تورگردان موتور جستجوی تور لحظه آخری

تور مشهد از کاشان
صفحه اصلی تور داخلی تور مشهد از کاشان

تور مشهد از کاشان

تور مشهد از کاشان مسیر ارتباطی مشهد کاشان هتل های مشهد جاذبه های مشهد رستوران ها و کافه های مشهد

تور مشهد از کاشان | تور لحظه آخری مشهد از کاشان | تور کاشان به مشهد

روزی نیست که زائرانی از شهرهای مختلف ایران تور مشهد را مقصد خود قرار ندهند و برای درک محضر امام رضا (ع) راهی این سفر زیارتی نشوند. شهر کاشان نیز با اینکه خود یکی از پر گردشگرترین شهرهای کشور به شمار می رود همواره مسافرانی را به مشهد اعزام کرده است. این روند همچنان ادامه دارد. مردم غیور و مذهبی کاشان برای زیارت و برخورداری از جاذبه های گردشگری مشهد از قبیل جاذبه های تاریخی، جاذبه های طبیعی و جاذبه های تفریحی به این شهر سفر می کنند. مشهد علاوه بر بارگاه امام رضا، با خانه های تاریخی مثل خانه داروغه و خانه ملک؛ اماکن تاریخی مثل آرامگاه فردوسی و پیر پالان دوز؛ موزه های غنی متعدد مثل موزه فرش، قرآن و مسکوکات؛ ییلاقات خوش آب و هوا مثل طرقبه، شاندیز، عنبران، زشک و...؛ مراکز خرید متعدد با رویکرد گردشگری مشتمل بر بخش های تفریحی مثل شهر بازی و پردیس های سینمایی؛ رستوران های معروف برای شکم گردی؛ غذاهای لذیذ و محلی؛ هتل های خوب و مهمانسراهای شایسته؛ پارک های جنگلی و بوستان های پر گل و بلبل؛ سوغاتی های خاص مثل زرشک ، زعفران، سنگ های قیمتی و... گردشگران را سرگرم می کند.

تورمشهد از کاشان به شیوه های مختلفِ تور زمینی مشهد و تور هوایی مشهد کاشان برگزار می شود. برای این سفر می توان علاوه بر تهیه بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس برای برخورداری از انواع هتل های چند ستاره یا آپارتمان ها و مهمانسراها به سراغ تور مشهد از کاشان رفت. این خدمات از طریق سایت تورگردان به بهترین نحو ارائه می شود و تورهای ترکیبی متناسب با نیاز و سلیقه مسافران به راه می افتد. برای سفر به شهر مشهد پیش از هر چیز تورهای مختلف را بررسی و با مقایسه قیمت ها تور مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مسیرهای ارتباطی تور مشهد

برای رفتن از کاشان به مشهد سه مسیر جاده ای وجود دارد که اولی 1043 کیلومتر است و حدود 10 ساعت و 46 دقیقه طول می کشد. مسیر دوم 1192 کیلومتر است و حدود 13 ساعت به طول می انجامد. مسیر سوم با 1185 کیلومتر مسافت، از همه طولانی تر است و 13 ساعت و 16 دقیقه زمان می برد. مسیر اول از مناطق خوش آب و هوایی مثل سمنان و شاهرود می گذرد و دست آخر از طریق نیشابور به مشهد می رسد. مسیر دوم بعد از عبور از بیارجمند و مناطقی در مرکز کشور نهایتا از مسیر نیشابور وارد مشهد می شود. مسیر سوم کاملا متفاوت است و از راهی نسبتا کویری از خور و بیابانک در استان اصفهان و بعد طبس در استان یزد عبور کرده و دست آخر از سمت تربت حیدریه به مشهد می رسد.

برای طی کردن مسیر مشهد کاشان با قطار باید از قطار مشهد اصفهان استفاده کرد چون این خط در کاشان ایستگاه دارد. مسیر ریلی مشهد کاشان 15 ساعته است. قطارهای موجود در این مسیر قطار پلور سبز با 10 کوپه 4 تخته و قطار 6 تخته پارسی از شرکت حمل و نقل جوپار می باشند. مسیر مشهد کاشان قطارهای سریع السیر ندارد. این قطار در ایستگاه های بین راهی کاشمر، سبزوار، اسفراین، شاهرود، دامغان، سمنان، گرمسار، پیشوا، تهران و فیروزآباد توقف دارد. افرادی که قصد سفر به این شهرها را دارند می توانند در میانه راه پیاده شوند. مسافران و زائرانی که تمایل دارند بیشتر وقتشان را در خود مشهد بگذرانند می توانند هر دو مسیر رفت و برگشت یا یکی از آن ها را با هواپیما سفر کنند. مسیر مشهد کاشان با هواپیما، 1 ساعت و 20 دقیقه است و از طریق هواپیماهای تابان انجام می شود. قیمت بلیط مشهد کاشان بسته به اینکه با کدام یک از وسایل ارتباطی قصد سفر داشته باشید متفاوت است.

بعضی شهرها بیشتر برای طبیعت ‌گردان جالب توجه است و این افراد هم هتل ‌های ارزان یا اقامتگاه های بومگردی را ترجیح می ‌دهند اما تورهایی مثل تور مشهد، پیش از هر چیز مقصدی زیارتی است تا مقصدی برای طبیعت گردی. به خصو اینکه مسافرانی از کشورهای ثروتمند جهان به آن سفر می کنند. بنابراین در شهر مشهد هتل‌ های لوکس بیشتر ساخته می شود چون گردشگران و زائران تمایل دارند اقامتی راحت را تجربه کنند و با برخورداری از امکانات گردشگری و خدمات تفریحی داخل هتل ها از رفتن به سایر مراکز بی نیاز شوند. طبیعی است که اینگونه اقامتگاه ها، هتل های ارزان به شمار نمی روند. خوشبختانه مشهد علاوه بر هتل های لوکس، از انواع هتل ها با قیمت مناسب ولی با امکانات کافی برخوردار است چرا که اقشار متفاوتی با بودجه های مختلف به این شهر سفر می کنند.

پیشنهاد می شود برای رزرو هتل های مشهد به تعداد مسافران و امکانات مورد نیاز توجه کنید تا بتوانید بهترین هتل را متناسب با بودجه ‌تان انتخاب کنید. بیشتر افراد بر این باورند که با رزرو هتل‌ آپارتمان در مشهد هزینه ‌های اقامت ‌شان کمتر می شود ولی در واقع هتل‌ آپارتمان ‌ها همیشه ارزان‌ تر نیستند. هتل آپارتمان ها بیشتر به افرادی که با جمعیت بیشتر به سفر آمده اند توصیه می شود چون واحدهای اقامتی بزرگی است که ظرفیت تعداد بیشتری از مسافران را دارد؛ بنابراین اگر جمعیتتان دو تا پنج نفر است شاید بتوانید در هتل ها قیمت های مناسب تری از هتل آپارتمان ها پیدا کنید.  عوامل مختلفی مثل امکانات و خدمات هتل و دوری و نزدیکی به حرم، بر قیمت هتل های مشهد تأثیر دارد. این قیمت ها برای هر شب بین 90 هزار تومان تا 1 میلیون تومان نوسان دارد.  

 

جاذبه های تور مشهد

علاقمندان به تور مشهد از کاشان هر ساله با آمدن به این شهر علاوه بر زیارت از جاذبه های مهمی دیدن می کنند که در شهر خودشان نمونه اش وجود ندارد. شاید کاشان به برخورداری از خانه های تاریخی و مساجد و بناهای مهم معروف باشد ولی در آن خبری از پیست اسکی، تله کابین، تله سیژ، پارک آبی و انوع و اقسام پارک ها و تفریحات نیست. مشهد در دهه اخیر به واسطه مراکز گردشگری متعددی که تاسیس کرده است با استقبال بی سابقه ای از سوی علاقمندان به تور مشهد مواجه شده است. پارک های آبی مشهد که جزو نخستین ها در ایران به شمار می رفتند مجهز به جدیدترین بازی های آبی و امکانات درمانی مثل ماساژ و اسپا هستند. مراکز گردشگری متعددی در مراکز خرید و پردیس ‌های سینمایی راه افتاده است که در آن می توان با یک تیر چند نشان زد. می توان از یک سو به خرید، تماشای نمایش سینمایی یا تئاتر مشغول شد و از سوی دیگر در همان مکان به شهربازی های موضوعی رفت. بهترین مثال برای این مراکز، برج آرمیتاژ گلشن در خیابان هفت تیر مشهد است که در آن می توان با تهیه توریست کارت یک روز تمام سرگرم شد. مشهد از پارک های جنگلی در داخل حریم شهری برخوردار است و بعضی از آن ها به پارک اختصاصی بانوان تبدیل شده تا خانم ها بتوانند بدون حجاب و به راحتی در آن حاضر شوند و تور ارزان مشهد را تجربه کنند.

در بین راه مشهد و کاشان جاذبه های متنوع دیگری پیش رویتان قرار می گیرد. می توانید سری به مناطق کویری استان اصفهان زده و کویر مصر در خور و بیابانک، آبشارهای نمکی و روستاهای متعدد را دیده پس از آن از شهر دیدنی نائین بازدید کنید. از آنجا که گذر کردید وارد کویر طبس می شوید. آنجا نیز با جاذبه های متعدد طبیعی مثل کال جنی وچشمه مرتضی علی روبرو هستید.

تور مشهد به دلیل برخورداری از جاذبه‌ های متنوع و متعدد زیارتی، تفریحی و شکم گردی مشهور است. تور غذا در مشهد به لطف رستوران‌های فراوان جزو برترین های کشور است. این رستوران‌ ها از تنوع زیادی برخوردارند. رستوران‌های سنتی و قدیمی با ارائه انواع کباب، خورش و شیشلیک؛ رستوران‌های غذای سنتی با شوله و حلیم و کله پاچه؛ فست فودهای فراوان؛ رستوران‌ ها و فست فودهای بین‌المللی مثل غذاهای ایتالیایی، ترکی، عربی، افغانی و... ؛ کافه رستوران ‌ها با منویی متنوع از غذاهای خارجی و جدید، کافی شاپ‌ ها با انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی ‌ها. مهمترین غذای مشهد شیشلیک است که جزو گران ترین غذاها نیز محسوب می شود و در رستوران های حاج حسن شاندیز و رستوران ارم شاندیز پیدا می شود. شعبه‌ های زیادی از رستوران شاندیز در داخل شهر و حتی در شهرهای دیگری مثل تهران، کیش و غیره افتتاح شده و طرفداران این غذاهای سنتی را به یک شکم چرانی سیر دعوت می کند. مهمترین غذای محلی و سنتی مشهد شوله است که بیشتر در عزاداری ها و ایام محرم و صفر به صورت نذری برای هزاران نفر پخته می شود. ولی در سایر ایام و مناسبت‌ها و برای کسانی که تور مشهد از کاشان را تهیه کرده اند، می توان از رستوران‌هایی مثل بهارستان (خیابان ملاصدرا) شوله مشهدی تهیه کرد.

چند نمونه از پر طرفدارترین رستوران‌ های مشهد، رستوران های رضایی مشهد، رستوران پسران کریم، رستوران های معین درباری، رستوران شورورزی، رستوران های  سدروس، رستوران پدیده شاندیز، رستوران بام کوهسر، رستوران برکت کباب، رستوران هوایی دهکده شاندیز، رستوران تشریفات مشهد؛ فست فود‌های بعلبک، بابا دنر، رستوران های هتل درویشی و هتل قصر طلایی؛ کافه‌هایی مثل کافه بخارا، کافه سلام و غیره می باشند.

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh