تور مازندران

بهترین‌ها ارزان‌ترین تورهای لاکچری
فیلتر کنید تور مازندران مسیرهای ارتباطی هتل‌ها جاذبه‌ها رستوران‌ها
تور مازندران مسیرهای ارتباطی هتل‌ها جاذبه‌ها رستوران‌ها

تور ارزان مازندران | تورهای لحظه آخری تورگردان | مجری مستقیم

سکونت انسان در منطقه مازندران حداقل به 75000 سال پیش باز می گردد. حفاری های اخیر در کوه تپه در رستمكلا ، اثبات این امر را نشان می دهد كه این منطقه بیش از 5000 سال است كه در آن شهر نشینی وجود دارد ، و این منطقه یكی از مهمترین اماكن تاریخی ایران به حساب می آید. این استان نقش مهمی در توسعه فرهنگی و شهری ایفا کرده است. مازندران یکی از قدیمی ترین مناطق است که دارای میراث عشایری قابل توجهی نیست ، بنابراین از نظر فرهنگی کم تحرک است. مردمان بومی منطقه شامل قوم مازندرانی ها هستند که به یک زبان ایرانی صحبت می کنند که بیشتر از همه شبیه به زبان گیلکی و سنسیسری است ، اما دارای شباهت های واجی معمولی به چندین زبان قفقازی است که تاریخچه منطقه و اقوام آن را منعکس می کند. در اوایل قرن بیستم رضا شاه با احداث هفت راه و راه آهن جدید ، البرز شمالی را به دامنه های جنوبی وصل کرد. در ساحل جنوبی دریای خزر واقع شده است و با استان های روسیه (در سراسر دریا) ، گلستان ، سمنان ، تهران ، البرز ، قزوین و گیلان هم مرز است. ساری بزرگترین شهر و مرکز استان مازندران است.  با رزرو تور هوایی مازندران می توان از این منطقه با فرهنگ و تاریخ و طبیعت غنی بازدید داشت.

در زمان سلطنت فتحعلی شاه قاجار ، منطقه حاکم بر مازندران به عنوان یک منطقه تفریحی مورد توجه قرار گرفت. شاه عباس اول از طرف مادرش ، مازندران را در امپراتوری صفوی خود گنجانید و بسیاری از ارمنی ها ، چرکی ها ، گرجی ها ، کردها و ترک های قاجار را وادار به اسکان در مازندران کرد. پیترو دلا واله از یکی شهرهای نزدیک فیروزکوه در مازندران بازدید کرد و خاطرنشان کرد: زنان مازندرانی هرگز حجاب نمی پوشیدند و از صحبت با بیگانگان دریغ نکردند. وی همچنین به میزان بسیار زیاد گرجی ها در منطقه اشاره کرد.

مسیرهای ارتباطی تور مازندران

 

بر خلاف دیگر نقاط ایران ، مازندران توسط رودخانه های متعدد ، یا ماسه های کوهستانی آبرسانی می شود. مسافر آلمانی Gmelin ، که از مازندران بازدید کرده است می گوید در مکانی در هشت مایلی جاده رشت به آموت  250 مورد از این گونه جریان ها دیده می شود که بسیاری از آنها به قدری گسترده و عمیق هستند که عبور از آنها برای چند هفته هم غیر ممکن است.

استان مازندران به طور طبیعی تحت تأثیر عرض جغرافیایی ، ارتفاعات البرز ، ارتفاع از سطح دریا ، فاصله از دریا و مناطق بی ثمر جنوب ترکمنستان ، جریانهای هوایی محلی و منطقه ای و پوشش گیاهی همه کاره قرار می گیرد. بنابراین باعث می شود آب و هوای استان به سه نوع تقسیم شود: آب و هوای معتدل کاسپین با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های معتدل و مرطوب. آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان های طولانی ، سرد و انجمادی و تابستان های معتدل و کوتاه و هوای سرد کوهستانی با زمستان های انجمادی طولانی و تابستان های سرد. به نسبت همین آب و هوای متغیر رفت و آمد در این منطقه برای دسترسی به روستاهای کوهستانی در فصول سرد سال کمی دشوار است.ایستگاه قطار مازندران اولین ایستگاه راه آهن مدرن این شهر است و قدمت آن از سلسله پهلوی است.

