ویزای ژاپن

ویزای ژاپن

ویزای ژاپن


برای ورود به ژاپن به گذرنامه و ویزا احتیاج دارید (مگر اینکه شما از کشوری باشید که معاف از ویزا نیست). انواع مختلفی از ویزاهای ژاپنی وجود دارد که توسط دولت ژاپن برای اهداف و مدت زمان مختلف طراحی شده است. 68 کشور وجود دارد که شهروندان آنها می توانند بدون ویزا برای گردشگری یا تجارت وارد شوند. در حال حاضر سایر ملیت ها برای درخواست ویزا باید به سفارت ژاپن یا کنسولگری مراجعه کنند. ژاپن در نظر دارد eVisa را در سال 2020 معرفی کند که روند درخواست برای اخذ ویزای ژاپن را ساده تر می کند.
انواع ویزا ژاپن
در حال حاضر انواع مختلفی از ویزا وجود دارد و در آینده تعداد بیشتری از جمله eVisa معرفی می شوند.

ویزاها مستقیماً از سفارتخانه ها و کنسولگری های ژاپن بدست می آیند ، بنابراین فرایند درخواست eVisa کاملاً بصورت آنلاین تکمیل می شود.

ویزاهای ژاپن را می توان در 3 دسته اصلی گروه بندی کرد:

ویزای کار
ویزای غیر کار
ویزاهای مربوط به خانواده
ویزای کار
ویزاهای کاری به عنوان ویزای اقامت طولانی مدت در نظر گرفته می شوند و نوع کارهایی را می طلبند که نیاز به دانش یا مهارت های حرفه ای سطح بالایی دارند و ‘بنابراین ، آنها وظایف کار ساده ای را شامل نمی شوند. مشاغلی مانند پیشخدمت ، کارگران ساختمانی ، فروشندگان و غیره نمی توانند ویزای کار دریافت کنند. ویزاهای کاری معمولی:

مهندس ، متخصص علوم انسانی ، مهندس خدمات بین المللی. مهندسین و متخصصان علوم انسانی باید دارای مدرک دانشگاهی در رشته های مربوطه یا 10 سال تجربه حرفه ای خود باشند. مهندسان خدمات بین المللی باید 3 سال تجربه حرفه ای در زمینه خود داشته باشند.
شرکت انتقال دهنده داخلی. این وضعیت در مورد مهاجرت شرکتهای خارجی یا شرکتهای تابعه شرکتهای ژاپنی مستقر در خارج از کشور است که بیش از یک سال در این اداره در خارج از کشور کار کرده اند.
کار ماهر. مشاغل مربوط به آشپزی خارجی ، معماری یا مهندسی عمران که برای کشورهای خارجی مشخص است ، آموزش حیوانات ، آموزش ورزش ، سمبلرها ، پردازش سنگهای قیمتی در این وضعیت قرار می گیرند. داشتن حداقل 3 سال تجربه حرفه ای در این زمینه اجباری است.
مدیر تجاری. کسانی که قصد دارند یک تجارت را شروع کنند یا در یک تجارت در ژاپن سرمایه گذاری کنند. این امر همچنین در مورد افرادی که مدیریت تجارت از طرف سرمایه گذاران دارند صدق می کند
بسیار حرفه ای. این ویزا قصد دارد کارگرانی را جذب کند که احتمالاً در اقتصاد ژاپن نقش دارند.
افرادی که وضعیت ، دانش و مهارت خاصی دارند می توانند ویزاهای کاری زیر را دریافت کنند:
دیپلمات ها یا مقامات ، کارکنان سفارتخانه ها و دفاتر کنسولی ، مأموریت های دیپلماتیک ، کارمندان دولت و خانواده های آنها.
تحقیق و آموزش در دانشگاه یا مؤسسات آموزشی معادل آن.
آموزش زبان های خارجی یا سایر آموزش ها در مدارس ابتدایی ، دبیرستان ها و غیره. آن دسته از مدرسانی که به دنبال کار در مدارس زبان خصوصی هستند باید برای ویزای متخصص در علوم انسانی / خدمات بین المللی اقدام کنند.
برای کسانی که فعالیت های هنری آنها درآمد کافی را برای حمایت از زندگی خود در ژاپن فراهم می کند.
فعالیتهای مذهبی. مبلغین از سازمانهای مذهبی خارجی به ژاپن اعزام شدند.
آن روزنامه نگاران که با سازمان های رسانه ای خارجی قرارداد بستند. این روزنامه نگاران مستقل را شامل می شود.
خدمات حقوقی و حسابداری.
خدمات درمانی. متخصصان پزشکی با مدارک ژاپنی.
برای تحقیقاتی که تحت قرارداد با سازمانهای دولتی یا خصوصی در ژاپن کار می کنند.
همه کسانی که در تجارت و ورزش فعالیت می کنند.
ویزای غیر کار
هر کسی که ویزای غیر کاری داشته باشد ، مجاز به کار است تا زمانی که اداره مهاجرت به آنها اجازه دهد. این نوع ویزا ویزای اقامت کوتاه مدت محسوب می شود و محدودیت هایی نیز اعمال می شود. کسانی که تحت ویزای غیر کار برخی از کارها را انجام می دهند نمی توانند از تعداد ساعات مجاز در هفته تجاوز کنند.

چه کسی می تواند بهره مند شود:

درخواست ویزا از طریق مدرسه ارسال می شود.
آن دسته از آموزشها برای دستیابی به فناوری ، مهارت و دانش. این وضعیت تنها زمانی اعطا می شود که کاندیدا پس از بازگشت به کشور خود ، در شغلی کار کند که به آن فناوری ، مهارت ها یا دانش نیاز داشته باشد.
کارآموزی فنی. این کارآموزی را پس از آموزش تحت ویزای کارآموز شامل می کند.
همسران یا فرزندان افرادی که تحت ویزای کار و ویزای غیر کار در ژاپن اقامت دارند (به جز بازدید کنندگان و کارآموزان موقت).
فعالیت های فرهنگی. فعالیت های فرهنگی یا هنری بدون درآمد.
دانشجویان یا تحقیقات مربوط به فعالیتهای فرهنگی یا هنری ژاپن.
دانشجویان دانشگاه بدون پاداش در کارآموزی شرکت می کنند.
بازدید کنندگان موقت (به عنوان ویزای توریستی نیز شناخته می شوند). این وضعیت شامل بازدیدکنندگان در تعطیلات ، ورزش ، ویزیت های خانوادگی ، شرکت کنندگان در سمینارها و همایش ها ، جلسات تجاری ، تحقیقات بازار و افرادی که برای شرکت در فعالیت های روابط عمومی به ژاپن سفر می کنند.
همچنین ویزاهای غیر کار دیگری نیز وجود دارد که به صورت موردی اعطا می شود: فعالیتهای تعیین شده. دانشجویان در دوره کارآموزی ، تعطیلات کاری ، خانه داران دیپلمات ها برخی از افرادی هستند که می توانند از این ویزا درخواست کنند.
ویزاهای مربوط به خانواده
ویزاهای مربوط به خانواده ویزای اقامت کوتاه مدت به حساب می آیند و هیچ گونه مجازات در هنگام کار به وجود نمی آید ، بنابراین می توانید در بیش از یک فعالیت شرکت کنید یا مشاغل را تغییر دهید. افرادی که می توانند از این ویزا استفاده کنند عبارتند از:

همسر و فرزندان اتباع ژاپنی
ساکنان بلند مدت
ساکنان دائمی
همسران و فرزندان اقامت دائم
ویزای توریستی ژاپن
هر توریستی که مایل به بازدید از ژاپن باشد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی را بدست آورد. با این وجود ، ژاپن چندین ملیت را از عدم رعایت این شرط محروم می کند. به عنوان مثال ، شهروندان اکثر کشورهای اروپایی ، ایالات متحده ، استرالیا و آرژانتین احتیاج به دریافت ویزای توریستی ژاپن ندارند ، زیرا آنها برای مقاصد گردشگری کشورهای معاف از ویزا در نظر گرفته می شوند. اتباع هر یک از این مناطق می توانند حداکثر 90 روز بدون ویزا در ژاپن بمانند و وضعیت ویزیتور موقت به آنها اختصاص می یابد.

ویزای توریستی ژاپن ویزای اقامت کوتاه مدت به منظور گشت و گذار ، بازدید از دوستان یا شرکت در کنفرانس ها یا دوره ها است. طبق آیین نامه تک ورود ، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند ، اما این ویزای توریستی برای مدت زمانی تا 90 روز معتبر است. گردشگران همچنین می توانند در مدت 6 ماه برای 2 سفر کوتاه مدت ویزای دوبرابر دریافت کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد تا در حالی که در این کشور هستند ، در کارهای پرداختی شرکت کنند.

