ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان

در کنار ویزاهای سنتی و eVisas  می توانید هنگام ورود به کشور آذربایجان ویزای آذربایجان نیز دریافت کنید. این یک راه مناسب و سریع برای به دست آوردن اجازه سفر به این کشور است ، اما شرایط کمی برای آن وجود دارد که شامل حال تمام افراد نمی شود. مزیت این نوع ویزا این است که می توانید آن را در هر فرودگاه بین المللی در جهان دریافت کنید. با این حال همه ملیت ها نمی توانند آن را بدست آورند و برخی از آنها برای اخذ ویزای آذربایجان شرایط خاصی دارند. 

 

ویزای آذربایجان چگونه است؟

 

ویزای آذربایجان در هنگام ورود فقط 30 روز معتبر است و تنها یکبار ورود است. اگر واجد شرایط باشید می توانید فقط به فرودگاه بروید و در آنجا درخواست ویزای آذربایجان کنید. در حال حاضر  فقط 14 ملیت وجود دارند که می توانند ویزای فرودگاهی آذربایجان را بدست آورند. آنها به شرح زیر هستند: بحرین ، چین (از جمله هنگ کنگ و ماکائو) ، اندونزی ، اسرائیل ، ژاپن ، کویت ، مالزی ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، سنگاپور ، کره جنوبی ، ترکیه و امارات.

 

سوالات متداول  در مورد ویزای آذربایجان 


آیا برای اخذ ویزای آذربایجان واجد شرایط هستم؟ همانطور که قبلاً گفته شد ویزا به شهروندان از ملیت های ذکر شده در بالا اجازه می دهد تا مدت زمانی بیشتر از 30 روز در کشور نمانند. سه ملیت دیگر نیز وجود دارند که می توانند برای ورود به ویزا اقدام کنند. اما شرایط و مدت اقامت بسته به ملیت مسافر متفاوت است و به شرح زیر است:

ترکیه: شهروندان ترکیه ممکن است برای ورود ویزای آذربایجان را در فرودگاه دریافت کنند و می توانند حداکثر 60 روز در آذربایجان بمانند.

ایران: شهروندان ایرانی می توانند در بدو ورود ویزا دریافت کنند ، اما به جای 30 روز فقط به مدت 15 روز معتبر خواهد بود. همچنین کلیه شهروندان ایرانی که مایل به اخذ ویزا در ورود هستند باید از طریق جمهوری خودمختار نخجوان وارد شوند که یک استثناء برای ایرانیان است. 

ایالات متحده: شهروندان آمریکایی می توانند هنگام ورود به مدت 30 روز ویزای آذربایجان را دریافت کنند. با این حال پرواز شما باید یک پرواز مستقیم هواپیمایی جمهوری آذربایجان از نیویورک باشد.

 

اگر واجد شرایط ویزای آذربایجان نباشید

 

اگر شهروند 14 کشور یادشده نیستید ، باید با مراجعه به یک مأموریت دیپلماتیک در ایالت خود ویزای سنتی دریافت کنید یا در صورت واجد شرایط بودن  می توانید ویزای الکترونیکی دریافت کنید که به eVisa معروف است.

چگونه می توانم بدانم که آیا برای ای ویزای آذربایجان واجد شرایط هستم؟ اگر می خواهید بررسی کنید که واجد شرایط eVisa جمهوری آذربایجان هستید یا می خواهید بدانید چگونه درخواست دهید با کارشناسان مادر تورگردان مشورت کنید..

اسناد مورد نیاز برای درخواست چیست؟ برای اخذ ویزای آذربایجان به موارد زیر نیاز دارید: گذرنامه معتبر - شرط عمومی این است که گذرنامه شما باید پس از انقضای ویزای شما سه ماه اعتبار داشته باشد. اسکن گذرنامه - فقط به صفحه اطلاعات گذرنامه شما نیاز داریم. آدرس مقصد شما - ما از شما نام مکان مقصد و آدرس خیابان را می خواهیم.

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh