جاذبه های مکزیک

824f8d11-f120-46a8-a847-f3ecfebc9f68

ایالات متحده مکزیک به پایتختی مکزیکوسیتی با جمعیت بالغ بر 120 میلیون نفر در آمریکای شمالی قرار دارد این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا از جنوب شرقی با گواتمالا همچنین از غرب با خلیج مکزیک و از شرق با دریایی کارایپ هم مرز است

قدمت تمدنی در مکزیک بسیار قدیمی است و به بیش از 2000 سال نیز میرسد اما آنچه امروز از مکزیک میشناسیم به بعد از تسخیر این کشور توسط اسپانیایی ها است نام ابتدای مکزیک نیز اسپانیای نو بوده است . زبان مردم مکزیک اسپانیایی است و 97درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند .

مکزیک دارای ویژگی های خاصی است که می تواند برای گردشگران جذابیت ویژه ای ایجاد کند . از جمله این ویژگی ها میتوان به مواردی همچون :

مکزیکوسیتی : پایتخت مکزیک، به عنوان دومین شهر بزرگ جهان با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت می باشد . آزتک ها در قرن  14 مکزیکوسیتی را بنا کردند ونام تنوشتیتلان را برای آن برگزیدند . مکزیکوسیتی، بسیاری از جاذبه های گردشگری و 1500 اثر تاریخی، صدها موزه و مناطق باستان شناسی را در خود جای داده است . اگر به مکزیکو سیتی سفر کردید حتما غذاهای مکزیکی را فراموش نکنید و از آن ها میل کنید .

شهر گوادالاخارا : این شهر پایتخت فرهنگی کشور مکزیک است و زادگاه موسیقی ال ماریاچی می باشد . این شهر دارای معماری ویژه ای است و دیدنی های فراوانی نیز هست .

شهر آکاپولکو : این شهر مقصد اصلی توریست ها می باشد . شهر بندری آکاپولکو شهر تفریحات شبانه مکزیک است وبهترین زمان سفر به آن زمستان می باشد .

شهر موریلیا : موریلیا شهری زیبا با ساختمان هایی با آجر صورتی می باشد که به علت وجود این بناهای صورتی رنگ به آن شهر صورتی نیز گفته می شود . این شهر گردشگران زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سوی خود جذب می کند و وجود بناهای صورتی رنگ خود به خود توریست ها را مجذوب خود می سازد . موریلیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است .

شهر مونتری : شهر مونتری آمریکایی ترین و امن ترین شهر مکزیک نامیده می شود ، این شهر در مجاورت آمریکا قرار دارد و تجارت و اقتصاد آن با آمریکا گره خورده است. شهر مونتری دارای جاذبه های گردشگری فراوانی مانند کوههای «سرو د لا سیلا» و موزه هنر مدرن و تاریخ می باشد .

تئوتیئواکان : اگر به تاریخ مکزیک علاقه مند هستید تئوتیئواکان بیش از هر منطقه دیگری در شهر مکزیکوسیتی به شناخت شما از این شهر کمک خواهد کرد. این شهر در شمال شرقی شهر مکزیکو سیتی واقع است و جایگاه اهرام دوره کلمبیایی می باشد. دو مورد از آثار باستانی تئوتی وکان که حتی پس از ویرانی و نابودی آن شهر هم کاملاً از بین نرفتند، هرم خورشیدی و مکان باستانی دیوراما می‌باشند که درموزه تئوتی وکان نگهداری می‌شوند. بعد از سقوط شهر مردم زیادی از اقصی نقاط مکزیک به آن منطقه آمدند و بطور غیرقانونی در زمین‌های آن ساکن شدند. در زمان سکونت آزتک‌ها، شهر به یک زیارتگاه تبدیل شده بود و طبق افسانه تولانی‌ها، شهر تئوتی وکان مکانی بود که خورشید در آنجا خلق شده بود. امروزه، شهر تئوتی وکان یکی از بارزترین و قابل توجه‌ترین مکان‌های مکزیک برای جذب باستان شناسان و همینطور گردشگران به شمار می رود .

وضعیت آب و هوا
خلاصه مقاله

ایالات متحده مکزیک به پایتختی مکزیکوسیتی با جمعیت بالغ بر 120 میلیون نفر در آمریکای شمالی قرار دارد این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا از جنوب شرقی با گواتمالا همچنین از غرب با خلیج مکزیک و از شرق با دریایی کارایپ هم مرز است قدمت تمدنی در مکزیک بسیار قدیمی است و به بیش از 2000 سال نیز میرسد اما آنچه امروز از مکزیک میشناسیم به بعد از تسخیر این کشور توسط اسپانیایی ها است نام ابتدای مکزیک نیز اسپانیای نو بوده است . زبان مردم مکزیک اسپانیایی است و 97درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند .

انتشار :  23 بهمن 1397 به روزرسانی :  4 مرداد 1402 نویسنده :   سعید مقربی
تصاویر مرتبط
detail/17/جاذبه-های-مکزیک
  • 824f8d11-f120-46a8-a847-f3ecfebc9f68
  • 2565074
  • 3ef4f2d2-57dd-4c5a-a50d-a720ff75a77f
  • Mexico1-1030x773
اشتراک گذاری
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید
در رابطه با این مطلب دیدگاهی وجود ندارد