ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سوئیس به خاطر ساعتهای مچی با کیفیت و پیست های اسکی خود مشهور است. از رشته کوه های آلپ پوشیده از برف گرفته تا دریاچه های فیروزه ای ، سوئیس دارای مناطق دیدنی بی پایان از زیبایی پانوراما است. بیش از 450 نوع پنیر برای تهیه غذاهای خوشمزه در سوئیس یافت میشود. همچنین قلعه های زیبای سوئیس مطمئناً توجه بزرگسالان و کودکان را به خود جلب می کند. با در تورگردان همراه باشید تا شرایط اخذ ویزای سوئیس را بهتر بدانید.

سوئیس یک کشور بدون مرز در اروپای غربی است که مرزهای خود را با ایتالیا ، فرانسه ، آلمان ، اتریش و لیختن اشتاین به اشتراک می گذارد. این کشور از اوایل دهه 1900 و ظهور گردشگری زمستانی  یک مقصد توریستی بوده است. زوریخ و ژنو دو شهر برجسته این کشور هستند و مردم در سوئیس به زبان های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانیایی صحبت می کنند.

سوئیس بالاترین میزان توریست خود را بین ژوئیه تا آگوست و دسامبر تا آوریل دارد. با این حال برای تعطیلات  بهترین زمان برای برنامه ریزی استراحت در سوئیس بین اکتبر تا مارس است که هتل ها و استراحتگاه های اسکی تخفیف های سنگینی را ارائه می دهند.

 

ورود به سوئیس با اخذ ویزا شینگن

 

برنامه ریزی هرگونه تعطیلات بین المللی با درخواست ویزا آغاز می شود. از سال 2004 به بعد سوئیس بخشی از منطقه شینگن بوده و از این رو برای ورود به سوئیس نیازی به درخواست ویزای سوئیس ندارید بلکه در عوض نیاز به ویزای شینگن برای سوئیس دارید. این ویزا به گردشگران اجازه می دهد تا آزادانه بین سوئیس و 25 کشور دیگر سفر کنند. 

جدای از این  17 کشور وجود دارند که هنوز بخشی از حوزه شنگن نیستند اما هنوز هم به بازدید کنندگان اجازه می دهند با ویزای شینگن وارد کشورشان شوند. کشورهایی همچون: 

آلبانی، آنتیگوا و باربودا، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کلمبیا، کرواسی، قبرس، گرجستان، جبرالتر، کوزوو، مقدونیه، مونته نگرو، رومانی،  سائو تومه و پرینسیپ، صربستان و ترکیه

با توجه به ماهیت برنامه سفر شما سه نوع ویزای شینگن وجود دارد که می توانید درخواست کنید. ویزا شینگن یکنواخت به گردشگران اجازه می دهد تا در مدت شش ماه در یکی از کشورهای عضو شینگن و90 روز درآن اقامت نمایند.

 این می تواند یک ویزای ورودی یا ورود چندگانه باشد. ویزای محدودیت اعتبار ارضی نیز ویزای شینگنی است که در آن تعداد کشورهای ورود آزاد برای شخص در آن ذکر شده است و شخص اجازه ندارد به غیر از آن کشورها به سایر کشورها سفر کند. این نوع ویزا برای تحصیل یا اقامت کاری صادر می شود. 

اگر صرفاً از طریق کشور شینگن در حال گذر به کشور دیگری هستید ممکن است فقط ویزای ترانزیت نیاز داشته باشید. سایر ویزاهای شینگن برای سوئیس را می توان به عنوان ویزای اقامت کوتاه یا اقامت طولانی طبقه بندی کرد. ویزای اقامت کوتاه به متقاضی اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در سوئیس بماند در حالی که اگر بیش از 90 روز  در سوئیس تحصیل کنید یا بیش از 120 روز به مجوز کار احتیاج داشته باشیدبهتر است ویزای طولانی مدت را درخواست کنید.

 

ویزا سوئیس کوتاه مدت 

از نام ویزای کوتاه مدت سوئیس مشخص است که این نوع ویزا اجازه اقامت طولانی مدت را به شخص نمی دهد. بنابراین اگر برای اقامت دائم و یا کاری برای مدت زمان طولانی به ویزا احتیاج دارید می بایست به دنبال ویزای بلند مدت و یا اقامت دائم باشید. 

ویزای توریستی که به فرد اجازه می دهد تا 90 روز در کشور بماند.
ویزاهای تجاری برای مدت زمان مسافرت حداکثر 90 روز تقاضا می شود.
ویزاهای بازدید کننده در صورت مراجعه به سوئیس برای ماندن در کنار دوستان یا اعضای خانواده تا حداکثر 90 روز تقاضا می شود. 
تورهای تفریحی و تشویقی که برای سفرهای کوتاه مدت مورد توجه قرار دارند. 
مجوزهای کاری که به فرد اجازه می دهد در مدت زمان 12 ماه و 120 روز در سوئیس بماند.
ویزای دانشجویی تا 90 روز اعتبار دارد.


چگونه برای ویزای سوئیس اقدام کنیم؟


فرم درخواست ویزای توریستی سوئیس می تواند به صورت الکترونیکی پر شود و ابتدا یا چاپ شود و با جوهر پر شود. این برنامه باید به صورت حضوری یا توسط یک نماینده مسافر یا نماینده مجاز در مرکز درخواست ویزا سوئیس در ایران ارسال شود. درخواست های ویزای شینگن باید بین 90 تا 15 روز قبل از تاریخ سفر ارائه شود. برای این کار قرار ملاقات در سفارت باید از قبل برنامه ریزی شود.

 2 عکس با اندازه متوسط گذرنامه به همراه اصل گذرنامه خود را نیز داشته باشید که باید حداقل 3 ماه از تاریخ بازگشت از برنامه سفر شما معتبر باشد. باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. سایر اسناد حمایتی که شما باید داشته باشید شامل موارد زیر است: 

نسخه ای از رزرو پرواز شما
برنامه سفر شما به صورت نامه ای مفصل و جزء به جز
نامه ای تحت عنوان در مورد ماهیت بازدید شما
بیمه ی درمانی
اثبات ترتیب اسکان
اثبات ثبات مالی و
اثبات هویت

 

تضمین ویزای سوئیس با بیمه 

 

در روز تعیین ویزای سوئیس ، باید هزینه ویزای توریستی سوئیس را بپردازید و درخواست ویزای سوئیس و اسناد پشتیبان خود را بررسی کنید. اثر انگشت و عکس دیجیتالی شما نیز برای جمع آوری داده های بیومتریک برای ویزا گرفته می شود. این داده برای مدت 5 سال معتبر است. هزینه ویزای توریستی سوئیس با توجه به نوع ویزای درخواست شده و سن متقاضی متفاوت است.  برای کودکان زیر 6 سال هزینه ویزا وجود ندارد و فقط هزینه خدمات VFS پرداخت می شود. این هزینه ها با نوسانات نرخ ارز قابل تغییر است. این هزینه ها قابل استرداد نیستند و می توانند به صورت نقدی یا کارت اعتباری پرداخت شوند.
علاوه بر کودکان زیر 6 سال هزینه ویزا ممکن است برای دانشجویان همراه معلمان برای ویزیت تحصیلی یا تحصیل ، محققانی که تحقیقات علمی انجام می دهند ، نمایندگان سازمان غیرانتفاعی زیر 25 سال که به سفر می روند رایگان باشد. 

پس از قبول شدن فرم درخواست ویزای سوئیس ، برای ارزیابی به سفارت سوئیس ارسال می شود و برای دریافت ویزای سوئیس به شما شماره دریافت می دهد. این روند می تواند 7 تا 10 روز کاری طول بکشد.

 

الزامات عکس ویزای سوئیس برای شهروند ایرانی

 


عکسهای نامناسب گذرنامه یکی از متداول ترین دلایل  برای رد درخواست ویزای شینگن سوئیس شماست. بنابراین مهم است که از عکسهای شما با توجه به کیفیت عکس ، پس زمینه و سن متناسب با قوانین عکس گذرنامه باشد. عکس باید جدید باشد و نهایتا 6 ماه از گرفتن آن گذشته باشد و با چهره کنونی شما تفاوتی نداشته باشد. 

عکس های گذرنامه مورد نیاز برای درخواست ویزای سوئیس باید 35 میلی متر عرض و 45 میلی متر طول داشته باشد. 70-80٪ از فضای موجود در عکس باید با چهره متقاضی باشد  و تمام ویژگی های صورت فرد را به نمایش بگذارد. این شامل مدل موهای متقاضی نیز می شود. پس زمینه سفید یا خاکستری ارجح است. عکس هایی با پس زمینه شلوغ ممکن است رد شوند.

هنگام عکس گرفتن متقاضی باید مستقیماً به داخل دوربین با دهان بسته نگاه کند. اطمینان حاصل کنید که موهای شما هیچ یک از ویژگی های صورت شما را پوشش نمی دهد و اگر عینک می زنید ، قاب نباید چشم شما را بپوشاند یا نور را منعکس کند. عکس هایی با عینک تیره قابل قبول نیست. روسری فقط به دلایل شرعی مجاز است  و صورت از پیشانی تا چانه به وضوح قابل مشاهده باشد. لطفاً توجه داشته باشید که در مورد کودکان ، افراد دیگر ، اسباب بازی ها و غیره نباید در پس زمینه حضور داشته باشند.

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh