تورگردان موتور جستجوی تور لحظه آخری

تور مشهد از زنجان
صفحه اصلی تور داخلی تور مشهد از زنجان

تور مشهد از زنجان

تور مشهد از زنجان مسیر ارتباطی مشهد زنجان هتل های مشهد جاذبه های مشهد رستوران ها و کافه های مشهد

تور مشهد از زنجان | تور لحظه آخری مشهد از زنجان | تور زنجان به مشهد

چشمه‌ های خروشان تو را می‌ شناسند / موج‌ های پريشان تو را می‌ شناسند

پرسش تشنگی را تو آبی، جوابی / ريگ‌ های بيابان تو را می‌ شناسند

چه کسی است که امام رضا (ع) را نشناسد و آرزوی زیارتش را نداشته باشد. اگر چنین نیست پس این همه زائری که در صحن و سرای حضرتش موج می زند از کجا آمده اند؟! این همه عاشقی که برای تور مشهد سر و دست می شکنند که هستند؟! ترک و فارس، لر و گیلکی، اگر هر سال به مشهد نیامده باشند، دست کم یک بار به عمرشان به شهر مشهد مشرف شده اند. یکی از مسیرهایی که طرفدار زیادی دارد تور مشهد از زنجان است. مردم زنجان همچون سایر شیعیان راستین از راه های مختلف تور هوایی و تور زمینی مشهد سالانه به مشهد رفت و آمد می کنند.

فاصله مشهد زنجان بیش از 1200 کیلومتر و حدود 13 ساعت است. این فاصله در مسیر مشهد زنجان با قطار محاسبه شده است ولی مسیر هوایی مشهد زنجان تنها یک ساعت و سی دقیقه طول می کشد. برای تهیه بلیط هواپیما در مسیر مشهد زنجان و برعکس یا تهیه بلیط قطار و اتوبوس به سایت توگردان مراجعه کنید. در غیر اینصورت می توانید تور مشهد از زنجان را تهیه کرده و محل اقامت خود را هم مشخص نمایید. 

مسیرهای ارتباطی تور مشهد

فاصله مشهد تا زنجان 1225 کیلومتر طول می کشد. برای پیمودن این مسیر از طریق جاده های ارتباطی، 11 ساعت و 45 دقیقه در راه خواهید بود. مسیر جاده ای با عبور از استان های قزوین، کرج و تهران به گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود می رسد. از آنجا وارد استان خراسان شمالی و شهر سبزوار شده و دست آخر از طریق نیشابور به مشهد می رسد.

برای این سفر تهیه بلیط قطار زنجان به مشهد نیز راهکار خوبی است. ایستگاه راه آهن مشهد در شمال شهر واقع شده و دسترسی آسانی از همه نقاط شهر دارد. این موضوع سبب شده که سالانه حدود 14 میلیون مسافر از طریق خطوط ریلی راه آهن به مشهد تردد کنند. برای طی کردن مسیر مشهد زنجان با قطار باید 17 ساعت در راه باشید. این مسیر ریلی همه روزه فعالیت دارد. ایستگاه های مسیر ریلی مشهد زنجان، شهرهای کاشمر، اسفراین، شاهرود، دامغان، سمنان، تهران، کرج و قزوین است. قطارهای این مسیر، قطارهای 5 ستاره 4 تخته اکونومی، ویژه و بیزینس فدک، قطارهای 4 ستاره و نیمه لوکس غزال به صورت 4 تخته و قطارهای 3 ستاره 4 تخته شهاب است. گران ترین قیمت بلیط قطار مشهد زنجان قطارهای لوکس فدک و ارزان ترین بلیط قطار مشهد زنجان قطار شهاب است. 

گردشگران و زائرانی که تمایل دارند بیشتر وقتشان را در خود مشهد بگذرانند می توانند بلیط هواپیما تهیه کنند. مسیر مشهد زنجان با هواپیما، با پروازهای هواپیمایی ایرتور نزدیک به 1 ساعت و 44 دقیقه طول می کشد و فاصه آن 997 کیلومتر است. قیمت بلیط مشهد زنجان بسته به اینکه با کدام یک از وسایل ارتباطی قصد سفر داشته باشید متفاوت است.

برای انتخاب محل اقامت در هر شهری باید قبل از هر چیز هدف از آن سفر مشخص گردد. مشهد هم هینطور است. باید بعد از مشخص‌ شدن هدف‌ سفر برای رزرو هتل های مشهد اقدام کرد. بیشتر مسافرهای مشهد برای زیارت بارگاه منور امام رضا به این شهر می آیند. بنابراین بیشتر هتل ‌های مشهد را در خیابان امام رضا (ع) در مقابل ورودی های باب الرضا و باب الجواددر صحن جامع رضوی حرم احداث کرده اند. مسافرهای تور مشهد توان اقتصادی متفاوتی دارند؛ به‌ همین سبب، در این شهر هتل ‌ها و هتل‌ آپارتمان‌ هایی با قیمت‌ ها و امکانات متنوع ساخته شده‌ است.

برای رزرو هتل های مشهد خوب است به تعداد مسافرها و همچنین امکاناتی که نیاز دارید دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین هتل را متناسب با بودجه‌  تان انتخاب کنید. بیشتر افراد تصور می ‌کنند با رزرو هتل‌ آپارتمان در مشهد هزینه‌های اقامت  ‌شان را کاهش می‌دهند، ولی  واقعیت این است که هتل‌ آپارتمان‌ها همیشه ارزان‌ تر نیستند. چیزی که انتخاب هتل‌ آپارتمان ‌ها را به ‌صرفه می ‌کند واحدهای اقامتی بزرگی است که تعداد بیشتری از جمعیت را در خود جای می ‌دهد. بنابراین اگر خانواده کم ‌جمعیتی هستید و می‌ خواهید اقامت ارزان در مشهد داشته ‌باشید، فقط قیمت هتل‌ آپارتمان‌  ها را در نظر نگیرید و قیمت هتل‌های مشهد را هم نگاهی بیندازید. قیمت‌ رزرو هتل های مشهد متنوع است؛ به‌ طور میانگین، برای یک ‌شب رزرو هتل در مشهد در روزهای عادی، بسته به بودجه‌ و امکاناتی که نیاز دارید می ‌توانید از شبی۹۰هزار تومان تا شبی بالغ بر ۶۰۰هزار تومان پرداخت کنید.

جاذبه های تور مشهد

گردشگرانی که تور مشهد از زنجان را خریداری کرده اند عموما بعد از زیارت بارگاه منور رضوی با بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد، خود را سرگرم می کنند. شهر مشهد علاوه بر جاذبه های مهم تاریخی و زیارتی، از نظر تفریحی و طبیعی نیز جالب توجه است. گردشگرانی که تور هوایی مشهد را تهیه کرده اند بعد از استقرار در هتل های نزدیک به حرم در مشهد سری هم به جاذبه های آن می زنند. در این سفر به هیچ وجه بازدید از خانه های تاریخی و ساعت خوشی را که در خانه داروغه و خانه ملک به شما دست می دهد فراموش نکنید. حتما به مراکز خرید بروید و علاوه بر پیدا کردن برندها و محصولات متنوع، در بخش های گردشگریِ آن ها مثل شهربازی ها، پردیس های سینمایی، گالری های هنری، آبنماهای هیجان انگیز و سالن های ورزشی وقتتان را بگذرانید. حتما وقتی را هم برای رفتن به ییلاقات اطراف شهر بگذارید. اطراف مشهد از هر سو باغستان ها و مناطقی سرسبز وجود دارد که آخر هفته ها و ایام تعطیل بسیار پر رفت و آمد است. بعد از طرقبه و شاندیز ییلاقات پر شماری مثل زشک، کنگ، نغندر، دره ارغوان، دهبار، عنبران و بسیاری روستاها و مناطق خوش آب و هوا چشم نوازی می کند. در جوانب دیگر شهر مشهد، ییلاقاتی مثل هفت حوض، ارتوکند، اخلمد، کاهو، گلمکان، آب قند و... طبیعت دوستان را به خود می خوانند.  

گردشگرانی که تور زمینی مشهد را تهیه کرده اند می توانند در بین راه مشهد و زنجان نیز از شهرهای مختلف استان خراسان، سمنان، تهران و قزوین نیز بازدید کنند. لذت بردن از آب و هوای خوش جنگل ابر و آبشار مجن در شاهرود، خستگی راه طولانی مشهد زنجان را از تنتان به دور می کند و استراحتگاه خوبی به شمار می رود.

 

عزیزانی که تور مشهد از زنجان را تهیه کرده اند خوب است بدانند در این شهر می توانند انواع غذاها و نوشیدنی ها را نوش جان کنند. مشهد به دلیل اینکه سالانه از نزدیک به سی میلیون گردشگر استقبال می کند طبیعی است که باید از نظر غذا نیز ذائقه های مختلف را راضی نگه دارد. در این شهر می توانید انواع غذاهای سنتی و مدرن، غذاهای ملل مختلف، فست فودها، نوشیدنی ها و هر چیزی را که هوس کرده اید بیابید. اگر طالب غذاهای سنتی و قدیمی مثل دیزی، کباب یا حتی شیشلیک هستید بهتر است سری به ییلاقات مشهد مثل طرقبه و شاندیز بزنید. البته این غذاها در سطح شهر نیز پیدا می شود. اگر هوس غذاهای ترکی مثل دنر گوشت، بورک گوشت، اسکندر کباب، لاح معجون، پیده پنیر، بورک سیب زمینی و پنیر و بورک اسفناج و پنیر کرده اید به فست فود بابا دنر در خیابان وکیل آباد مشهد یا رستوران بورک در بلوار استقلال مشهد بروید. در بابا دنر با چای کمر باریک ترکی از شما استقبال می شود. رستوران برکت کباب نیز غذاهایی مثل بیتی کباب، بیتی سارما، گورچ، آلی نازیک بره، آدنا کباب ، کباب ترکی، اورفا کباب و منویی پر و پیمان دارد. سر آشپز های ترک از سال 97 این رستوران را در بلوار وکیل اباد مشهد (بین وکیل اباد 27 و 29) افتتاح کرده اند.

از این گذشته شهر مشهد کافه رستوران هایی متنوع دارد که در آن ها انواع غذاها و نوشیدنی ها سرو می شود و عموما برای وعده صبحانه تا شام در خدمت مشهدی ها و مسافران تور مشهد می باشند. بعضی از کافی شاپ های مشهد عبارتند از: کافی شاپ ماگ، کافی شاپ ملودی، کافی شاپ میلان، کافی شاپ شکلات بار، کافه کتاب آفتاب، کافه کتاب سلام و... هر چه میل داشته باشید و هر ذائقه وسلیقه ای که داشته باشید در این شهر پیدا می شود.

نظرات کاربران

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
refresh