سایر ویزاهای اقامت کوتاه مدت ویزای تجاری: ویزای موقت کاری برای اقامت حداکثر 90 روز وجود دارد که می تواند ویزای مجرد یا دو بار ورود (اگر هر دو سفر در یک دوره 6 ماهه باشد) باشد. اهداف تجاری شامل کنفرانس ها ، جلسات ، امضای قراردادها و بررسی بازار است. ویزای ترانزیت: برخی از ملیت ها برای متوقف کردن ژاپن هنگام رفتن به یک مقصد روزی به ویزای ترانزیت احتیاج دارند. بسیاری از مسافران تا زمانی که در منطقه اختصاصی بمانند و از فرودگاه خارج نشوند ، به این نیاز ندارند. کدام کشورها به ویزای توریستی احتیاج دارند؟ به کلیه ملیتهایی که معاف از ویزا نیستند ، برای ورود به ژاپن نیاز به ویزا دارند. شهروندان برخی کشورها می توانند برای مدت زمان محدود (15 تا 90 روز متوالی) برای اهداف گردشگری یا مشاغل با وضعیت Visitor موقت وارد شوند. بازدید کنندگان در گذرنامه خود تمبر دریافت می کنند که این یک الزام برای گذرگاه ریلی ژاپن است. قوانین بسیار سختگیرانه بوده و بدون نشان دادن تمبر امکان پذیرش نیست (گردشگران با انواع ویزا دیگر واجد شرایط Pass نیستند). ملیت های زیر واجد شرایط وضعیت ویزیتور موقت هستند (همه افراد دیگر برای ورود به ویزا نیاز دارند)

کشورها و مناطق از طریق ویزای ژاپن
اروپا
آندورا فنلاند لتونی لهستان
اتریش FYR مقدونیه لیختن اشتاین صربستان
بلژیک فرانسه لیتوانی اسلواکی
کرواسی آلمان لوکزامبورگ اسلوونی
قبرس یونان مالت اسپانیا
جمهوری چک مجارستان موناکو سوئد
دانمارک ایرلند هلند سوئیس
استونی ایتالیا نروژ انگلستان
آمریکای شمالی
کانادا ایالات متحده
آمریکای لاتین و کارائیب
آرژانتین شیلی السالوادور مکزیک
باهاما کاستاریکا گواتمالا سورینام
باربادوس جمهوری دومینیکن هندوراس اروگوئه
آسیا
برونئی (15 روز) جمهوری کره تایلند (15 روز) ماکائو
اندونزی سنگاپور هنگ کنگ تایوان
مالزی
اقیانوسیه
اقیانوسیه استرالیا
خاورمیانه
اسرائیل امارات متحده عربی (30 روز) ترکیه
آفریقا
لسوتو تونس موریس
ملیت های ذکر شده در بالا می توانند برای گردشگری ، بازدید از اقوام و اهداف تجاری مورد استفاده قرار گیرند. با این حال ، بازدید کنندگان نمی توانند برای کار تحت وضعیت بازدید کنندگان موقت پرداخت شوند. در این موارد اخذ ویزای کار ضروری است.

شهروندان کشورهای زیر برای ورود به ژاپن به ویزای توریستی ژاپن احتیاج دارند:

چین
روسیه
فیلیپین
ویتنام
کشورهای CIS و جورجیا
شرایط ویزای توریستی ژاپن
برای درخواست ویزای توریستی با موفقیت برای ژاپن ، متقاضیانی که تابعیت کشورهای فوق نباشند ، باید شرایط ویزای زیر را رعایت کنند:

گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه باقیمانده و 2 صفحه خالی نگه دارید
فرم درخواست ویزا تکمیل شده
یک عکس گذرنامه رنگی اخیر و یک نسخه معتبر از شناسنامه خود تهیه کنید
اگر متاهل هستید ، گواهی ازدواج را ارسال کنید (اگر ظرف یک سال گذشته صادر شده باشد
شما باید قصد داشته باشید که در پایان مدت اقامت خود ژاپن را ترک کنید
اثبات توانایی مالی که نشان می دهد شما می توانید خود را در طول اقامت در ژاپن از لحاظ مالی پشتیبانی کنید
گواهی وضعیت مالی خود را برای 6 ماه قبلی صادر شده توسط بانک خود ارائه دهید
اظهارنامه مالیاتی متقاضی را ارسال کنید
در صورت درخواست بدون حامی ، یک نسخه از گواهی اشتغال شما باید ارائه شود
برنامه و برنامه سفر را برای سفر تهیه کنید
برای اخذ eVisa ژاپن ، توریستهای از کشورهای بدون ویزا فقط موظفند برای گذراندن دوره مورد نظر خود یک گذرنامه معتبر داشته باشند.

اگر هنوز سؤالاتی در مورد آنچه برای به دست آوردن ویزای توریستی ژاپن نیاز دارید ، دارید ، می توانید با بررسی سؤالات متقاضی ورود به ژاپن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh