تور یزد نوروز 99

    حذف از علاقه مندی
از مبدا :
تهران
مقاصد :
یزد
قیمت تور :
از 1,695,000 تومان
برای دریافت قیمت روز و آخرین آفر این تور تماس بگیرید
نوع تور :
تفریحی
فصل تور :
بهار

تور یزد از تهران ویژه نوروز 99 /3 شب و 4 شب / اقامت در هتل های 5ستاره ، 4 ستاره ، 3 ستاره و 2 ستاره / صبحانه / پرواز رفت و برگشت

این تور را به اشتراک بگذارید

گردشگران شهر خورشید

021476278

آدرس : شعبه تهران: سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کوچه دوازدهم، پلاک ۳۷، واحد ۴ | شعبه مشهد: بلوار ملک آباد،فرهاد،نبش فرهاد14،اقامت24
مشاهده اطلاعات کامل
اقامت 2 شب
برای دریافت قیمت روز حتما با ما تماس بگیرید
جمعه ۰۱-فروردین-۱۳۹۹
یکشنبه ۰۳-فروردین-۱۳۹۹

مشخصات نرخی پکیج برای هر مسافر

قیمت برمبنای یک‌نفر در هر اتاق محاسبه شده است

دو تخته

21,000,000 ریال

سه تخته

19,850,000 ریال

کودک زیر 7 سال

14,500,000 ریال

نوزاد

1,200,000 ریال

دو تخته

18,950,000 ریال

سه تخته

17,900,000 ریال

کودک زیر 3 سال

14,500,000 ریال

نوزاد

1,200,000 ریال

دو تخته

18,500,000 ریال

سه تخته

16,950,000 ریال

کودک زیر 4 سال

14,500,000 ریال

نوزاد

1,200,000 ریال

حمل نقل

Iran Aseman Airlines
تهران - ایران
۰۱-فروردین-۱۳۹۹
12:00
یزد - ایران
۰۱-فروردین-۱۳۹۹
بار مجاز 30   کیلوگرم
تعدادتوقف 0
Economy
Iran Aseman Airlines
تهران - ایران
۰۳-فروردین-۱۳۹۹
16:30
یزد - ایران
۰۳-فروردین-۱۳۹۹
بار مجاز 50   کیلوگرم
تعدادتوقف 0
Economy

برنامه سفر

شروع سفر حرکت از تهران
حرکت از تهران - ایران به یزد - ایران در تاریخ ۰۱-فروردین-۱۳۹۹
ترانسفر فرودگاهی
ترانسفر فرودگاهی
حرکت از یزد - ایران به تهران - ایران در تاریخ ۰۳-فروردین-۱۳۹۹
پایان سفر بازگشت به تهران
خدمات پکیج
  • ترانسفر فرودگاهی
اقامت 3 شب
برای دریافت قیمت روز حتما با ما تماس بگیرید
دوشنبه ۰۴-فروردین-۱۳۹۹
پنجشنبه ۰۷-فروردین-۱۳۹۹

مشخصات نرخی پکیج برای هر مسافر

قیمت برمبنای یک‌نفر در هر اتاق محاسبه شده است

دو تخته رو به باغ

24,600,000 ریال

سه تخته رو به باغ

22,650,000 ریال

کودک زیر 7 سال

13,850,000 ریال

نوزاد

1,200,000 ریال

دو تخته

23,600,000 ریال

سه تخته

21,600,000 ریال

کودک زیر 4 سال

13,800,000 ریال

نوزاد

1,200,000 ریال

حمل نقل

Iran Air
تهران - ایران
۰۴-فروردین-۱۳۹۹
13:30
یزد - ایران
۰۴-فروردین-۱۳۹۹
بار مجاز 20   کیلوگرم
تعدادتوقف 0
Economy
Iran Air
تهران - ایران
۰۷-فروردین-۱۳۹۹
16:30
یزد - ایران
۰۷-فروردین-۱۳۹۹
بار مجاز 20   کیلوگرم
تعدادتوقف 0
Economy

برنامه سفر

شروع سفر حرکت از تهران
پایان سفر بازگشت به تهران
خدمات پکیج
  • صبحانه
شرایط و ضوابط
  • تور چارتر و غیر قابل استرداد می باشد. محرمیت قانونی و شرعی ملاک پذیرش هتل می باشد. مسافر متعهد است در صورت نیاز به بیمه تقاضای خودرا اعلام نماید در غیر این صورت کار گزار هیچ تعهدی بر بیمه مسافر ندارد. در صورتی که پرواز چارتروهتل گارانتی باشد غیرقابل استرداد است لذا کل مبلغ از مسافر دریافت ومبلغی مسترد نمیشود. در صورتی که گشت هوایی باشدوپرواز سیستمی جریمه ابطال بلیط هواپیما در یافت خواهد شد/ کلیه هتلها گارانتی وغیر قابل استرداد میباشد. .جریمه ابطال گشت هاي یک روزه در تمام مقاطع ابطالی شامل 70درصد مبلغ کل تور می باشد. در صورت وقوع هر گونه پیشامد غیرمنتظره از قبیل شرایط فوق العاده جوی ومشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال و تغییربرنامه مسافرت شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود. در صورت تغییر برنامه گشت و مسافرت و یا افزایش قیمت بهر دلیلی مسافر در همراهی با تورمخیر است.
مدارک لازم
  • گواهی محرمیت,کارت ملی
موارد تحت پوشش
  • صبحانه
توضیحات تکمیلی

تور یزد نوروز 99

 

تورهای نوروزی تورگردان همیشه با استقبال زیادی مواجه می شود. در ایام تعطیلی 13 روزه مدارس و دانشگاه ها و تعطیلات 5 روزه مدارس، بیشتر گردشگران ترجیح می دهند به شهرهای محبوب ایران مثل یزد و شیراز یا شمال و جنوب کشور بروند. استفاده از تور در اینگونه سفرها که ایام پیک سفر است و قیمت پروازو قطار و هتل ها و اقامتگاه ها اوج می گیرد، کمی سخت است. بسیاری اوقات هتل ها پر می شود و پیدا کردن بلیت برای زمان مورد نظر کار راحتی نیست. انتخاب تور برای مقصد مورد نظر آن هم از طریق موتورهای جستجوی تور بهترین گزینه برای برنامه ریزی سفر است. برای گردشگرانی که به این نتیجه رسیده و هم اکنون در سایت تورگردان به دنبال تور مدنظرشان می گردند توضیحاتی لازم است. ادامه مطلب را از دست ندهید.   

 

معرفی تور یزد

در یزد نباید به دنبال یک جاذبه و دو جاذبه گشت؛ در تور یزد، خود شهرش جاذبه است. تنها قدم زدن در کوچه و خیابان های این شهر و دیدن خانه ها و در و دیوار شهر می تواند برای گردشگران جذاب باشد. یزد اولین شهر ثبت شده جهانی ایران است که به دلیل بناهای خشتی به اولین شهر تاریخی خشتی ایران و دومین شهر تاریخی جهان معروف شده است. این شهر در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفته و بسیاری از توریست های با ذوق جهان آرزوی دیدن آن را دارند.

یزد شهر بادگیرها و قنات هاست. این دو سازه ارتباط عمیقی با هم دارند. قنات یا کاریز به کامال های زیرزمینی آب گفته می شود که در مناطق کویری و خشک برای رسیدن به آب حفر می شده است. این کانال های آب معمولا به زیر بناهای مسکونی می رسید و با عبور از حوضخانه های طبقات زیرین بنا به خنک کردن آب و هوای خانه ها به خصو در فصل هایی که گرما اوج می گرفت، مشغول می شد. برای تکمیل این فرآیند خنک ساختن هوا، بادگیر به کمک قنات می آمد. بادگیر چیزی شبیه به کانال های کولر است که از حوضخانه به پشت بام بنا راه داشت و باعث تهویه هوا می شد. با عبور دادن هوا از بالای حوضخانه و آب، خنکی فضای داخلی به مراتب بیشتر می شد. این تکنیک تهویه در یزد به مراتب بیشتر از سایر شهرها اجرا می شد و هنوز بیشتر خانه ها و کوشک-باغ های این شهر با بادگیرهایش شناخته می شوند.   

 

جاذبه های گردشگری یزد

جاذبه های دیدنی شهر یزد تنوع زیادی دارند. بعضی جاذبه ها متعلق به دوره تمدن اسلامی است و بعضی یادآور روزهای حضور زردشت در این شهر. بعضی بناها تفریحی و بعضی نمادین و آیینی اند. در ادامه به طور خلاصه مهمترین جاذبه های یزد را ذکر می کنیم:

مسجد جامع

مسجد جامع مهمترین بنای اسلامی شهر است. جامع به بزرگترین مسجد هر شهر و یا به مسجدی اطلاق می شد که در آن نماز جمعه اقامه گردد. این مسجد علاوه بر عظمت و تاریخ دور و دراز به دلیل هنر معمای معروف شده است. پایه اصلی بنا، به دوره ساسانی بر می گردد ولی بعد از اسلام بر روی آن بنای دینی مسلمین برپا شده است. از مهمترین عناصر بنای مسجد، گنبد خوابیده، سردر بلند و زیبا و تزئینات منحصر به فرد آن است که بیش از همه به صورت کاشیکاری است.

میدان امیرچخماق

این میدان که به زیبایی بازسازی شده و به سازه ای جذاب در دل شهر یزد تبدیل شده است، توجه ایرانیان و گردشگران خارجی را جلب کرده است. مناره های بلند آن اصالت این شهر را یادآور می شود. تاریخ آن به قرن 9 هجری و حکومت تیموریان بر می گردد. بانی آن امیرجلال الدین چخماق است و به همین مناسبت اینگونه نامگذاری شده است. هنوز هم در مناسبت های مهم، یزدی ها در این میدان گرد هم می آیند.

باغ دولت آباد یزد

شاید برای گردشگر عادی تعجب برانگیز باشد که چگونه در اقلیمی گرم و خشک مثل یزد با بناهای خشتی و گلی چگونه می توان انتظار باغی مصفا و سرسبز با آب های روان را داشت. این باغ ها به نعمت کاریزها و قنات هایی که به آن ها اشاره شد ساخته می شده است و به نعمت درخت در کنار آب به مطبوع شدن هوا و تلطیف محیط کمک می کرده است. شاهان و اعیان شهرها معمولا بناهای مسکونی شخصی و کاری خود را در میان باغ هایی خوش آب و هوا به راه می انداختند. طبیعتا بنای مسکونی و کوشک درون این باغ نیز بادگیری دارد که به بلندترین بادگیر جهان معروف شده است. بد نیست بدانید در گذشته یزد از این نوع باغ ها بسیار زیاد داشته است و باغ ها همگی با آبنماهای خاص تزئین می شده اند.

تنها آب انبار شش بادگیر جهان

بادگیرها در آب انبارها نیز برای خنک ساختن و تهویه درون آن ها به کار می رفته اند. یکی از آب انبارهای یزد که قدمتی 180 ساله دارد و در دوره حکومت قاجارها ساخته شده است، آب انبار شش بادگیر یزد است. این بنای 8 وجهی با جهت باد و اقلیم یزد کاملا هماهنگ است و دارای دو خروجی است. یک خروجی برای مسلمانان و خروجی دیگر مخصوص زردشتیان بوده و هر دو گروه به راحتی از آن استفاده می کرده اند.

 

آب و هوای یزد در نوروز

یزد آب و هوایی خشک و گرمسیری دارد و تابستان و زمستان تغییرات آب و هوایی زیادی به خود می بیند. سردترین هوای یزد می تواند حدود 1 درجه سانتیگراد باشد. بنابراین روشن است که در این استان کویری با اقلیمی کویری روبرو هستید. در ایام نوروز هنوز هم یزد سرد نشده و گرمایی نسبی که البته آزار دهنده نیست در آنجا مشهود است. بنابراین گردشگران می توانند با لباس های معمولی و تابستانی بدون برداشتن حجم زیادی لباس سنگین مثل کاپشن و پالتو به این استان بروند و از آب و هوای خوب آن لذت ببرند. 

تور یزد جزو پر طرفدارترین تورهای داخلی نوروز 99 است. برای رزرو این تور به منوی جستجوی تور وارد شده و در تورهای داخلی به دنبال تور یزد بگریدید.  

 

پرسش و پاسخ
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
کد کپچا
دیدگاه در رابطه با این تور وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.