جالب و خواندنی


نکات جالب و خواندن در زمینه سفر، تور، پرواز، اقامت در هتل و سایر اقامتگاه ها


هتل های قطر برای جام جهانی 2022

هتل های قطر برای جام جهانی 2022

هتل های قطر برای جام جهانی 2022 در این دوره از مسابقات میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان خواهند بود. همچنین این دوره از مسابقات جام جهانی قطر به دلیل صعود تیم ملی کشورمان از اهمیت زیادی برای ایرانیان برخوردار است. کشور قطر همسایه خلیج فارس و به ایران نیز بسیار نزدیک است. به همین دلیل قطر از ایران نیز برای اقامت گردشگران به این کشور در زمان جام جهانی کمک خواسته است و علاوه بر هتل های قطر، هتل های جزیره کیش و قشم نیز باید آماده پذیرایی از میهمانان و توریست های خارجی باشند.

استادیوم های میزبان جام جهانی قطر 2022

استادیوم های میزبان جام جهانی قطر 2022

کشور قطر به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند و پیشرفته جهان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 است. این کشور 8 استادیوم را برای برگزاری مسابقات جام جهانی تدارک دیده و پیش بینی می شود افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور سفر کنند. در ادامه این مطلب ورزشگاه های میزبان جام جهانی 2022 قطر را معرفی کرده ایم تا ضمن آشنایی با آن ها، برای رفتن به این کشور شگفت انگیز و تماشای بازی ها آماده شوید.

ویزای استارت آپ پرتقال (مدارک مورد نیاز، شرایط)

ویزای استارت آپ پرتقال (مدارک مورد نیاز، شرایط)

ویزاي استارت آپ پرتغال، ویزایی اقامتی است که به کارآفرینان خارج از حوزه شنگن عطا میشود. براي کارآفرینی و سرمایه گذاري در هر کشور قبل از هرچیز باید به این موضوع پرداخت که آیا کشور مورد نظر مقصد مناسبی براي سرمایه گذاري هست یا خیر. در پاسخ باید گفت آنچه که هر کشور را به مقصد ایده آلی جهت سرمایه گذاري و مهاجرت تبدیل می کند بررسی همه زوایاي آن کشور از نظر اقتصادي ، نظام مالیاتی ، نظام حقوقی و معاهدات دوجانبه میان این کشور با کشورهاي دیگر می باشد .

روستای متمدن و پیشرفته دیزباد در چند قدمی مشهد

روستای متمدن و پیشرفته دیزباد در چند قدمی مشهد

دیزباد تنها روستایی است که صد در صدِ مردمش با سوادند و از سال 1312 شمسی مدرسه داشته است. مردم روستا را می توان با جوامع متمدن کنونی مقایسه کرد چون برخورد و تصمیم گیری هایشان نسبت به محیط زیست، منابع طبیعی و روستایشان حکایت از غنای فرهنگی آن ها دارد. این روستای پلکانی، بسیار زیبا و خوش آب و هواست.

۲۶ دی- dizbad vilage بیشتر بخوانید...
قطارهای مشهد | از قطارهای  فدک تا قطارهای اقتصادی

قطارهای مشهد | از قطارهای فدک تا قطارهای اقتصادی

قطارهای مشهد روزی نیست که مسافر نداشته باشند. مسافران مشهد در همه ایام سال از راه های زمینی و هوایی، خود را به این شهر زیارتی می رسانند. زائران گزینه های مختلفی پیش رو دارند اما بیشتر افراد سفر با قطار را انتخاب می کنند. علت چیست؟ تور مشهد با قطار ارزان قیمت و در عین حال راحت است. اگر طالب تور زمینی مشهد هستید ادامه مطلب را در تورگردان از دست ندهید.

۲۶ دی- Mashhad tour with train بیشتر بخوانید...
ترکیب سحرانگیز رنگ ها در طبیعت پاییزی گیلان

ترکیب سحرانگیز رنگ ها در طبیعت پاییزی گیلان

چند قدمی مانده به رفتن پاییز ، این عروس زیبای فصل‌ ها / با پیراهن بلند نارنجی‌ اش و آن همه حس عاشقی / با قدم‌ هایی سرد از کوچه‌ خاطره‌ ها / با نگاه بارانی‌ اش / چه غریبانه می‌ رود پاییز… تصاویر زیبای پاییز در گیلان را با رقص رنگ ها از دست ندهید.

۲۲ آذر- autumn in Gilan بیشتر بخوانید...
هنر باستانی ساخت کشتی دست ساز در قشم

هنر باستانی ساخت کشتی دست ساز در قشم

اسکله های کشتی سازی بومی یکی از دیدنی ترین مناطق در ایران هستند. شما انسانهایی همچون مورچه را بر دیواره کشتی ها مشاهده می کنید که در حال میخ کوبیدن و ساخت کشتی های غول آسا هستند. این کار بدون هیچ تکنولوژی انجام می شود که بسیار دیدنی و خارق العاده است.

۱۹ آذر- Ancient art of handmade ship building in Qeshm بیشتر بخوانید...
در لاکچری‌ ترین هتل‌ های ایران چه خبر است؟ (معرفی گران‌ ترین هتل‌های ایران)

در لاکچری‌ ترین هتل‌ های ایران چه خبر است؟ (معرفی گران‌ ترین هتل‌های ایران)

شاید برای خیلی از ما هزینه ای که بعضی برای اقامت در گرانترین هتل های ایران میکنند عجیب باشد ولی این موضوع برای بیشتر افراد نوعی تفریح است. افرادی که به تجمل و امکانات لوکس علاقه دارند هیچ چیز برایشان لذت بخش تر از این نیست که در سفرشان اقامتی همه‌چیز تمام در هتلی گران قیمت داشته باشند... امروز به معرفی لاکچری ترین و لوکس ترین هتل های ایران پرداخته ایم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

۲۰ مهر- the most expensive hotel بیشتر بخوانید...
کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

کرونا و چک کردن آنلاین امکان مسافرت به کشورهای مختلف

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) نقشه ای تعاملی برای کووید 19 ایجاد کرده است. این نقشه منبعی موثق برای کسانی است که می خواهند به مقصدی سفر کنند ولی نمی دانند که آنجا کرونا ویروس در چه وضعیتی قرار دارد؟ آیا جزو شهرهای قرمز و نارنجی است یا وضعیتی آبی و سبز دارد؟! این نقشه کمک می کند بفهمند به کدام مقاصد می توانند سفر کنند؟

۲۱ تیر- Which Countries Are Allowing Travel بیشتر بخوانید...
ماسک و شیلد محافظ صورت در پروازهای قطر ایرویز اجباری می شود

ماسک و شیلد محافظ صورت در پروازهای قطر ایرویز اجباری می شود

قطر ایرویز مسافرانش را ملزم به پوشیدن ماسک و زدن شیلد محافظ صورت می کند. مسافران قطر ایرویز حتما باید ماسک بزنند و صورت خود را بپوشانند. شرکت قطریه اقدامات ایمنی و بهداشتی خود را در خصوص کووید 19 در پروازهایش افزایش داده است. این اقدامات در مورد مسافران و خدمه کابین و میهمانداران اجرا می شود.

۱۵ تیر- qatar airways and mask shield بیشتر بخوانید...

در وبلاگ تورگردان به انتشار مطالبی جالب و خواندنی درباره سفر و تورهای مسافرتی پرداخته می شود تا علاقمندان به گشت و گذار با مطالعه آن ها خود را سرگرم کنند.