ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا


ایرانیانی که به کانادا سفر می کنند قبل از اجازه ورود به کشور باید ویزای اقامت موقت را دریافت کنند. ویزاهای اقامت موقت ، اجازه تحصیل و مجوزهای کار از طریق سفارت کانادا در ترکیه واقع در آنکارا ترکیه به ایرانیان صادر می شود. فرم های درخواست را می توان در این دفتر دریافت کرد یا از وب سایت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بارگیری کرد. متقاضیان می توانند درخواست های خود را بصورت حضوری ، از طریق نامه منظم یا پیک ارائه دهند.

به ایرانیان توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از تاریخ عزیمت درخواست ها را ارسال کنند. پس از تأیید ، متقاضیان برای ارائه گذرنامه اصلی خود و هرگونه اسناد پشتیبان باید به اداره ویزا گزارش دهند. اگرچه ویزای اقامت موقت ممکن است اعطا شود ، اما ورود به کانادا را تضمین نمی کند. ایرانیانی که به کانادا مراجعه می کنند ، باز هم باید سوالات یک مقام مسئول ویزا را در مورد صلاحیت در بدو ورود پاسخ دهید.

 

صلاحیت ویزای کانادا 


افرادی که از ایران به کانادا سفر می کنند قبل از درخواست ویزای اقامت موقت باید از شرایط لازم برخوردار باشند که شامل موارد زیر است:

چه کسی می تواند برای ویزای شینگن در کانادا اقدام کند؟


کلیه شهروندان غیر کانادایی برای ورود به منطقه شنگن به ویزا احتیاج دارند و باید کارت اقامت دائم معتبر یا ویزای ورود چندگانه معتبر را برای کانادا با سه (3) ماه اعتبار پس از بازگشت از منطقه شینگن در اختیار داشته باشند. اگر ویزای کانادا منقضی شده است ، لطفا قبل از درخواست تمدید کنید.

فقط درخواست های ساکنان کانادا (ساکنان دائمی ، افرادی که ویزای دانشجویی کانادایی یا مجوز کار دارند) می توانند پذیرش شوند. 

غیر کانادایی ها باید ویزای منطقه شنگن را بطور حضوری در سفارت یا کنسولگری ارائه دهند. به متقاضیان ویزا توصیه می شود که به طور مستقیم و حضوری از سفارت یا کنسولگری ویزا بدنبال مصاحبه و انگشت نگاری و اسکن مدارک باشند.


در کدام سفارتخانه باید برای ویزای شینگن  کانادا اقدام کنم؟


با توجه به هدف و / یا مدت بازدید شما - خصوصیاتی وجود دارد که بیشتر مشخص می شود در کدام سفارت یا کنسولگری باید درخواست دهید.

در صورت بازدید از یک کشور شینگن - باید در سفارت یا کنسولگری نماینده کشور خاص مقصد خود اقدام کنید.
در صورت بازدید بیش از یک کشور شنگن - باید در سفارت یا کنسولگری نماینده کشور مقصد اصلی خود (کشور با طولانی ترین مدت اقامت) اقدام کنید.
در صورت بازدید از بیش از یک کشور شنگن با مدت اقامت مساوی - باید در سفارت یا کنسولگری به نمایندگی از کشور شنگن که ابتدا وارد آن می شوید ، اقدام کنید.
اگر قصد دارید بیش از 90 روز در منطقه شینگن بمانید ، باید برای اجازه اقامت (ویزای اقامت طولانی) اقدام کنید ، نه ویزای شینگن. دستورالعمل ها در صفحه اصلی سفارت / کنسول مربوطه ارائه شده است.
به یکی از مقامات ویزا اطمینان دهید که آنها پس از تعیین وقت مقرر برای بازدید از کانادا به کشورتان بازمیگردید.
اثبات مدارک مالی برای حمایت از خود و اعضای خانواده در هنگام اقامت در کانادا و برای بازگشت آنها به ایران.
موافقت کنید که بدون مجوز مناسب در کانادا کار یا تحصیل نکنید.
یک افسر ویزا را راضی کنید که آنها خطری برای امنیت کانادا ندارند.
سابقه کیفری نداشته باشید (متقاضی ممکن است نیاز به ارائه گواهی ترخیص پلیس)
شواهدی از سلامتی نشان دهید (متقاضی ممکن است نیاز به تکمیل امتحان پزشکی داشته باشد)
کلیه اسناد مورد نیاز افسر ویزا را تهیه کنید
مستندات لازم برای ویزای کانادا
همراه با فرم درخواست ویزا که به طور مناسب تکمیل شده است ، ایرانیانی که به کانادا مراجعه می کنند باید موارد زیر را نیز ارائه دهند:

