رستوران بین المللی در یزد وجود دارد که غذاهای ایتالیایی، هندی، عربی و مکزیکی را سرو می کنند. معمولاً در شهرهای گرم، اکثر اماکن بعد از ساعت 4 بعد از ظهر فعال نیستند.
در رستوران های سنتی و چای خانه هتل کهن انواع غذاهای سنتی ایرانی مانند فسنجون، قیمه و همچنین برخی غذاهای اروپایی و هندی سرو می شود. فضای خوبی دارد و در نزدیکی زندان اسکندر قرار دارد.

فروشگاه شیرینی پزی حاجی خلیفه واقع در میدان امیر چخماق به خاطر شیرینی هایش به ویژه باغلوا مشهور است. 
کافه داخل باغ دولت آباد نوشیدنی های گیاهی بسیار خنک را ارائه میدهد.
برای بهترین کباب های شیشلیک در شهر به میدان امیر چخماق بروید. در گذرگاه زیر مسجد تعدادی از غذاهای محلی و کبابی وجود دارد که می توانید آنها را با یک نان و پیاز تکمیل کنید. 
کافه کتاب با نوشیدنی گلاب، پارک شاه ابوالقاسم، کافی شاپ و کافه کتاب (در مسیر مسجد جامع به زندان الکساندر) در یزد بسیار دلنشین هستند. 
یزد با شیرینی هایش میان مردم مشهور است. ژله ها و باقلواهای بادامی، پسته ای و نارگیلی یزد، دوست داشتنی تر از هر شهر دیگر ایران است. می توان آنها را در صدها مغازه در سطح شهر خریداری کرد. همچنین سر زدن به رستوران های یزد را فراموش نکنید، رستوران هایی همچون کافه فوکا سنتی در ایوان ساختمانی تاریخی، رستوران سنتی با ساختمان تاریخی ترمه و ترنج، رستوران قیصر، رستوران خانه دوست یزد با ساختمانی تاریخی و در نهایت هتل سنتی خان دوحد تعداد اندکی از رستوران ها و کافه های زیبای شهر یزد هستند. 

 

مطالب مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نتیجه نقد و بررسی
0
خدمات تور 5.00 امتیاز
1 امتیاز دهید
خدمات تور 5
2 نقاط قوت را وارد کنید
3 نقاط ضعف را وارد کنید