امتیاز 4.33 از 5

از بین 3 رای - تور مشهد از شیراز

به این محتوا امتیاز دهید

تور مشهد از شیراز هتل مجلل درویشی | هتل 5 ستاره تاپ

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 3 شب
شروع قیمت از
2,900,000 تومان
از تاریخ : ۹ آذر

تور مشهد از شیراز هتل قصر طلایی | هتل 5ستاره

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
2,910,000 تومان
از تاریخ : ۱۲ آذر

تور مشهد از شیراز هتل کیانا | 4 ستاره

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
2,760,000 تومان
از تاریخ : ۱۲ آذر

تور مشهد از شیراز هتل سهند 1 | تور ارزان شیراز به مشهد

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
2,570,000 تومان
از تاریخ : ۹ آذر

تور مشهد از شیراز هتل رضویه | تورگردان

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
2,590,000 تومان
از تاریخ : ۹ آذر

تور مشهد از شیراز هتل الماس 2 | 10% تخفیف تور زمینی + قطار

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
3,010,000 تومان
از تاریخ : ۹ آذر

تور مشهد از شیراز هتل مدینه الرضا | 10% تخفیف

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
3,150,000 تومان
از تاریخ : ۱۲ آذر

تور مشهد از شیراز هتل قصرالضیافه | ارزان ترین تور لحظه آخری

مشاوره 02147627800 مشاوره
0.00
جزئیات تور
مبدا: شیراز
مدت : 2 شب
شروع قیمت از
3,360,000 تومان
از تاریخ : ۱۰ آذر
مشاهده نتایج بیشتر و جستجوی پیشرفته
تور مشهد از شیراز مسیر ارتباطی مشهد شیراز هتل های مشهد جاذبه های مشهد رستوران ها و کافه های مشهد

تور مشهد از شیراز | تور لحظه آخری شیراز به مشهد با تخفیف ویژه

سفر زیارتی به مشهد و بوسیدن پابوس امام هشتم، آرزوی همه شیعیان جهان است. عاشقانِ خاندان ولایت هر ساله از گوشه و کنار ایران و کشورهای دیگر خود را به شهر مشهد می رسانند تا ساعاتی در کنار پنجره فولاد و سقاخانه امام رضا آرام بگیرند. مردم شیراز از جمله ارادتمندانی هستند که همواره از کنار بارگاه شاه چراغ، برادر علی بن موسی الرضا با تور هوایی مشهد یا با قطار خود  را به این شهر می رسانند و ارادت خود را به بارگاه رضوی نشان می دهند. ورد زبان این مردم به لهجه شیرین شیرازی چنین الفاظی است:

آی جونُم، وای عمرُم، بی تابُم بِرِی دیدارِت / سر می زارُم، می افتم، به پای زُوّارِت / ای پسر موسی بن جعفر، امام رضا، کیه از تو بهتر

شیرازی ها از گذشته تا کنون جاهای دیدنی مشهد را در لیست سفرهایشان داشته اند و به همین دلیل «تور مشهد از شیراز» همه روزه برقرار است. راه های مختلفی برای سفر به مشهد از شیراز وجود دارد. با خودروی شخصی باید مسافتی بین 1300 تا 1500 کیلومتر حدود 15 تا 17 ساعت را پیمود. این مدت زمان با قطار بین 22 تا 24 ساعت طول می کشد ولی باید خاطر نشان کرد که تور مشهد از شیراز با قطار جزو شلوغ ترین محورهای ریلی ایران محسوب می شود و طرفداران زیادی دارد. قطارهای مختلف همه روزه در این مسیر در تردد هستند. مدت زمان تور هوایی مشهد از شیراز حدود 1 ساعت و 45 دقیقه است. انتخاب با خودتان است. تورگردان آماده ارائه تور مشهد از شیراز با هر وسیله نقلیه ای است که شما انتخاب کنید.

 

مسیرهای ارتباطی تور مشهد از شیراز

فاصله مشهد تا شیراز، 1347 کیلومتر و با خودروی شخصی حدود 14 ساعت است. جاده ای که شیراز را به مشهد می رساند از زرقان، مرودشت، سعادت شهر، صفاشهر، ابرکوه، تفت، یزد، اشگذر، خرانق، رباط پشت بادام، طبس، دیهوک، فردوس، بجستان، فیض آباد، تربت حیدریه و ملک آباد عبور می کند. اگر این مسیر را با اتوبوس طی کنید حدود 16 ساعت در راه خواهید بود. برای رفتن به تور مشهد شیراز با قطار، حدودا 24 ساعت در راه خواهید بود یعنی یک روز تمام را در قطار، زندگی خواهید کرد بنابراین برای گذراندن بهترین لحظات برنامه ریزی کنید. متاسفانه این مسیر قطار سریع السیر ندارد پس سعی کنید همسفران خوبی انتخاب کنید؛ اگر در کوپه ای بیفتید و از شانس بد از هم‌کوپه‌ای هایتان راضی نباشید روز اول یا آخر سفرتان خراب می شود. این خط ریلی از یزد و خراسان جنوبی هم عبور کرده و در زیباشهر، باجگاه، فتح آزاد سفلی، زرقان، دشت بال، عماد آباد، رحمت آباد، قوام آباد، اکبرآباد، ابرکوه، صفا شهر، ده شیر، فراشاه، زارچ، تفت، ساغند، حسن آباد، فردوس، طبس، بجستان، اصفهک، زین آباد، یونسی، فیض آباد، تربت حیدریه و ملک آباد توقف دارد.

برای سفر به مشهد شیرازی ها با گزینه سریع تری هم روبرو هستند. مسیر هوایی شیراز مشهد و مشهد به شیراز همه روزه در جریان است و در این مسیر ایرلاین های متنوعی مثل ایرتور، سپهران، زاگرس، هواپیمایی آتا، زاگرس و کاسپین، پرواز دارند. مسیر مشهد شیراز با هواپیما، حدود یک ساعت و 44 دقیقه طول می کشد.

هر ساله حدود 30 میلیون گردشگر تور مشهد را انتخاب می کنند. مسئولین گردشگری و سرمایه گذاران نیز از این فرصت استفاده کرده و خود را برای خدمت رسانی به این همه زائر و گردشگر آماده کرده اند. از تدابیرِ اندیشیده شده این است که اقامتگاه ها و هتل های متعددی در جای جای این شهر احداث شده تا میزبان خیل عظیم زوّار بارگاه منور رضوی باشند. مراکز اقامتی مشهد در چند دسته جای می گیرند: هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانسراها، اقامتگاه های بومگردی، زائرسراهای سازمانی و خانه ها. از میان این همه مرکز اقامتی، هتل های نزدیک به حرم در مشهد با استقبال بیشتری مواجه می شوند. در این محدوده انواع هتل های یک ستاره، دو ستاره، سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره احداث شده اند. مهمترین هتل های پنج ستاره مشهد هتل مجلل درویشی، هتل بین المللی قصر و هتل قصر طلایی در خیابان امام رضای مشهد هستند. هتل هایی همچون هتل همای 1 و 2، هتل پردیسان، هتل مدینه الرضا، هتل پدیده شاندیز، هتل سی نور و غیره چند نمونه از هتل های پنج ستاره مشهد به شمار می روند.

هتل های چهارستاره مشهد از قبیل هتل هتل تارا( 10 دقیقه تا حرم)، هتل الماس 1، هتل الغدیر، هتل جواهر شرق مشهد، هتل جواد مشهد و بسیاری هتل های دیگر هستند. در اطراف حرم هتل های 2 ستاره نیز با امکانات اقامتی و رفاهیِ در خور وجود دارد. بعضی از این هتل ها، هتل مرمر، هتل هرند، هتل آریا، هتل پارسه، هتل فجر مشهد و... هستند. هتل های مشهد از امکانات و خدمات متنوعی برخوردارند و به نسبت نوع ستاره آن ها و هزینه ای که برای رزرو پرداخت می کنید تفاوت دارند. بعضی هتل های مشهد از مجموعه های آبی، خدمات تخصصی اسپا، مهد کودک برای نگهداری بچه ها، سالن های ورزشی و... برخوردار هستند. 

جاذبه های تور مشهد از شیراز

گردشگرانی که از شیراز به تور مشهد آمده اند می توانند بعد از زیارت امام رضا (ع) از جاذبه های گردشگری مشهد دیدن کنند. مهمترین جاذبه های مشهد، پارک های آبی مثل موج های خروشان و پارک آبی ایرانیان؛ شهر بازی های موضوعی به خصوص برای کودکان مثل شهر مشاغل کارالند؛ موزه های متعدد؛ مکان های تاریخی مشهد مثل خانه های تاریخی داروغه و ملک، مدارس تاریخی، بقعه هارونیه، آرامگاه نادر و فردوسی؛ ییلاقاتی مثل شاندیز و طرقبه مشهد؛ پارک های درون شهر، باغ گیاهشناسی، بوستان گل ها و پارک های مخصوص بانوان؛ مراکز خرید متعدد با جاذبه های گردشگری مثل برج آرمیتاژ، ویلاژ توریست، مرکز خرید و پردیس سینمایی اطلس و... می باشد.

علاوه بر جاهای دیدنی مشهد و دیدنی های اطراف شهر مشهد در مسیر مشهد شیراز شهرها و روستاهایی وجود دارند که جزو مناطق مهم گردشگری محسوب می شوند. از مهمترین جاذبه های بین راهی مشهد شیراز می توان به سعادت شهر در جاده مرودشت سیوند؛ گور دخمه در صفا شهر و روستای قصر یعقوب؛ سرو ابر کوه و خانه آقا زاده؛ جاذبه های تفت یزد مثل باغ صدری و میدان شاه ولی؛ جاذبه های بی نظیر یزد همچون میدان خان، باغ دولت آباد، خانه لاری ها، میدان امیر چخماق و مسجد جامع یزد؛ روستای تاریخی خرانق با 4500 سال قدمت؛ رباط پشت بادام؛ جاذبه های طبس مثل باغ گلشن، کویر نوردی، کال جنی، چشمه مرتضی علی، سد تاخیر و امامزاده حسین بن موسی (ع)؛ روستای ازمیغان؛ جاهای دیدنی سبزوار و دیدنی های مهم نیشابور از قبیل آرامگاه عطار، کمال الملک، دهکده چوبین و... اشاره کرد. می توان سفر مشهد شیراز را به گونه ای تنظیم کرد که از یک سو با تور هوایی مشهد شیراز سفر کرد و از سوی دیگر تور زمینی مشهد را تجربه نمود. بدین شکل برای رفتن به هر یک از این جاذبه ها فرصت کافی وجود دارد.

 

یکی از مهمترین و خوشمزه ترین بخش های تور مشهد، شکم گردی و تور غذا است. مشهد بهترین رستوران ها و خوشمزه ترین غذاهای رستورانی کشور را دارد. هر کس طعم شیشلیک و شوله مشهدی را چشیده باشد عاشق آن خواهد شد. از آن جایی که خود مشهدی ها علاقه زیادی به رستوران گردی دارند، غذاخوری ها در این شهر رونق زیادی گرفته است. به خصوص رستوران های مناطق ییلاقی مثل رستوران های شاندیز و طرقبه حال و هوای دیگری دارد. افرادی که برای عوض کردن آب و هوا به ییلاقات رفته باشند می توانند رستوران صفدر شاندیزی، رستوران حاج حسن شاندیز، رستوران ارم و... را ببینند. رستوران های شاندیز مشهد آنچنان شهرت یافته اند که شعبه های متعددی از آن ها با همین نام ها در شهرهای پر گردشگر مثل کیش و تهران احداث شده اند. مهمترین غذای رستوران های شاندیز، شیشلیک است. همچنین مهمترین رستوران های مشهد که از قدیم بر سر کار بوده اند، رستوران پسران کریم با چلو ماهیچه های معروف، رستوران رضایی با کباب های خوشمزه و رستوران معین درباری می باشند. رستوران های جدید که طرفداران زیادی پیدا کرده اند از قبیل رستوران های سدروس، رستوران معلق در دهکده شاندیز، رستوران باغ زیتون، رستوران ترکی برکت کباب؛ رستوران بام کوهسر در ارتفاعات مشهد؛ رستوران الماس در نزدیکی حرم؛ رستوران بابا قدرت در مجموعه ای تفریحی گردشگری؛ رستوران راستگو و... می باشند. مهمترین فست فودهای مشهد عبارتند از: رستوران ایتالیایی لیو با منوی پنه، پننی و...،  بابا دنر با غذاهای ترکی. مهمترین رستوران های عربی مشهد عبارتند از: نسیم لبنان، لیالی لبنان و فست فود بعلبک. مهمترین کافه های مشهد عبارتند از: کافه سیلوانا در بلوار ملک آباد مشهد، کافه کوک و کافه کیوسک با طراحی جذاب و زیبا در بلوار خیام مشهد، کافه لیون، کافه رستوران سیکس کلاب و...

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.

 کد کپچا
1 دیدگاه در رابطه این مطلب وجود دارد.
0   نفر این مطلب را پسندیده اند.