مازندران از طریق جاده هراز (آمل-رودهن) ، جاده کندوان (چالوس-کرج) و جاده فیروزکوه (قائم شهر - رودهن) به تهران وصل می شود. فرودگاه دشت ناز با خدمت به پایتخت ساری ، فرودگاه نوشهر و فرودگاه بین المللی رامسر فرودگاه های داخلی است که استان را به مناطق دیگر کشور وصل می کند. ایستگاه راه آهن در شهرهای گرگان، سبزدشت، بندر ترکمن، بندر گز، گلوگاه، بهشهر، رستمكلا، امیرآباد، نکا، نوبخت، ساری، قائمشهر، شیرگاه، پل سفید، سوادکوه، سرخ آباد، ورسک، دگول، گادوک، فیروزکوه، زرین دشت، سیمین دشت، کبوتر دره، بنکوه وجود دارد. مازندران توسط اداره راه آهن شمال به راه آهن ایران خدمت می کند. 

هتل ها در تور مازندران

 

هتل های مازندران و خانه های سنتی، بومگردی، ویلاها و کلبه های چوبی برای اقامت بیشمار هستند. در اینجا تنها به تعدادی از آنها اشاره می شود. هتل دیزین برای اسکی عالی است. احساس امنیت موجود در آن یک امتیاز مثبت برای آن است. شام در این هتل بیشتر کباب انواع مختلف با چیپس و ترشی و یک بوفه سالادی اختیاری است. کافه در هتل وجود دارد. برخی از امکانات تفریحی مانند اتاق های بیلیارد و اتاق های شیشه وجود دارد. منظره ها زیبا هستند و دامنه ها بسیار مفید هستند. هتل پارسیان آزادی در مقایسه با هتل های سراسر جهان ممکن است شما آن را به عنوان یک هتل چهار ستاره خوش شانس بپذیرید! به این دلیل که طبیعت اطراف هتل خارق العاده است و منظره ها غیرقابل باور به نظر می رسد.اتاق تمیز است. مکان مناسب است. دریای کاسپین از پنجره هتل دیده می شود حمام بسیار تمیز است. 

هتل لیلیوم، زیبا با اتاق های دنج و واقعاً تمیز است. همچنین از جنگل و دریا چشم اندازی عالی دارد. کیفیت صبحانه مانند سایر هتل های برتر ایران بسیار بالاست. همه چیز در این هتل واقعاً عالی است و ما در ابتدای ورود استقبال گرمی داشتیم. هتل سالار دره در یک مکان زیبا قرار دارد. هتل در فاصله 15 کیلومتری شهر ساری در یک منطقه جنگلی زیبا قرار دارد. اتاق ها مناسب بودند ، تهویه مطبوع خوب بود ، کارکنان مهربان بودند ، قیمت بسیار بالا و صبحانه معمولی بود. هتل ویژه جنگلی توچال در ایران هیچ هتل مشابهی ندارد. به سبک چینی و هندی تزئین شده است. در این هتل همه چیز نظم خوبی دارد و کارکنان مودب و همدل بودند. صبحانه قابل قبول است در حالی که می تواند بهبود یابد و بهتر شود. کلبه هایی در حیاط هتل وجود دارد که با حصار از جنگل جدا شده است. 

جاذبه ها در تور مازندران 

 

چشمه باداب سورت در جنوب ساری قرار دارد و یکی از دیدنی ترین مناطق مازندران به حساب می آید. در ارتفاع 1841 متر از سطح دریا واقع شده است. تخمین زده می شود که چشمه در دوره پالئوسن به عنوان آخرین چین در رشته کوه البرز شکل گرفته است. دریاچه عباس آباد ، واقع در جنوب شرقی شهر بهشهر ، در وسط جنگل ، دریاچه ای جالب با مساحتی در حدود 10 هکتار است.از آنجا که شاه عباس ، پادشاه صفوی ، مسئولیت ساخت و سازها در این مجاورت را بر عهده داشت ، این دریاچه به نام وی نامگذاری شده است. سد داریوک ، تنکابن حدود یک هکتار وسعت دارد و روبروی چم چم در دامنه های بیرون کوهستان دال کامار واقع شده است. عمق آن در حدود 5 متر است. این منطقه توسط مراتع احاطه شده است ، بنابراین زیستگاهی برای پرندگان بومی و حیوانات وحشی فراهم می کند. زیبایی طبیعی و چشم انداز فوق العاده آن علاوه بر اینکه محلی برای انجام اقدامات درمانی و تحقیقاتی است ، اهمیت دریاچه را نیز افزایش داده است.

دریاچه استخر پشت نکا که بیش از 6 هکتار وسعت دارد ، در دهکده Estakhr-Posht در کنار رودخانه زروم واقع شده است. شباهت زیادی به یک سوراخ بزرگ و مدور آب دارد که توسط مزارع برنج احاطه شده است. فاقد هرگونه خدمات خدماتی است.این دریاچه از طریق جاده جنگلی زیبای شهر نکا با وسایل نقلیه قابل دسترسی است. دره و رود زروم به جاذبه های گردشگری آن می افزاید. دریاچه چورت نیز دیدنی است. هوای مه آلود اطراف دریاچه ، درختانی که ریشه آن در پایین آن است ، صدای حیوانات و پرندگانی که در سکوت جنگل به گوش می رسند این محیط را وهم انگیز کرده است. فیل بند به دلیل ارتفاعات 2700 متری دارای به سرزمین ابرها و سقف مازندران معروف است. برای رهایی از هوای گرم در بهار و تابستان ، این مکان بهترین منطقه است. 

رستوران ها در تور مازندران 

 

مالابیج : غذایی با ماهی سفید که با سبزیجات معطر ، گردو ، سس انار ، نمک ، فلفل و مرزنجوش تهیه شده و روی حرارت و آتش زیاد پخته می شود. 

ناز خاتون : مواد تشکیل دهنده این غذا شامل گوجه فرنگی ، پیاز رنده شده ، آب غوره ، نعناع خشک ، آب انار و سس به غیر از بادمجان است. به دلیل اینکه بادمجان کبابی می شود ، این غذا کالری و چربی کمی دارد.

بقاله وبیج یک غذای خوشمزه ، تهیه شده از لوبیا، شوید خشک ، تخم مرغ ، سیر ، کره و روغن ، ادویه جات ترشی جات همراه با برنج و زیتون ، ماهی شور و ماست سرو می شود. 

کادو باره:یک غذای مناسب برای گیاهخواران و کسانی که رژیم هستند ، از سیب زمینی ، کدو سبز ، گوجه فرنگی ، پیاز ، سیر ، تخم مرغ و ادویه جات ترشی جات تهیه شده است. 

آقوز موسم: داشتن طعم ترش و شیرین باعث شده این غذا در بین مازندرانی ها بسیار محبوب شود. عناصر اصلی تهیه این خورش وسوسه انگیز مرغ خرد شده ، آب انار ، آب پرتقال ، زعفران ، پیاز ، آلو و گردوی خرد شده است. برای تهیه طعم ترش آن می توان انارهای ترش استفاده کرد.

مرغ ترش :غذای سنتی ایرانی که با آب سیر و آب پرتقال از انواع دیگر خورش ترش ایرانی متمایز است. برای تهیه این ظرف از مرغ ، پیاز ، سیر ، آب پرتقال ، تره فرنگی ، سبزیجات خرد شده (جعفری ، کتانترو و نعناع) ، آب ، تخم مرغ ، نمک و فلفل استفاده می شود.

میرزا قاسمی : بادمجان ، گوجه فرنگی ، سیر ، تخم مرغ ، ادویه جات ترشی جات و آب گوجه فرنگی برای تهیه این غذا استفاده می شود و آنچه که آن را استثنایی می کند تخم مرغ های کبابی است.اینها فقط بعضی از غذاهای قابل توجه مازندران هستند و با رزرو تور هوایی مازندران ، بقیه آنها را می توان کشف کرد.

نظرات کاربران
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد
نقد و بررسی
0
امتیاز میانگین از 1 کاربر برای این تور
کیفیت تور 5.00 امتیاز
-2 دیدگاه دیگر
ثبت دیدگاه و امتیاز شما
امتیاز دهید
دیدگاه خود را شرح دهید