گذرنامه معتبر
دو عکس با اندازه گذرنامه با نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد متقاضی که در پشت چاپ عکس. 
سوابق مالی ، از قبیل گردش حساب یا صورتهای بانکی ، به عنوان اثبات بودجه کافی برای حمایت از اقامت در کانادا و بازگشت به ایران (عکس و اثر انگشت)

 

مجوزهای کار و تحصیل با داشتن ویزای کانادا 


برای اینکه ایرانیانی که به کانادا مراجعه می کنند واجد شرایط کار یا تحصیل در این کشور باشند ، باید به ترتیب مجوز کار یا مجوز تحصیل را در اختیار داشته باشند. اما در موارد خاص ، این مجوزها لازم نیست. به عنوان مثال ، اگر بازدید کننده مورد نظر قصد دارد برای مدت زمانی کمتر از شش ماه تحصیل کند ، نیازی به مجوز نخواهد بود. صنوف خاصی از کارگران مانند روحانیت ، افسران خارجی دولت، پرسنل ارتش و سایر موارد استثنائی دیگر به مجوز کار احتیاج ندارند.

 

اگر قصد کار ، تحصیل یا راه اندازی مشاغل در کانادا را دارند ، باید متناسب با شرایط خود ویزای مناسبی داشته باشند. وب سایت تابعیت و مهاجرت کانادا دارای اطلاعات کاملی در مورد ویزا ، از جمله پرسشنامه آنلاین برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد نوع ویزا است. لیست انواع ویزا زیر به هیچ وجه جامع نیست ، اما خلاصه ای از محبوب ترین گزینه ها برای کارگران است. 
توجه: اطلاعات موجود در این راهنما به عنوان یک مرور کلی در نظر گرفته شده است. مقررات ویزا بطور منظم تغییر می یابد ، بنابراین داوطلبان باید برای به روزترین اطلاعات وب سایت فوق سفارت کانادا را بررسی نمایند.

 

ویزاهای موقت کانادا


ویزای کاری که به افراد 18 تا 35 ساله اجازه می دهد تا دو سال در کانادا کار کنند. سهمیه تعداد ویزاهای صادر شده هر ساله تعیین می شود. در سال 2016 ، این تعداد 10،700 نفر بود - 7،700 برای کارآفرینان، 2.500 برای "متخصصان جوان" (که قبل از درخواست باید نامه پیشنهادی یا قرارداد کار داشته باشند) و 500 در دسته "همکاری بین المللی" برای دانشجویان تمام وقت برای شرکت در برنامه های کارآموزی و محل کار ، حداکثر تا 12 ماه. افرادی که در این جریان شرکت می کنند نیز واجد شرایط درخواست ویزای دوم IEC برای دو سال دیگر هستند ، به این معنی که آنها می توانند در کل تحت نظارت IEC سه سال در کانادا بمانند.
بزرگترین اشکال اخذ ویزای کار کانادا این است که دوستان یا زوجین نمی توانند با هم برای ویزا اقدام کنند ، و متقاضیان نباید با افراد وابسته همراه باشند. 


برای اخذ ویزای کانادا شما به یک صفحه اسکن شده از شناسه گذرنامه خود و یک نسخه الکترونیکی از برنامه های به روز درسی خود نیاز دارید که باید فرمت ارائه شده در یک الگو که در وب سایت IEC ارائه شده است همچنین هزینه 150 دلار برای این امر نیاز است. شرکت کنندگان برای اخذی ویزای کانادا کاری نیز باید هنگام ارسال درخواست مجوز کار آنلاین از طریق MyCIC ، هزینه دارنده پروانه کار  را با  100 دلار بپردازند.
 
شرکت کنندگان در شرکت بین المللی تعاون (کارآموزی) ، از جمله افرادی که از طریق سازمان شناخته شده کارفرمایی متقاضی در خواست ویزای کانادا می شوند ، مجبور به پرداخت سایر هزینه ها نمی شوند ، اما کارفرمای کانادایی شما نیاز به پرداخت هزینه انطباق کارفرما از 230 دلار و تکمیل و ارسال پیشنهاد اشتغال برای شما را دارد.


هنگام ورود به کانادا ، باید بیمه درمانی ، یک پرواز برگشتی یا پول کافی برای خرید یک بار و اثبات مبلغ 2500 دلار در حساب بانکی خود داشته باشید. همچنین همانطور که عنوان شد می توانید به وب سایت سفارت کانادا مراجعه کنید تا اطلاعات به روز را دریافت کنید. 

 

 

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh