ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

با توجه به هدف سفر شما به فرانسه ، انواع مختلف ویزا وجود دارد که تورگردان در این متن به آنها اشاره میکند.  
این که آیا شما قصد دارید برای یک بازدید ، تحصیلی یا کاری اقدام کنید و یا اینکه به طور دائم در فرانسه اقامت داشته باشید فرقی نخواهد داشت چون در هر صورت مجبورید برای ویزای شنگن فرانسه اقدام کنید.
از سال 1997 ویزای فرانسه نیز در لیست ویزای شنگن قرار گرفت و فرانسه به عنوان عضو اتحادیه اروپا نیز عضو در منطقه شنگن شد. موناکو یکی از شهرهای فرانسه اگرچه اسناد خاص این توافق نامه را به طور رسمی امضا نکرداما هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شنگن اطراف آن انجام نمی شود!

از طرف دیگر ، آندورا به عنوان زیر مجموعه دیگر که بین فرانسه و اسپانیا واقع شده است ، کنترل مرزها را انجام می دهد ، بنابراین برای ورود به آن باید ویزای چند وروده شینگن را اخذ کنید زیرا باید هنگام رفتن یا ترک آندورا وارد منطقه شینگن شوید.

 

ویزای فرانسه نوع D چیست؟


معروف به ویزای ملی فرانسه یا ویزای D ویزاهای طولانی مدت فرانسه به خارجیانی صادر می شود که مایل به ورود و ماندن در خاک فرانسه بیش از سه ماه و تا 1 سال هستند. بسته به هدف از ورود ویزای اقامت طولانی فرانسه ، انواع مختلفی وجود دارد.

 

ویزای فرانسه برای اهداف تجاری:


برای اخذ این نوع ویزا می بایست نامه دعوت نامه از شرکت فرانسوی که بازدید خواهید کرد و آدرس دقیق آنها همراه با تاریخ بازدید شما در مدارک موجود باشد. 
گواهی نامه ای از طرف کارفرمای شما که می گوید / اجازه سفر برای کار شما را می دهد نیز نیاز است.اگر روابط تجاری قبلی بین دو شرکت وجود داشته باشد ، باید اثبات چنین رویدادی ارائه شود.


ویزای فرانسه برای اهداف پزشکی


 ویزا فرانسه برای اهداف پزشکی برای خارجیانی که نیاز به ورود و اقامت موقت در کشور فرانسه دارند مناسب است. این ویزا اغلب برای انجام معالجه در یک موسسه پزشکی واقع در یکی از شهرهای فرانسه صادر می گردد. به طور معمول این نوع ویزا برای خارجی هایی صادر می شود که نمی توانند خدمات درمانی مناسب را در کشور خود دریافت کنند.  جدا از الزامات عمومی ، اسناد اضافی خاص برای درخواست این نوع ویزای فرانسه در زیر آمده است:


نامه دعوت نامه از موسسه پزشکی یا توافق نامه رسمی بیمارستان فرانسوی برای پذیرش بیمار - هر دو اسناد باید شامل اطلاعاتی از جمله هدف مشاوره بیمار خارجی ، تشخیص فعلی وی ، اطلاعات مربوط به درمان را شامل شوند. طول مدت سفر و درمان، تاریخ قرار ملاقات ، هزینه های پزشکی ، پزشک اصلی مسئول و غیره نیز می بایست مشخص باشد. در موارد بحرانی یا در موارد اضطراری ، نامه دعوت نامه باید همراه با تأیید رسمی از موسسه پزشکی ضمیمه شود - آمادگی برای معالجه بیمار در یک تاریخ خاص نیز مورد نیاز است.


نامه تضمین کننده متقاضی ویزا - یک گواهی تأیید برای اطمینان از ظرفیت بیمار برای مقابله با هزینه های اضافی پزشکی ( برای هزینه های پیش بینی نشده برای درمان پزشکی ) یادداشت کلامی از سفارت کشور محل متقاضی در فرانسه یا یادداشت کلامی از وزارت بهداشت کشور وطن نیز در مواقع فوری نیاز است. در سند رسمی باید آمادگی دولت ذیربط کشور متقاضی برای تأمین هزینه های درمانی وی (برای معالجه تحت پوشش پزشکی توسط دولت کشور متقاضی) اعلام شود. نامه تأیید کارفرما - یعنی بیانیه بانکی کارفرما - نامه ای که توانایی مالی کارفرما را برای پوشش معالجه پزشکی کارمند خود در یک منطقه فرانسه تأیید می کند.


رضایت نامه از والدین دیگر (برای متقاضی کودک که با یکی از والدین مسافرت می کند) - یک سند رسمی از والدین ، ترجمه شده به یک زبان فرانسوی و محضری ، با بیان اینکه وی هیچ اعتراضی در مورد فرزندش در سفر ندارد.  نامه رضایت هر دو والدین (برای متقاضی کودک که با شخص ثالث مسافرت می کند) - یک سند رسمی از هر دو والدین که به یک زبان فرانسوی ترجمه شده و محضری شده است ، بیان می کند که هیچ اعتراضی در مورد فرزندش در سفر ندارد.


کپی ویزاهای معتبر شینگن (والدین همراه ، والدین یا شخص سوم خردسال).
گزارش پزشکی از یک پزشک به مضمون معالجه در کشور محل اقامت متقاضی.
تأیید رزرو هتل یا اقامت تأیید شده در کلینیک پزشکی (برای همراهی با متقاضی).
یک گواهی از طرف مقامات پزشکی ملی مبنی بر ناتوانی کشور در ارائه خدمات درمانی مناسب برای شرایط متقاضی. گواهی ثبت نام بیمار در لیست ملی پیوند اعضا و قرنیه که توسط تیم پزشکی و جراحی انجام پیوند انجام می شود (در صورت پیوند).

 

ویزا فرانسه برای فرهنگ ، ورزش ، بازیگری فیلم یا اهداف مذهبی:

 

دعوت نامه از مراجع فوق با جزئیات در مورد ماهیت رویدادها یا فعالیتها - هدف بازدید ، پوشش هزینه
نام متقاضیان 
مدت اقامت در فرانسه
برنامه سفر در فرانسه

 

ویزای فرانسه برای اعضای هیئت های رسمی:

 

نسخه دعوت رسمی
هویت متقاضی
هدف از سفر (مذاکرات ، جلسات ، رویداد توسط سازمان های بین دولتی ، مشاوره)
مدت اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

 

ویزای فرانسه برای تحصیل ، آموزش ، تحقیق و یا سایر اهداف کارآموزی:

 

یک گواهی ثبت نام از متقاضی که نشان دهد امکان شرکت در دوره ها را دارد.
گواهی اتمام یا دوره هایی که متقاضی در آن  حضور داشته است.
نامه تمکن مالی

 

ویزا فرانسه برای همسر / همسر یک شهروند فرانسوی:

 

اثبات تابعیت فرانسه (کارت شناسایی یا کارت کنسولی یا گواهی تابعیت فرانسه یا دستورالعمل تابعیت فرانسه)
گواهی ازدواج فرانسه
کتاب ضبط خانواده فرانسوی

 

ویزای فرانسه برای کودکان زیر سن قانونی :


اثبات درآمد عادی والدین (قرارداد کار با درآمد ماهانه مشخص یا بیانیه بانکی یا پروانه کسب و کار)
اجازه سفر محرمانه از طرف والدین (رضایت سفر والدین)
اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی کند - رضایتنامه سفر را با اسناد رسمی صادر کرده باشد.
* توجه: هنگام درخواست در سفارت فرانسه / کنسولگری کشور خود ، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن قانونی خود را همراهی کنند.

 

ویزای تکنسین فرانسوی که قصد دارد استعدادهای خارجی را جذب کند:

 

کارآفرینان و کارمندان خارجی که کسب و کاری جدید و سودمند راه اندازی کرده اند.
استعدادهای خارجی برتر با مدارک معتبر.
سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان مالی.

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh