تبریز گردی
جاهای دیدنی تبریز ؛ تفریحات، مراکز خرید، سوغات، جاذبه های گردشگری

جاهای دیدنی تبریز ؛ تفریحات، مراکز خرید، سوغات، جاذبه های گردشگری

جاهای دیدنی تبریز شاید برای خیلی ها به اندازه اصفهان و شیراز وسوسه انگیز نباشد ولی برای من سفر به تبریز مهمتر بود. چون در درسهای دانشگاه درباره مسجدکبودتبریز و باغ خیره‌کننده ائیل گُلی زیاد خوانده بودم، دوست داشتم این دو جا را هر چه زودتر ببینم و تجربه اقامت در هتلِ‌صخره‌ای‌کندوان را پشت سر بگذارم. به همین دلیل سال گذشته با خانواده‌ام راهی تبریز شدم.

۴ بهمن- attraction of Tabriz بیشتر بخوانید...
پارک ملی کنتال تبریز از ذخایر محیط زیستی ایران

پارک ملی کنتال تبریز از ذخایر محیط زیستی ایران

پارک ملی کنتال پارکی با وسعت ۷ هزار هکتار است که در استان آذربایجان شرقی قرار گرفته و مرز مشترک با کشور ارمنستان دارد. پارک ملی کنتال یکی از جا‌ذبه های تبریز محسوب می‌شود چرا که در فاصله کوتاهی از تبریز قرار دارد. در پارک ملی کنتال آذربایجان شرقی حیات وحش متنوعی وجود دارد به طوری که بسیاری افراد این پارک را مهم‌ترین محل حفاظت شده حیات وحش ایران می‌دانند.

رستوران های تبریز به همراه منو، آدرس، تلفن رزرو و قیمت ها

رستوران های تبریز به همراه منو، آدرس، تلفن رزرو و قیمت ها

رستوران های تبریز چقدر طرفدار دارد؟ اگر عازم این شهر هستید آیا می دانید غذاهای مورد علاقه تان را در کدام رستوران ها یم توانید نوش جان کنید؟ با منوی غذایی و قیمت غذاهای رستورانی در این شهر آشنا هستید؟ در ادامه بهترین رستوران‌های تبریز را خدمتتان معرفی می‌کنیم. بنابراین اگر به تبریز سفر کردید می‌توانید رستوران مورد نظر خود را به راحتی بیابید.

خانه مشروطه تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

خانه مشروطه تبریز (معرفی، آدرس، تصاویر)

خانه مشروطه تبریز در محله راسته کوچه قرار گرفته و یکی از آثار مهم مربوط به دوران قاجار است. در بین جا‌های دیدنی تبریز حتما این خانه زیبا را مد نظر داشته باشید. شهر تبریز تاریخ پر فراز و نشیبی را گذرانده و همواره جز شهر‌های سرنوشت ساز در تاریخ ایران بوده است. در دوره‌های مختلف، سلسه‌های متعددی بر ایران و خطه آذربایجان حکمرانی کرده‌اند. بر این اساس چندین خانه تاریخی در شهر تبریز وجود دارند که از نظر فرهنگی و معماری قابل توجه می‌باشند.

قوم تپه تبریز یا گوم تپه (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

قوم تپه تبریز یا گوم تپه (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

قوم تپه تبریز یا گوم تپه یک کویر کوچک در نزدیکی تبریز است و دوستداران طبیعت را به خود فرا می‌خواند. منطقه آذربایجان در ایران یکی از مناطق جذاب برای گردشگری است. از دیرباز آوازه زیبایی‌های آذربایجان به گوش تمام ایرانیان رسیده و مقصد مهمی برای گردشگران می‌باشد. شاید شما هم مانند بسیاری افراد، در توصیف طبیعت آذربایجان به یاد کوهستان‌ها، آبشار‌ها، چشمه‌ها و مرتع‌های سرسبز بیفتید.

سورتمه تبریز |  معرفی، امکانات، تصاویر، آدرس

سورتمه تبریز | معرفی، امکانات، تصاویر، آدرس

سورتمه تبریز نوعی وسیله نقلیه بدون چرخ است که در مناطق سردسیر بر روی برف توسط سگ یا اسب کشیده می‌شود. اما سورتمه‌های دیگری مانند ترن هوایی وجود دارند که در مجموعه وسایل شهر بازی‌ها قرار می‌گیرند. سورتمه تبریز هم از این نوع است. تفرجگاه ائل باغی در ضلع جنوبی ائل گلی شهر تبریز دارای بزرگترین مجموعه سورتمه استان آذربایجان شرقی می‌باشد.

باغلار باغی تبریز  (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

باغلار باغی تبریز (همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید)

باغلار باغی یک مجموعه تفریحی و از بزرگترین شهربازی‌هایی است که پس از انقلاب اسلامی در استان آذربایجان ساخته شد. شهربازی باغلار باغی در سال ۱۳۷۲ خورشیدی در شهر تبریز احداث شده و در کنار ائل گلی و باغ گلستان جزو ۳ پارک مهم این شهر می‌باشد.

محله مارلان تبریز (معرفی، تصاویر، آدرس)

محله مارلان تبریز (معرفی، تصاویر، آدرس)

محله‌های تاریخی شهر تبریز علاوه بر اهمیت توریستی از نظر تاریخی نیز بسیار قابل توجه بوده و معرف فرهنگ غنی تبریز می‌باشند. محله مارالان تبریز هم از محله‌های قدیمی است که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. از دیگر دلایلی که باعث شهرت مارالان شده، ارامنه هستند که در زمان حکومت شاه عباس صفوی به ایران مهاجرت کرده‌اند. ارامنه در بسیاری از محله‌های تبریز مانند مارالان ساکن شده و علاوه بر خانه، کلیسا‌هایی نیز بنا کرده‌اند.

ارسباران | جنگل های انبوه در حاشیه ارس در منتهی الیه آذربایجان

ارسباران | جنگل های انبوه در حاشیه ارس در منتهی الیه آذربایجان

ارسباران نواری ممتد و سبز از رود و سرسبزی در استان آذربایجان‌ شرقی در شمال غربی ایران است. این منطقه از سحرانگیزترین مناطق گردشگری در کشور محسوب می‌شود. ارسباران هم ‌اکنون یکی از 9 ذخیره ‌گاه با ارزش زیست ‌کره ایران به شمار می رود. این منطقه جنگلی افزون بر تنوع گیاهان دارویی با ارزش، گونه‌ های گیاهی و حیات ‌وحش متنوع کمیاب را نیز در چتر حمایت خود دارد.

روستای صخره ای کندوان در تبریز

روستای صخره ای کندوان در تبریز

کندوان یکی از جا‌های دیدنی استان آذربایجان شرقی می‌باشد که در شهرستان اسکو قرار گرفته و گردشگران زیادی را به خود فرا می‌خواند. برخی از باستان‌شناسان قدمت روستا را هفت هزار سال تخمین می‌زنند و برخی دیگر حفاظت در برابر حمله مغولان را دلیل ساخت روستا می‌دانند. البته علاوه بر پیشینه تاریخی، معماری روستای صخره‌ای کندوان در ایران بی‌نظیر است.