هندوستان

هند

هند
این کشور کهن در جنوب آسیا قرار دارد . هندوستان در هر شکل و زمینه ای متنوع ترین کشور جهان است از اقوام و مذاهب گوناگون تا تکلم به بیش از هزار زبان و جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون نفر ، همگی فضا و شرایط خاصی را پدید آورده است که یک جهانگرد را به خود جذب کند. تور هندوستان سفری خاص است که دید جدیدی را روبه شما باز میکند .
سفر راسل به چین و هند بود که ماهیت ذهن و فلسفه او را تغییر داد و دید جدیدی به وی بخشید .

سفر به هند به عنوان یک کشور پهناور ، زیبا ، دارای تنوع آب و هوای و زیستی ، فرهنگ غنی متنوع و .... همگی هند را به یک کشور خاص اما شناخته نشده تبدیل کرده است . سفر به هند تجربه ای است که هرکسی که به جهانگردی علاقه دارد باید حتما آن را در اولویت خود قرار دهد .

چندی از جاذبه های بیشمار هند بدین شرح است :

تاج محل :
در شهر آگرا شناخته شده ترین عمارت هندوستان قرار دارد . این عمارت که نام اشکی برگونه ابدیت نیز نام دارد یکی از نشانه های عشق در فرهنگ هندی است . در ساخت این بنا به صورت عمده از سنگ مرمر سفید استفاده شده است این بنا با سنگی های قیمتی نیز تزئین شده است .

قله سرخ :
این بنای معروف که در دهلی نو واقع شده است در زمان شاه جهان به عنوان محل اصلی دولت در هندوستان بوده است این بنا که با سنگ های سرخ ساخته شده است بیش از دو کیلومتر مربع است و توسط یک خندق عظیم محاصره شده است .

مجموعه معابد خاجوراهو :
این مجموعه که در مادیا پرادش واقعه شده است یکی از عجایب هفتگانه هندوستان است که در یونسکو نیز به صبت رسیده است  یکی از بزرگترین معابد هندو و جین است . این مجموعه زمانی ساخته شده است که هنر عاشقانه احساسی وابسته به جنیست رواج داشته است . برخی از این حکاکی ها از نظر جنسی واضح و بی پرده هستند .

غارهای آجانتا :
 آثار سنگ تراشی غار متعلق به قرن دوم قبل از میلاد هستند. غارهای باشکوه آجانتا، در حدود سال ۶۵۰ میلادی رها شده و به فراموشی سپرده شدند و تا سال ۱۸۱۹ میلادی، هنگامی که یک گروه شکارچی بریتانیایی به طور اتفاقی آنها را کشف کردند، از یادها رفتند. این انزوا و فراموشی آنها در واقع به نفعشان تمام شد، چرا که آثار موجود در آنها از دسترس انسان‌ها به دور مانده و در نتیجه سالم‌تر مانده اند، به گونه‌ای که بعضی از نقاشی‌های آنها تا به امروز به صورت کاملا سالم باقی مانده‌اند .

دربار صاحب :
که با عنوان معبد طلایی شناخته می شود در امریتسار قرار دارد و مهمترین مکان مذهبی سیک ها می باشد . سطح بالای معبد با طلا روکش شده است و زیبایی خیره کننده ای دارد .

 

غارهای الورا :
این غارها در واقع یک معبد بزرگ است که کندکاری شده است . مجموعه غارهای الورا، دارای
۱۰۰ غار است، هرچند فقط ۳۴ مورد این غارها برای عموم قابل بازدید هستند. بزرگ‌ترین اثر تراش خورده از سنگ یک تکه در معبد کایلاسا یافت شده است، که شامل فضایی دو برابر اندازه معبد پارتنون در آتن می‌شود، و بین قرن هفتم و نهم میلادی ساخته شده است. این غارها به پرستش خدایان مذاهب هندو، بودایی و جین اختصاص داده شده است.
 

معبد ویروپاکشا :
در شهر همپی، به عنوان یک حرم کوچک اغاز به کار کرد و در ادامه در دوره حکمرانی فرمان‌روایان ویجایاناگرا به یک مجموعه بزرگ گسترش پیدا کرد. اعتقاد بر این است که این معبد از زمان ساخت حرم کوچک در قرن هفتم پس از میلاد بدون وقفه برپا و فعال بوده است که همین ویژگی آن را به یکی از قدیمی‌ترین معابد هندو در هند تبدیل می‌کند
.

پارک ملی جیم کوربت :
این پارک قدیمی ترین پارک ملی هند است که موقعیت خوبی برای دیدن ببر بنگال که در معرض خطر انقراض است، را فراهم می‌کند. این پارک در سال
۱۹۳۶ تاسیس شد، این پارک در سال ۱۹۵۴، به پاس بزرگداشت جیم کوربت نویسنده و مدافع محیط زیست، که به حفظ بخشی از منابع طبیعی کمک کرده بود، به پارک ملی جیم کوربت تغییر نام داد. پوشش گیاهی ضخیم و فشرده که شامل جنگل‌ها و مراتع می‌شود، دیدن ببر را دشوار می‌سازد، برای دیدن ببر بنگال بهترین زمان آوریل تا ژوئن است، اما بازدید‌کنندگان می-توانند حیوانات وحشی دیگر، از جمله فیل، پلنگ، کرگدن وخرس‌های سیاه هیمالیا را مشاهده کنند .

سواحل گوا :
 خط ساحلی غربی زیبای گوا مشرف به دریای غرب، به تازگی توسط گردشگران کشف شده است . خط ساحلی گوا با مسافتی بیش از 60 مایل جایگاه تعدادی از سواحل دوست داشتنی هند است . که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارد . آرامش سکوت تفریحگاه شیک و لوس از ویژگی های این سواحل است .

پارک ملی مادوری :
این پارک که یک منطقه محافظت شده است گونه های زیادی از پستانداران مانند فیل هندی ، گراز وحشی ، سمور آبی ، ببر را در خود جای داده است . و دارای طبیعت بسیار زیبا و متنوع است که در دامنه کوهستانی قرار دارد  بهترین راه برای لذت بردن از مناظر کوهستانی با شکوه پارک، سوار شدن بر روی قایق های تفریحی و یا پیاده روی در جنگل به همراه راهنما است، که راه دوم به بازدیدکنندگان فرصت مواجه با گله فیل ها و مشاهده حیات وحش از برج های مراقبت و جایگاه ها را به وجود می آور
د

 

هند دارای معابد زیبا و متعدد کاخ های از دوران های مختلف طبیعت زیبا و چشمگیر و ... برخوردار است که شما فقط با یک راهنما و تورهندوستان مناسب و مجرب می توایند تمام این موارد را بازدید کنید .

 

 

 

 

 

 

وضعیت آب و هوا
خلاصه مقاله

هندوستان کشوری رنگارنگ و متفاوت در جنوب آسیا است . در دل این کشور شگفتی های فراوانی نهفته است که سبب شده است این کشور زیبا و ناشناخته باشد . هندوستان یکی از معدود مناطقی است که تنوع فرهنگی به این گستردگی دارد

انتشار :  27 بهمن 1397 به روزرسانی :  4 مرداد 1402 نویسنده :   سعید مقربی
تصاویر مرتبط
detail/21/جاهای-دیدنی-هندوستان
  • Taj-Mahal
  • indie-poznavaci-zajezdy-indie-indie-pamatky-zlateho-trojuhelniku-a-goa-3_1200x0
  • india
  • 813130823-1000x500
  • 8-golden-temple
  • 813130823-1000x500
اشتراک گذاری
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد