سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور به معنی شهر شیر ها می باشد تور سنگاپور سفری رویایی به این کشور کوچک در آسیای جنوب شرقی که مساحتش از بحرین کمتر می باشد مهیا میکند سنگاپور اقتصادی قوی دارد . سنگاپور از نرخ بالای نفوذ تکنولوژی برخوردار است و از کشور های توسعه یافته حوزه خود بشمار می آید .

سنگاپور در زمینه های متعدد اقتصادی موفق بوده است اما این عمر باعث نشده است که سنگاپور به فکر توسعه صنعت گردشگری نباشد و تلاش های دولت سنگاپور سبب شده است که این کشور یکی از مقاصد گردشگران آسیای جنوب شرقی باشد .

جاذبه های فراوان ، تنوع قومی ، استفاده از زبان انگلیسی و شبکه حمل نقل گسترده از دلیل عمده جذب گردشگران می باشد .

این جزیره دارای جاذبه های متنوعی است از قبیل :

تفریحگاه جهانی سنتوسا :
این مجموعه با داشتن هتل ها رستوران ها ، کازینو ، پارک های متعدد ، ساحل ، پارک آبی ، آکواریوم ، پارک دلفین ها و .... محل مناسبی برای گردشگران با هر نوع سلیقه ای است .

باغ های خلیج :

این باغ سه شامل قسمت است: خلیج مرکزی: که یک باغ با یک پیاده روی در اسکله است و در نهایت دو باغ دیگر را به هم متصل می‌کند، خلیج شرقی: که در مرحله‌ای که بخش‌ها تکمیل شده‌اند باز شده است و خلیج جنوبی: بزرگترین باغ و ویترین باغبانی گرمسیری است و شامل ساختارهای درخت‌ مانند تا ۵۰ متر ارتفاع است که بر چشم انداز باغ تسلط دارد .

معبد مقدس دندان بودا :

این مکان هنر بودای سنگاپور را به نمایش گذاشته است می تواند برای هرکسی جالب باشد از این رو که این مکان زیبا و خاص در قلب محله ی چینی ها نیز بنا شده است .

باغ وحش سنگاپور :

این باغ وحش بزرگ با مساحتی بالغ بر 90 هکتار دارای تنوع زیستی بالای 2 هزار حیوان می باشد سبک و بنای این باغ وحش بسیار زیبا و متفاوت با بسیاری از باغ وحش های جهان است .

 خیابان ارچاد :

این خیابان 5کیلومتری بیشترین مراکز خرید و فروشگاه ها را در خود جای داد است در خیابان هتل ها و رستوران های لوکس نیز حضور دارند .

جاذبه های طبیعی و ساخته شده سنگاپور به دست بشر بسیار است و این کشور کوچک توانسته سالانه بالغ بر 17 میلیون گردشگر را به خود جذب کند .

 

 

وضعیت آب و هوا
خلاصه مقاله

سنگاپور کشور بسیار کوچکی در آسیای جنوب شرقی است . این کشور که کوچکتر از بحرین است به خوبی خود را با جهان مدرن هماهنگ کرده و به همین علت این کشور یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشور های منطقه خود است تجارت در این کشور بسیار پر رونق است . این کشور یکی از مقاصد جهانگردان می باشد

انتشار :  27 بهمن 1397 به روزرسانی :  3 مرداد 1402 نویسنده :   سعید مقربی
تصاویر مرتبط
detail/19/جاهای-دیدنی-سنگاپور
  • 19c41bf3-6574-4956-9868-147d22989a90
  • Botanic-Gardens
  • F9uW6
  • تورمالزی-سنگاپور-
  • singapore_2
  • images
اشتراک گذاری
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد