ویزای یونان

ویزای یونان

ویزای یونان

 

یونان ، جنوبی ترین کشورهای شبه جزیره بالکان است. جغرافیا تأثیر زیادی بر توسعه  این کشور گذاشته است. کوهستان از نظر تاریخی ارتباطات داخلی را در یونان محدود اما دریا افق های گسترده تری را برای سفر پیش رو گذاشت. مساحت یونان از نظر اندازه با انگلیس یا ایالت آلاباما قابل مقایسه است.
یونان دارای بیش از 2000 جزیره است که از این تعداد حدود 170 نفر در آن ها ساکن هستند. برخی از شرقی ترین جزایر اژه تنها در فاصله چند مایلی ساحل ترکیه قرار دارند. پایتخت این کشور آتن است که در نیمه دوم قرن بیستم به سرعت گسترش یافت. 

تمام اتباع اتحادیه اروپا به دلیل اینکه در منطقه سفر آزاد یا منطقه شنگن قرار دارند و بخشی از آن یونان است ، کافیست برای ورود به این کشور فقط شناسنامه ارائه دهند.
اما اگر شهروند اروپایی نیستید و در ایران یا کشورهای جهان سوم زندگی می کنید برای اقامت در یونان و خرید بلیط هواپیما نیاز به اثبات تمکن مالی دارید. به طور کلی ، چندین روش شناخته شده برای اثبات کفایت مالی شما وجود دارد:
بیانیه بانکی که نشان دهنده تراکنش مالی شما در حداقل 3 ماه گذشته است.
کارت اعتباری
پول نقد
چک های مسافرتی
پرداخت پول
اثبات اشتغال
سند پشتیبانی برای تأیید آمادگی حامی مالی برای تأمین هزینه های شما در طول مدت اقامت.
مدارک اسکان در هتل یا خانه ای کرایه ای و  پیش پرداخت آن.
سندی درباره اسکان خصوصی همچون قولنامه و سند!


از دسامبر 2007 با تصمیم مشترک وزیر امور خارجه تصویب شده که تمام اتباع خارجی موظفند: 
برای اقامت حداکثر 5 روز با داشتن مبلغ 50 € در روز و حداقل مبلغ 300 € / اقامت خود را تصدیق کنند. 

* توجه: كاهش 50٪ از مبلغ در مورد خردسالان اعمال می شود.

دارندگان گذرنامه رسمی و دیپلماتیک ایالات متحده باید قبل از ورود ویزای شینگن یونان را دریافت کنند و مجاز به ورود به یونان بدون ویزا نخواهند بود.
اگر صاحب ویزای اقامت دائم ایالات متحده یا ویزای ایالات متحده هستید ، باید برای ویزای شینگن یونان که با هدف بازدید شما از یونان ارتباط دارد ، اقدام کنید زیرا به طور خاص با هدف سفر شما طراحی شده است.

 

شرایط ویزای شینگن یونان | ویزای توریستی

 

ابتدا به گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی نیاز دارید. لطفاً اطمینان حاصل کنید گذرنامه شما در طی 10 سال گذشته صادر شده است و گذرنامه شما حداقل به مدت 3 ماه از تاریخ خروج از منطقه شینگن اعتبار داشته باشد.
فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده.
یک عکس  که باید روی فرم درخواست چسبیده باشد.
صورتهای بانکی و کارت اعتباری متعلق به 3 ماه گذشته.
برنامه رسمی با تاریخ های دقیق سفر.
بیمه مسافرتی با بیان اینکه در صورت بروز فوریت های پزشکی و بازگشت مجدد به یونان و منطقه شینگن (حداقل پوشش 30.000 یورو) تحت پوشش بیمه قرار گرفته اید.
سند رزرو هتل یا اثبات مشارکت در سفر گروهی.

 

ویزای یونان برای شاغلین

 

نامه کارفرما در مورد موقعیت و حقوق ماهانه یا سالانه
برای خود اشتغالی ها نیز نامه ای را از بانکی که با آن کار می کنید استعلام بگیرید و بیان کنید که این شرکت از وضعیت خوبی برخوردار است.

 

اخذ ویزای یونان برای دانشجویان 

 

نامه مرجع از موسسه آموزشی (مدرسه / کالج / دانشگاه) که بیان می کند وضعیت خوبی دارید ، تاریخ اصلی و تاریخ مورد انتظار شما برای فارغ التحصیلی مهم است.

در صورت داشتن دعوتنامه یونان 

اگر توسط یکی از دوستان یا اعضای خانواده دعوت شده اید ، باید دعوت نامه توسط شخصی که شما را دعوت کرده و توسط مقامات ذیربط در یونان به صورت محضری به امضا رسیده باشد.

ویزای تجاری یونان: اگر به منظوره تجاری  کار سفر می کنید ، باید منابع و مدارک کسب و کار را ارسال کنید.

همسران شهروندان یونان یا اتحادیه اروپا: اگر با یک شهروند یونانی یا اتحادیه اروپا ازدواج کرده اید و نیاز به درخواست ویزای شینگن دارید مستندات زیر را به همراه داشته باشید:
گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی. (لطفاً اطمینان حاصل کنید: گذرنامه شما در طی 10 سال گذشته صادر شده است و پاسپورت شما حداقل برای سه  ماه از تاریخ خروج از منطقه شینگن معتبر باشد.
فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده.
گواهی ازدواج.
اثبات اینکه همسر شهروند یونانی یا اتحادیه اروپا است (گذرنامه یا کارت شناسایی اتحادیه اروپا).

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh