ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا 

 

ایتالیا قلعه ها و کاخ ها و بناهایی با سبک های مختلف معماری مانند رومانسک ، گوتیک ، باروک و نئوکلاسیک بسیاری دارد. علاوه بر این ساحلی طولانی و زیبا، دریاچه های فوق العاده، صخره های خیره کننده و بسیاری از پارک های ملی سبز را در خود جای داده است.


با وجود این همه شگفتی های طبیعی و انسانی ساخته شده در این کشور، ایتالیا تبدیل به آهنربایی بزرگ برای گردشگران است. تخمین زده می شود که سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از ایتالیا دیدن می کنند. گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از 60٪ درآمد ملی کشور را تأمین می کند.


مسافران جهانی که مایل به اقامت کوتاه مدت در ایتالیا هستند می توانند با اخذ ویزای شینگن این کار را انجام دهند. از اکتبر 1997 ایتالیا به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا در منطقه شنگن پذیرفته شد. از این زمان به بعد مسافران تمایل بیشتری برای سفر به این کشور و اخذ ویزای شینگن آن نشان دادند. 
سان مارینو و شهر واتیکان - دو شهر کوچک اروپایی واقع در ایتالیا - بخشی از منطقه شنگن در نظر گرفته می شوند گرچه آنها اسناد خاص توافق نامه شینگن را به طور رسمی امضا نکردند. 


شرایط ورود به ایتالیا

 

تمام اتباع اتحادیه اروپا به دلیل اینکه در منطقه سفر آزاد یا منطقه شنگن قرار دارند و بخشی از آن ایتالیا است ، کافیست برای ورود به ایتالیا فقط شناسنامه ارائه دهند.

در ضمن اگر مسافری از غیر اتحادیه اروپا باشید که مایل به بازدید از ایتالیا ، سان مارینو یا واتیکان هستید ، لازم است موارد زیر را در بندر ورودی ایتالیا ارائه دهید تا اجازه ورود به آن را داشته باشید:

یک گذرنامه معتبر یا یک ویزای مسافرتی. اعتبار حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ برنامه ریزی شده خود برای خروج از شینگن.
اسناد دیگری مانند نامه دعوت نامه توسط یک میزبان ایتالیایی ، اثبات اینکه از لحاظ مالی برای سفر به ایتالیا مشکلی ندارید. 
علاوه بر این ، پلیس مرزی ایتالیا ممکن است چند سؤال مربوط به دلیل سفر شما به ایتالیا را بپرسد ، یعنی:

هدف شما از بازدید از ایتالیا چیست؟
چه مدت قصد اقامت در ایتالیا را دارید؟
محل اقامت شما در ایتالیا کجاست؟ و غیره.
توجه داشته باشید که اگر اجازه ورود به ایتالیا را داشته باشید یا نه ، پلیس مرزی ایتالیا تصمیم نهایی را اتخاذ می کند. اگر افسر مرزی ایتالیا نتیجه بگیرد که شما برای ایتالیا خطری ندارید ، پس از بررسی مدارک شما ، اجازه ورود به ایتالیا از این طریق ویزا شنگن را خواهید داشت.

لطفاً مطمئن شوید که افسر مرزی ایتالیا هنگام ورود به ایتالیا ، گذرنامه شما را مهر می کند. فراموش نکنید ویزا بدون بدون تمبر  می توانید دردسرهایی در ایتالیا به دنبال داشته باشد همچون جریمه یا بازداشت.
چه کسی برای ورود به ایتالیا به ویزای شینگن احتیاج دارد؟
برای ورود به ایتالیا و هر کشور دیگر عضو منطقه شنگن ، اگر به یکی از دسته های زیر تعلق دارید به ویزای اقامت کوتاه مدت نیاز خواهید داشت:

شما تابعیت یک کشور جهان سوم را دارید. هم اکنون ایرانیان نیز تابع کشور جهان سوم شناخته می شوند چون این کشورها و ایران به توافق نامه آزادسازی ویزا با کشورهای شنگن نرسیده اید.
شما شهروند یک کشور جهان سوم هستید که با کشورهای عضو شنگن توافقنامه آزادسازی ویزا را امضا کرده اید ، اما از ورود به ایتالیا یا هر کشور دیگری در حوزه شنگن رد شده اید.

 

هنگام درخواست ویزای شینگن ایتالیا چه مدارکی لازم است؟


لیست اسناد زیر برای هر نوع درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیایی مورد نیاز است:

فرم درخواست ویزای ایتالیا. فرم را تکمیل کرده و سپس چاپ کنید. در پایان پس از چاپ آن را امضا کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که در این فرم داده اید مطابق با اطلاعات مندرج در بقیه مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا است.
دو قطعه عکس. عکس های شما باید در طی سه ماه گذشته و مطابق با شرایط ویزای عکس ایتالیا گرفته شود.
پاسپورت معتبر. لازم است گذرنامه خود را به همراه سایر مدارك مورد نیاز ویزا ارسال كنید. برای اخذ ویزا اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما حداقل دارای دو صفحه خالی باشد:
بیشتر از 10 سال از صدور گذرنامه نگذشته باشد.
اعتبار پاسپورت و ویزا باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخی که قصد ترک ایتالیا و کل سرزمین شینگن را دارید، باشد.

کپی از ویزاهای قبلی خود (در صورت وجود). بیمه ویزای مسافرتی شینگن. بیمه درمانی برای کل قلمرو ایتالیا و منطقه شینگن که انواع اورژانس های پزشکی را پوشش می دهد الزامی است. حداقل پوشش بیمه درمانی برای منطقه شنگن 30،000 یورو است. یاد بگیرید که چگونه بیمه مسافرتی را بخرید تا شرایط ویزای ایتالیا را برآورده کنید.نوشتن برنامه سفر. سندی که نشان می دهد شما برای ورود و خروج ایتالیا از پرواز رزرو شده استفاده می کنید. در این سند باید شماره پرواز ، تاریخ و جزئیات مشخص شود. مدارکی برای اثبات اسکان در ایتالیا. اثبات مدارک مالی کافی برای مدت زمان درخواستی اقامت در ایتالیا. مقامات ایتالیایی از شما می خواهند که ثابت کنید که در طول اقامت خود در ایتالیا دارای منابع مالی لازم برای حمایت از خود هستید. بسته به طول مدت اقامت خود باید ثابت کنید که مبلغ زیر را دارید.


حداکثر 5 روز – داشتن مبلغ کلی 269.60 € برای هر نفر!
 6-10 روز – داشتن مبلغ روزانه 44.93 € برای هر نفر و 33/26 € برای هر دو نفر و بیشتر !
11-20 روز - مبلغ کلی 51.64 € برای هر نفر و 25.82 € برای هر دو نفر و بیشتر لازم است ، به علاوه مبلغ روزانه 36.67 € برای هر نفر و 22.21 € برای هر دو نفر و بیشتر توصیه میشود.
بیش از 20 روز - مبلغ کلی 206.58 € برای هر نفر و 118.79 € برای هر دو نفر و بیشتر لازم است ، به علاوه مبلغ روزانه 27.89 € برای هر نفر و 17.04 € برای هر دو نفر و بیشتر توصیه میشود.
پاکت نامه. نامه شخصی که در آن توضیح می دهید که چرا درخواست سفر به ایتالیا را دارید ، چه مدت قصد اقامت ، چه زمانی کشور را ترک خواهید کرد و سایر جزئیات را توضیح دهید.
اثبات وضعیت مدنی. این مورد می تواند شامل شناسنامه برای ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، شناسنامه فوت همسر و غیره باشد.

 

شرایط اضافی برای ویزا ایتالیا بر اساس وضعیت اشتغال شما


شرایط اضافی ویزا ایتالیا بسته به وضعیت شغلی شما به شرح زیر است:

در صورت اشتغال:

قرارداد استخدام
صورت حساب بانکی آخرین 6 ماه سال جاری
اجازه کارفرما برای ترک کار
فرم بازده مالیات بر درآمد 

اگر خود اشتغالی دارید:

یک کپی از پروانه کسب و کار شما
بیانیه بانکی شرکت از آخرین 6 ماه
بازده مالیات بر درآمد 

اگر دانش آموز هستید:

مدارکی برای اثبات ثبت نام در مدرسه
گواهی عدم اعتراض از مدرسه یا دانشگاه

در صورت بازنشستگی:

مدارک بازنشستگی و گردش مالی آخرین 6 ماه سال.
اثبات درآمد منظم حاصل از دارایی برای 6 ماه گذشته.

 

شرایط ویزای ایتالیا برای ترانزیت فرودگاه 

 

اگر ایتالیا کشور مقصد شما نیست و فقط باید در یکی از فرودگاه های ایتالیا به زمین بنشینید تا پرواز دیگری را انجام دهید که شما را به مقصدی غیر منطقه شنگن منتقل کند ، باید برای ویزای ترانزیت فرودگاه ایتالیا اقدام کنید. 

اسناد لازم برای ویزای شینگن ترانزیت فرودگاهی به ایتالیا
هنگام درخواست ویزای ترانزیت فرودگاه ایتالیا ، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:
ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور نهایی که به آن سفر می کنید.
بلیط پرواز برای کشور نهایی که به آن سفر می کنید.

 

شرایط ویزای ترانزیت ایتالیا


اگر مسافر دریایی هستید که باید در یکی از بندرهای ایتالیا سوار کشتی شوید تا به مقصدی غیر شینگن سفر کنید یا در صورت سفر دریایی باید درخواست ویزای ترانزیت ایتالیا کنید. 

هنگام درخواست ویزای ترانزیت ایتالیا ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:
ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور نهایی که به آنجا سفر می کنید.
بلیط کشور نهایی که به آن سفر می کنید.
نسخه اصلی و فتوکپی کتاب دریانوردی (فقط برای دریانوردان لازم است).
نامه ای از شرکت حمل و نقل دعوت کننده یا صادر شده توسط شرکت حمل و نقل در کشور شنگن که در آن گردشگر دریانورد را مورد خطاب قرار داده باشد(این مورد بیشتر برای دریانوردان کاربرد دارد)
قرارداد استخدام برای سوار شدن به کشتی (که فقط برای دریانوردان لازم است) با شرکت ناوبری / کشتی رانی قرارداد ببندید.
گواهی تناسب اندام و سلامت پزشکی. (فقط برای دریانوردان لازم است)

 

شرایط ویزای توریستی ایتالیا

 


اگر قصد سفر به ایتالیا را تنها با هدف گردشگری یعنی گذران تعطیلات ، تفریح ، دیدن  فرهنگ یا گشت و گذار در آن  کشور دارید ، باید ویزای توریستی ایتالیا را درخواست کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی شینگن به ایتالیا

صورت حساب بانکی ترجیحاً برای 6 ماه گذشته.
برنامه سفر توضیحی از سفر روزانه شما.
اثبات نحوه تأمین اعتبار سفر خود به ایتالیا.

هنگام مسافرت به ایتالیا به دعوت یک دوست یا یکی از اعضای خانواده ساکن ایتالیا ، باید ویزای بازدید از ایتالیا را در اختیار داشته باشید تا اجازه ورود و ماندن در ایتالیا را برای مدت 90 روز در طی یک دوره 6 ماهه داشته باشید. 

مدارک لازم برای ویزای بازدید کننده شینگن به ایتالیا
هنگام درخواست ویزای بازدید از دوستان یا نزدیکان خود در ایتالیا ، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

اثبات مدارک مالی. شواهدی که نشان می دهد شما در طول اقامت خود در ایتالیا پول کافی برای حمایت از خود دارید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:
صدور گواهینامه بانکی ، دفترچهها و دسته چک های بانکی ، صورتهای بانکی شخصی ، صورتهای کارت اعتباری یا ترازنامه مربوط به شش ماه گذشته.
نامه حمایت مالی: وقتی شخص دیگری از سفر شما به ایتالیا حمایت مالی خواهد کرد که اغلب به عنوان یک پشتیبان خوانده می شود.
ارائه برنامه دقیق روزانه سفر خود در ایتالیا لازم است.
دعوتنامه که توسط خویشاوند / دوست ساکن ایتالیا شما را به بازدید دعوت می کند.
اثبات ارتباط با میزبان ساکن ایتالیا.

 

شرایط ویزای تجاری ایتالیا

 

هنگام مسافرت به ایتالیا به منظور انجام فعالیت های مربوط به مشاغل ، مانند مراجعه به یک شرکت تجاری / شرکتی برای داشتن جلسات ، انجام معاملات تجاری ، استخدام ، آموزش و یا فعالیت های مشابه دیگر لازم است ویزای تجاری ایتالیا را اخذ کنید.

مدارک لازم برای ویزای تجاری ایتالیا

هنگام درخواست ویزای کسب و کار ایتالیا باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

دعوت نامه شركت ايتاليايي، نامه باید نام و نام خانوادگی ، تاریخ سفر ، برنامه سفر ، مدت زمان اقامت ، جزئیات مربوط به اسپانسر سفر ، هدف بازدید را نشان دهد و توسط شخص مجاز امضا شود.
گواهی ثبت شرکت دعوت کننده.
نامه ای از کارفرمای شما در این نامه باید بیان شود که چرا به ایتالیا سفر خواهید کرد.
اثبات تأمین هزینه سفر. با توجه به هزینه های متقاضی در مدت اقامت خود در ایتالیا ، کارفرما یا شرکت عوت کننده باید هزینه های دعوت نامه را اعلام کند.

 

شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا

 


تمام کسانی که قصد شرکت در دوره های تحصیلی ، آموزش یا کارآموزی در ایتالیا ، سن مارینو یا حتی شهر واتیکان را دارند که بیش از 90 روز طول نکشید ، باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای شینگن دانشجویی به ایتالیا
هنگام درخواست ویزای دانشجویی ایتالیایی ، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

رضایت نامه از موسسه آموزشی جایی که شما در آن مشغول به تحصیل هستید(در صورت وجود).
قرارداد کارآموزی. مدرک اصلی برای اثبات ثبت نام، فتوکپی خوانا و برابر با اصل، پذیرش ثبت نام توسط دانشکده مؤسسه ایتالیا ، با بیان وضوح مدت دوره.
Dichiarazione di Valore (اعلامیه ارزش) گواهینامه های تحصیلی متقاضی که به طور صحیح توسط دفتر کنسولی این کنسولگری قانونی شده اند. موسسه یا مدرسه محلی در صورت عدم نیاز باید مستقیماً به این کنسولگری مشاوره دهند.

 

شرایط ویزای پزشکی ایتالیا


اگر قصد دارید به خاطر وضعیت بهداشتی و پزشکی خود به ایتالیا سفر کنید ، باید درخواست ویزای پزشکی ایتالیا را بدست آورید.

هنگام درخواست ویزا برای دریافت خدمات پزشکی در ایتالیا ، باید مدارک اضافی زیر را تهیه کنید:

گزارش پزشکی محلی. صادر شده از پزشک / درمانگاه / بیمارستان در کشور خود ، با تأیید اینکه شما نیاز به درمان پزشکی در ایتالیا دارید.
تأیید پزشکی از بیمارستان یا پزشک ایتالیا ، تأیید تاریخ تعیین وقت و همچنین وضعیت پزشکی شما. همچنین باید تأیید کند که بیمارستان می تواند معالجه خاص پزشکی را انجام دهد و بر این اساس شما نیز پذیرفته می شوید.
اثبات تمکن مالی.

 

ویزای ایتالیا برای نیازهای فرهنگی ، ورزشی ، ساخت فیلم یا اهداف مذهبی

 


اگر به قصد شرکت در یک رویداد فرهنگی ، ورزشی یا مذهبی به ایتالیا سفر می کنید ، یا اگر عضو یک گروه فیلم برداری هستید که به ایتالیا سفر می کنید باید درخواست ویزای ایتالیا به منظور امور فرهنگی ، ورزشی را داشته باشید. 

هنگام درخواست ویزای ایتالیا با هدف شرکت در یک رویداد فرهنگی / ورزشی / مذهبی در ایتالیا ، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

اطلاعات رویداد مانند:
دعوت نامه از نهاد مربوطه در ایتالیا با جزئیات در مورد ماهیت رویدادها یا فعالیت هایی که در ایتالیا برگزار می شود.
بلیط ورود به این رویداد.
شرایط ثبت نام.
برنامه تفصیلی این رویداد در ایتالیا.
اسناد دیگری که اسامی متقاضیان (اعضای گروه) و سایر اطلاعات مربوط به این رویداد را ارائه می دهد.
مدارکی برای اثبات اجراهای قبلی در دیگر کشورها یا کشور مبداء. شرکت در جشنواره ها و مراسم های قبلی (فرهنگی ، مذهبی) ، مسابقات ورزشی ، گواهینامه برندگان ، اثبات رتبه بندی جهانی / بین المللی (ورزشی).

 

ویزای ایتالیا برای همسر / همسر شهروند ایتالیایی

 


اگر همسر یا شوهرتان تبعه ایتالیایی است و می خواهید به ایتالیا سفر کنید ، باید برای ویزای ایتالیا به عنوان همسر یک شهروند ایتالیایی اقدام کنید.

اسناد لازم برای ویزای شینگن ایتالیایی برای همسر / همسر یک شهروند ایتالیایی
هنگام درخواست ویزای ایتالیایی به عنوان همسر یک شهروند / شهروند ایتالیایی ، باید مدارک اضافی زیر را ارائه دهید:

اثبات تابعیت ایتالیایی (کارت شناسایی یا کارت کنسولی یا گواهی تابعیت ایتالیا یا دستورالعمل تابعیت).
گواهی ازدواج ایتالیا.
کتاب خانواده ایتالیایی.

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh