تهران گردیپیست های اسکی در تهران (دیزین، شمشک، توچال)

پیست های اسکی در تهران (دیزین، شمشک، توچال)

پیست اسکی در تهران از جمله مکان‌های تفریحی لاکچری است که برای تفریحاتی مانند اسکی و اسنوبرد مناسب می‌باشد. گردشگران زیادی در داخل و حتی خارج از ایران به ورزش اسکی در پیست‌های برفی تهران علاقه دارند. بسیاری از پایتخت نشینان در فصل سرما به پیست های اسکی در نزدیکی تهران می‌روند تا از منظره‌های برفی و اسکی لذت ببرند.

برج آزادی تهران از گذشته تا کنون

برج آزادی تهران از گذشته تا کنون

برج آزادی تهران برای همه ایرانیان شناخته شده است اما شاید اطلاعات کافی درباره این سازه نخوانده یا نشنیده باشید. برج آزادی تهران در دوران پهلوی دوم ساخته شده و پیش از انقلاب اسلامی برج شهیاد نام داشت. این برج برای سال‌های طولانی نماد شهر تهران بود تا اینکه برج میلاد سعی کرد جای آن را به عنوان نمادی مدرن‌تر بگیرد. می‌خواهیم درباره جریان ساخت این برج، طراح آن، امکانات برج آزادی و... صحبت کنیم. برای سفری کوتاه به میدان آزادی با ما همراه باشید.

موزه فرش تهران (قیمت بلیط، پلان، عکس و معرفی کامل)

موزه فرش تهران (قیمت بلیط، پلان، عکس و معرفی کامل)

موزه فرش تهران در ضلع شمالی پارک لاله قرار گرفته است. این موزه پیش از انقلاب اسلامی تاسیس شده و یک نمایشگاه دائمی فرش است. در تالار دیگر موزه نمایشگاه‌های مختلفی با موضوع خاص در زمینه فرش برگزار می‌شوند. اگر به فرش ایرانی علاقه دارید یا رشته تحصیلی شما مرتبط با فرش است پیشنهاد می‌کنیم از موزه فرش در تهران دیدن کنید. این موزه با گرد آوردن فرش‌های قدیمی و چندین شاهکار از هنرمندان ایرانی، سهم بسزایی در معرفی این هنر ارزشمند دارد.

کافه و رستوران‌ های تهران

کافه و رستوران‌ های تهران

رستوران‌های تهران به اندازه‌ای متنوع هستند که حتی انتخاب لیستی از برترین، ارزان‌ترین، گرانترین و... هم از میان آن‌ها کاری مشکل است. تعداد کافه و رستوران‌های پایتخت در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و هر کدام با تم یا موضوعی خاص شروع به کار کرده‌اند. بسیاری از رستوران‌ها هم باسابقه طولانی مشغول به کار هستند و مشترین وفادار خود را دارند.

کاروانسرای خانات در تهران

کاروانسرای خانات در تهران

کاروانسرای خانات بزرگترین کاروانسرای درون شهری تهران است. قدمت این کاروانسرا و میدان اطرافش به دوران قاجار باز می‌گردد. متأسفانه برای دهه‌های متمادی این بنای تاریخی تقریبا متروک شده بود و امکان بازدید از آن وجود نداشت. در سال‌های اخیر کاروانسرای خانات را بازسازی کرده و با افزودن امکانات مختلف، آن را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر تهران نموده‌اند.

خانه و موزه مقدم تهران کجاست؟

خانه و موزه مقدم تهران کجاست؟

خانه موزه تهران یا خانه موزه مقدم دانشگاه تهران یک عمارت تاریخی است که به اواخر دوران قاجار تعلق دارد. از آنجایی که خانه موزه تهران یکی از ساختمان‌های قدیمی شهر است و همچون نگین در تهران می‌درخشد، تصمیم گرفتیم مطالبی برای معرفی آن جمع آوری کنیم. اگر به خانه‌های تاریخی و موزه‌ها علاقه دارید با این مطلب همراه شوید تا بازدید کوتاهی از این خانه زیبا داشته باشیم...

کاخ سعد آباد تهران ( معرفی مجموعه موزه ها)

کاخ سعد آباد تهران ( معرفی مجموعه موزه ها)

مجموعه‌ موزه‌های کاخ سعد آباد شامل تعدادی کاخ و ساختمان هستند که تبدیل به موزه هایی با موضوعات مختلف شده‌اند. این مجموعه در شمال شهر تهران قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در این شهر می‌باشد. افرادی که قصد تهران گردی دارند می‌توانند مجموعه موزه‌های کاخ سعد آباد را در لیست برنامه‌های خود قرار دارند. البته برای بازدید از همه کاخ‌ها و موزه‌ها نیاز به یک روز کامل دارید اما وقتی که صرف می‌کنید قطعا ارزش آن را خواهد داشت.

خانه کاظمی تهران (تصاویر، آدرس، تاریخچه)

خانه کاظمی تهران (تصاویر، آدرس، تاریخچه)

خانه کاظمی در شهر تهران و یکی از یادگاران دوران قاجار است. این خانه زیبا در حوالی خیابان ۱۵ خرداد و در محله چاله میدان قرار دارد و همسایه امامزاده یحیی می‌باشد. خانه موزه کاظمی متعلق به خانواده کاظمی‌ها است که در دوران سلطنت ناصر الدین شاه و پس از آن جزو درباریان به حساب می‌آمدند. همان‌ طور که می‌دانید از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر تهران، موزه‌ها و خانه‌های تاریخی می‌باشند. غالبا خانه‌های تاریخی در تهران متعلق به دوران قاجار هستند و به سبک آن دوران ساخته شده‌اند.

۲۸ اردیبهشت- بیشتر بخوانید...
باغ موزه نگارستان تهران ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

باغ موزه نگارستان تهران ( همه آنچه پیش از رفتن باید بدانید)

باغ موزه نگارستان یک باغ به همراه چندین عمارت است که به دوران فتحعلی شاه قاجار تعلق دارد. باغ نگارستان فراز و نشیب‌های تاریخی بسیاری طی کرده و در دوره‌های مختلف، تغییر کاربری‌ داده است. این باغ قاجاری به دلیل وقایع تاریخی مهمی که در آن رخ داده مورد توجه می‌باشد. برای مثال قتل قائم مقام فراهانی در حمام باغ نگارستان یکی از وقایع تاریخی تلخ است. علاوه بر این‌ها چندین تالار موزه و جاذبه‌های گردشگری دیگر نیز در باغ موزه نگارستان قرار دارند. اگر تصمیم گرفته‌اید تهران‌گردی کنید باید خانه‌های تاریخی و موزه‌ها را در صدر لیست جای دهید.

۲۸ اردیبهشت- بیشتر بخوانید...
کاخ نیاوران تهران و مجموعه موزه‌ های آن

کاخ نیاوران تهران و مجموعه موزه‌ های آن

مجموعه موزه‌های کاخ نیاوران در شمال شرقی باغ نیاوران و در شهر تهران قرار گرفته است. این مجموعه موزه‌ها در محل کاخ‌های متعدد نیاوران می‌باشند یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر تهران به حساب می‌آیند. بسیاری از وسایل زندگی و آثار هنری ارزشمند که در این کاخ ها بودند حالا به عنوان گنجینه‌های ملی برای مشاهده عموم در دسترس می‌باشند.

۲۸ اردیبهشت- بیشتر بخوانید...